Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Gramowicze potrzebuję opini ludzi którzy ogarniają temat. Bardzo mocno zastanawiam się nad kupnem PS4, ale zaniepokoiło mnie jedno, a mianowicie jak jest z tą głośną pracą konsoli? Przeczytałem kilka komentarzy i trochę ludzi narzeka, że ich konsole pracują głośniej od innych, że musieli wymieniać je na nowe. Czy to aż tak powszechny problem? Czy rzeczywiście jest duża sznsa trafienia wadliwej PS4, czy jednak ludzie przesadzają i konsola pracuje tak jak powinna, a jej awaryjność nie odbiega od innych sprzętów? Przez to nieco obawiam się jej zakupu i ewentualnego wysyłania/oddawania i wiecznego czekania na rozpatrzenie reklamacji i naprawienie/wymianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poczytałem, poszperałem trochę więcej i... stało się. Zamówiłem PS4. Myślę, że wybrałem najkorzystniejszą ofertę . Boundle PS4 + Metal Gear Solid + 150zł na karcie podarunkowej. A do tego PS4 to już chyba nowy model CUH-1200, jeśli wierzyć, że właśnie te zestawy oferują nowszą wersje. Czyli w sumie 1750zł +2 gry (no bo oczywiście na cóż innego wydam te 150PLN :D ) i nowy model. Teraz tylko czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gralem na 3 roznych ps4 i wszystkie dzialaly jednakowo. Czyli dosc glosno w niektorych momentach niektorych gier jak rocket league czy wiesiek 3. Nie wiem czego to przyczyna ale fto nornalne, bo ps3 przy gta v tez mi sie troche dlawilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poczytałem jeszcze troche opini i doszedłem do wniosku, że taki już urok nowego PS'a, nielicząc oczywiście kilka naprawde chodzących jak odkurzacz egzemplarzy, ale wadliwy sprzęt zzawsze można spotkać. Zamówiłem niezłą okazję. Możliwe, że to właśnie nowy model więc chyba nawet jeszcze bardziej na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że na święta zrobię sobie prezent w postaci PS4 i w związku z tym mam jakieś pytania.
1) Czy do korzystania z Share Play jest wymagany abonament PS Plus?
2) Zwracać uwagę na coś konkretnego w przypadku kupna używanej konsoli? Jakieś RRODy (jak w Xboxie), czy YLODy?
3) Rozumiem, że absolutnie każda gra wydana na PlayStation 4 obsługuje funkcję Remote Play z PSV?
4) Czy są jakieś zapowiedzi wdrożenia obsługi płyt CD?
5) Jak wygląda przeglądanie plików nagranych na pendrivie? Są jakieś ograniczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2015 o 18:36, Harrolfo napisał:

1) Czy do korzystania z Share Play jest wymagany abonament PS Plus?

Niet.

Dnia 23.08.2015 o 18:36, Harrolfo napisał:

2) Zwracać uwagę na coś konkretnego w przypadku kupna używanej konsoli? Jakieś RRODy
(jak w Xboxie), czy YLODy?

Nie słyszałem by w ogóle to się zdarzyło jeśli chodzi o PS4 :)

Dnia 23.08.2015 o 18:36, Harrolfo napisał:

3) Rozumiem, że absolutnie każda gra wydana na PlayStation 4 obsługuje funkcję Remote
Play z PSV?

Ta, Tylko nie wszystkie gry mają dobre oblożenie przycisków. Sprawdź ostatni materiał u quaz9 na YT.

Dnia 23.08.2015 o 18:36, Harrolfo napisał:

5) Jak wygląda przeglądanie plików nagranych na pendrivie? Są jakieś ograniczenia?

Jeśli chodzi o filmy to tylko najpopularniejsze formaty, muzyka podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2015 o 19:23, Kirabaxior napisał:

Nie słyszałem by w ogóle to się zdarzyło jeśli chodzi o PS4 :)

Bardzo mnie to cieszy :)

Dnia 23.08.2015 o 19:23, Kirabaxior napisał:

Jeśli chodzi o filmy to tylko najpopularniejsze formaty, muzyka podobnie.

Czyli w ten sposób, zamiast płyt CD, można odtwarzać pliki MP3, a to najważniejsze :)

Ogólnie warto kupić PS4, polecacie, czy raczej odradzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2015 o 16:59, Kirabaxior napisał:

Z tej też jestem zadowolony. Chodziło mi też żeby może podłapać nowy model. A jakiego zestawu bym nie wybrał liczy się, że mam swoją PS4 i nie przepłacając za bardzo :D no raczej będę miał dopiero.


A jeszcze jedno pytanie: Czy mam jakiś darmowy PS plus?? Pamiętam, że kiedy kupiłem x360 miałem darmowy xlive na miesiąc do wypróbowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2015 o 19:26, Harrolfo napisał:

Czyli w ten sposób, zamiast płyt CD, można odtwarzać pliki MP3, a to najważniejsze :)

Dokładnie, wystarczy że na pendrive muzyka jest w folderze Music. Okładki płyt też czyta, jeśli jest jpg z okładką w folderze z muzyką.

Dnia 23.08.2015 o 19:26, Harrolfo napisał:

Ogólnie warto kupić PS4, polecacie, czy raczej odradzacie?

W tym temacie pytać czy opłaca się kupić PS4 to jak pytać na religijnym forum czy wierzą w Boga... :P

Tak, jak dla mnie warto. Mam leciwego lapka na którym gram w Diablo, HOTS, CS, Hearthstone i takie tam, a nowości ogrywam na PS4. Wkurza mnie abonament za multi, Xbox Live to przynajmniej biorąc kasę za multi to ma usługi na jakimś tam poziomie, a PSN ciągle się chrzani. Gry działają sprawnie, no i są bardzo ładne. Jedyne co, to to że nowe gry są drogie. Jednakże szybko tanieją, a i na YT są często gry cyfrowe, ludzie "wypożyczają" Ci grę na wieczność za jakąś tam opłatą i za dużo niższą cenę. Puryści czy jak im tam będą się kłócić, że to kradzież, że nielegalne, ale Sony jakoś przesadnie z tym nie walczy, a nie widzi mi się też płacić 200zł za grę na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie używaleś tego, to można chyba na fanpejdżu PS Polska dostać 14 dniowy klucz do PS Plus, ew kupić za złotówkę na allegro. Problem tylko, ze taki klucz mozna uzyc tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2015 o 19:32, Kirabaxior napisał:

Jeśli nie używaleś tego, to można chyba na fanpejdżu PS Polska dostać 14 dniowy klucz
do PS Plus, ew kupić za złotówkę na allegro. Problem tylko, ze taki klucz mozna uzyc
tylko raz.

Ok dzięki. Na początek wystarczy zobacze jak to wygląda albo jak nie wygląda. A nad dł€ższym abonamentem pomyśle później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Metro Redux, 2033 i ostatnio chciałem pokazać dziewczynie tą grę, i ustawiłem jej najłatwiejszy poziom, i od nowa rozgrywka, i teraz się okazuje że jak chcę przejść grę normalnie, to muszę od nowa grać na moich ustawieniach, bo po prostu nie ma rozdziału do którego doszedłem, ani nic, to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest rozpiska PS Plus na wrzesień.

Grow Home (PS4)
Super TIME Force Ultra (PS4 and PS Vita)
Twisted Metal (PS3)
Teslagrad (PS4 and PS3)
La-Mulana EX (PS Vita)
Xeodrifter (PS4 and PS Vita)

Zdzierstwo, cholera, zdzierstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2015 o 18:47, Kirabaxior napisał:

Jest rozpiska PS Plus na wrzesień.

Grow Home (PS4)
Super TIME Force Ultra (PS4 and PS Vita)
Twisted Metal (PS3)
Teslagrad (PS4 and PS3)
La-Mulana EX (PS Vita)
Xeodrifter (PS4 and PS Vita)

Zdzierstwo, cholera, zdzierstwo.


Masakracja xD. Twisted Metal coś mówi tylko mówi . Może myśleli ze jak dadzą grę z głosowania to lud będzie choć trochę zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W głosowaniu wygrała gra którą jestem najmnije zainteresowany xD. Taka to demokracja hahaha. Serio, ta gra o zombich może i wygląda głupio ale przynajmniej miała co-op więc pograłbym z kimś trochę i byłoby zabawnie. A strategia wyglądała nieźle...no cóż :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować