Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2006 o 16:19, 8bit napisał:

Zainstalowałem właśnie mod Solaufien i czy może ktoś mi powiedzieć gdzie mogę go spotkać, żeby
przyłączyć do drużyny? :/


jak juz mmowili powyzej Solaufein pomaga Ci w zadaniu wykaradzniea jaj smoczycy. przylacZyc go jedank bedziesz mogl dopiero kiedy bedziesz uciakal z miata drowow (po obrzedzia przywolania demona)
przy okazji nie jestem pewnien jednej rzeczy... bo jezeli zainstalowales mod Solaufeina podzczas gry obecnie grana postacia to bedzie on dopiero dzialal kiedy zaczniesz gre od poczatku. (tak mi sie wydaje) ^_^
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 00:17, Mistiq napisał:

przy okazji nie jestem pewnien jednej rzeczy... bo jezeli zainstalowales mod Solaufeina podzczas
gry obecnie grana postacia to bedzie on dopiero dzialal kiedy zaczniesz gre od poczatku. (tak
mi sie wydaje) ^_^


Tak jest przy niektórych modach min. przy modzie "Ease of Use" - poszczególne zmiany jakie wnosił, działały po rozpoczęciu nowe gry.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2006 o 00:27, Paladynka napisał:

Tak jest przy niektórych modach min. przy modzie "Ease of Use" - poszczególne zmiany jakie
wnosił, działały po rozpoczęciu nowe gry.
Pozdrawiam.


no tego akurat jestem pewien... nie pamietam poprostu jak bylo w przypadku Solaufeina. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2006 o 15:25, Sareavok1 napisał:

Jedną kulą nie zabijesz grupy demonów czy magów, ale za to symbolem ogłuszenie lub strach możesz
spokojnie
zamieszać i pomieszać szyki.


Największe osiągniecie symboli:

Zabicie goblina
Ogłuszenie drugiego goblina
Przestraszenie trzeciego goblina.

Stwory od orka w górę przechodzą już wszystkie rzuty obronne na symbole. A jedną kulą ognia, o 4 poziomy niższą to zrobię.

Kiedy mam rzucać symbole żeby nie trafiły moich członków?

1. Zatrzymanie czasu? Ale wtedy moi woje już będą przy nich. Odejść do tyłu? Wtedy oni podejdą do mnie. I naprawdę mało zdziałam symbolem. Wszyscy oprócz goblinów przchodzą testy obronne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie grałam z modami wprowadzającymi nowe postacie, z innymi i owszem, ale z tymi akurat nie, więc też niewiele wiem o tym modzie, raptem tyle ile napisali w informacjach no stonach na których można go ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 16:19, 8bit napisał:

Zainstalowałem właśnie mod Solaufien i czy może ktoś mi powiedzieć gdzie mogę go spotkać, żeby
przyłączyć do drużyny? :/


Dokładnie 5-ty rozdział. Najpierw musisz zdobyć jaja i przespać się (lub nie) z Faerie. Wtedy zmierzaj do Świątyni. Przed wejściem pojawi się wujek Solek. Da Ci jaja (bez skojarzeń) i ucieka. Potem rytułał i od tamtego momentu do wyjścia z Ust'' Natha powinien się pojawić Solek i dołączyć. Możliwe, że tuż po wyjściu.

P.S. Musisz zacząć grę od nowa, aby mod zaczął działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 00:39, Paladynka napisał:

Ja w ogóle nie grałam z modami wprowadzającymi nowe postacie, z innymi i owszem, ale z tymi
akurat nie, więc też niewiele wiem o tym modzie, raptem tyle ile napisali w informacjach no
stonach na których można go ściągnąć.


Cóż, ja tak samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem chęć zagrać sobie w Baldura ponownie, The Darkest Day spolonizowany inne mnie interesujące mody też no może poza Kesley''em (wreszcie jakaś alternatywa dla edwina, bo mi się gosc juz strasznie znudził :D
Tylko kiedy tu znależć czas kiedy czeka NWN (ledwo nadgryzione), Settlers: Dziedzictwo Królów, AOE III, zaraz dotrze do mnie dodatek do HoMM, zaraz po nim (bądź przed nim :D) Medieval Total War II. Doprawdy nie wiem jak sprawić bym miał więcej czasu na granie inne rozrywki. Stęskniłem sie za starym dobrym Baldurem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2006 o 15:25, Sareavok1 napisał:

Jedną kulą nie zabijesz grupy demonów czy magów, ale za to symbolem ogłuszenie lub strach możesz
spokojnie
zamieszać i pomieszać szyki.



Plugawiec DUUUUUUUUUUUUŻO lepszy, nie rani przyjaciół, zadaje większe obrażenia. No bo proszę powiedzieć jaki przeciwnik ma mniej niż 60 HP kiedy uzyskamy symbol? Działa na tych, co mają poniżej tego. (Nawet zwykły mag ma średnio 70 HP). A plugawiec kosi jak nic nawet, w ToBie nic nie wytrzymało moich plugasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 00:59, Icestalker napisał:



Polecam IWD2, ostatnio gram. Lepszy niż NVN i prawie tak dobry jak Baldur. Jest inny i ciekawszy
niż NVN.

Szczerze mówiąc nie grałem jeszcze w żadnego Icewinda, do zaległości muszę dopisac tez Planescape Torment. wszystko przez brak czasu. I tak juz postanowiłem przenieśc kupno NWN2 i Dodatku do AOE III na wiosnę, a Dark Messiaha na bliżej nieokreśloną przyszłość, kurcze za dużo tego, może w przerwie świątecznej będę miał czas by powrócić do klasyków. Aha jeszcze mi się przypomniało, że Swiatynia Pierwotnego Zła jeszcze leży na półce :D
Blah chyba trzeba rzucić studia, a ty jeszcze am ofertę pracy i czasu będzie jeszcze mniej ;/ Cóż szara smutna rzeczywistość mnie dorwała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 00:39, Paladynka napisał:

Ja w ogóle nie grałam z modami wprowadzającymi nowe postacie, z innymi i owszem, ale z tymi
akurat nie, więc też niewiele wiem o tym modzie, raptem tyle ile napisali w informacjach no
stonach na których można go ściągnąć.


powinnas sprobowac. naprawde bardzo fajnie sie nim gra. szczerze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

----
Zatrzymanie czasu - owszem ale ono i tak się nie kumuluje ze symbolami. Po za tym labirynt nic nie zdziała jak cel będzie miał "odbicie czaru".

Icestalker

Ja kulek ognia nie marnuję na taka drobnicę, ją sie niszczy walką, nawet jeden mag pokona goblina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 09:53, Icestalker napisał:

Gobliny były zamieszane w szeregi. A poza tym, gdzie napisałem, że używam kuli na gobliny?

Tak wywnioskowałem jeżeli źle to już nie istotne ale zapytałeś kiedy rzucać symbole i widzę, że masz z tym problem bo pewnie są zamieszania w szeregach, no właśnie jak jest walka nie z zaskoczenia to wtedy jeż rzucasz najpier
a potem ewentualnie całą resztę. Załóżmy że masz w grupie dwóch magów to jednym rzucasz wielkie osłabienie,
drugim zaraz potem symbol(walka z silniejszymi stworami strach a z humanoidami ogłuszenie lub śmierć gdyż zazwyczaj ich punkty życia nie są wysokie) a jak masz kapłana też na wysokim poziomie to tez walniesz symbol i po sprawie. Owszem w walkach jednolitych np. gdzie są same stwory to rzecz jasna Uwiąd ale w walkach mieszanych gdzie jest "trudny" mag to symbole bo jak on ma na sobie same spele ze szkoły odrzucania to ci plugawe uwiądy nic nie pomogą, w każdym bądź razie rób jak chcesz ale ja tam się nie bawię w jakieś wyłomy, czy inne leprze czary tego typu to już nie jest modne nuż się uda że symbol śmierci się powiedzie i mag zdjęty, gdyż oni nigdy nie mają zdrowia
nawet powyżej 80 pkt ;];]:].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2006 o 09:01, Sareavok1 napisał:

Ja kulek ognia nie marnuję na taka drobnicę, ją sie niszczy walką, nawet jeden mag pokona goblina.


Szkoda czasu na walkę z taką miernotą. Ja jak widzę bandę goblinów czy orków (czasami się zdarzy, najczęściej podczas zwiedzania Wzgórz Wichrowych Włóczni) od razu rzucam kulkę ognistą - oszczędzam czas i pieniądze (na środki czyszczące broń ;)). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 11:30, Arxel napisał:


> Ja kulek ognia nie marnuję na taka drobnicę, ją sie niszczy walką, nawet jeden mag pokona
goblina.

Szkoda czasu na walkę z taką miernotą. Ja jak widzę bandę goblinów czy orków (czasami się zdarzy,
najczęściej podczas zwiedzania Wzgórz Wichrowych Włóczni) od razu rzucam kulkę ognistą - oszczędzam
czas i pieniądze (na środki czyszczące broń ;)). Pozdrawiam.

Stosuję ta samą taktykę :D Płatanie goblinów na dzwonka jest nudne. W pierwszej części Baldura to tradycyjnie, u magów różdżka, a u reszty naszyjniki i mikstury wybuchów. Nie ma to jak sześć kul ognia by ostudzic zapał wroga :DD I dopiero wtedy frontalny atak, jesli jest potrzebny :P w drugiej części trzeba już się nieco wiecej nagimnastykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Jak napisałem nic nie przetrwało 3 uwiądów. Zaden mag z masą zaklęć, czy coś takiego... nic i jeszcze raz nic (oprócz pustoszyciela, był "na skraju śmierci").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować