Zaloguj się, aby obserwować  
bestia

Final Fantasy

688 postów w tym temacie

>Nie jest tak źle jak ci kolega powiedział. Istnieją fanowskie (co nie znaczy że złe, a wręcz >przeciwnie) >spolszczenia do Finali VII, VIII i IX. Spolszczenie do VII działa z angielską wersją PAL.

Nie wiem czy zdajesz sprawe ale właśnie przyznałeś się do piractwa. Spolszczenia te nie są legalne, nie są zrobione przez dystrybutora czy wydawcę ,a są jedynie nielegalnym ingerowaniem w kod źródłowy gry. W dodatku jeszcze poinstruowałeś tu jak wykonać kopię tego niecnego tworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 13:34, Wintesun napisał:

Nie wiem czy zdajesz sprawe ale właśnie przyznałeś się do piractwa. Spolszczenia te nie
są legalne, nie są zrobione przez dystrybutora czy wydawcę ,a są jedynie nielegalnym
ingerowaniem w kod źródłowy gry. W dodatku jeszcze poinstruowałeś tu jak wykonać kopię
tego niecnego tworu.


Hej, zaraz, jakie piractwo?? Przecież to chyba taki sam przypadek jak modowanie gier, może i jest to ingerencja w strukturę gry ale, do diabła, przecież żaden producent gier nie ściga za to swoich fanów. Co do mojej krótkiej instrukcji, to przecież dałem jasno do zrozumienia że kopie należy robić z oryginalnej wersji gry, a co za tym idzie nie jest to żadne piractwo bo prawo dopuszcza robienie kopii zapasowych gier na własny użytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 14:01, Kosmitus napisał:

Hej, zaraz, jakie piractwo?? Przecież to chyba taki sam przypadek jak modowanie gier,
może i jest to ingerencja w strukturę gry ale, do diabła, przecież żaden producent gier
nie ściga za to swoich fanów. Co do mojej krótkiej instrukcji, to przecież dałem jasno
do zrozumienia że kopie należy robić z oryginalnej wersji gry, a co za tym idzie nie
jest to żadne piractwo bo prawo dopuszcza robienie kopii zapasowych gier na własny użytek.


spolszczenia do gier (polska wersja jezykowa danej gry/programu) sa wlasnoscia dystrybutora ktory dana gre wypuszcza na polski rynek i dopoki nie zostana rpzez niego udostepnione nie moga byc pobierane i udostepniane bez naruszenia jego praw autorskich. A kopia z oryginalnej wersji gry w tejże instrukcji została wzbogacona o new elementy, co do kopiowania na własny użytek nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 14:14, Wintesun napisał:

spolszczenia do gier (polska wersja jezykowa danej gry/programu) sa wlasnoscia dystrybutora
ktory dana gre wypuszcza na polski rynek i dopoki nie zostana rpzez niego udostepnione
nie moga byc pobierane i udostepniane bez naruszenia jego praw autorskich.

Być może ale często wydawca nie ma zamiaru wypuszczać wersji PL i wtedy nie ma nic przeciwko fanowskim spolszczeniom. O ile się nie mylę tak jest np. w przypadku KotORa 1 i 2 i chyba nawet Half Lifa 2. Te spolszczenia są już od dawna w sieci na swoich oficjalnych stronach i jakoś nikt się nie czepia ich twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wintesun niestety nie masz racji ponieważ spolszczenia są traktowane jako mody. A jeżeli polski dystrybutor nie podjął się wykonania takowego tym samym nie ma nic przeciwko fanowskiej wersji. A co do piractwa to w tej chwili nie sposób zdobyć oryginalnych wersji niektórych gier. Ja osobiście mam oryginalnego ff7 z tym że płytki są tak zniszczone[ ehhh młodsza siostra :(] iż nie mogę ich uruchomić. W takim wypadku ściągnięcie gry z neta to jedyny sposób żeby w nią pograć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z FF6. Otóż jestem w Operze i po przeczytaniu scenariusza przez Locka zaczynam kontrolować Celes, drzwi blokuje Locke (cały zaczerwieniony) i mówi, żebym jeszcze raz przeczytał scenariusz. To czytam i wracam do niego, a on znów to samo. Cały czas powtarza swoją kwestię i nie chce mnie przepuścić. Sprawdzałem na k-ff.com, ale tam jest tylko napisane, że na stole leży scenariusz i potem jest przejście do samej sztuki. Mógłby ktoś doradzić co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 11:30, DEViANCE napisał:

Mam problem z FF6. Otóż jestem w Operze i po przeczytaniu scenariusza przez Locka zaczynam
kontrolować Celes, drzwi blokuje Locke (cały zaczerwieniony) i mówi, żebym jeszcze raz
przeczytał scenariusz. To czytam i wracam do niego, a on znów to samo. Cały czas powtarza
swoją kwestię i nie chce mnie przepuścić. Sprawdzałem na k-ff.com, ale tam jest tylko
napisane, że na stole leży scenariusz i potem jest przejście do samej sztuki. Mógłby
ktoś doradzić co mam zrobić?


Hmm, mogę się mylić, bo w grę grałem dawno, ale o ile mnie pamięć nie myli, to z tego pomieszczenia wychodzi się innych wyjściem, nie tym w którym stoi Locke. Chyba gdzieś na górze ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 13:34, Wintesun napisał:

>Nie jest tak źle jak ci kolega powiedział. Istnieją fanowskie (co nie znaczy że złe,
a wręcz >przeciwnie) >spolszczenia do Finali VII, VIII i IX. Spolszczenie do
VII działa z angielską wersją PAL.

Nie wiem czy zdajesz sprawe ale właśnie przyznałeś się do piractwa. Spolszczenia te nie
są legalne, nie są zrobione przez dystrybutora czy wydawcę ,a są jedynie nielegalnym
ingerowaniem w kod źródłowy gry. W dodatku jeszcze poinstruowałeś tu jak wykonać kopię
tego niecnego tworu.

To że pisze jak, nie znaczy że to robi. Pozatym jak już zostało napisane to nikt nie ściga za modowanie czy coś.
BTW. Czy mapy do CSa są legalne (te dodatkowe) bo są w setkach więc nie wmawiaj kitu o piractwie. Może i jest to nie fair wobec twórców ale jakoś nikt nie został ukarany za stworzenie spolszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 18:18, Mr X napisał:

To że pisze jak, nie znaczy że to robi. Pozatym jak już zostało napisane to nikt nie
ściga za modowanie czy coś.
BTW. Czy mapy do CSa są legalne (te dodatkowe) bo są w setkach więc nie wmawiaj kitu
o piractwie. Może i jest to nie fair wobec twórców ale jakoś nikt nie został ukarany
za stworzenie spolszczenia.


Co mnie obchodzi czy robi tak czy inaczej mnie nie interesuje, co innego że te spolszczenia SĄ nielegalne a to że ich nikt nie ściga świadczy jedynie o tym że Polska nie jest postrzegana jako interesujący twórców gier rynek. I nie rozmawiamy o CS tylko Final Fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 20:37, Wintesun napisał:

Co mnie obchodzi czy robi tak czy inaczej mnie nie interesuje, co innego że te spolszczenia
SĄ nielegalne a to że ich nikt nie ściga świadczy jedynie o tym że Polska nie jest postrzegana
jako interesujący twórców gier rynek. I nie rozmawiamy o CS tylko Final Fantasy.

Nie wiem czemu się tak na to rzucasz. I z tego co wiem to spolszczenia są legalne jeśli gra nie zostałą spolszczona przez wydawce. Poza tym tak zwane spolszczenie jest przecież zwykłym modem który zmienia język w grze, bo wedle twoich definicji nawet tweaki, fanowskie patch, mapy, mody są zaliczane do piractwa bo ingerują w kod gry. Mylisz się też mówiąc że są nie ściągane bo dosyć dużo graczy nie znających języka ich szuka( jak to ktoś porównał: granie w FF bez znajomości języka jest jak oglądanie Matrixa 16 kopi z Tureckiej kasety VHS na 15 calowym telewizorku, niby to masz ale nawet nie wiesz ile tracisz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby fanowskie spolsczenia były nielegalne. Zresztą, nikt nimi nikomu krzywdy nie robi i naprawdę nie rozumiem, po co się tak ciskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejni którym się wydaje ;/ Czytajcie i zweryfikujcie swoje mądrości:
Ustawa o ochronie praw autorskich:
Atrt 74
2. Art. 74. 1. Programy komputerowe podlegają ochronie jak utwory literackie, o ile przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej.
2. Ochrona przyznana programowi komputerowemu obejmuje wszystkie formy jego wyrażenia. Idee i zasady będące podstawą jakiegokolwiek elementu programu komputerowego, w tym podstawą łączy, nie podlegają ochronie.
3. Prawa majątkowe do programu komputerowego stworzonego przez pracownika w wyniku wykonywania obowiązków ze stosunku pracy przysługują pracodawcy, o ile umowa nie stanowi inaczej.
4. Autorskie prawa majątkowe do programu komputerowego, z zastrzeżeniem przepisów art. 75 ust. 2 i 3, obejmują prawo do:
1) trwałego lub czasowego zwielokrotnienia programu komputerowego w całości lub w części jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie; w zakresie, w którym dla wprowadzania, wyświetlania, stosowania, przekazywania i przechowywania programu komputerowego niezbędne jest jego zwielokrotnienie, czynności te wymagają zgody uprawnionego,
2) tłumaczenia, przystosowywania, zmiany układu lub jakichkolwiek innych zmian w programie komputerowym, z zachowaniem praw osoby, która tych zmian dokonała,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 21:17, Wintesun napisał:

4. Autorskie prawa majątkowe do programu komputerowego, z zastrzeżeniem przepisów art.
2) tłumaczenia, przystosowywania, zmiany układu lub jakichkolwiek innych zmian
w programie komputerowym, z zachowaniem praw osoby, która tych zmian dokonała,

Sa to prawa majątkowe wiec staje się to nielegalne dopiero przy odpłatnej dystrebucji w tym wypadku spolszczenia. A jeśli by sztywno trzymać się tej ustawy to np. wystarczy że zmienie w .ini rodziałke na mniejszą niż jest dostępna w opcjach i wyśle to komuś to już jestem kryminalistą, już o modach nie wspominając. Czyli już drugi raz dzisiaj dowiaduje się że w świetle polskiego prawa jestem kryminalistą pierwszy jest taki że właściwie będe bo ustawa że anime jest nielegalne bo promuje pedofile ma dopiero wejść i pojawi się lista tytułów zakazanych, a drugi to jestem złodziejem bo spolszczyłem sobie zakupionego legalnie KOTOR''a 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 21:30, Warrior Within napisał:

> 4. Autorskie prawa majątkowe do programu komputerowego, z zastrzeżeniem przepisów
art.
> 2) tłumaczenia, przystosowywania, zmiany układu lub jakichkolwiek innych
zmian
> w programie komputerowym, z zachowaniem praw osoby, która tych zmian dokonała,
Sa to prawa majątkowe wiec staje się to nielegalne dopiero przy odpłatnej dystrebucji
w tym wypadku spolszczenia. A jeśli by sztywno trzymać się tej ustawy to np. wystarczy
że zmienie w .ini rodziałke na mniejszą niż jest dostępna w opcjach i wyśle to komuś
to już jestem kryminalistą, już o modach nie wspominając. Czyli już drugi raz dzisiaj
dowiaduje się że w świetle polskiego prawa jestem kryminalistą pierwszy jest taki że
właściwie będe bo ustawa że anime jest nielegalne bo promuje pedofile ma dopiero wejść
i pojawi się lista tytułów zakazanych, a drugi to jestem złodziejem bo spolszczyłem sobie
zakupionego legalnie KOTOR''a 2.


:D dobrze powiedziane. Spolszczenie do kotora 2 jest... płatne! i dopiero wtedy gdyby było pirackie jest to pod dziedzinę kryminału. O ile się nie myle to jest to spolszczenie oficjalne, ale głowy nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 21:17, Wintesun napisał:

Kolejni którym się wydaje ;/ Czytajcie i zweryfikujcie swoje mądrości:
Ustawa o ochronie praw autorskich:
Atrt 74
2. Art. 74. 1. Programy komputerowe podlegają ochronie jak utwory literackie, o ile przepisy
niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej.
2. Ochrona przyznana programowi komputerowemu obejmuje wszystkie formy jego wyrażenia.
Idee i zasady będące podstawą jakiegokolwiek elementu programu komputerowego, w tym podstawą
łączy, nie podlegają ochronie.
3. Prawa majątkowe do programu komputerowego stworzonego przez pracownika w wyniku wykonywania
obowiązków ze stosunku pracy przysługują pracodawcy, o ile umowa nie stanowi inaczej.
4. Autorskie prawa majątkowe do programu komputerowego, z zastrzeżeniem przepisów art.
75 ust. 2 i 3, obejmują prawo do:
1) trwałego lub czasowego zwielokrotnienia programu komputerowego w całości lub w części
jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie; w zakresie, w którym dla wprowadzania,
wyświetlania, stosowania, przekazywania i przechowywania programu komputerowego niezbędne
jest jego zwielokrotnienie, czynności te wymagają zgody uprawnionego,
2) tłumaczenia, przystosowywania, zmiany układu lub jakichkolwiek innych zmian
w programie komputerowym, z zachowaniem praw osoby, która tych zmian dokonała,


No dobra panie Mądry. A jaką szkodę robię producentowi gry, jeśli ściągnę sobie do niej spolszczenie? Przecież zakupiłem już legalnie jego produkt, więcej wpływów z mojej strony nie może się on już spodziewać. Po to Bozia dała człowiekowi rozum, zeby czasem z niego korzystać, a nie wykonywać ślepo każdą najmniejszą nawet głupotę którą ktoś gdzieś zapisał w jakimś kodeksie. Żyjemy w Polsce, kraju gdzie głupich i bezsensownych przepisów było, jest i będzie od groma, a punkciki które właśnie zacytowałeś być może też się zmienią za jakiś czas. I co, od razu zmienisz wtedy swój światopogląd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie, tym razem chodzi mi o Sabina i jego ''combosy''. Otóż czasami są strzałki na skos w kombinacjach, to ja na klawiaturze wciskam te dwa klawisze naraz, ale nigdy mi się to nie udaje. Na przykład chodzi mi o tą kombinację od Duncana. Nigdy mi nie wyszła... Patrzyłem na k-ff.com i się dowiedziałem jak to działa, to poprzednie zaczęły mi działać, ale jednakże tą śmiercionośną kombinację nadal nie mogę używać. Ktoś może doradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie FF XII
Podpowie mi ktoś, jak pokonać Vayne''a? Jest taka sekwencja walk z bossami, najpierw Gabranth, potem Vayne, a na koniec Vayne zamieniony w Undying. Z tym ostatnim mam właśnie problem, nie mogę go pokonać. Może jakaś sugestia, jaką taktykę przyjąć, jakie czary/umiejętności najlepiej użyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 04:06, Quatre napisał:

Pytanie odnośnie FF XII
Podpowie mi ktoś, jak pokonać Vayne''a? Jest taka sekwencja walk z bossami, najpierw
Gabranth, potem Vayne, a na koniec Vayne zamieniony w Undying. Z tym ostatnim mam właśnie
problem, nie mogę go pokonać. Może jakaś sugestia, jaką taktykę przyjąć, jakie czary/umiejętności
najlepiej użyć?


Przede wszystkim Shell, Protect, Regeneracja, Brave i Haste - wszystkie postacie powinny je mieć w gambitach. Poza tym jeden wyznaczony bohater powinien non-stop doleczać i wskrzeszać w razie potrzeby, a także dispelować czary, które rzuca na siebie Vayne. Pozostała dwójka niech po prostu leje go ile wlezie. Co jakiś czas staje się nietykalny, wtedy należy biegać w kółko i odnawiać siły i magię statusową i co jakiś czas go puknąć, żeby sprawdzić czy już mu się skończyła bariera. Zabicie Vayna trochę trwa, ale nie jest takie trudne przy odpowiednim użyciu magii statusowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 11:03, Argael napisał:

Przede wszystkim Shell, Protect, Regeneracja, Brave i Haste - wszystkie postacie powinny
je mieć w gambitach. Poza tym jeden wyznaczony bohater powinien non-stop doleczać i wskrzeszać
w razie potrzeby, a także dispelować czary, które rzuca na siebie Vayne. Pozostała dwójka
niech po prostu leje go ile wlezie. Co jakiś czas staje się nietykalny, wtedy należy
biegać w kółko i odnawiać siły i magię statusową i co jakiś czas go puknąć, żeby sprawdzić
czy już mu się skończyła bariera. Zabicie Vayna trochę trwa, ale nie jest takie trudne
przy odpowiednim użyciu magii statusowej.

Dzięki za podpowiedzi. A używać przeciwko niemu Mista, przyzywać stwory, czy może raczej przeznaczyć całą manę na tradycyjne czary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować