Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

Mogą co najwyżej próbować uruchomić się w rozdzielczości tak małej że aż nieobsługiwanej, ale monitory są przed tym zabezpieczone (zamiast obrazu wyświetlą stosowny komunikat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 21:43, sig. napisał:

Mogą co najwyżej próbować uruchomić się w rozdzielczości tak małej że aż nieobsługiwanej,
ale monitory są przed tym zabezpieczone (zamiast obrazu wyświetlą stosowny komunikat)

Mi kiedyś Quake 2 na nowym PC się włączył w okienku tak małym, jak ekraniki telefonów komórkowych. Nic nie pomogło, heh. :P A co miałeś na myśli, że będą mogły próbować się uruchomić w niższej rozdzielczości? Przecież w niższej się nie da...

A tak przy okazji to bądź co bądź, w Fallout 2 jest lepsza grafika według mnie. Interface lepszy, postacie no i filmiki nie są na środku ekranu, jak było w Fallout 1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 21:47, Kalejdoskop86 napisał:

A tak przy okazji to bądź co bądź, w Fallout 2 jest lepsza grafika według mnie. Interface
lepszy, postacie no i filmiki nie są na środku ekranu, jak było w Fallout 1...

Jesteś pewien że nowy monitor zadziałał by np w rozdzielczości 320x200 w trybie pełnoekranowym? bo takowa jak najbardziej istnieje (a ściślej rzecz biorąc istniała).... zaś w okienku właśnie dlatego się uruchomił że w trybie pełnoekranowym nie dało by rady (pewnie system to wykrył i rozwiązał problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 21:50, sig. napisał:

Jesteś pewien że nowy monitor zadziałał by np w rozdzielczości 320x200 w trybie pełnoekranowym?
bo takowa jak najbardziej istnieje (a ściślej rzecz biorąc istniała).... zaś w okienku
właśnie dlatego się uruchomił że w trybie pełnoekranowym nie dało by rady (pewnie system
to wykrył i rozwiązał problem.

A czemu nie dałoby rady? Rozumiem, że zbyt niska rozdzielczość w trybie pełnoekranowym by się gryzła, ale skoro kiedyś było można to czemu nie dzisiaj? Tym bardziej, że Quake 2 bodajże w rozdzielczości 600xileśtam jest wyświetlany.

Co do systemu to jest on inteligentny, jak chciałem Quake 2 uruchomić w najniższych kolorach to Vista dała komunikat, że nie można w tak małej ilości kolorów uruchomić i podała, czy zatrzymać taką (i tam była najmniejsza ilość dostępna w systemie) .

Wiesz może czemu Fallout 2 jak uruchamiałem go z pulpitu, to ekran miał dziwne kolory, tj. białe, różowe miejscami itp. ? Kolega powiedział, że zarówno FO2 i Q2 są starymi grami, zbyt starymi na mój sprzęt i system i nie będą działać jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo kiedyś była całkiem inna konstrukcją monitorów..... crt są dużo bardziej "skalowalne" pod względem rozdzielczości niż lcd. co zaś się tyczy samej visty, to jest to pewnie wewnętrzne ograniczenie systemu...... jak np dasz start/uruchom cmd to masz tylko 2 kolory tło i tekst, a jakoś nic nie wybucha......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:00, sig. napisał:

bo kiedyś była całkiem inna konstrukcją monitorów..... crt są dużo bardziej "skalowalne"
pod względem rozdzielczości niż lcd. co zaś się tyczy samej visty, to jest to pewnie
wewnętrzne ograniczenie systemu...... jak np dasz start/uruchom cmd to masz tylko 2 kolory
tło i tekst, a jakoś nic nie wybucha......

No, chyba to było ograniczenie systemu. Tylko dziwi mnie jeszcze jedno: dlaczego Fallout: Tactics mnie się tnie? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:02, Kalejdoskop86 napisał:

> bo kiedyś była całkiem inna konstrukcją monitorów..... crt są dużo bardziej "skalowalne"

> pod względem rozdzielczości niż lcd. co zaś się tyczy samej visty, to jest to pewnie

> wewnętrzne ograniczenie systemu...... jak np dasz start/uruchom cmd to masz tylko
2 kolory
> tło i tekst, a jakoś nic nie wybucha......
No, chyba to było ograniczenie systemu. Tylko dziwi mnie jeszcze jedno: dlaczego Fallout:
Tactics mnie się tnie? :/


a sprawdzałeś, czy przypadkie nie natrafiłeś na wersję dla emo? :>

a tactics sie tnie bo vista to zuo. zainstaluj XP albo 98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:03, Telomo napisał:

a sprawdzałeś, czy przypadkie nie natrafiłeś na wersję dla emo? :>

Żartu nie rozumiem... :P
Wersję mam taką, jaka jest w Sadze Fallout.

Dnia 07.02.2009 o 22:03, Telomo napisał:

a tactics sie tnie bo vista to zuo. zainstaluj XP albo 98

Eee tam, mnie Vista pasi, dla mnie to najlepszy system, jaki wyszedł. Źle jest, jak niektórzy dziwacy gnoją Vistę, bo im się tnie albo gry nie działają, gdyż mają słaby PC... Windows Vista to przyszłość według mnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:02, Kalejdoskop86 napisał:

Tactics mnie się tnie? :/

Akurat ta gra ma trochę bugów...... u mnie np jak już odkryję wszystkie spotkania losowe to po najechaniu/najściu na pole gdzie takowe mogło by być (ale niema bo już wszystkie odkryte) wychodzi mi do windowsa z standardowym komunikatem wyślij/nie wysyłaj)
ps przynajmniej mi się wydaje że o takowe chodzi, bo mam tylko na niektórych, po odkryciu sporej części mapy i zawsze jak na takie najadę)

ps co do problemu to spróbuj spowolnić czymś kompa w tle, może wtedy będzie w stanie dopasować szybkość gry (gra ta ma już swoje lata i jej twórcy nawet nie marzyli o dostępnej dzisiaj mocy obliczeniowej, wiec procedura sprawdzania prędkości kompa może "ogłupieć")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:07, sig. napisał:

> Tactics mnie się tnie? :/
Akurat ta gra ma trochę bugów...... u mnie np jak już odkryję wszystkie spotkania losowe
to po najechaniu/najściu na pole gdzie takowe mogło by być (ale niema bo już wszystkie
odkryte) wychodzi mi do windowsa z standardowym komunikatem wyślij/nie wysyłaj)
ps przynajmniej mi się wydaje że o takowe chodzi, bo mam tylko na niektórych, po odkryciu
sporej części mapy i zawsze jak na takie najadę)

Bugi ma, jak każdy Fallout, ale po graniu w Fallout 3 trochę nudą zalatuje, w FO3 ciągle była akcja, a w Tactics czy pierwszych dwóch częściach jest jej mniej, aczkolwiek w Tactics wybrałem turowy system walki. :)

Dnia 07.02.2009 o 22:07, sig. napisał:

ps co do problemu to spróbuj spowolnić czymś kompa w tle, może wtedy będzie w stanie
dopasować szybkość gry (gra ta ma już swoje lata i jej twórcy nawet nie marzyli o dostępnej
dzisiaj mocy obliczeniowej, wiec procedura sprawdzania prędkości kompa może "ogłupieć")

To tak samo jak słyszałem, że komuś się nie chciała starsza gra uruchomić (w ogóle zainstalować! :D ) bo instalator nie mógł zrozumieć, że dysk może mieć ponad 500gb i żądał 20gb wolnego miejsca, hehe.
A co sądzisz o tech-demo Van Buren? Warto ściągać? Próbowałeś? Bo podobno prawie wszystkim się nie uruchomiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:14, Telomo napisał:

albo zainstaluj jako drugi windows, windowsa 98. Przy uruchamianiu pc wybierasz ktory
chcesz i gitara.

Mam Windowsa 98, XP i Vistę i wolę przy Viście pozostać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:15, Kalejdoskop86 napisał:

> albo zainstaluj jako drugi windows, windowsa 98. Przy uruchamianiu pc wybierasz
ktory
> chcesz i gitara.
Mam Windowsa 98, XP i Vistę i wolę przy Viście pozostać. :)


ale ty jestes pusty... nie masz ZMIENIAC windowsa, tylko miec DWA NARAZ!!! To calkiem przydatne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:16, Telomo napisał:

ale ty jestes pusty... nie masz ZMIENIAC windowsa, tylko miec DWA NARAZ!!! To calkiem
przydatne ;)

Nike nie jest pusty, to raz.
A dwa dobrze wiem, że można mieć i trzy systemy, tylko po co mi to? Szkoda mojego czasu, wiem, leniwy jestem, ale po prostu wolę mieć tylko Vistę. Ona jest przyjazna, ładna no i pyta się, czy na pewno chce coś uruchomić itp. niektórym to przeszkadza, a mnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:03, Telomo napisał:

> No, chyba to było ograniczenie systemu. Tylko dziwi mnie jeszcze jedno: dlaczego
Fallout:
> Tactics mnie się tnie? :/

a sprawdzałeś, czy przypadkie nie natrafiłeś na wersję dla emo? :>


Rozwalił mnie ten text :)

Kalejdoskop86: Sam Microsoft uważa, że raczej XP to przyszłość (patrz: dłuższe wsparcie dla starszego systemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Naszła mnie właśnie chęć na ponowne zaliczenie pierwszego Fallout''a - wiąże się z tym małe pytanko. Czy istnieje modyfikacja umożliwiająca grę bez limitu czasowego na znalezienie hydroprocesora? Chciałbym przejść grę na spokojnie - deadline w zasadzie tylko przeszkadzał mi w rozkoszowaniu się postnuklearnym światem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 02:15, Metalhead86 napisał:

Witam. Naszła mnie właśnie chęć na ponowne zaliczenie pierwszego Fallout''a - wiąże się
z tym małe pytanko. Czy istnieje modyfikacja umożliwiająca grę bez limitu czasowego na
znalezienie hydroprocesora? Chciałbym przejść grę na spokojnie - deadline w zasadzie
tylko przeszkadzał mi w rozkoszowaniu się postnuklearnym światem...


wystarczy odnaleźć i zwrócić hydroprocesor i już możesz rozkoszować się światem i brakiem deadline-u...

Kalejdoskop: to juz nie moj problem. Uwazaj co chesz, na viscie nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z oficjalnych patchy znosi limit czasowy na wykonanie 2 części głównego zadania.. tak więc spieszyć się trzeba tylko z hydrprocesorem, mistrz cierpliwie poczeka aż sobie pozwiedzasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 09:25, sig. napisał:

Jeden z oficjalnych patchy znosi limit czasowy na wykonanie 2 części głównego zadania..
tak więc spieszyć się trzeba tylko z hydrprocesorem, mistrz cierpliwie poczeka aż sobie
pozwiedzasz


to juz wiem czemu moja wersja gry sie z solucja nie zgadzala :D Ja nigdy tego ograniczenia nie mialem, bo mam polska wersje ze sklep.gram.pl. :P

Swoja droga ten bigot jest strasznie latwy do rozwalenia jezeli uzywamy plazmowek i mamy polepszony chemicznie pancerz bractwa. Mnie sie zdarzylo, ze te jego robociki go zaatakowaly :D Albo slyszalem o parze mutantow, ktorzy sie :ekchem:. Nie spotkalem ich a w rozmowie z bigotem mialem taka opcje, a w solucji wyczytalem, ze mozna ich spotkac ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Mam to gdzieś... jak ktoś ma pirackie wersje gier czy system i mu się tnie oraz ma słaby sprzęt to później narzeka... Vista jest wspaniała jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować