Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Kiedy po raz drugi poszedłem załatwić Bohdi, ta porwała mi Aerie. Potem zamieniła ją w wampirzycę i musiałem ją zabić . Czy ktoś wie jak mam ją wskrzesić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz serducho Bodhi, ciało Aerie i idziesz do świątyni Amaunatora (tej gdzie był Smok Cienia). Tam wkładasz ciało i serce do ołtarza i wskrzeszasz ukochaną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie skończy się. W końcu to on rządzi gildiami:) Co tydzień trzeba mu płacić. Jeżeli przestaniesz - stracisz swoją gildię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 22:06, hito_kun napisał:

Nie skończy się. W końcu to on rządzi gildiami:) Co tydzień trzeba mu płacić. Jeżeli przestaniesz
- stracisz swoją gildię:)

a nie można pomóc mu nadziać się na własny sztylet (ew cudzy ale tak żeby nie było na naszą glidie) albo coś takiego? wprawdzie grając w bg2 zainstalowałem komponent eou pozwalający mieć wszystkie twierdze ale tą chyba jakoś przegapiłem więc pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem:) Sam mam tą gildię po raz pierwszy i na razie płacę w terminie. Raczej nie można go zabić, bo to sprawi iż Złodzieje Cienia staną się wrodzy, a wtedy nie będzie się można dostać do Czarowięzów, bo Bodhi nie zaakceptuje cię, jeżeli masz własną gildię. Natomiast po tym jak udasz się do Brynnlaw, nie jesteś w stanie wrócić i zapłacić więc stracisz gildię. Po powrocie możesz więc zabić Renala tylko dla forsy/doświadczenia/przyjemności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 22:21, hito_kun napisał:

Nie wiem:) Sam mam tą gildię po raz pierwszy i na razie płacę w terminie. Raczej nie można
go zabić, bo to sprawi iż Złodzieje Cienia staną się wrodzy, a wtedy nie będzie się można dostać
do Czarowięzów, bo Bodhi nie zaakceptuje cię, jeżeli masz własną gildię. Natomiast po tym jak
udasz się do Brynnlaw, nie jesteś w stanie wrócić i zapłacić więc stracisz gildię. Po powrocie
możesz więc zabić Renala tylko dla forsy/doświadczenia/przyjemności:)


Nawet jeśli spróbuje go ktoś zabić to zaraz pojawiają się jacyś kosmiczni zabójcy, którzy cię jednym ciosem zabijają... także zabicie Renala nie wchodzi w grę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lisz ma limit czarów:) Ma ich od groma i jeszcze trochę, ale kiedyś mu się skończą. Można mu pomóc się ich pozbyć, przechodząc między obszarami, gdy zaczyna czarować. Dzięki temu można zabić Lisza w Bramach Miasta, drużyną zaraz po wyjściu z Lochów Irenicusa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to Zwój Ochrony przed Magią w zupełności wystarcza aby pokonać lisza :) Jedyna istotna rzecz, to to że walkę wypada wtedy prowadzić kimś z najlepsza magiczną bronią (np na walkę z Kangaxxem wskazane jest +5) i tylko tą jedną postacią - cała reszta powinna stać z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 17:04, Sth`Devilish napisał:

O ile pamiętam, to Zwój Ochrony przed Magią w zupełności wystarcza aby pokonać lisza :) Jedyna
istotna rzecz, to to że walkę wypada wtedy prowadzić kimś z najlepsza magiczną bronią (np na
walkę z Kangaxxem wskazane jest +5) i tylko tą jedną postacią - cała reszta powinna stać z
tyłu.


Nom ten zwój jest najlepszy żeby nawet słabą postacią wykończyć dem-ilisza, który tymi uwięzieniami jak z karabinu ładuje:P zwykłego lisza też wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 16:59, przygrzmocona napisał:

dzięki :)
jeśli można spytać to ile pi razy drzwi ten limit wynosi?


Trudno określić ile wynosi limit czarów, ale popatrz jakie czary on rzuca, na początku zaczyna od zatrzymania czasu i paru czarów ochronnych, potem ładuje rój meteorów i brame, potem plugawy uwiąd zazwyczaj i takie czary jak ,: palec śmierci, dezintegracja, zamiana ciała w kamień, i potem coraz słabsze... aż dojdzie do magicznego pocisku:) a to są jego umiejętności bez tacticsa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jeśli nie ma się jakiejś porządnej broni magicznej to można liszów wykończyć... summonami :) Uczysz się magiem np przywołania większego żywiołaka ognia na ile się tylko da slotów i potem w walce je non stop przywołujesz :> Ja tego najtrudniejszego Lisza (Kangaxx) pokonałem właśnie w taki sposób - jednej osobie dałem Zwój Ochrony przed Magią i ta postać stała ciągle przy liszu, a magami przywoływałem żywiołaki, które to zadawały obrażenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja zawsze brałem wekierę zniszczeń... jeden jego zły rzut obronny i zdycha na miejscu od jednego uderzenia:) po prostu piękne to jest:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle co u wysokopoziomowego maga. Czyli jakieś 7 czarów x 9 poziomów:) Jeżeli chcesz zaoszczędzić na zwojach, to trzeba trochę pajaców przetrzymać. Ale śmiesznie to wygląda jak Lisz rzuca Płonącą Strzałę, albo Kwasową Strzałę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można wykorzystać klucze do różdżek ? Bo mam 6 ale nie wiem jak je wykorzystać, próbowałem u Cromwella ale nic. Tak samo mam 3 cześci buzdyganu króla d''Arnise ale też nie moge ich wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 14:32, Grizzly. napisał:

W jaki sposób można wykorzystać klucze do różdżek ? Bo mam 6 ale nie wiem jak je wykorzystać,


Klucze wykorzystuje się w Lochach Irenicusa, żeby rozbroić pułapki na drugim poziomie. Trzeba podchodzić do kolumn i używać ich, aby uzyskać różdżki. Teraz to możesz je tylko wyrzucić:)

Dnia 02.06.2007 o 14:32, Grizzly. napisał:

Tak samo mam 3 cześci buzdyganu króla d''Arnise ale też nie
moge ich wykorzystać.


Cep Bojowy Wieków musisz złożyć na parterze Twierdzy D''Arnise, na palenisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 14:32, Grizzly. napisał:

W jaki sposób można wykorzystać klucze do różdżek ? Bo mam 6 ale nie wiem jak je wykorzystać,
próbowałem u Cromwella ale nic. Tak samo mam 3 cześci buzdyganu króla d''Arnise ale też nie
moge ich wykorzystać.


Cep bojowy wieków można wykuć tylko w kuźni w zamku D''Arnise. Gdzie indziej nie da rady, a żeby go wykuć nie potrzeba nic oprócz części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie romansu... Dotychczas zaliczyłem romanse z Aerie i Jaheirą... Problemów nie było bo preferuję "kopanie tyłków złu";p Teraz przymierzam się do Viconii i... jest problem, bo z tego co pamiętam to przy zbyt dobrej reputacji Viki się troszkę "denerwuje" i są problemy z utrzymaniem jej w drużynie... a chciałbym uniknąć wyżynania jakichś niewinnych wieśniaków tylko po to żeby patrzyła na mnie łaskawym okiem;p Myślałem już o tym żeby zacząć z powiedzmy chaotycznym neutralnym, to wtedy bazowa reptuacja jest chyba niższa niż u dobrego, więc do krytytcznego momentu jest dalej;] Hmmm... Ma ktoś może jakieś rady jak pociągnąć ten romans dobrą postacią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować