Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2008 o 22:16, Alien1981 napisał:

Ehh tak sobie czytam i jeżeli dobrze rozumiem to co czytam to Wy wszyscy gracie tylko
głównymi postaciami bez pomocy drużyny? Ja grając w drużynie mam czasami problemy w pokonaniu
niektórych przeciwników (gram na średnim poziomie trudności) a Noirr wspomina jeszcze
o utrudnieniu sobie gry instalując mody - może kiedyś tez takiego moda zainstaluje :p

Przy grze w drużynie doświadczenie dzieli się między jej członków, a przy jednej postaci co najwyzej między jej klasy. A co za tym idzie grając bez drużyny szybciej osiąga się wysokie poziomy doświadczenia, co znacznie ułatwia walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 22:16, Alien1981 napisał:

Ehh tak sobie czytam i jeżeli dobrze rozumiem to co czytam to Wy wszyscy gracie tylko
głównymi postaciami bez pomocy drużyny? Ja grając w drużynie mam czasami problemy w pokonaniu
niektórych przeciwników


Zdobywane doświadczenie jest dzielone po równo pomiędzy wszystkich członków drużyny więc jeśli grasz tylko jedną postacią to możesz awansować do 6x szybciej. Taka postać naprawdę wymiata więc nie jest aż tak trudno.
W mojej opinii jednak gra całą drużyną jest ciekawsza - parę dodatkowych questów, rozmowy w drużynie, no i podchodzi się do bitwy bardziej jako do starcia taktycznego gdzie trzeba wszystko dobrze rozplanować niż do jatki jaką rozpętuje pojedynczy w/m/z wysokiego poziomu.

Dnia 20.04.2008 o 22:16, Alien1981 napisał:

Przy okazji wspomne o bugu który mnie nęka, mianowicie nie mogę wejść do ruin na Wzgórzach
Wichrowej Włóczni.


Nie wiem czy ten błąd został wywołany przez jakiś mod, jednak można go obejść. Jak to zrobić możesz przeczytać w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=17144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 22:30, sig. napisał:

Przy grze w drużynie doświadczenie dzieli się między jej członków, a przy jednej postaci
co najwyzej między jej klasy. A co za tym idzie grając bez drużyny szybciej osiąga się
wysokie poziomy doświadczenia, co znacznie ułatwia walki.


no nie do konca solo jest latwiej. nie przecze ze przy wiekszosci walk jest latwiej bo musisz sie troszczyc tylko o wlasna skore, co wcale nie jest trudne jak postac jest wieloklasowcem. ale sa walki ktore druzyna jest sporo latwiej rozegrac niz w pojedynke. dobrym przykladem jest ulepszony illych z taca. solo jak do tej pory udalo mi sie go pojechac raz w/m/z a i tak sie z tym sporo meczylem. za to teamem poszlo juz komfortowo, duzo bardziej taktycznie (tactycznie? :D) mozna bylo go rozwalic. ulepszona amelke rowniez druzyna mi sie latwiej rozwalalo, wiec solo=latwo nie zawsze jest regula:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 22:40, Noirr napisał:

no nie do konca solo jest latwiej. nie przecze ze przy wiekszosci walk jest latwiej bo
musisz sie troszczyc tylko o wlasna skore, co wcale nie jest trudne jak postac jest wieloklasowcem.
ale sa walki ktore druzyna jest sporo latwiej rozegrac niz w pojedynke. dobrym przykladem
jest ulepszony illych z taca. solo jak do tej pory udalo mi sie go pojechac raz w/m/z
a i tak sie z tym sporo meczylem. za to teamem poszlo juz komfortowo, duzo bardziej taktycznie
(tactycznie? :D) mozna bylo go rozwalic. ulepszona amelke rowniez druzyna mi sie latwiej
rozwalalo, wiec solo=latwo nie zawsze jest regula:)


Hehe ja jestem tego samego zdania. Nie ma to jak Drużynowo rozegrana walka.. Nie ma to jak humorek każdego i nie ma to jak romans mimo że nigdy się w to nie bawiłem hehe. Nie ma to jak Minsc z Boo. Cóż to za gra bez Minsca :D

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2008 o 22:47, Sir Braveheart napisał:

Hehe ja jestem tego samego zdania. Nie ma to jak Drużynowo rozegrana walka.. Nie ma to
jak humorek każdego i nie ma to jak romans mimo że nigdy się w to nie bawiłem hehe. Nie
ma to jak Minsc z Boo. Cóż to za gra bez Minsca :D

Pozdrawiam

Według mnie Minsc to belejaka postać. Wole Keldorna, Korgana, Edwina, Viconie, Haer Dalisa... tak drużynka wymiaaaata, a najlepszy już w ogóle jest Sarevok :))) kkoooozzzzaaak !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 22:47, Sir Braveheart napisał:

> Cóż to za gra bez Minsca :D

Pozdrawiam



Dużo lepsza. Okropne dialogi, mało przydatna postać, utrudnia używanie Edwina. Jak dla mnie to jedyna funkcja to tragarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2008 o 23:11, bartog123 napisał:

>
Według mnie Minsc to belejaka postać. Wole Keldorna, Korgana, Edwina, Viconie, Haer Dalisa...
tak drużynka wymiaaaata, a najlepszy już w ogóle jest Sarevok :))) kkoooozzzzaaak !


Korgan fakt faktem jest lepszy Keldorn też jest dobry ;) Wiadomo Sarevok jest Kozakiem za mocnym jeszcze pamiętam jak mu dałem Srebrny Miecz co łby odcina to co chwile widziałem duszyczki jak ulatują :d heh

@Battlesuit

Eee tam widać wymagający ostro jesteś Ja na niego nie narzekałem nigdy Targarz na początku to i z niego jest to fakt. Edwin jest dla mnie zbyt Arogancką postacią :D udaje mądrego buahahh kiedyś jak wykonałem z nim zadanie i z tym zwojem nicości już miałem luz a wiem że gre już przechodziłem sobie na lajcie to postanowiłem mu urządzić grobowiec tam gdzie Ten zwój możemu odnaleść. Zabiłem go szybko a potem usunąłem postać :D Cóż to była za egzekucja pamiętam Korgan go wtedy wykończył.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz w sensie... gra się wywala przy wczytywaniu? Może spróbuj użyć kodu teleportacyjnego. Natomiast co do modów, to jedynym który mógłby coś namieszać w tej kwestii jest Larsha, którą spotyka się właśnie na WWW (chyba że mylę ją z innym NPC).

Ja też gram całą drużyną, tyle że z kilkoma utrudniaczami, ale nie na żadnym szaleńczym, ale na normalnych zasadach D&D i jestem zadowolony. Jakby mi zależało na samotnej grze, to odpaliłbym sobie Gothica albo Diablo ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 23:14, Battlesuit napisał:

Dużo lepsza. Okropne dialogi, mało przydatna postać, utrudnia używanie Edwina. Jak dla
mnie to jedyna funkcja to tragarz...


Herezje wypisujesz, wszystko zalezy, ale jestes chyba pierwsza osoba, ktorej nie podobaja sie dialogi Minsca ;]
Edwin mi do zycia potrzebny nie jest, a co do przydatnosci.... hmm to prawie idealny wojak, wiec nie wiem w czym problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2008 o 09:33, Budo napisał:


Herezje wypisujesz, wszystko zalezy, ale jestes chyba pierwsza osoba, ktorej nie podobaja
sie dialogi Minsca ;]
Edwin mi do zycia potrzebny nie jest, a co do przydatnosci.... hmm to prawie idealny
wojak, wiec nie wiem w czym problem :)

Minsc ma żałosne dialogi :) Przykro mi... gadanina dobra jest z Viconią i Sarevokiem, całkiem niezła z Korganem. Minsc jest dobry, bo jest silny, ale jego postać sama w sobie jest denerwująca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiacie o dialogach, a nikt nie wspomniał nawet Jana Jansesa? Przecież to skandal po prostu. ;-) Same odzywki już ma fajne, uzbrojenie świetne (z nazw ;P), a do tego swoje komentarze. Ja zapamiętałem to z zadania ze wzgórz Umar, czy komentarz po śmierci Xzara (zadanie z harfiarzami). No i warto mieć z nim w składzie Viconię (''wiesz, kiedyś pożarł mnie awatar Lloth'' :D). Jeśli chodzi o Edwina, to nie lubię go, Minsc się szybko nudzi (chociaż Boo jest fajny :]). Z Sarevokiem i Haer''Dalisem jeszcze nie grałem. Ale ogólnie to warto zagrać tak, żeby każdy byłw drużynie z każdym, bo chyba nie ma postaci, które przez całą drogą nie zamienią słowa ze sobą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 16:26, Adham napisał:

Rozmawiacie o dialogach, a nikt nie wspomniał nawet Jana Jansesa? Przecież to skandal
po prostu. ;-) Same odzywki już ma fajne, uzbrojenie świetne (z nazw ;P), a do tego swoje
komentarze. Ja zapamiętałem to z zadania ze wzgórz Umar, czy komentarz po śmierci Xzara
(zadanie z harfiarzami). No i warto mieć z nim w składzie Viconię (''wiesz, kiedyś pożarł
mnie awatar Lloth'' :D). Jeśli chodzi o Edwina, to nie lubię go, Minsc się szybko nudzi
(chociaż Boo jest fajny :]). Z Sarevokiem i Haer''Dalisem jeszcze nie grałem. Ale ogólnie
to warto zagrać tak, żeby każdy byłw drużynie z każdym, bo chyba nie ma postaci, które
przez całą drogą nie zamienią słowa ze sobą. ;)


Hehe własnie tylko chodzi o to że to była mowa o Minscu ... Co do dialogów Jana to on jest mistrzowski w swoim fachu.. Teksty typu.. "Bryyy. Pardą Prawda Odbiło mi się rzepą" "Myśle że będą z nasz Dobrzi przyjaciele Jak Drizzt, Wulfgar , Elminster i Volo Ha!! Powinniśmy razem założyć firmę obwoźnego kielenia Waziw" albo jak jest zmęczony "Dawno już minęła pora na herbetkę z rzepy. Może damy odpocząć nogom??" iteksty "Cooo Czy gdzies tu jest jakiś gryf??" Sąąąąą po prostu za mocne i te jego Kalśmininskie świerzby i syfu Wujcio Podrapek złapał syfa Maaann nie moge z niego ale wiadomo kto podkładał głos sam Jan Kobuszewski a on jest za mocny w swoim fachu. Kiedyś widziałem z nim kabaret to identycznym głosem jak Jan Jansen nawalał no myślałem że polegne

@BUDO

Popieram Twoje zdanie.. Ja nie wiem co ich ugryzło dziś. chyba jakiś Gryf od Jana albo nie jedli dziś rzepy;)
Jak można powiedzieć że dialogi Misnca są słabe Anyway teks "Wszycy jesteśmy bohatery Ty i Boo i Ja. Chomiki i łocy z wszystkich krajów Raaaadujmy się" <-----<< Ten tekst wymiata.. a co do woja to jest dobrym wojakiem ja nie narzekam :p

Edit: bartog123 Pssss czesiowe lool to chyba Czesio ma Jan Jansenowe jak już bo on był pierwszy niż Czesio Czesław Czesławecki Lool Ja tez brechałem z nich w podstawówce ale i brecham do dziś :p nie jestem super jakiś poważny... Ani sztywny hahah za mocne i Tyle... Chcesz może Rzepę ??
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 00:29, GanD napisał:

Nie możesz w sensie... gra się wywala przy wczytywaniu? Może spróbuj użyć kodu teleportacyjnego.

NIe wywala mnie tylko nie zmienia mi się kursor na "drzwi" tak jakby nie było tam żadnego wejścia, a co do kodu to tutaj tez mam problem pomieważ nie działa mi konsola do wpisywania kodów. Dopisywałem w pliku baldur.ini wiersz Debug Mode = 1 kilkakrotnie ale bez efektu, przeinstalowałem nawet grę ale to też nie dało pozytywnego rezultatu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sss, auć...
Sorry, mój błąd. trzeba wpisać Debug Mode=1 a nie Debug Mode = 1.
Jeśli sam problem polega na tym że nie możesz wejść do podziemi Firkraaga to tutaj jest lista kodów do wszystkich podlokacji tego obszaru:
AR1200 Windspear Hills
AR1201 Firkraarg''s Entrance (to tutaj musisz się przenieść)
AR1202 Firkaarg''s Maze
AR1203 Firkraag''s Hideout
AR1204 Garren Windspear''s Cabin
Przepraszam za kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 16:03, bartog123 napisał:

Minsc ma żałosne dialogi :) Przykro mi...


Jakie przykro mi... probuje wytlumaczyc, ze wszystko zalezy od gustow, mi sie teksty Minsca podobaja :)
A postac nie tylko ze silna, to jest jeszcze zreczna i wytrzymala, dobrze pruje z lukow, moze nosic ciezkie zbroje i niezle sieka mieczem, mi wiecej nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 20:26, bartog123 napisał:

No ok. Jeden lubi ogórki, inny ogrodnika córki :P


a inny towarzystwo tredowatych nad towarzystwo wiedzmina:D co do minsca to (o ile dobrze pamietam) ma on najwieksza sile z npc i mieczem oburecznym potrafi niezle przywalic. poza tym statystyki takie jak zrecznosc i kondycja tez stoja na niezlym poziomie wiec wojo z niego calkiem niezly (szkoda tylko ze maksymalna specjalizacja lowcy to 2 gwiazdki). a i dialogi minsc - jansen to czysty miod, imo jedne z najlepszych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2008 o 20:32, Noirr napisał:


a inny towarzystwo tredowatych nad towarzystwo wiedzmina:D co do minsca to (o ile dobrze
pamietam) ma on najwieksza sile z npc i mieczem oburecznym potrafi niezle przywalic.
poza tym statystyki takie jak zrecznosc i kondycja tez stoja na niezlym poziomie wiec
wojo z niego calkiem niezly (szkoda tylko ze maksymalna specjalizacja lowcy to 2 gwiazdki).
a i dialogi minsc - jansen to czysty miod, imo jedne z najlepszych:)

Według mnie to najgorsze postacie. Odsraszają mnie ich dialogi, tylko to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować