Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Miałem to tak samo jak Sth''Devilish parokrotnie, a nawet więcej razy...
Wczytywałem, chodziłem wszędzie, a go(stworka który zniknął) ani śladu...
Jedynym rozwiązaniem zostawało go przyzwać... Podam parę kombinacji...:
CLUAConsole:CreateCreature("cultbh3")
CLUAConsole:CreateCreature("behspe01")
CLUAConsole:CreateCreature("rngbeh01")

Ps. Najprawdopodobniejsza jest ta pierwsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by mogło w sumie pomóc, w razie czego można chyba nawet poszukać konkretnego ID postaci w Shadowkeeperze i potem go przywołać w grze przy pomocy tej komendy.

A na przyszłość polecam w grach tego typu robić sejwy tak, aby były przynajmniej 2-3 w odpowiednich odstępach czasowych, bo w grach rpg nigdy nie wiadomo co się może przytrafić, a ze względu na swoją złożoność, opcja rozpoczęcia od nowa nie wchodzi w grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 21:57, sasa punisher napisał:

Miałem to tak samo jak Sth''Devilish parokrotnie, a nawet więcej razy...
Wczytywałem, chodziłem wszędzie, a go(stworka który zniknął) ani śladu...
Jedynym rozwiązaniem zostawało go przyzwać... Podam parę kombinacji...:
CLUAConsole:CreateCreature("cultbh3")
CLUAConsole:CreateCreature("behspe01")
CLUAConsole:CreateCreature("rngbeh01")

Ps. Najprawdopodobniejsza jest ta pierwsza :)


żadna z nich..a nie mam pojecia gdzie szukac kombinacji, bo nawet nie wiem jak sie po angielsku niewidzace oko nazywa : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 22:30, niev napisał:

żadna z nich..a nie mam pojecia gdzie szukac kombinacji, bo nawet nie wiem jak sie po angielsku
niewidzace oko nazywa : )


HEH.... Znowu nie umiejący kożystać z małych oszukaństw... I DOBRZE! :D

1)Wchodzisz do pliku, gdzie zainstalowałeś grę.
2)Znajdujesz plik z rozszerzeniem ini. dokładniej Baldur.ini
3)Otwierasz plik za pomocą notatnika.
4)Znajdujesz linijkę zatytuowaną [Program Options]
5)Wpisujesz pod nią Debug Mode=1 lub Debug Mode= 1
6)Wyłączasz i zapisujesz.
7)Włączasz grę (wczytujesz) robisz pauzę.
8)Nacistasz CTRL+SPACJA i wyskakuje Ci okienko.
9) Wpisujesz tam jedną z kombinacji....

Ps. Uważaj wielkość liter też ma ZNACZENIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem, że zagram sobie wojownikiem berserkerem może jako początkujący sobie jakoś poradzę, mam jeszcze jedno pytanie chodzi mi o pancerze jak zakładam to liczba ma być tam mniejsza od zera czy większa tzn. Jak jest ujemna to jest lepsza obrona czy jak dodatnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 23:12, wdowiakm napisał:

postanowiłem, że zagram sobie wojownikiem berserkerem może jako początkujący sobie jakoś poradzę,
mam jeszcze jedno pytanie chodzi mi o pancerze jak zakładam to liczba ma być tam mniejsza od
zera czy większa tzn. Jak jest ujemna to jest lepsza obrona czy jak dodatnia?


Im niższe KP tym lepiej więc ujemne jest jak najbrdziej wskazane :) Najlepsze to bodajże -26 :) ale jak przed piekłem osiągniesz -15 to bedzie super :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 23:12, wdowiakm napisał:

postanowiłem, że zagram sobie wojownikiem berserkerem może jako początkujący sobie jakoś poradzę,
mam jeszcze jedno pytanie chodzi mi o pancerze jak zakładam to liczba ma być tam mniejsza od
zera czy większa tzn. Jak jest ujemna to jest lepsza obrona czy jak dodatnia?



Może tak: Rzut na trafienie wygląda = Rzut K20 (dwudziestościenną kostką) + Twoja Klasa pancerza => Trak0 atakującego lub więcej. Czyli im niższe Trak0 tym lepiej. Jeszcze jedno: Im niższa wartość rzutów obronnych, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2007 o 15:28, sig. napisał:

wyszedł też przed xp, a jakoś działa podobnie jak masa innych gier. natomiast prędkość działania
to już inna sprawa, sam microsoft przyznaje że gry będą chodzić przynajmniej 15% wolniej niż
pod xp na takiej samej maszynie.


Śmieszne, na moim pudełku pisze, że działa z XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 23:33, Icestalker napisał:

Śmieszne, na moim pudełku pisze, że działa z XP.

Ja tam się zabezpieczę i mojego obecnego kompa z XP się nie pozbędę, właśnie po to by cieszyć się na starośc [:P] grami takimi jak BG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 22:39, sasa punisher napisał:

HEH.... Znowu nie umiejący kożystać z małych oszukaństw... I DOBRZE! :D

1)Wchodzisz do pliku, gdzie zainstalowałeś grę.
2)Znajdujesz plik z rozszerzeniem ini. dokładniej Baldur.ini
3)Otwierasz plik za pomocą notatnika.
4)Znajdujesz linijkę zatytuowaną [Program Options]
5)Wpisujesz pod nią Debug Mode=1 lub Debug Mode= 1
6)Wyłączasz i zapisujesz.
7)Włączasz grę (wczytujesz) robisz pauzę.
8)Nacistasz CTRL+SPACJA i wyskakuje Ci okienko.
9) Wpisujesz tam jedną z kombinacji....


wierz mi, ze wiem jak sie korzysta z tych oszukanstw ;) mowie tylko, ze zadna z tych kombinacji nie przywolala mi tego konkretnego stworka (oka co nie widzi ;)). dostalem zwyklego obserwatora, widza i bodaj tyrana jakiegos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2007 o 23:36, boogie85 napisał:

Ja tam się zabezpieczę i mojego obecnego kompa z XP się nie pozbędę, właśnie po to by cieszyć
się na starośc [:P] grami takimi jak BG :)



Ja też nie mam zamiaru kupować Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 00:30, Icestalker napisał:

Ja też nie mam zamiaru kupować Visty.

Biadolicie i tyle. Prędzej czy później będzie trzeba. A BG będzie spokojnie działać na Viście. O ile pamiętam to z xp było jeszcze więcej narzekania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 01:08, Graffis napisał:

> Ja też nie mam zamiaru kupować Visty.
Biadolicie i tyle. Prędzej czy później będzie trzeba. A BG będzie spokojnie działać na Viście.
O ile pamiętam to z xp było jeszcze więcej narzekania ;)


heh z tego co wiem to BG działa na Viscie.... z problemami ale działa... a ja knie to się tryb zgodności ustawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 23:33, Icestalker napisał:

Śmieszne, na moim pudełku pisze, że działa z XP.

edycja premierowa to raczej nie jest, a że działa to żadna nowość (a przy okazji.... spotkałeś się kiedyś z przypadkiem że coś nie działa na xp? ja odpalałem bez problemu nawet gry dosowe. a raczej prawie bez problemu, bo szybkość działania byłą zdecydowanie za duża (ale to już wina tego że ich twórcom nawet nie śniły się dzisiejsze komputery)). no chyba że się nowe sterowniki nvidii zainstaluje wtedy mogą być problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu uporałem się z Tworzeniem postaci ;) Stworzyłem sobie dwie postacie jedna to wojownik berserker a druga, którą będę grał od czasu do czasu to jest mag/wojownik/złodziej ale tą postacią będę grał rzadko gdyż na moim wojowniku berserkerze będę się uczył ;) Jestem na razie w lochach Irenicusa i zamierzam zwiedzić całe mimo, że nie wiem jak rozległe są ;) Może mi ktoś powiedzieć jakiego najsilniejszego wroga znajdę w tym przybytku? Ponad to rozmawiałem już z tym kolesiem co zadaje nam hipotetyczną zagadkę i walczyłem z jego potworkiem, który okazał się słaby ;) Teraz jestem w pomieszczeniu z golemem u którego był mefit czy inne jakieś coś latające ;) Chciałem porozmawiać z tym golemem ale pisze mi, że on coś robi w tym czasie innego i tu nasuwa się pytanie jak mam zmusić tego potworka do rozmowy ze mną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 10:03, wdowiakm napisał:

W końcu uporałem się z Tworzeniem postaci ;) Stworzyłem sobie dwie postacie jedna to wojownik
berserker a druga, którą będę grał od czasu do czasu to jest mag/wojownik/złodziej ale tą
postacią będę grał rzadko gdyż na moim wojowniku berserkerze będę się uczył ;) Jestem na razie
w lochach Irenicusa i zamierzam zwiedzić całe mimo, że nie wiem jak rozległe są ;) Może mi
ktoś powiedzieć jakiego najsilniejszego wroga znajdę w tym przybytku? Ponad to rozmawiałem
już z tym kolesiem co zadaje nam hipotetyczną zagadkę i walczyłem z jego potworkiem, który
okazał się słaby ;) Teraz jestem w pomieszczeniu z golemem u którego był mefit czy inne jakieś
coś latające ;) Chciałem porozmawiać z tym golemem ale pisze mi, że on coś robi w tym czasie
innego i tu nasuwa się pytanie jak mam zmusić tego potworka do rozmowy ze mną?

Nie da trady nikogo zmusić....ten golem to jest za tym geniuszem?

___________
Wy mnie załamujecie z tym KP...ja byłe szczęśliwy jak widziaem że teraz mam -9 bodajże a wy mi mówicie że maks to -26...i jak mój łotrzyk może zdobyć takie KP?
P.S.: chwilowo sobie odpuściłem grę wieloklasowcemm..pobawię się jeszcze zawadiaką..idzie z niezłym skutkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 10:18, Tanaathos napisał:

Nie da trady nikogo zmusić....ten golem to jest za tym geniuszem?

Ta ten golem to za tym geniuszem, który zadawał nam pytanie w tej sali z kryształem czy czymś podobnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2007 o 10:21, wdowiakm napisał:

Ta ten golem to za tym geniuszem, który zadawał nam pytanie w tej sali z kryształem czy czymś
podobnym ;)

I nic do Ciebie nie powiedział?to to musi być już bug..on zawsze coś od nas chciał ;) chyba że mwa u o pokju gdzie są dwa golemy..one się po prostu ępo patrzą przed siebie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować