Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ile będzie trwało The Last of Us? Wreszcie konkrety

22 postów w tym temacie

Nie wierzę w te deklaracje. Uncharted 3 na poziomie trudności crushing przeszedłem w 6-7 godzin, bez oglądania cut scenek. Nie wiem komu mógł on zająć 16 h. Chyba, że mowa o wbijaniu platyny i przejściu dwa razy, to tak - ten czas wygląda prawdopodobnie.
Więc reasumując. Moim zdaniem mówienie o 12 - 16 h gry w The Last of Us to ściema. Jeśli gra starczy na 10 godzin rozgrywki prowadzonej w spokojnym tempie to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 10:53, Pitej napisał:

Nie wierzę w te deklaracje. Uncharted 3 na poziomie trudności crushing przeszedłem w
6-7 godzin, bez oglądania cut scenek. Nie wiem komu mógł on zająć 16 h. Chyba, że mowa
o wbijaniu platyny i przejściu dwa razy, to tak - ten czas wygląda prawdopodobnie.
Więc reasumując. Moim zdaniem mówienie o 12 - 16 h gry w The Last of Us to ściema. Jeśli
gra starczy na 10 godzin rozgrywki prowadzonej w spokojnym tempie to będzie dobrze.


To zależy co robisz. Bo jeśli lecisz do przodu to te 7 na pewno będzie, co innego jeśli zbierasz znajdźki, to na pewno czas się wydłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że żyjesz już za długo? :) W tego typu grach nie jest wymagane 50h błądzenia po mapie tylko 12h konkretów i zaliczone;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 12:22, kodi24 napisał:

Uważasz, że żyjesz już za długo? :) W tego typu grach nie jest wymagane 50h błądzenia
po mapie tylko 12h konkretów i zaliczone;

No wiesz. Mi tam się nie marzy wydawać ok. 200 zł na góra 3 wieczory rozgrywki. I właśnie takie typu gry powinny być jak najdłuższe. Jak ma być to horror to niech się człowiek boi jak najdłużej. Wybacz, ale jak twórcy gier twierdzą, że gra starcza na 12h i wciskają kit, że jest długa to ja podziękuję. I współczuję tym graczom, którzy im uwierzyli. Niedługo gry będą tak długie jak gry na Pegasusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przepraszam, ja nie mam czasu ani ochoty siedzieć 20h nad jednym i tym samym tytułem od ND- po pierwsze dlatego że ich gry mają wyraźnie filmowe rysy a po drugie mam też inne zajęcia, więc ostatecznie taką grę pochłaniam przez kilka dni po 2-3h dziennie maks. A że to 200zł? Raz na jakiś czas to nie boli, pizza gigant kosztuje 40zł a zjadam ją w jakieś 4-6 minut i nie narzekam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra strasznie krotka, ale wszystkie oskryptowane pozycje zazwyczaj szybko sie koncza. Tu pewnie swobody dzialania beda minimalne ilosci, tak wiec gracz bedzie biec do przodu zeby juz miec to za soba.

Ostatnio pojawila sie jakas dziwna moda na wmawianie ludziom, ze taka ilosc zawartosci jest OK, ze niby nikt by nie chcial grac dluzej i ze w ogole i co nie tego. Jest to zwyczajny bullshit i proba retuszowania oszczednosci roboczo-godzin programistow. Sa gracze casualowi, ktorzy faktycznie pykna sobie raz czy dwa i maja dosc. Ale prosze mi nie probowac wciskac, ze wszyscyc tacy sa, a granie dzisiatki godzin jest niewykonalne. Juz w czasach Ataryny dalo sie zrobic save (chocby w postaci kodu), wiec co za problem sobie zagrac troche i pozniej wznowic. Poza tym pozycji casualowych jest najwiecej na rynku, tak wiec niedzielny gracz zawsze cos dla siebie znajdzie. Zas ta gra ewidentnie jest adresowana do graczy, ktorzy mocniej sie zaglebiaja w rozgrywke.

No ale coz, kazdy portfelem zdecyduje czy mu taka polityka producenta odpowiada. Milosnicy CoDa udowadniaja, ze ludzie placa za minimalna ilosc nowej zawartosci bardzo duze pieniadze i sa szczesliwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

inb4 16 GODZIN TO MAUO STARE GRY BYLY NA 50 MINIMUM PAMIENTAM STAREGO BALDURA

Chyba każdy przyzwyczaił się do tego (może inaczej - powinien się przyzwyczaić), że na newsy o rzekomej długości gry warto przymykać oko, szczególnie wtedy kiedy wypowiadają się sami twórcy. Gameplaye, które obejrzałem nastrajają optymistycznie, zapowiada się sensowny survival. Od dawna w taką grę nie grałem więc czekam na premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 12:49, kodi24 napisał:

Ale przepraszam, ja nie mam czasu ani ochoty siedzieć 20h nad jednym i tym samym tytułem
od ND- po pierwsze dlatego że ich gry mają wyraźnie filmowe rysy a po drugie mam też
inne zajęcia, więc ostatecznie taką grę pochłaniam przez kilka dni po 2-3h dziennie maks.
A że to 200zł? Raz na jakiś czas to nie boli, pizza gigant kosztuje 40zł a zjadam ją
w jakieś 4-6 minut i nie narzekam :-)

Zapominasz o jednym. Jest możliwość zapisu stanu gry. Nikt nie każe ci siedzieć dzień w dzień po kilkanaście godzin. Po prostu grasz kiedy chcesz i ile chcesz. A to, że po 2-3 dniach koniec gry to już inna sprawa. Nie wiem jak dla ciebie, ale ja jak płacę dajmy na to te 200 zł. to wymagam aby gra była długa i wciągająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 13:34, Karanthir666 napisał:

Nie wiem jak dla ciebie, ale ja jak płacę dajmy
na to te 200 zł. to wymagam aby gra była długa i wciągająca.

Ja osobiście wymagam by była po prostu dobra, a TLoU się na taką zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja o niczym nie zapominam, nie muszę nawet zapisywać bo większość gier zapisuje się sama więc po prostu wyłączam konsolę i idę spać ;) Chodzi mi o to, że są gry obliczone na długą i na krótką rozgrywkę, ewentualnie na coś po środku, zależy jak są skomponowane, nie od wszystkich wymagam tego samego, nie ważne czy za 200, 300 czy 1000zł, ważne żeby była warta wysiedzenia tych 12h;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 14:39, kodi24 napisał:

nie ważne czy za 200, 300 czy 1000zł, ważne żeby
była warta wysiedzenia tych 12h;

Dla mnie te 12h jest warte co najwyżej 60 zł. Nieważne (to pisze się razem) jak dobra jest gra to po prostu jest cena nieadekwatna do wartości produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 12:49, kodi24 napisał:

pizza gigant kosztuje 40zł a zjadam ją w jakieś 4-6 minut i nie narzekam :-)

Pojemny bęben można mieć, rozumiem. Ale przepustowość to Ty masz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 15:08, Karanthir666 napisał:

Dla mnie te 12h jest warte co najwyżej 60 zł. Nieważne (to pisze się razem) jak dobra
jest gra to po prostu jest cena nieadekwatna do wartości produktu.

Jedni wolą "ilość", inni wolą "jakość".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 15:15, Zgreed66 napisał:

Jedni wolą "ilość", inni wolą "jakość".

Ja wolę i ilość, i jakość. Jak jest sama jakość, to niech chociaż cena będzie normalna, a nie wymaxowana do granic możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 15:17, Karanthir666 napisał:

Ja wolę i ilość, i jakość.

"Dla mnie te 12h jest warte co najwyżej 60 zł."
Jak nie patrzę, tak widzę ocenianie po samej "ilości", a nie czym to jest "wypchane".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować