Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W co zaGRAMy w maju 2013 roku - najciekawsze premiery miesiąca

26 postów w tym temacie

Trochę tego jest: Blood Dragon, Anomaly 2, Metro, Call of Juarez: Gunslinger, Resident Evil: Revelations no i GRiD 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisaliście, że nowy CoJ będzie również na uplayu. A na steamie tego nigdzie nie widzę, a Techland pisał coś wczoraj na FB jakie zdanie mają fani odnośnie tego czy chcą aby gra była na steam. Widzę, że pre-ordery są już na muve.pl , cdp ale na steamie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego, tylko Far Cry''a 3: BD może kupię...
Najcięższy dla mojego portfela będzie ostatni kwartał roku, AC IV, Batman, Watch Dogs, czy Total War... W sierpniu, czerwcu, ewentualnie i wrześniu coś kupię z nowości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pare fajnie zapowiadajacych sie gier tu jest (Far cry, Metro, Van Helsing), ale chyba nic w co chialbym zagrac zaraz po premierze. Poczekam raczej na obnizke cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo Metro Last Light, już nie mogę się doczekać :). Poza tym to raczej nic mnie tu nie zainteresowało ( czekałem też na GRID 2, ale brak widoku z kokpitu dyskfalifikuje ten tytuł), może sprawdzę Anomaly 2, bo z tego co pamiętam jedynka była przyjemna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Last light" i "gunslinger" mogą się do czegoś jeszcze nadać. Aczkolwiek "metro 2033" jako gra była słaba, więc nie wiem czy nie jest to trochę robienie sobie nadziei, że "tym razem może jednak". Natomiast "gunslingerem" Techland może się teraz nieźle zrehabilitować. Reszta już u mnie spisana na straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Last light" i "gunslinger" mogą się do czegoś jeszcze nadać. Aczkolwiek "metro 2033"
> jako gra była słaba, więc nie wiem czy nie jest to trochę robienie sobie nadziei, że
> "tym razem może jednak". Natomiast "gunslingerem" Techland może się teraz nieźle zrehabilitować.
> Reszta już u mnie spisana na straty.

Ja tam żadnych słabych elementów w Metro 2033 nie widziałem. Jest cała masa tytułów, które grzeszą wieloma nieudolnie dopracowanymi elementami, ale tego w tej grze nie uświadczyłem. Jeżeli chodzi o optymalizację, to jedynie ogranicza się to do obsługi PhysX, który lipnie się sprawdza na kartach ATI (przynajmniej Lara ma dla nas ładniejsze włosy ;)). O odwzorowanie książki nie narzekam, mimo że pare rzeczy zmieniono a niektórych wątków nie pokazano (szkoda, bo mogliby w ten sposób wydłużyć grę - a tylko na to narzekam. Że jest za krótka) A tak to ogólnie jest to jeden z lepszych FPSów w jakie kiedykolwiek grałem. Mistrzowski klimat i grywalność. Dużo ludzi narzekało (szczególnie na zagranicznych forach, z tego co pamiętam) że to nie Stalker. A mnie właśnie dla odmiany Stalker wynudził w cholerę, pewnie dlatego że nie specjalnie przepadam za "otwartymi" grami.
Na drugą część czekam już od dawna, i myślę że także spełni moje oczekiwania.
Tak poza tematem, fajne Concept Arty w tym Soul Sacrifice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 13:51, HeX1981 napisał:

tylko mi sie wydaje tak biednie graficznie resident?

Przecież to najlepsza graficznie gra z 3DSa. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 14:41, Artmaster88 napisał:

że nie specjalnie przepadam za "otwartymi" grami.

No właśnie głównie o to chodzi. Ja też lubię niektóre liniowe shootery, a właściwie to one są często tymi najlepszymi, ale o ile kompletna liniowość takiego dajmy na to HL i HL2 była całkowicie w porządku, tak w Metro już nie. Za przykład weźmy sobie sceny z drezyną w obu tytułach, która niech będzie alegorią liniowości. W HL obecnośc drezyny w większości była jedynie opcją, w metro scena na drezynie jest tak irytująco liniowa, że człowiek aż się zastanawia czy w ogóle ma coś robić, czy już jednak ma oddać myszkę skryptowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 15:54, hans_olo napisał:

> że nie specjalnie przepadam za "otwartymi" grami.
No właśnie głównie o to chodzi. Ja też lubię niektóre liniowe shootery, a właściwie to
one są często tymi najlepszymi, ale o ile kompletna liniowość takiego dajmy na to HL
i HL2 była całkowicie w porządku, tak w Metro już nie. Za przykład weźmy sobie sceny
z drezyną w obu tytułach, która niech będzie alegorią liniowości. W HL obecnośc drezyny
w większości była jedynie opcją, w metro scena na drezynie jest tak irytująco liniowa,
że człowiek aż się zastanawia czy w ogóle ma coś robić, czy już jednak ma oddać myszkę
skryptowi.


Myślę że cię rozumiem, ale akurat w tej grze, tej że tak to ujmę "skryptowanej liniowości" nie czuć tak bardzo jak w innych tytułach (znak czasów) Weź np pod uwagę takiego Max Payne 3. Może już nie FPS, ale w dalszym ciągu niezła gra akcji i do tego kompletnie liniowa, ale niektóre elementy są do bólu wręcz oskryptowane (tak że nie wiesz czy jeszcze grasz i masz kontrolę nad postacią, czy to cut-scenka jest) co jednych może cieszyć, a innych już nie, jeżeli pragną eksplorować grę po kilka razy. Metro akurat nieźle mi się przechodziło wielokrotnie (chyba z 7, może 8 razy ją ukończyłem :)).
No ale oczywiście każdemu co innego spasuje. Mnie jak widzisz dość mocno zauroczyła ta gra, chociaż nie ma tam nie wiadomo jakich nowatorskich pomysłów ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować