Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2006 o 10:45, majkel. napisał:

wszystko było ładnie pięknie a tu garbarz uciekł :/

No i dobrze, że uciekł. Niedługo go dorwiesz jak będziesz wykonywał inne zadanie. Przeszukaj dobrze miejsce gdzie walczyłeś z kumplami garbarza, znajdziesz część artefaktu, który Cromwell złoży za kase. Jeżeli masz zwłoki porucznika do idź do inspektora Bregi dostaniesz trochę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 12:27, majkel. napisał:

Kogo radzicie mi wziasc ? Keldorn czy Amonen ? Właśnie sie waham


Jeśli jeszcze nie zmieniłeś drużyny (czyli grasz tą, którą niedawno zmieniłeś) to proponowałbym zostawić Anomena, bo dwóch Kapłanów się przydaje :) A jeśli nie masz jeszcze jakiegoś wysokiego poziomu (bo druzyny najlepiej nie zmeiniać, ew. zmienić szybko po lochach Irka) to proponowałbym wywalić Minsca i wziąść Keldorna.

PS. Myślałeś o tym Jansenie? Jest w Dzielnicy rządowej. IMO przydałby Ci się bardziej niż Yoshimo (jedyna wada (dla mnie) Jana to Iluzjonista [szkoła przeciwna: Nekromancja])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie do czego mogą służyć kamienie loun (poza ich podstawowym zastosowaniem)? jest ich sporo, można zebrać ładną kolekcję, a może zrobić z nihc coś potężniejszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 13:05, majkel. napisał:

Jan już dołączył do ekipy :) w takim razie mój skład będzie wyglądał naprawdopodobniej tak:
Minsc, Keldorn, Jaheira, Aerie, Jan


Jest to chyba w tej chwili najbardziej optymalny skład. Później można wymienić Jana na Imoen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 12:55, Gass napisał:

czy ktoś wie do czego mogą służyć kamienie loun (poza ich podstawowym zastosowaniem)? jest
ich sporo, można zebrać ładną kolekcję, a może zrobić z nihc coś potężniejszego?

Tylko jeden kamień Ioun można dać wraz z innym przedmiotem do stworzenia unikalnego artefaktu. Potrzebny jest Brązowy kamień Ioun (znajduje się w Saradush) i Krążek z Netheril (Twierdza Strażnika) i 5000 sztuk złota. Cespenar łączy te przedmioty. Reszta kamieni Ioun nie ma zastosowania poza tym co oferują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 16:57, Vormulac napisał:

> czy ktoś wie do czego mogą służyć kamienie loun (poza ich podstawowym zastosowaniem)?
jest
> ich sporo, można zebrać ładną kolekcję, a może zrobić z nihc coś potężniejszego?
Tylko jeden kamień Ioun można dać wraz z innym przedmiotem do stworzenia unikalnego artefaktu.
Potrzebny jest Brązowy kamień Ioun (znajduje się w Saradush) i Krążek z Netheril (Twierdza
Strażnika) i 5000 sztuk złota. Cespenar łączy te przedmioty. Reszta kamieni Ioun nie ma zastosowania
poza tym co oferują.


Item Upgrade chyba może ulepszyć parę kamieni Ioun. Czytając Readme gdzieś chyba to widziałem. Albo w TODO, czyli nie ma tego zaimplementowanego a miało być w kolejnych wersajch, tyle że od 2002 roku nikt się modem nie zajmował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do questu Arana Lienviela (chyba tak to sie pisze :P) gdzie musze isc do gospody "Pod Piecioma Dzbanami" na najwyższe piętro, tam spotkam złodzei cienia. Wpadam po schodkach na pietro a tam ciągle jest ten sam koleś :/. Nie wiem co mam dalej robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 21:16, majkel. napisał:

Wpadam po schodkach
na pietro a tam ciągle jest ten sam koleś :/. Nie wiem co mam dalej robic

Dwaj zdrajcy znajdują się w drugim pokoju na lewo (musisz tam wejść i pogadać z nimi, najlepiej chyba stwierdzić ze imie kontaktu to może być twoje imie, wtedy ci je zdradzą) po czym pojawi się prawdziwy kontakt i gdy go zarąbiesz znajdziesz przy nim list z lokalizacją siedziby wampirów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 21:16, majkel. napisał:

Doszedłem do questu Arana Lienviela (chyba tak to sie pisze :P) gdzie musze isc do gospody
"Pod Piecioma Dzbanami" na najwyższe piętro, tam spotkam złodzei cienia. Wpadam po schodkach
na pietro a tam ciągle jest ten sam koleś :/. Nie wiem co mam dalej robic



drzwi an lewo po wejsicu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jestem w Podmroku w Ust Natha , zrobilem juz dwa questy dla drowów /mam na myśli uratowanie Fear i zabicie Beholdera-Obserwatora/ Fear musi mi dac nastepny quest ale chce rozmawiac tylko z głównym bohaterem mojej drużyny /wcześniej to zawsze kto inny zagadywal ludzi/ i mam taki problem bo od jakiegos czasu mój główny bohater nie chce gadac z ludźmi , jak klikam nim na kogos aby z nim pogadac on stoi i nic nie robi a czasami sie pojawia w oknie dialogowym na dole jakby taki napis na czerwony tak jakby to były jego myśli.. I co mam zrobic? Wiecie może dlaczego tak jest? Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może to dlatego, że twój główny bohater jest przemieniony np. w wilka, a ty tego nie zauważyłeś. Sprawdź czy przypadkiem nie jest skupione na nim zaklęcie cisza, bo to może mieć wpływ na to. Jednak jeżeli ani to ani to nie jest przyczyną to wczytaj jakiegoś wcześniejszego sav''a i sprawdź czy może rozmawiać. Jeżeli tak, to graj od tego sav''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pomocy ! Jestem w Twierdzy Strażnika na 3 poziomie, tam gdzie jest maszyna z Lumem Szalonym. Obeszłąm ile się dało, ale to nie wszystko. W somieszczeniach inhilidow jest jedna nieotwarta komnata, potrzeba klucza. Ja mam tylko połowę, gdzie znaleźć drugą połowę klucza? O co chodzi z tymi pochodniami, czy jest jakiś specjalny sposob ich zapalania, czy kolory fioletowy i niebieski mają znaczenie? Jak otworzyć drzwi w komnacie z tymi świecami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować