Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2008 o 11:09, Rafal G napisał:

W wydaniu z XK Gold mam taki dziwny problem. Otóż zamiast zwyczajnej mgły wojny pojawiają
się kompletnie czarne plamy. Dopiero przełączenie się na inny ekran i powrót przywraca
sytuację do normy. Jednak jest to nieco uciążliwe... Ktoś może się z tym już spotkał,
albo wie jak to poprawić? Dodam, że grę uruchamiam na Viscie;) W załączeniu obrazek.

spróbuj tego http://ja.gram.pl/sig./4 (ostatnio znowu "sezon" na te bugi, wiec dałem wpis w prawie jak GS-a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 17:23, sig. napisał:

spróbuj tego http://ja.gram.pl/sig./4 (ostatnio znowu "sezon" na te bugi, wiec dałem
wpis w prawie jak GS-a).


Problem w tym, że ta opcja dziwnym trafem jest wyłączona domyślnie w ustawieniach globalnych (obrazek 1). Na szczęście na chwilę obecną udało mi się to naprawić ustawiając opcje gry jak obrazku 2. Mam nadzieję, że to już będzie działało na zawsze, bo na razie gra wygląda ok - zero czarnych plam.

20080514191738

20080514191749

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 19:19, Rafal G napisał:

...


jeszcze co do tych bugow. ja tez mam gf8600 i mialem takie problemy ale co ciekawe tylko raz, kiedy kupilem karte a akurat robilem instalke bgt. jedyne co wtedy zrobilem to instalacja bodajze sterownikow i zmiana ustawien graficznych w grze - ogolnie, rozdzialka itp. co jeszcze ciekawsze to po formacie nie mialem z baldurami zadnych problemow. a np jezeli chodzi o planescape z nim nigdy nie mialem wykrzaczen, ani na nowej, karcie ani na starych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Spróbujcie przywrócić ustawienia domyślne, i wyłączyć EAX. Zwykle to pomaga w kwestii dźwięku i grafiki. A sterowniki starsze nic nie dadzą. Rozdzielczość ustaw max na 1024x768
Co do gf8600 to robi naprawdę poważne problemy z niektórymi grami. Jak masz opcję to wymień go na 9600, albo poczekaj na 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z BG II. W misji w której ratujemy Haer''Dalisa i jego towarzyszy z rąk łowców niewolników utknąłem w lokacji. Po zabiciu naczelnika, zniszczeniu kuli wszystkie obroże pękły i niewolnicy zostali uwolnieni. Gdy już znalazłem uwięzionych ziomków barda Ci zaatakowali mnie (wcześniej jedna klientka wygłosiła ten monolog w którym mówi, że niby "użyje resztek sił żeby sprowadzić moich bohaterów do domu"). Cóż miałem zrobić? Zaatakowały mnie to je zabiłem. :/ Co ciekawe nie było przy nich Haer''dalisa. Może jakimś cudem został on zabity w trakcie gdy ja uwolniłem niewolników i rozpętał się niezły chaos.
Do czego jednak zmierzam. Panie obiecały otworzyć dla mnie portal, który będzie wyjściem a tym czasem żaden portal się nie otworzył. Przetrząsnąłem całą lokację i nigdzie go nie zauważyłem (no chyba, że jestem definitywnie ślepy). Czy jest jakiś sposób, żeby samemu wydostać się z tej lokacji?
Proszę o szybką odp. bo szkoda wszystko rozpoczynać od nowa. ;)
P.S. Dodam jeszcze, że otrzymałem pełny XP za wykonanie zadania i mam je jako "wykonane" w dzienniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 19:05, soulbaker napisał:

Witam. Mam pewien problem z BG II. W misji w której ratujemy Haer''Dalisa i jego towarzyszy
z rąk łowców niewolników utknąłem w lokacji. Po zabiciu naczelnika, zniszczeniu kuli
wszystkie obroże pękły i niewolnicy zostali uwolnieni. Gdy już znalazłem uwięzionych
ziomków barda Ci zaatakowali mnie (wcześniej jedna klientka wygłosiła ten monolog w którym
mówi, że niby "użyje resztek sił żeby sprowadzić moich bohaterów do domu"). Cóż miałem
zrobić? Zaatakowały mnie to je zabiłem. :/ Co ciekawe nie było przy nich Haer''dalisa.
Może jakimś cudem został on zabity w trakcie gdy ja uwolniłem niewolników i rozpętał
się niezły chaos.
Do czego jednak zmierzam. Panie obiecały otworzyć dla mnie portal, który będzie wyjściem
a tym czasem żaden portal się nie otworzył. Przetrząsnąłem całą lokację i nigdzie go
nie zauważyłem (no chyba, że jestem definitywnie ślepy). Czy jest jakiś sposób, żeby
samemu wydostać się z tej lokacji?
Proszę o szybką odp. bo szkoda wszystko rozpoczynać od nowa. ;)
P.S. Dodam jeszcze, że otrzymałem pełny XP za wykonanie zadania i mam je jako "wykonane"
w dzienniku.



a sprobouj jakiegos save''a wczesniejszego uzyc, a zaatakowali Cie bo moze raniles ktoregos z nihc jakos przy walce moze jakmis czarem obszarowym albo cos. pierwsyz raz sie z tym spotykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 20:24, winthrop napisał:

> Witam. Mam pewien problem z BG II. W misji w której ratujemy Haer''Dalisa i jego
towarzyszy
> z rąk łowców niewolników utknąłem w lokacji. Po zabiciu naczelnika, zniszczeniu
kuli
> wszystkie obroże pękły i niewolnicy zostali uwolnieni. Gdy już znalazłem uwięzionych

> ziomków barda Ci zaatakowali mnie (wcześniej jedna klientka wygłosiła ten monolog
w którym
> mówi, że niby "użyje resztek sił żeby sprowadzić moich bohaterów do domu"). Cóż
miałem
> zrobić? Zaatakowały mnie to je zabiłem. :/ Co ciekawe nie było przy nich Haer''dalisa.

> Może jakimś cudem został on zabity w trakcie gdy ja uwolniłem niewolników i rozpętał

> się niezły chaos.
> Do czego jednak zmierzam. Panie obiecały otworzyć dla mnie portal, który będzie
wyjściem
> a tym czasem żaden portal się nie otworzył. Przetrząsnąłem całą lokację i nigdzie
go
> nie zauważyłem (no chyba, że jestem definitywnie ślepy). Czy jest jakiś sposób,
żeby
> samemu wydostać się z tej lokacji?
> Proszę o szybką odp. bo szkoda wszystko rozpoczynać od nowa. ;)
> P.S. Dodam jeszcze, że otrzymałem pełny XP za wykonanie zadania i mam je jako "wykonane"

> w dzienniku.


a sprobouj jakiegos save''a wczesniejszego uzyc, a zaatakowali Cie bo moze raniles ktoregos
z nihc jakos przy walce moze jakmis czarem obszarowym albo cos. pierwsyz raz sie z tym
spotykam

Nie bałdzo mi się chce, najwcześniejszy save zrobiłem gdzieś na pocz. lokacji. :/ Ale jak mus to mus. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 21:48, Noirr napisał:



Zamierzam zagrać w BGT Kensaiem, od pierwszej części, niestety, nie mam bladego pojęcia jak go rozwijać, czy ktoś mógłby mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, stworzyłem więc kensaia bardziej tak na chybił trafił, może mi ktoś powiedzieć, czy dobrze rozdzieliłem atrybuty, i jak powinienem je lepiej rozdzielić? Aha, pamiętajcie, zamierzam ok. 12 poziomu dwuklasować na maga, więc weźcie to pod uwagę przy pomocy w rozdzielaniu atrybutów.

Aktualnie mam:
Siła 18
Zręczność 16
Kondycja 16
Inteligencja 15
Mądrość 5
Charyzma 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo przepraszam za trzeciego już posta, ale zacząłem grę w BGT kensaiem, i na początku gry mam 7 lvl... wiem, że kensai to klasa z BG2, ale nie ma jakiegoś moda czy coś, żeby dało się zagrać nim uczciwie, od 1 lvl''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 09:27, Badyl13 napisał:

Naprawdę bardzo przepraszam za trzeciego już posta, ale zacząłem grę w BGT kensaiem,
i na początku gry mam 7 lvl... wiem, że kensai to klasa z BG2, ale nie ma jakiegoś moda
czy coś, żeby dało się zagrać nim uczciwie, od 1 lvl''a?

Nie dasz rady. Nie ma takiego moda(nie słyszałem o takim). Od razu by Cię ubili. Z resztą to oczywiste, że masz 7lvl, bo to kontynuacja przygody z Wybrzeża Mieczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 09:45, bartog123 napisał:

> Naprawdę bardzo przepraszam za trzeciego już posta, ale zacząłem grę w BGT kensaiem,

> i na początku gry mam 7 lvl... wiem, że kensai to klasa z BG2, ale nie ma jakiegoś
moda
> czy coś, żeby dało się zagrać nim uczciwie, od 1 lvl''a?
Nie dasz rady. Nie ma takiego moda(nie słyszałem o takim). Od razu by Cię ubili. Z resztą
to oczywiste, że masz 7lvl, bo to kontynuacja przygody z Wybrzeża Mieczy ;)


Niby kontynuacja, ale ja w BGT zaczynam od pierwszej części, w Candlekeep, i granie postacią na 7 lvl''u z 80 HP byłoby chyba trochę nie fair, wie ktoś, jak uczciwie pograć kensaiem w BG1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne. Znając życie, to coś się nieprawidłowo zainstalowało. Jeśli stworzenie postaci od nowa nie pomaga, to spróbuj ręcznie zmniejszyć lv i parametry postaci za pomocą programu do edycji zapisanych gier - ShadowKeeper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2008 o 09:58, Badyl13 napisał:

na 7 lvl''u z 80 HP byłoby chyba trochę nie fair, wie ktoś, jak uczciwie pograć kensaiem

Nie Wiem czy jest jakis mod ktory ci pomoze. Sprobuj w google ale szczeze mowiac to nie "nie fair" zegrasz kansaiem poniewaz.
1Kensai ma pewne ograniczenia np czegos tak nie moze robic.
2 Na poczatku gry zawsze jest latwo a jak chesz zeby bylo trudniej zwienksz poziom trudnosci lub mozesc od razu isc do wiezy Dungleona (czy jakos tak) i powalczyc sobie z horrorami bitewnymi.
3I najwazniejsze to nie jest twa wina:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma BG1 zdodatkiem Opowiesci z Wybrzeza mierczy to moge powiedziec co trza zrobic zeby poplynac na wyspe gdzie sie walczy z wilkolakami i zdobywa sie miecz baldurana (nie tza miec zadnych modow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 12:40, 666Alucard666 napisał:

Jak ktos ma BG1 zdodatkiem Opowiesci z Wybrzeza mierczy to moge powiedziec co trza zrobic
zeby poplynac na wyspe gdzie sie walczy z wilkolakami i zdobywa sie miecz baldurana
(nie tza miec zadnych modow)

Czemu piszesz o BG 1 w BG 2?
No ale pytanie moje na które może mi odpowiesz. Kiedy i gdzie można zdobyć najlepszy miecz w grze?(bg 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ty zadajesz pytanie czy proponujesz taqką odpowiedź? Jeśli to pierwsze to w Brodzie Ulgotha należy udać się do domu w zachodniej części wioski i porozmawiać z Mendasem a przydziei on zadanie dzięki któremu będziesz mógł się dostać na wyspę.
Przy okazji - o BG1 lepiej jest pisać w tym temacie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&tpage=102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sry zapomnialem ze to jest o dwojka.
W BG2 nie wiem ktory to jest najlepszy miecz bo tam strzsznie duzo jest tych mieczy tam ale z tego co pamietam to srebrn miecz byl calkiem dobry a moim ulubiony(obureczny) to byl gadajacy miecz ktory na serio gadal i byl calkiem niezly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 12:56, 666Alucard666 napisał:

sry zapomnialem ze to jest o dwojka.
W BG2 nie wiem ktory to jest najlepszy miecz bo tam strzsznie duzo jest tych mieczy tam
ale z tego co pamietam to srebrn miecz byl calkiem dobry a moim ulubiony(obureczny) to
byl gadajacy miecz ktory na serio gadal i byl calkiem niezly.

A gdzie można go zdobyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Srebrny miecz możesz zdobyć dopiero gdy będziesz wracał z Czarowięzów (pierwszy element dostaniesz od Saemona Havariana, drugi znajdziesz przy trupach Githyanki które zaatakują Cię w Athkatli).
Gadający miecz Lilarcor znajdziesz w podziemiach Miedzianego Diademu wykonując zadanie z uwolnieniem niewolników.
Wskazanie najlepszego miecza w grze jest właściwie niemożliwe bo jego przydatność jest uzależniona od specjalizacji Twoich postaci a także od dodatkowych cech broni (jak niewrażliwość na psioniczne ataki) które musisz ocenić indywidualnie i samemu uznać w jakim stopniu są przydatne. Jeśli chodzi o czysty parametr umagicznienia to najpotężniejszym mieczem w grze jest dwuręczny miecz Karsomir który w BG2 ma umagicznienie +5 a w TB można go ulepszyć do broni +6, miecz ten może być używany jedynie przez paladynów lub wysokolevelowych złodziei z odpowiednią umiejętnością epicką pozwalającą im na użycie dowolnego przedmiotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować