Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Świetna gra ! klimat poprostu miodzio. Gra mnie wciągneła na długie wieczory i sądze że żaden fan RPG niemoże się obyć bez tego tytułu. Istna masakra (choć i tak gothic lepszy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 15:58, xilk napisał:

Świetna gra ! klimat poprostu miodzio. Gra mnie wciągneła na długie wieczory i sądze że żaden
fan RPG niemoże się obyć bez tego tytułu. Istna masakra (choć i tak gothic lepszy :))


E, Gothic jest słaby moim skromnym zdaniem, a co tu go porównywać do BG 2.

Poza tym, dlaczego masakra? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 15:58, xilk napisał:

Świetna gra ! klimat poprostu miodzio. Gra mnie wciągneła na długie wieczory i sądze że żaden
fan RPG niemoże się obyć bez tego tytułu. Istna masakra (choć i tak gothic lepszy :))

Nie, nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Powtarzaj za mną: "Gothic to dobra gra, ale Baldurki ponad wszystko!"

:D

A poważnie to Gothic jest trochę innego typu grą. Bardziej trąci przygodówką niż RPG prawdę mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothica przechdzilem z nie mniejszym zafascynowaniem niz Baldurki ale jednak to one sa na tyle boskie zebym przechodzil je tyle razy (jutro zaczne 11 raz) a nie gothiki.
Czekam niecierpliwie na Gothic 3 ale gdy skoncze go to i tak nie porzuce BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 17:26, Carmon napisał:

Jakie powinny byc dobre staty dla W/M/Z :) i czy radzicie lochy Irka juz przechodzic samemu,
czy jeszcze z druzyna

WMZ to strasznie trudna do ustawienia postać. Im więcej klas tym większe konflikty się pojawiaja i dłużej się losuje. Ja ostatnio wylosowałem 91 punktów i powiem szczerze, że siedziałbym jeszcze cały dzień gdyby nie to, że nie mam teraz czasu na aż takie poświęcanie się jak kiedyś, gdy tworzyłem postacie z ponad setką punktów, bo te 91 to bardzo mało jak na moje wymagania. WMZ potrzebuje dużo na siłę, zręczność, inteligencję, kondycja też jest ważna bo to nei tylko zdrówko, lecz także rzuty, mądrość chociaż na 10, żeby nie było ujemnych premii i charyzma też na minimum 10 (choc ja preferuję 18:-). Zatem powodzenia, bo możesz stworzyć jakiegoś średniaka i szybko zacząćsie cieszyćgrą albo wymiatacza i umrzeć z głodu przed monitorem:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam małą prośbę... może mi ktoś wytłumaczyć co i jak mam zainstalować (i skąd pobrać) moda „monster” (?) chodzi o tą modyfikację która łączy BG z BG II i dodaje kilka usprawnień... a i ile to ustrojstwo będzie zajmowało ? Z góry dziękuje :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 19:25, Arlik napisał:

Witam.
Mam małą prośbę... może mi ktoś wytłumaczyć co i jak mam zainstalować (i skąd pobrać) moda
„monster” (?) chodzi o tą modyfikację która łączy BG z BG II i dodaje kilka usprawnień...
a i ile to ustrojstwo będzie zajmowało ? Z góry dziękuje :]

Po krótce to nie jest to jeden mod a komplet tych modów daje jakieś 10 GB. Tutaj masz instrukcję http://ob.globtel.pl/donthon/oig/phpBB2/viewtopic.php?t=2629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(choć i tak gothic lepszy :))

Porównywanie tych dwóch tytułów nie ma moim zdaniem sensu - przecież to dwie całkiem różne gry! Mnie od Gothica odrzuciło dziwaczne sterowanie i brak mapy - choć może powinienem wykrzesać z siebie odrobinę więcej samozaparcia. Ale cóż - byłem już pod "urokiem" BG2. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzie można znaleźć Viconie po odłączeniu jej z drużyny. Wiem że na początku była w dzielnicy rządowej, ale teraz nie mogę jej tam znaleźć.
Pewnie gdzieś już to było, ale wybaczcie nie chce mi sie czytać 358 stron ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 11:17, Undoriel napisał:

Mam pytanie gdzie można znaleźć Viconie po odłączeniu jej z drużyny. Wiem że na początku była
w dzielnicy rządowej, ale teraz nie mogę jej tam znaleźć.
Pewnie gdzieś już to było, ale wybaczcie nie chce mi sie czytać 358 stron ;]

wystarczylo przeczytac, to co mowila Viconia......jest w dzielnicy cmentarnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 11:17, Undoriel napisał:

Mam pytanie gdzie można znaleźć Viconie po odłączeniu jej z drużyny. Wiem że na początku była
w dzielnicy rządowej, ale teraz nie mogę jej tam znaleźć.
Pewnie gdzieś już to było, ale wybaczcie nie chce mi sie czytać 358 stron ;]

powinna być w dzielnicy cmentarnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
Baldur''s gate 2 przechodziłem już parę razy (zazwyczaj czarownikiem) i za każdym razem pod koniec gry zostawał mi Dziennik Tombaugha część 2 (czy jakoś tak) znaleziony w Ruinach Świątyni. Pisze w nim m.in. że w południowo-zachodniej częsci mapki znajduje się pewien skarb. Idę tam i gdy wcisnę tab(wciskajac tabulator podświetlają się wszystkie rzeczy które można podniesc lub otworzyc np. skrzynie lub drzwi lub tez przedmioty lezace na ziemi) podświetla mi się mały obszar z którym jednak nie mogę nic zrobić, ani go otworzyć ani nic innego. Czy rozwiązał ktoś ten quest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 13:28, Kjubon napisał:

Witam wszystkich,
Baldur''s gate 2 przechodziłem już parę razy (zazwyczaj czarownikiem) i za każdym razem pod
koniec gry zostawał mi Dziennik Tombaugha część 2 (czy jakoś tak) znaleziony w Ruinach Świątyni.
Pisze w nim m.in. że w południowo-zachodniej częsci mapki znajduje się pewien skarb. Idę tam
i gdy wcisnę tab(wciskajac tabulator podświetlają się wszystkie rzeczy które można podniesc
lub otworzyc np. skrzynie lub drzwi lub tez przedmioty lezace na ziemi) podświetla mi się mały
obszar z którym jednak nie mogę nic zrobić, ani go otworzyć ani nic innego. Czy rozwiązał ktoś
ten quest?


to chodzi tylko o to ze w posągu jest czesc amuletu :) i tyle. to jest ten skarb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 13:28, Kjubon napisał:

Witam wszystkich,
Baldur''s gate 2 przechodziłem już parę razy (zazwyczaj czarownikiem) i za każdym razem pod
koniec gry zostawał mi Dziennik Tombaugha część 2 (czy jakoś tak) znaleziony w Ruinach Świątyni.
Pisze w nim m.in. że w południowo-zachodniej częsci mapki znajduje się pewien skarb. Idę tam
i gdy wcisnę tab(wciskajac tabulator podświetlają się wszystkie rzeczy które można podniesc
lub otworzyc np. skrzynie lub drzwi lub tez przedmioty lezace na ziemi) podświetla mi się mały
obszar z którym jednak nie mogę nic zrobić, ani go otworzyć ani nic innego. Czy rozwiązał ktoś
ten quest?


To jest quest dla łowców, nie mogłeś z nim nic zrobić jeśli grałeś czarownikiem (no, chyba że miałbyś zainstalowany mod Ease-Of-Use z komponentem "wszystkie twierdze"). Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2006 o 13:30, Arxel napisał:


To jest quest dla łowców, nie mogłeś z nim nic zrobić jeśli grałeś czarownikiem (no, chyba
że miałbyś zainstalowany mod Ease-Of-Use z komponentem "wszystkie twierdze"). Pozdro.



łeee to dobrze, już myślałem że jakiś większy quest umknął mojej uwadze podczas gry. Dzięki za szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak sobie rozmyślałem - czy podczas tworzenia postaci i losowania cech możliwe jest wylosowanie każdej liczby punktów, czy też jest dolna i górna granica ilości punktów, jakie możemy wylosować? Chodzi mi to, czy możliwe jest wylosowanie takiej ilości punktów, aby dla każdej cechy przypisać wartość 18? Bo jeśli tak, to wtedy podwyższenie każdej cechy do wartości "18" podczas tworzenia postaci nie byłoby cheatem, tylko ułatwieniem omijającym wielogodzinne (dniowe?) ślęczenie przed monitorem podczas czekania na wymarzony wynik. :) Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na pewno jest jakaś granica, ale mnie interesuje bardziej dolna. Jakie są najgorsze staty jakie mieliście? Niech ktoś nam zaprezentuje najbardziej łajzowate dziecię Bhaala :)
A co do granicy to tyle osób już tyle lat losuje te staty, że gdyby jej nie było na bank ktos chwaliłby sie postacią z samymi osiemnastkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować