Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sniper: Ghost Warrior 2 - recenzja PC

95 postów w tym temacie

Aż musiałem sprawdzić, bo nie wierzyłem. Rozumiem, że wrzucają wycinki i link do tekstu/video recenzji, gdzie gra otrzymała dobrą notę (za dużo to tych recenzji nie wrzucą), ale namawianie graczy do oceniania na metacritic, amazonie i pisania recenzji jest procederem haniebnym. Zupełny brak wyczucia etyki i zero przyzwoitości. Wiele firm robi takie akcje, ale są one subtelne. CI Games sam sobie kopie grób. Była afera Aliena, to teraz mamy aferę, bardziej polską, Snipera 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 19:54, Kraju napisał:

Aż musiałem sprawdzić, bo nie wierzyłem.

Widzisz? Potrafiłem Ciebie jeszcze czymś zskoczyć, hehehe. ;D Ale tak naprawdę, to śmiech przez łzy. Naprawdę żal mi Pana Marka, Pana Mariusza, który musi się produkować na forach w imieniu swojego niezbyt rozgarniętego pracodawcy i w ogóle żal mi całego CI... Krzyż na drogę... ;)

EDIT: Panie Mariuszu, kiedy doczekamy się obiecanego patcha DX11? Odpowie nam Pan w końcu? Dziękujemy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 19:55, Janek_Izdebski napisał:

Widzisz? Potrafiłem Ciebie jeszcze czymś zskoczyć, hehehe. ;D


To dobrze. Człowiek musi być nieprzewidywalny. ;)

Dnia 20.03.2013 o 19:55, Janek_Izdebski napisał:

w ogóle żal mi całego CI... Krzyż na drogę... ;)


Wydawałoby się, że CI Games odejdzie od budżetowych gierek. Pierwszy Sniper był całkiem dobrą grą, dwójka ma naleciałości po dorobku studia, ale budżetową grą bym Snipera 2 nie nazwał. Jednak nie ma co definitywnie skreślać producenta. Mają jeszcze trzy, dobrze zapowiadające się gry w zanadrzu. Jedna wyjdzie jeszcze w tym roku. Za wiele o nich nie wiemy, kampania marketingowa też jest słaba, ale co nie oznacza, że takie też będą te gry. Może i CI Games jeszcze nas czymś zaskoczy, nawet lepiej niż pierwszym Sniperem. Dlatego niech robią gry, a nie żalą się w programach biznesowych. Takie działania nie zachęcą inwestorów do działania, a gdy akcje drastycznie spadną, CI Games może już nigdy więcej nie zrobić żadnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Janek_Izdebski
"Weźcie już nie krytykujcie tego arcydzieła. Bo jeszcze przyjdzie Pan Mariusz Pietraszek i wyzwie Was od "zorganizowanej grupy hejterskiej." :D

Potraktuję to jako żart, a wyzywać nikogo na tym forum nie wyzywałem i wyzywać nie mam zamiaru ;-)

@Kraju
"Wiem, że to sarkazm co napisałeś, ale odniosę się też do poprzedniego Twojego postu. Akurat guzik nam mogą zrobić. Nigdzie nie namawiamy do niekupowania gry. Nigdzie nie wyzywamy firmy, jego pracowników, ani nie używamy wulgarnych zwrotów w stosunku do gry. Jako konsumenci mamy pełne prawo wyrażać się nt. gry, tak samo jak nie zabronią nam mieć opinii o firmie i je wygłaszać. Korzystamy z wolności słowa, która oczywiście też ma swoje granice, ale tak jak napisałem, wszystko pozostaje w sferze dopuszczalności i dobrego smaku. Gdyby rzeczywiście doszło do takiej kuriozalnej sytuacji, Pan Tymiński przegrałby w każdym niezawisłym sądzie. Słowa które powiedział, były tylko i wyłącznie straszakiem. Szkoda, że jak na "snajpera" trafił aż tak niecelnie. "

Zaskoczę pewnie Pana, ale w całej rozciągłości się z Panem zgadzamy. City Interactive nie ma żadnych niecnych planów - nikogo do sądu nie mamy zamiaru pozywać. ;-) Zachęcam też do zweryfikowania swoich słów w świetle tego, co rzeczywiście Marek Tymiński powiedział, a nie tego co napisano o tym na forum.

@Janek_Izdebski
@Kraju
"zachęcają graczy do spamowania pozytywnych recenzji na forach, internetowych wydaniach mediów growych, blogach i agregatorach ocen? :)"
" namawianie graczy do oceniania na metacritic, amazonie i pisania recenzji jest procederem haniebnym. Zupełny brak wyczucia etyki i zero przyzwoitości. Wiele firm robi takie akcje, ale są one subtelne. CI Games sam sobie kopie grób."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam - Panie Janku, zachęcam do lektury :-)
Doprawdy, nie wiem co to ma wspólnego z etyką i przyzwoitością? Prośba do fanów o wystawianie dobrych ocen jest haniebna? Czy nie używa Pan zbyt mocnych słów?

Pozdrawiam
Mariusz_City

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 16:03, mpietraszek_city napisał:

Doprawdy, nie wiem co to ma wspólnego z etyką i przyzwoitością? Prośba do fanów o wystawianie
dobrych ocen jest haniebna? Czy nie używa Pan zbyt mocnych słów?


Nie, nie używam. Takie praktyki są zwyczajnie nieetyczne. One są obecne bardzo często, tym bardziej w dobie serwisów społecznościowych, ale są one realizowane w dużo subtelniejszy sposób. Każdy kto ma łeb na karku, orientuje się w grach i zna branże, będzie doskonale wiedział o co w tym chodzi. Dlatego uważam to za coś złego, bo zachęcacie ludzi aby robili darmową reklamę, oczyścili wizerunek firmy. To nie jest dobre.

Dnia 21.03.2013 o 16:03, mpietraszek_city napisał:

Zaskoczę pewnie Pana, ale w całej rozciągłości się z Panem zgadzamy.


Zaskoczony nie jestem, bo byłem w pełni świadomy gdy pisałem tamten post. I nie było w nim cienia złośliwości, ironii itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 16:20, Kraju napisał:

Dlatego uważam to za coś złego, bo zachęcacie ludzi aby robili
darmową reklamę, oczyścili wizerunek firmy. To nie jest dobre.


Naprawdę, zachęcamy tylko i wyłącznie do tego, żaby fani Snipera, którym gra się podoba o tym pisali. I nic więcej.

Pozdrawiam
Mariusz_City

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem. CI oczywiście nie robiło "własnych" modeli tekstur itd. Wszystko było zamawiane za żółtą granicą bo taniej. U nas zostali tylko programiści. Także akurat to co mogłoby się komuś spodobać nie było robione przez producenta tylko jakiegoś bezimiennego podwykonawcę. A źródło moje całkiem wiarygodne bo były grafik z CI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 16:03, mpietraszek_city napisał:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam - Panie Janku, zachęcam do lektury :-)
Doprawdy, nie wiem co to ma wspólnego z etyką i przyzwoitością? Prośba do fanów o wystawianie
dobrych ocen jest haniebna? Czy nie używa Pan zbyt mocnych słów?

Co do etyki PR-ui WOMM-u, to miałbym do Pana ogromne zastrzeżenia, ale już nie chcę się nad Panem znęcać i zupełnie Pana kompromitować. Wystarczą tylko dwa słowa: "Kool Things". Mam nadzieję, że zrozumie Pan do czego piję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2013 o 17:21, Janek_Izdebski napisał:

Co do etyki PR-ui WOMM-u, to miałbym do Pana ogromne zastrzeżenia, ale już nie chcę się
nad Panem znęcać i zupełnie Pana kompromitować. Wystarczą tylko dwa słowa: "Kool Things".
Mam nadzieję, że zrozumie Pan do czego piję. :)


Panie Janku,
rozumiem, że chodzi Panu o fakt, że Kool Things reprezentuje CI i wypowiada się w jego imieniu? Przecież nikt nie robił z tego tajemnicy, a publiczność była o tym informowana. :-)
Pozdrawiam
Mariusz_City

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie poinformował Pan o fakcie bycia zatrudnionym W KT. Na Polygamii ma Pan nick "KoolThings", tutaj inny. IMHO trochę to na bakier z etyką zawodu PR-owca i specjalisty od marketingu szeptanego... Po co się z tym kryć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 16:01, Janek_Izdebski napisał:

Nie poinformował Pan o fakcie bycia zatrudnionym W KT. Na Polygamii ma Pan nick "KoolThings",
tutaj inny. IMHO trochę to na bakier z etyką zawodu PR-owca i specjalisty od marketingu
szeptanego... Po co się z tym kryć? :)


Z polygamią to trochę inna historia, która nie ma nic wspólnego z ukrywaniem czegokolwiek. To, o czym Pan pisze, to naprawdę nie jest żadna tajemnica. I trudno tu mówić o szeptanym marketingu, przecież nie przedstawiam się jako Violka86, tylko otwarcie piszę, że reprezentuję City. :-)
Pozdrawiam
Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mi się podobała pierwsza część jak i druga obie zakupiłem i w cale mi nie żal kasy. Gra nie jest szczytem marzeń ale daje rade. SI nie jest takie głupie bo próbuje zajść nas i się chowa fakt że czasami nie udolnie ale w innych grach także takie cyrki wychodzą.
Nie porównuję gier do siebie bo to nie ma sensu każdy kto ma trochę rozumu ma swoje zdanie i nie przejmuje się innymi. Co do znania się na grach panie Harunia grać każdy potrafi w różne gry nie każdy jest fenomenem a także nie wszyscy podchodzą negatywnie do gier tylko narzekając bo to jest złe a tamto jest do du..itd osobiście potrafię wyciągnąć z gry to co jest ważne i mniej ważne widocznie SGW nie jest typem gry która by tobie spasowała, ta gra jest przeznaczona dla ludzi którzy potrafią zrozumieć kilka ważnych rozwiązań w strzelaniu na odległość, widocznie ty tego nie potrafisz bądź nie chcesz potrafić nie mnie to oceniać. Gra jest liniowa ale taką ją lubię, wiatr się zmienia, masa snajperki ma znaczenie, itd więc jest kilkadziesiąt aspektów które mówią o grze że jest dobra nie najlepsza ale dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam by gra była tak zła osobiście lubię snajpera 1 i 2 trochę w dwójce brakuję otwartego świata aczkolwiek nie jest to taki wielki minus bym w niego kilka razy nie pograł.
Posiadam w swojej kolekcji jakieś ponad 400 gier(stare, nowe, bardzo stare) i jestem w stanie powiedzieć że ta gra ma swój urok nie jest fenomenem ale dla mnie osobiście jest grywalna i ma to co powinna mieć a mianowicie. Ciężar snajperki ma znaczenie , ma znaczenie czy się stoi czy leży, wiatr zmienia się gdy się przemieszczamy itd nie mogę powiedzieć że nie ma jakiś dziwnych zagrań np: czasami irytujący pomocnik mimo to grę oceniam na 6,5 /10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki napisałem dwa razy to samo a to tylko dla tego że myślałem iż wykasowali mego posta mimo wszystko oba posty coś wnoszą do tematu . Jeszcze raz przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować