Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

Hej mam pytanko.
Jestem sobie w Złomowie, ale mam problem z tym fraglesem Ian''em(ten "kumpel", którego znalazłem w Cienistych piaskach).
Problem jest taki, że dałem mu 6 Desertów, jakieś 10 pistoletów, pistolet maszynowy, koło 15 noży i 5 włóczni, ok. 5 karabinów, obrzyna, strzelbę "Czerwony kapturek" i całą amunicję do tych broni(pomijając karabin), a on w czasie walki podchodzi do wroga i się na niego patrzy jak sroka w gnat. Wie ktoś co się stało? Nawet mi nie odpowiada ogniem kiedy do niego strzelam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 08:50, wrobel253 napisał:

Hej mam pytanko.
Jestem sobie w Złomowie, ale mam problem z tym fraglesem Ian''em(ten "kumpel", którego
znalazłem w Cienistych piaskach).
Problem jest taki, że dałem mu 6 Desertów, jakieś 10 pistoletów, pistolet maszynowy,
koło 15 noży i 5 włóczni, ok. 5 karabinów, obrzyna, strzelbę "Czerwony kapturek" i całą
amunicję do tych broni(pomijając karabin), a on w czasie walki podchodzi do wroga i się
na niego patrzy jak sroka w gnat. Wie ktoś co się stało? Nawet mi nie odpowiada ogniem
kiedy do niego strzelam.



Po pierwsze sprzedaj bronie. Zostaw se po 1 z każdego rodzaju. Po 2. Włącz rozmowę z Ian''em i powiedz, żeby użył najlepszej broni jaką ma. Tylko amunicji nie sprzedawaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 08:52, mateuszencja napisał:

Po pierwsze sprzedaj bronie. Zostaw se po 1 z każdego rodzaju. Po 2. Włącz rozmowę z
Ian''em i powiedz, żeby użył najlepszej broni jaką ma. Tylko amunicji nie sprzedawaj


Właściwie to nie mam komu sprzedać, bo handlarzy też okradam...
Powiedziałem mu, kilka razy, żeby używał najlepszej broni jakiej ma, amunicji nigdy nie sprzedaję.
"Zdobyłem" też tego drugiego kolesia w Złomowie on normalnie strzela, ale jemu nie dawałem nic do "przechowania".
Myślisz, że ten Ian może nie strzelać, bo jest przeładowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 16:10, wrobel253 napisał:

Właściwie to nie mam komu sprzedać, bo handlarzy też okradam...
Powiedziałem mu, kilka razy, żeby używał najlepszej broni jakiej ma, amunicji nigdy nie
sprzedaję.
"Zdobyłem" też tego drugiego kolesia w Złomowie on normalnie strzela, ale jemu nie dawałem
nic do "przechowania".
Myślisz, że ten Ian może nie strzelać, bo jest przeładowany?

1. Sprawdź czy Ian posiada odpowiedni typ amunicji dla używanej przez niego broni.

2. Jak napisałeś ma on przy sobie sporo żelastwa - może to być powód jego "bezczynności". Fallout jak każda gra posiada mniejsze lub większe bugi - z tym "najemnikiem" miałem dokładnie ten sam problem. Posiadam premierową wersję gry, a problem zniknął po zainstalowaniu poprawek. Upewnij się więc czy posiadasz zaktualizowaną wersję.

By the way - nie wiedziałem, że z Iana taki "himen". Widzę, że potrafi unieść NAPRAWDĘ dużo ładunku.

3. Choć siedlisk ludzkich jest stosunkowo mało, to nie wierzę, że nie możesz sprzedać gnatów. Dla pewności zapisz grę i wyrzuć większość posiadanych przez niego broni. Zostaw jednego gnata (z amunicją of course) i powiedz aby używał jego najsilniejszej broni. Pospaceruj troszkę po Pustkowiach aby natrafić na grupkę przeciwników i zobacz czy Ian walczy. Jeśli nie zadziała spróbuj po prostu wczytaj zapisaną wcześniej grę.

4. "Myślisz, że ten Ian może nie strzelać, bo jest przeładowany?"
Nie ma takiej opcji. Gdy jest "przeładowany" może jeno nie unieść więcej rzeczy - z pewnością nie przekłada to się na walkę.

5. Ostateczne rozwiązanie to po prostu olanie Iana - niech chłopak robi za "muła". Z Tycho i Ochłapem z łatwością zaliczysz grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 19:25, Metalhead86 napisał:

1. Sprawdź czy Ian posiada odpowiedni typ amunicji dla używanej przez niego broni.


Tego jestem pewien jak amen w pacierzu. Poza tym, wcześniej walczył jeszcze nożem.

Dnia 01.03.2009 o 19:25, Metalhead86 napisał:

2. Jak napisałeś ma on przy sobie sporo żelastwa - może to być powód jego "bezczynności".
Fallout jak każda gra posiada mniejsze lub większe bugi - z tym "najemnikiem" miałem
dokładnie ten sam problem. Posiadam premierową wersję gry, a problem zniknął po zainstalowaniu
poprawek. Upewnij się więc czy posiadasz zaktualizowaną wersję.


Nie instalowałem żadnych patchów, mam wersje z CD-Action, zakładałem, że tam dali spatchowaną.

Dnia 01.03.2009 o 19:25, Metalhead86 napisał:

By the way - nie wiedziałem, że z Iana taki "himen". Widzę, że potrafi unieść NAPRAWDĘ
dużo ładunku.


Podobno nieskończoność. Wspominałem, że ma też ok. 15 pancerzy?

Dnia 01.03.2009 o 19:25, Metalhead86 napisał:

3. Choć siedlisk ludzkich jest stosunkowo mało, to nie wierzę, że nie możesz sprzedać
gnatów. Dla pewności zapisz grę i wyrzuć większość posiadanych przez niego broni. Zostaw
jednego gnata (z amunicją of course) i powiedz aby używał jego najsilniejszej broni.
Pospaceruj troszkę po Pustkowiach aby natrafić na grupkę przeciwników i zobacz czy Ian
walczy. Jeśli nie zadziała spróbuj po prostu wczytaj zapisaną wcześniej grę.


Spróbuje, ale tyle się tego uzbierało...

Dnia 01.03.2009 o 19:25, Metalhead86 napisał:

4. "Myślisz, że ten Ian może nie strzelać, bo jest przeładowany?"
Nie ma takiej opcji. Gdy jest "przeładowany" może jeno nie unieść więcej rzeczy - z pewnością
nie przekłada to się na walkę.


Przyjaciele chyba mają nieskończony ekwipunek.

Dnia 01.03.2009 o 19:25, Metalhead86 napisał:

5. Ostateczne rozwiązanie to po prostu olanie Iana - niech chłopak robi za "muła". Z
Tycho i Ochłapem z łatwością zaliczysz grę.


Chyba masz racje, gostek może robić za muła. Tylko, głupi, że podłazi do wroga, bo jak przejadę serią z PM''a w jakiegoś gościa to mi muła zabija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 19:42, wrobel253 napisał:

Podobno nieskończoność. Wspominałem, że ma też ok. 15 pancerzy?

Intrygujące - "mój" Ian o ile pamiętam miał w ekwipunku pistolet 5,56 mm, parę ogonów radskorpionów (nie pytaj się po co - po prostu były ;), około 8 stimpaków + liny i inne bibeloty. Jestem pewien w 100% że towarzysze broni nie mają nieograniczonego ekwipunku - pielgrzymki Hub-Nekropolis zapadły mi w pamięć.

Dnia 01.03.2009 o 19:42, wrobel253 napisał:

Przyjaciele chyba mają nieskończony ekwipunek.

Patrz wyżej.

Dnia 01.03.2009 o 19:42, wrobel253 napisał:

Chyba masz racje, gostek może robić za muła. Tylko, głupi, że podłazi do wroga, bo jak
przejadę serią z PM''a w jakiegoś gościa to mi muła zabija...

O ile mi wiadomo istnieje opcja dialogowa typu "trzymaj wrogów na daleki dystans", choć ręki sobie uciąć nie dam. Ian często umierał w Nekropolis (tak jak zresztą i biedny Ochłap) i IMO niezbyt się przydawał - Tycho to bez dwóch zdań najlepszy najemnik. Polecam uzbrojenie go w AK-112 lub Winchester City-Killer - AK możesz znaleźć w Nekropolis (bodajże Wodzodział), a City-Killer''a szukaj w budynku na południe zaraz przy wejściu na Stare Miasto w Hubie (prawdziwy masakrator - mój ulubiony gnat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 19:42, wrobel253 napisał:

Nie instalowałem żadnych patchów, mam wersje z CD-Action, zakładałem, że tam dali spatchowaną.


Gwoli ścisłości: masz wersje z Clicka a nie CDA. W CDA dali kiedyś Fallouta co prawda, ale w wersji angielskiej, a ty masz przeca polską.


Metalhead86:

Coś ci się chyba pomyliło. Towarzysze w pierwszym Falloucie owszem mają nieskończony limit ekwipunku, przynajmniej w spatchowanej wersji. Szkoda, że w dwójce już tak nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę dodać...
http://user.tninet.se/~jyg699a/fallout.html#npc
Niestety, NPCe w Falloucie nie mają właściwie żadnych zalet poza nielimitowaną pojemnością plecaka - każdy może używać zaledwie dwóch czy trzech różnych naganów ;), nie levelują, nie mogą nosić pancerzy (poza posiadanymi "na strcie"), ciężko się w ich towarzystwie walczy - generalnie tylko przeszkadzają :). Wyjątkiem jest Tycho, który z shotgunami radzi sobie sobie nienajgorzej i ma chyba najwięcej HP i najlepszy pancerz (oczywiście spośród rekrutowalnych NPCów).
A, domeną Iana są pistolety - 9mm, .223, potrafi też się chyba posługiwać tym karabinkiem na pociski 9mm który można znaleźć w

Spoiler

Vault 15

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 19:18, Blackhand napisał:

Cóż mogę dodać...
http://user.tninet.se/~jyg699a/fallout.html#npc
Niestety, NPCe w Falloucie nie mają właściwie żadnych zalet poza nielimitowaną pojemnością

/.../

Na starcie są bardzo pomocni a to że musisz wybrać dodatkowy perk Friendly foe żeby odróżnić wrogów
od NPC-ów cóż w F2 musiałeś mieć wysoką charyzmę coś za coś , poza tym jak wspomniałeś jeśli dasz im odpowiednią broń to nawet the Glow nie jest ci straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NPC nie mają nieskończonego ekwipunku, ale da się do obejść. Zamiast dawać im przedmioty w handlu wystarczy użyć na nich kradzieży i im te rzeczy podkładać:p Potem zabiera sie je w taki sam sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie otóż kiedy jestem w kanałach to muszę iść znaleść przywódcę ghouli z podziemia. Przeszukałem wszystko i ani jednego ghoula nie spotkałem. wie może ktoś dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 23:08, KMASBIn napisał:

Witam, mam pytanie otóż kiedy jestem w kanałach to muszę iść znaleść przywódcę ghouli
z podziemia. Przeszukałem wszystko i ani jednego ghoula nie spotkałem. wie może ktoś
dlaczego?


Powinieneś go spotkać bez problemu. Czy przypadkiem nie zjawiłeś się za późno w Necropolis? W sensie. wszędzie leżą martwe trupy, wtedy to wyjaśniałoby dlaczego nie możesz spotkać przywódce tych bardziej pokojowo nastawionych ghuli.
No chyba, że nie znalazłeś dalszego przejścia, które z pod pierwszej lokacji, prowadzi na północny-zachód, a tam zaraz powinien stać dowódca i drzeć się, abyś do niego nie strzelał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 23:18, KMASBIn napisał:

Raczej tam wszędzie trupy leżały w kanałach i na zewnątrz. Co teraz mam robić??


Cóż...należy przez kanały udać się do ostatniej dzielnicy i pomęczyć się trochę z silniejszymi przeciwnikami (mutantami, którzy to właśnie zrobili inwazje na Necropolis). Potem w budynku gdzie jest najwięcej wrogów, znaleźć właz i przejść do ukrytej krypty 12. Bo drogą negocjacji już nie załatwisz głównego questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wezmę w 100% sprawdzonego i działającego "high resolution patcha" do jedynki? Bo gra jest cudna, ale te pixele... ;)
Ps - jeżeli ktoś ma wolne 8zł... do kiosku! W play''u extra jest F1, F2 i Falout tactics ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie (do konkursu mi odpowiedź potrzebna a w googlach nie mogę znaleźć :P) - czy w uniwersum Fallouta ogólnie nastąpił kiedyś koniec świata? Są dwie daty do wyboru - 2077 i 2115, wiem, że w 2077 była wojna atomowa, ale nie wiem czy to o nią chodzi. Z góry dzięki za odpowiedź. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 16:10, JayL napisał:

Mam takie pytanie (do konkursu mi odpowiedź potrzebna a w googlach nie mogę znaleźć :P)
- czy w uniwersum Fallouta ogólnie nastąpił kiedyś koniec świata? Są dwie daty do wyboru
- 2077 i 2115, wiem, że w 2077 była wojna atomowa, ale nie wiem czy to o nią chodzi.
Z góry dzięki za odpowiedź. ;)


http://forum.iml.pl/viewtopic.php?f=20&t=5026 jest to tłumaczenie z biblii Fallouta a tu masz link do biblii fallouta: http://www.fallout3.net/ie_falloutbible.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
czy wie ktoś może, jak się pozbyć gangu Czaszek (the Sculls) w Złomowie (Junkyard) "w świetle prawa", czyli z asystą ludzi szeryfa?
trzeba zdobyć na nich jakiś dowód, kiedyś mi się to udało, trzeba było zagadać z którymś z nich, że chcemy się dostać do ich gangu, przejść próbę (z urną w barze) i umówić się na główną rozróbę, a następnie zgłosić się do szefyfa... tak to pamiętam, tyle że tym razem nikt ze mną nie chce gadać o wstąpieniu do gangu i cały quest przez to leży
nie wiem, czy to wynika z kolejności innych questów z nimi związanych: Gizmo już zabity (ale jego zawsze zabijałem na początku w Złomowie, więc to nie to), Sinthia uwolniona...
ma ktoś jakiś pomysł? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować