Zaloguj się, aby obserwować  
bestia

Final Fantasy

688 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2008 o 18:19, Tyron napisał:

Powiem krótko żałośni są ludzie którzy wytykają błędy nie związane z tematem.A co do
Finalów to każdy zdaniem mnie gracz który uwielbia cRPG powinien zagrać w jego wszystkie
gatunki i wyrobić sobie zdanie na temat gier cRPG .No cóż każdy ma prawo do swojego zdania.Ale
nienawidzę wrednych fanboyów piszących na każdym forum że konsole są i finale są lepsze
nie znoszę takich ludzi.


Żałośni są ludzie, którzy włażą na temat jakiejś gry, po czym zaczynają po niej jeździć. Argumenty proszę, a nie bezsensowny potok słów. Napisz, dlaczego twoim zdaniem gra jest kiepska. Ale konkretnie - nie, że postacie mają duże oczy itp. Sformułuj trzeźwe argumenty. Ukaż wady fabuły, wskaż jakie gry jRPG (choć w zasadzie dla mnie może być też dowolna odmiana RPG, bo i tak nic lepszego nie znajdziesz) miały znacząco lepszą. Udowodnij, że Baldur''s Gate jest lepszy. Bo moim zdaniem nie jest. Dlaczego?
Grafika - BG II ma dwuwymiarową, dość ładną grafikę. Ale gdzie jej do Final Fantasy VIII, gdzie ten poziom graficznego przepychu (szczególnie w walkach)
Muzyka - ponownie przewaga Final-a. Co by nie mówić, soundtrack ma naprawdę dobry.
Fabuła - Baldur''s Gate jest dziełem genialnym, to prawda. Jednak jak każda gra na podstawie D&D (nie wytykaj mi niewiedzy w tym temacie. Od razu uprzedzę, że jestem Mistrzem Podziemi w papierowym D&D ;) ;) ma kilka wad. Po pierwsze, nieco za duży nacisk na exp. Po drugie, wieloosobowe drużyny już od samego początku. Utrudnia to zżycie się z postacią (może nie?) i przez to traci na tym klimat. A Final Fantasy? Postaci też jest sporo, ale są bardziej wyraziste, mają swoją historię. I, co najważniejsze, zaczynamy z jedną. To z oczu tej konkretnie postaci poznajemy świat. A nie całej drużyny...
UWAGA - to są wyłącznie moje przemyślenia.
PS Czemu piszesz o tym samym 2x? Jeszcze dzisiaj pisałeś to samo w temacie o konsolach - że Finale do chrzanu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach tak ?Dobrawdy ?Czyli prosta odpowiedź .Kto krytykuję Baldura ten nie zna się na cRPG .Jakbyś był mistrzem podziemi to byś świata nie widział poza tą grą i innymi osadzonymi Dungeon&Dragons.Zresztą ten system został stworzony jako pierwszy system RPG ,przez twórce i ojaca RPGów Gary Gygaxa .A co do nabijania exp to pomyliłeś gatunki w Hack&Slash nabija się exp.A co do Baldura, twoja wypowiedź świadczy o twojej inteligencji .System dwumywiarowy ,i system rzutu izometrycznego jest do tej pory najlepszym przedstawieniem cRPG.I co myślisz że przepych graficzny świadczy o wielkości gry?Tak sądzą tylko podli ignoranci.Świat Baldura tętni życiem ,zadania poboczne pozwalają w czuć się w klimat tego świata gry (tym bardziej jak ktoś czytał książki).Świat jest mroczny,poważny i okrutny.A fabuła mogła by być scenariuszem nie jednego filmu.I tak samo będziesz krytykował być może na jlepszego RPG wszechczasów Fallouta ,czy Tormenta.A teraz o Final fantasy.I tak fabułatej gry przypomina jakieś kiepskie telenowele ,bajkowa graficzka (przynajmniej do 7) ,Mangowe odwzorowanie świata ,przeogromna liniowość ,break misji pobocznych. itd.Ataki i agrument że sprzedawała się więcej świoadczy ż eliczy się jakość a nie ilość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubie bardzo Baldur''s Gate''a i inne gry tego typu ale jak komuś się Final Fantasy nie podoba to jego zdanie i nie zmienicie tego pisząc posty typu Która gra lepsza albo czy RPG jest Lepszy niż jRPG, więc skończcie lepiej z tymi kłótniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie każdy ma swoje zdanie.Ja też kiedyś byłem fanboyem PCtowcyh cRPG ale kupiłem PS2 i FFXII.I dzięki finalowi właśnie, zobaczyłem na czym polega jRPG.I teraz gram na PC w MMORPG i na PS2 w jRPG ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób obeznanych z Final Fantasy XII. Aktualnie mogę sterować dwójką bohaterów (jestem na pustyni na południe od pierwszego miasta i szukam Sunstone). Kiedy będę mógł samodzielnie skorzystać z tych "gambitów", na razie jedyna opcja jaką odkryłem to on/off, a jak je ręcznie skonfigurować? Przeoczyłem coś, czy muszę jeszcze poczekać. Proszę o odpowiedź nie odkrywającą przy tym fabuły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 20:32, GanD napisał:

Mam pytanie do osób obeznanych z Final Fantasy XII. Aktualnie mogę sterować dwójką bohaterów
(jestem na pustyni na południe od pierwszego miasta i szukam Sunstone). Kiedy będę mógł
samodzielnie skorzystać z tych "gambitów", na razie jedyna opcja jaką odkryłem to on/off,
a jak je ręcznie skonfigurować? Przeoczyłem coś, czy muszę jeszcze poczekać. Proszę o
odpowiedź nie odkrywającą przy tym fabuły :)


W miarę rozwoju gry rozwijają się również Twoje postacie, za każdego zabitego wroga dostajesz oprócz exp punkty "licencji" które następnie rozdajesz na specjalnym drzewku w taki sposób iż odkrywasz nowe pola na nim pod kilkoma polami znajdują się właśnie nowe gambity :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 20:32, GanD napisał:

Mam pytanie do osób obeznanych z Final Fantasy XII. Aktualnie mogę sterować dwójką bohaterów
(jestem na pustyni na południe od pierwszego miasta i szukam Sunstone). Kiedy będę mógł
samodzielnie skorzystać z tych "gambitów", na razie jedyna opcja jaką odkryłem to on/off,
a jak je ręcznie skonfigurować? Przeoczyłem coś, czy muszę jeszcze poczekać. Proszę o
odpowiedź nie odkrywającą przy tym fabuły :)


PtaQ15 chyba nie za bardzo jeszcze rozchminił działanie gambitów bo za licencje je niestety nie dostaniesz, a mianowicie w menu masz specjalne zakładki gambit, a tam już ustawaisz co postać ma robić, na przykład co jeżeli zobaczy wroga, jej HP spadnie do odpowiedniego poziomu lub zabraknie jej MP. Jest to w miarę skomplikowane, ale jak trochę pogrzebiesz będziesz wiedział co i jak. Następnie ustawiasz priorytet danej akcji, czyli która ma pierwszeństwo nad innymi itp. Jak już wszystko ustawisz to w menu walki robisz on lub off gambitów. A jak je zdobywac? Kupujesz je u kupców.

Edit: Gambity stają się aktywne podczas wizyty w kanałach zamku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 22:13, Wintesun napisał:

Edit: Gambity stają się aktywne podczas wizyty w kanałach zamku.


Ostatecznie o to mi chodziło :)

Generalnie jestem bardzo zadowolony z gry. Szczególnie, że FF-X2 niestety zawiodło moje nadzieje, a perfect ending ostatecznie obejrzałem na YouTube, bo nie chciało mi się przechodzić tego wszystkiego na 100%. Tym bardziej, że to już robiło się powoli nudne (skończyłem na 86%). Sam nie wiem, samo FF X wypada o niebo lepiej (system, bohaterzy, historia), ten sequel zupełnie im nie wyszedł. Natomiast FF XII bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Przede wszystkim nowym podejściem do systemu walk, poziomem tych walk (przynajmniej na początku, bo takie FF X-2 było proste jak budowa cepa od początku do samego końca, nuuudy), no i gambitami, o których już się nasłuchałem trochę w tutorialu, zapowiada się naprawdę ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 09:20, Tyron napisał:

A teraz o Final fantasy.I
tak fabułatej gry przypomina jakieś kiepskie telenowele ,bajkowa graficzka (przynajmniej
do 7) ,Mangowe odwzorowanie świata ,przeogromna liniowość ,break misji pobocznych. itd.Ataki
i agrument że sprzedawała się więcej świoadczy ż eliczy się jakość a nie ilość

Eeee co? Kiepskie telenowele? Toż Ty chyba grałeś w wersje rosyjską i nic nie rozumiałeś :P Podczas grania polecam czytać to, co się w dymkach pokazuje lub chociaż słuchać, jeśli grałeś w któregoś FF na PS2. Fabuła tam jest cholernie mocno dopracowana, a każda postać ma swoją głębię, nie to, co jakiś stworzony kolo w BG.
Fabuły w Finalach są tak wielkie, że nawet dobrych kilka lat po ich wydaniu wciąż powstają nowe teorie na temat tego, co niedopowiedziane w fabule itp. i nawet teraz znajdziesz na forach zagorzałe dyskusje dotyczące fabuły z FF7 czy FF8 ;)
Brak misji pobocznych? Oj gdybyś Ty wiedział, ile tam jest questów niezwiązanych z fabułą gry...

Jak czytasz książkę, to też się wkurzasz, że jest liniowa? :P

Hmmm... ale coś mi się zdaje, że Ty chyba nie grałeś w te gry nigdy, tylko oceniasz je po okładce ;) Bo skoro tak bardzo nienawidzisz konsol i Finala, to pewnie nie skusiłeś się i nie używałeś nigdy swoich największych, znienawidzonych wrogów. :P

Bajkowa graficzka? No tak, bo Ty pewnie nienawidzisz kolorów różowego, pomarańczowego, żółtego, a czerwony ujdzie tylko dlatego, że to kolor krwi? Gościu, świat nie składa się tylko z mroku, "złaaaaa", ciemności, glanów, Metalliki (szacunek dla nich), mieczy i tłustych włosów. Przetrzyj oczy, to może ujrzysz, ile jest kolorów na tęczy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typowe argumenty konsolowego fanboya.Finalowi brakuje monumentalności ,epickości ,czego nie brakowało Baldurowi .I wiec przestań się tu wypowiadać fanboyu.Lepiej sobie zgraj w te swoje final fantasy .I tak rasowe cRPGi lepsze .Takie legendy jak Fallout,BG czy Torment. to po rostu królowie tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - czy Final Fantasy VII i VIII doczekały się już statusu abandonware? Bo myślę, żeby zdobyć skądś "siódemkę" (na PC), ale bardzo ciężko znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2008 o 00:18, ziptofaf napisał:

Bo myślę, żeby zdobyć skądś "siódemkę" (na PC), ale bardzo ciężko znaleźć.


Niestety bardzo ciężko ostatnio wertowałem Allegro i niestety VII nie znalazłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 00:26, PtaQ15 napisał:

Niestety bardzo ciężko ostatnio wertowałem Allegro i niestety VII nie znalazłem :(

Tja, tyle, że i "siódemkę" i "ósemkę" można znaleźć bez niczego w internecie. Wsytarczy wpisać w google np.
Final Fantasy VIII abandonware download i już lecą linki. Tyle, że nie wiem, czy legalne. I dlatego pytam, czy Final Fantasy VII i VIII to już abandonware, czy jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 00:31, ziptofaf napisał:

Final Fantasy VIII abandonware download i już lecą linki. Tyle, że nie wiem, czy legalne.
I dlatego pytam, czy Final Fantasy VII i VIII to już abandonware, czy jeszcze nie.


FF VII i VIII nie ma statusu abandonware, proponuję poszukać na ebayu nowych egzemplarzy albo zainwestować w psx/ps2 i zakupić w wersji na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 10:48, Mistic napisał:

FF VII i VIII nie ma statusu abandonware, proponuję poszukać na ebayu nowych egzemplarzy
albo zainwestować w psx/ps2 i zakupić w wersji na konsole.

Niech to. A już myślałem, że to jednak jest abandonware. Wygląda na to, że będę musiał je kupić, tak jak piszesz, w wersji dla PS2 (mam PS3 z dyskiem 60GB, więc problemu zbytniego nie ma :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 18:45, Tyron napisał:

Typowe argumenty konsolowego fanboya.Finalowi brakuje monumentalności ,epickości ,czego
nie brakowało Baldurowi .I wiec przestań się tu wypowiadać fanboyu.Lepiej sobie zgraj
w te swoje final fantasy .I tak rasowe cRPGi lepsze .Takie legendy jak Fallout,BG czy
Torment. to po rostu królowie tego gatunku.

Może i odpowiadam na starego posta, ale mnie nadal krew zalewa, jak czytam taki stek bzdur. Po pierwsze, Finalowi brakuje epickości? Zagraj sobie chociaż w VI na emulatorach, a zobaczysz, co to znaczy epickość. I rozwinięta fabuła, pełna niespodziewanych zwrotów akcji i naprawdę wyrazistych postaci.
Po drugie, nazwanie Finalem dziecinnym uważam za bezsens. To chyba jeden z nielicznych RPG-ów gdzie ginie jedna z głównych postaci. Drugim jest [uwaga, spoiler, do pewnej znanej i nowej gry RPG] Mass Effect [koniec spoilera]. Bioware, pod tym względem uczyło się od twórców Finala. A to, że w grze występuje też humor (mangowy), to wada? Bo twoim zdaniem chyba tak...
Po trzecie, ciężko porównywać czołówkę gatunków. BG, Fallout, Planescape:Torment i Final Fantasy są razem na tym podium. Poza tym wszystkie mają zupełnie różny klimat. Potrafisz powiedzieć, co jest lepsze - BG 2, czy Fallout? Bo ja jakoś nie. Dlatego takie porównanie - Final Fantasy, czy BG uważam za w znacznej mierze pozbawione sensu. To dwie zupełnie różne gry....Najlepiej zagrać w obie. Fakt, że ja wolę Finala. Moje prawo. Jak już raz pisałem, D&D mnie nudzi (w większości gier komputerowych), bo znam je po prostu na pamięć. Taka już rola Mistrza podziemi...
Notabene, kto tu jest fanboyem? Ja nie staję w obronie Finala, a jedynie pokazuję ci, że to nie jest zła gra. Ba, to jest genialna gra! Ale ty upierasz się, że "BG lepsze". Ukończ Final Fantasy VIII w całości, to taka dyskusja ma chociaż minimalny sens. Chociaż nie, i tak nie ma, bo to dwie różne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 18:45, Tyron napisał:

Typowe argumenty konsolowego fanboya.Finalowi brakuje monumentalności ,epickości ,czego
nie brakowało Baldurowi .

Że co?? Osłabiasz mnie człowieku. W Final Fantasy brakuje epickości i monumentalności!? Ty w ogóle grałeś w FF??

Dnia 11.07.2008 o 18:45, Tyron napisał:

I wiec przestań się tu wypowiadać fanboyu.Lepiej sobie zgraj
w te swoje final fantasy .I tak rasowe cRPGi lepsze .Takie legendy jak Fallout,BG czy
Torment. to po rostu królowie tego gatunku.

Racja królowie RPG na PC. Ale zapomniałeś jeszcze o KotORze. Grałem we wszystkie te tytuły i są to naprawdę Wielkie gry, co nie zmienia faktu że FF to również genialna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 10:53, ziptofaf napisał:

> FF VII i VIII nie ma statusu abandonware, proponuję poszukać na ebayu nowych egzemplarzy

> albo zainwestować w psx/ps2 i zakupić w wersji na konsole.
Niech to. A już myślałem, że to jednak jest abandonware. Wygląda na to, że będę musiał
je kupić, tak jak piszesz, w wersji dla PS2 (mam PS3 z dyskiem 60GB, więc problemu zbytniego
nie ma :))

FFVII i VIII w wersji na PS2?? o_O Wybacz ale chyba nie ma czegoś takiego. Jemu chodziło chyba o to że możesz sobie na PS2 zagrać w normalne wersje bo PS2 jest kompatybilne z grami na PSXa. A co do PS3 to się nie orientuję jak jest z emulacją gier z PSXa ale zawsze możesz grać w FF VII-IX przy pomocy emulatora o nazwie ePSXe. Ciężko na początku to wszystko właściwie ustawić ale kiedy wszystko zrobisz jak należy to grafika jest dużo lepsza niż na konsoli :)

Edit: Jakby co służę pomocą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 11:36, Kosmitus napisał:

FFVII i VIII w wersji na PS2?? o_O Wybacz ale chyba nie ma czegoś takiego. Jemu chodziło
chyba o to że możesz sobie na PS2 zagrać w normalne wersje bo PS2 jest kompatybilne z
grami na PSXa. A co do PS3 to się nie orientuję jak jest z emulacją gier z PSXa ale zawsze
możesz grać w FF VII-VIII przy pomocy emulatora o nazwie ePSXe. Ciężko na początku to
wszystko właściwie ustawić ale kiedy wszystko zrobisz jak należy to grafika jest dużo
lepsza niż na konsoli :)


ePSXe to ja mam już od daaaaawna zainstalowanego. Używam go głównie do emulacji Tekkena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 11:37, ziptofaf napisał:

ePSXe to ja mam już od daaaaawna zainstalowanego. Używam go głównie do emulacji Tekkena
:)

No to spokojnie możesz brać finale :) Ja na ePSXe grałem właśnie w FF VII-IX i Tekkena 3. A teraz skombinowałem sobie inną perełkę od Sqaresoftu: Vagrant Story i niedługo się za niego zabieram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować