Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2013 o 22:22, diablolod napisał:

Czy to przypadkiem nie jest postawa Agnostyka?


Postawa agnostyka charakteryzuje się chyba tym, iż mówi on, że nie wie, czy tak może być czy nie. Ja uważam, że Boga nie ma, ale traktuję to jako moje zdanie, równie ułomne co np. bycie wierzącym, i nie czuję się uprawniony do przekonywania nikogo, iż to ja mam rację.
W skrócie: ja uważam, że Boga nie ma, a nie mówię, iż nie wiem i mnie to nie do końca obchodzi bo nie mogę tego poznać. Moje myśli i odczucia mówią mi, że mam rację, ale mam świadomość ich ułomności i przyjmuję do wiadomości to, że również i w tej kwestii monopolu na prawdę objawioną nie mam.

Dnia 16.06.2013 o 22:22, diablolod napisał:

Zastanawia mnie dlaczego kinect mialby zapisywac te dane na dysku ktory uzywamy. W czasam
gdy microsd moga miescic 1TB danych (bylo juz dawno na gramie o tym) mysle ze nie bylo
by problemow ze skladowaniem tego na jakims mini dysku w kinekcie czy gdzies o ktorym
nikt nie wie, bo jest dobrze zamaskowany.


Kasakasakasa. X1 i tak przegrywa z Sony cenowo, to nie czas na takie zabawy. O to będę się martwił jeszcze w kolejnej generacji, kiedy tej wielkości karty stanieją :)

Dnia 16.06.2013 o 22:22, diablolod napisał:

Pozatym tak wlasciwie to po co mialby wysylac dane w postaci video czy tez audio. Nie
moglo by to dzialac na zasadzie "widzialem to i to, w tym i tym momencie" i tylko czyste
dane tego typu zajmujace kilobajty wysylac? Brzmi wygodniej a efekt podobny.


Też kasa, oprogramowanie do rozpoznawania elementów mogłoby być trudne w stworzeniu (mam tu na myśli naprawdę dobre oprogramowanie) i kosztowne. Ale do pewnego stopnia jasne, szczególnie w sprawie bezpieczeństwa narodowego jeżeli chodzi o terroryzm- raporty o ilości zasłyszanych słów (najpewniej arabskich) umieszczonych na "czarnej liście"- jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kim on jest.

@Thrandir
Poproszę o ''ryzyko''.

Oczywiście, że może! Przecież zbieranie danych audiowizualnych jest jego zadaniem, ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 22:34, Sigu napisał:

Nie wiem kim on jest.

Jeden z najbardziej wpływowych polskich blogerów. Skomercjalizował swojego bloga i utrzymuje się z mocno stargetowanych reklam, ambasadorstwa i sponsoringu na swoim blogu:

http://www.kominek.in/

http://www.kominek.es/

Nie myślałeś, aby uderzyć ze swoim blogiem do reklamodawców, w tym do MS? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo następcy Bin-Ladena, Husajna, i generałowie Kima siadają w pokojach przed swoimi konsolami i spiskują.
Argumenty za powodami zbierania danych są dość dziwne. Może dlatego premiera w Azji się przesunie... Nie opracowali oprogramowania analizującego język arabski. Polskiego też nie ma, dlatego premiera w Polsce się przesunie. Na szczęście anty-fani MS nie będą kupować konsoli. Byliby pod stałym nadzorem CIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 22:34, Sigu napisał:

Poproszę o ''ryzyko''.


Istnienie niezerowego prawdopodobieństwa zaistnienia potencjalnie niebezpiecznej sytuacji. Nie deklaruję jak bardzo istotnego, bo przecież ile by to nie było, w stosunku do zera zawsze będzie to cholernie (nieskończenie) istotne.

Dnia 16.06.2013 o 22:34, Sigu napisał:

Oczywiście, że może! Przecież zbieranie danych audiowizualnych jest jego zadaniem, ludzie...


Dobrze wiedzieć, że masz tego świadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że nie spodziewałem się wyjaśnienia. Nie takiego... neutralnego.

Druga sprawa to fakt, że nigdy nie negowałem możliwości zbierania danych przez Kinect. Przecież to urządzenie wprowadzone z tego powodu. Operuje nim dość zaawansowane oprogramowanie, które pozwala rozpoznawać mowę i ruch człowieka. Teraz dodatkowo pozycję pada dzięki podczerwieni.
Sądzę, jednak, że całkowitą bzdurą z niezerowym prawdopodobieństwem zaistnienia jest fakt przyszłego przesyłu danych do NSA, CIA i innych A. To wydaje się po prostu śmieszne. Rozumiem wykorzystać do tego iPhone, bo oprócz różowych nastolatek mają go biznesmeni, ludzie znaczący. Focusem Xboxa jest jednak zazwyczaj młodzież, gracze. Rozwinięcie o usługi o całkowite HE dość nieznacznie zwiększa focus. Zbieranie danych mogłoby się okazać po prostu... Płonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 22:40, Sigu napisał:

Bo następcy Bin-Ladena, Husajna, i generałowie Kima siadają w pokojach przed swoimi konsolami
i spiskują.


Czy jeszcze nie zauważyłeś, iż sprowadzanie czegokolwiek do absurdu nie działa i jedynie naraża na śmieszność? :)

Dnia 16.06.2013 o 22:40, Sigu napisał:

Argumenty za powodami zbierania danych są dość dziwne.


Kasa i bezpieczeństwo państwa... Hmmm... W czym są one dziwne...?
Jeżeli znasz jakieś bardziej racjonalne powody szpiegostwa to powiedz...

Dnia 16.06.2013 o 22:40, Sigu napisał:

Może dlatego premiera w Azji się
przesunie... Nie opracowali oprogramowania analizującego język arabski. Polskiego też
nie ma, dlatego premiera w Polsce się przesunie. Na szczęście anty-fani MS nie będą kupować
konsoli. Byliby pod stałym nadzorem CIA!


Nie żeby terroryzm, który najbardziej obchodzi potencjalne służby mające dostęp do uzyskanych przez konsolę danych (czyli służby amerykańskie) to ten związany ze Stanami Zjednoczonymi.
Tak tylko mówię, gdybyś zapomniał, że od początku mowa o tym że to służby w USA mogą mieć dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzanie do absurdu jest bardzo ciekawym zabiegiem. Chociaż niektórych argumentów nie trzeba sprowadzać. One są absurdalne. Cała wizja szpiegowania świata polega na tym, że twój cel będzie miał urządzenie, za pomocą którego będzie można zarejestrować np. rozmowę. W tym przypadku chodzi o Xbox One. Pierwsza wizja, jak przychodzi do głowy? B-52 zamiast bomb zrzucanych na Afganistan, Pakistan, Irak, Syrię, Iran i ulotek na Koreę zaczną zrzucać Xboxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 22:41, Sigu napisał:

Po mojej krótkiej rozmowie z przedstawicielami Ubisoftu na razie zrezygnowałem
z kontaktu z korporacjami.

Dlatego zachęcam Ciebie do prób kontaktu z mniejszymi rekamodawcami. Chętni na pewno się znajdą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę ściągnąć najpierw czytelników. Czytelników nie jestem w stanie ściągnąć, bo nie mam gier. Gry dostanę za czytelników. Producentom indie nie zależy, więc czasami coś dadzą do napisania o. Muszę najpierw zmusić ludzi do brania mnie na poważnie, gdy do niech piszę w kwestii komentarza, z jakąś prośbą czy coś w tym stylu.

Teraz zbliża się sesja. Nie ma czasu. Po sesji... Pomyślę. Zaskakujące jest też to, że nikt nie chce pisać.
Większość ludzi kocha być newshoundami. "Prawdziwe pisanie" nie ma dla nich sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 23:11, Sigu napisał:

Muszę ściągnąć najpierw czytelników. Czytelników nie jestem w stanie ściągnąć, bo nie
mam gier.

Kup je. Wykaż nieco poświęcenia - kiedy zaczynałem z pierwszym growym serwisem, sami nabywaliśmy gry, żeby ściągnąć trochę czytelników. I się udało, mieliśmy jeden z najczęściej słuchanych podcastów (!) w Polsce.
... tak właściwie to i tak kupowałem wtedy gry na premierze dla samej rozrywki (choć szczególnie bogaty nie byłem), ale wciąż.

Dnia 16.06.2013 o 23:11, Sigu napisał:

Gry dostanę za czytelników. Producentom indie nie zależy, więc czasami coś
dadzą do napisania o. Muszę najpierw zmusić ludzi do brania mnie na poważnie, gdy do
niech piszę w kwestii komentarza, z jakąś prośbą czy coś w tym stylu.

Well, jeśli nie dajesz im konkretnego powodu, by traktować Cię niepoważnie, to każdy będzie się do Ciebie odnosił należycie. I nie chodzi tu tylko o treść Twojej strony, bo możesz mieć wytapetowane fallusy przy okładkach Tomb Raidera i wciąż zyskać całkiem niezłą współpracę z taką Cenegą, Cedepem czy innym polskim wydawcą, ale głównie o Twoje podejście do sprawy i zaangażowanie.

Dnia 16.06.2013 o 23:11, Sigu napisał:

Teraz zbliża się sesja. Nie ma czasu. Po sesji... Pomyślę. Zaskakujące jest też to, że
nikt nie chce pisać.
Większość ludzi kocha być newshoundami. "Prawdziwe pisanie" nie ma dla nich sensu..

Skoro tak mówisz - zastanów się, czy będziesz miał na to czas i poza sesją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już ze 40 wpisów. Na żaden nie dostałem komentarza. Na moim obecnym blogu, którego już nie mam zamiaru zmieniać, bo platforma mi się podoba i nawet nazwa nie zamiera jakiejkolwiek odmiany słowa "gra", wrzuciłem ich ok. 30. Mam jeszcze kilka w zapasie. Staram się pisać regularnie, jeśli nie mam na to czasu, to wrzucać jakiś ''reprint''.
Gry na konsole są niestety drogie. Z tego powodu staram się dogadać z producentami. Dostałem Anomaly 2, Receiver i Dust: An Elysian Tail podczas premiery na Steamie. Jednak 80% wiadomości zostaje bez odpowiedzi. To zasmuca. Czasami dopada mnie taka chwila dumy. Opublikowałem coś szybciej niż gram.pl! Mam ten artykuł szybciej niż CD-Action! Problem pojawia się, gdy patrzę na statystyki. Mój najpopularniejszy wpis ma 40 wyświetleń. 40... Co to jest w porównaniu to 500k nakładu czy ludzi przetaczających się przez ten serwis? I pojawia się chwila zwątpienia. Piszę dalej. Poprawiam sobie humor. I zaczyna się pętelka.
A czas będę miał. Jestem zdeterminowany. Tylko faktycznie napisanie tego 1000-2000 tysięcy słów zajmuje dużo czasu.

Przykłady moich mailów (z udanym wyłudzeniem gry :))
I am ... of Pixelophobia ( http://pixelophobia.blogspot.com), minor Polish gaming blog.
I've seen that you announced Steam review copies giveaway for media outlets. I am wondering if you could give me one spare key. I would like to meet Fidget again and compare differences in feelings and controls between Xbxox and PC.
Thank you for your time
...


Odpowiedź:
Hello Łukasz, thank you for contacting me.
Here is a Steam key for Dust: An Elysian Tail.
DH4WY-L6DME-25JAK
If you are at all interested in the development of Dust: AET, I've written a post-mortem here: http://www.gamasutra.com/view/feature/180520/postmortem_humble_hearts_dust_.php
For 'Let's Play' types of videos, I only ask that you remind the viewer that the game is available for purchase on Steam. Thank you!
-Dean Dodrill


Albo:
I've noticed that your game "Receiver" was recently greenlit. I saw game mechanics system that was implemented to the game and I am intrigued. It is something new, a concept that might affect games in broader spectrum, mainly FPS games that mastered gameplay mechanics and looks toward enhancing actual reality experience. You did great job...
And now the most important part. I am editor-in-chief (and actually only editor) of minor Polish game blog called "Pixelophobia" ( http://pixelophobia.blogspot.com/). I would like to expand my reader base and promote my blog. As I am student of Wrocław University of Technology I have no income and therfore not so much money to spend on games and my blog in general.
... I would like to write about it and spread the word.
Could you give away one spare (or some of tchem for contest reasons) key for the game?
I know it may looks as scam, but it's not. I just ask for help and I leave you it to decide and interprate.
Please, if you read this email, respond. Even with refusal. It would be refreshing to finally receive any answer.
Thank you for your time,
...


Odpowiedź:
Hey there,
We’d love it if you could review Receiver! Here’s a gift key: https://www.humblebundle.com/s?gift=...
Let us know how you like it!
Thank you for your support,
Ryan
Support Ninja
Wolfire Games


Jak natomiast chciałem skontaktować się z Ubisoftem:
Mam na imię ..., jestem autorem raczkującego bloga o tematyce growej - Pixelophobia ( http://pixelophobia.blogspot.com).
Chciałbym zapytać, czy jest możliwość uzyskania przeze mnie kopii recenzenckiej Call of Juarez: Gunslinger na konsolę Xbox 360.
Jeśli nie, lub nie jest Pan odpowiednią osobą, proszę o stosowną informację.
Dziękuję za poświęcony mi czas,
....


Odpowiedź:
Dzień Dobry,
Poproszę o statystyki bloga.
Pozdrawiam,
Grzegorz Szabla


To zniechęca. Niestety jeszcze nie dowiedziałem się gdzie jest granica między małymi, skłonnymi do współpracy i tymi dużymi, którym tylko statystyki w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 23:11, Sigu napisał:

Muszę ściągnąć najpierw czytelników. Czytelników nie jestem w stanie ściągnąć,
bo nie mam gier. Gry dostanę za czytelników. Producentom indie nie zależy, więc czasami coś
dadzą do napisania o. Muszę najpierw zmusić ludzi do brania mnie na poważnie, gdy do
niech piszę w kwestii komentarza, z jakąś prośbą czy coś w tym stylu.

No to część gier musisz wpierw kupić za wlasną kasę (to się nazywa inwestycja we własny blog). Inną część może zasponsorują Twoi wierni czytelnicy. Ja nabijesz odpowiednie statystyki, to uderzysz do reklamodawców i wydawców. Wtedy na pewno dostaniesz prevki. Nie myśałeś, by właśnie tak zrobić?

Dnia 16.06.2013 o 23:11, Sigu napisał:

Teraz zbliża się sesja. Nie ma czasu. Po sesji... Pomyślę. Zaskakujące jest też to, że
nikt nie chce pisać.
Większość ludzi kocha być newshoundami. "Prawdziwe pisanie" nie ma dla nich sensu...

Z takim nastawieniem to możesz mieć kłopot z rozwojem bloga nawet i po skończonej sesji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 20:16, Von-Zay napisał:

Konsole to [m].


Bardzo zabawne... Degrad -1 za słownictwo, spam oraz post, który jest obraźliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 23:25, Sigu napisał:

Przykłady moich mailów (z udanym wyłudzeniem gry :))

Ygh - i to jest Twój problem. Nie wyłudzaj gier, bo nie po to chcesz robićw tym biznesie. Staraj się je też kupować. Jeśli piszesz już do wydawców to napisz, że chcesz również rozdać kopie czytelnikom w ramach konkursu/losowania czegokolwiek - i tak też rób. Jeśli już masz misję i prowadzisz blog growy, nie rób go dla siebie, ale dla kogoś, bo inaczej nie ma to wiele więcej sensu jak zwykły, narcystyczny popis na blogu, który czytasz głównie Ty.

Dnia 16.06.2013 o 23:25, Sigu napisał:

Jak natomiast chciałem skontaktować się z Ubisoftem:
Mam na imię ..., jestem autorem raczkującego bloga o tematyce growej - Pixelophobia
( http://pixelophobia.blogspot.com).
Chciałbym zapytać, czy jest możliwość uzyskania przeze mnie kopii recenzenckiej Call
of Juarez: Gunslinger na konsolę Xbox 360.
Jeśli nie, lub nie jest Pan odpowiednią osobą, proszę o stosowną informację.
Dziękuję za poświęcony mi czas,
....


Odpowiedź:
Dzień Dobry,
Poproszę o statystyki bloga.
Pozdrawiam,
Grzegorz Szabla

Pamiętaj, że tego typu działania kosztują pieniądze wydawcę - współpraca polega na obustronnych korzyściach, a te jesteś w stanie zapewnić tylko wtedy, kiedy masz konkretną liczbę czytelników.

Nie bardzo wiem, jaką motywacją kierujesz się przy prowadzeniu swojej strony i czego tak właściwie oczekujesz, skoro nie podoba Ci się, że ludzie nie rzucają Ci grami na lewo i prawo. Jak pewnie pamiętasz, sporo redakcji nie dostało nawet ostatnio Fuse od EA, więc redaktorzy musieli sami biegać do sklepów i je sobie kupować. Jeśli chcesz bawić się w pisanie "BO DARMOWE GRY", daruj sobie póki wcześnie.

I jeśli się nie obrazisz, na tym poście skończmy dyskusję, bo nie dotyczy ona w żadnym stopniu tematu Xboksa.

W skrócie - idź do pokoju i przemyśl swoje zachowanie. Nie, naprawdę, przemyśl całą sprawę na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 23:25, Sigu napisał:

To zniechęca. Niestety jeszcze nie dowiedziałem się gdzie jest granica między
małymi, skłonnymi do współpracy i tymi dużymi, którym tylko statystyki w głowie.

Kominek pisał trochę o opinotówrczości blogów. Wg niego warto uderzać do reklamodawców jak się ma już 20-30 tys. UU. Ale powinny to być wejścia organiczne, a nie randomowe z Google''a. Wszelkie linki i odniesienia do Twojego bloga z portali, mediów branżowych, z Social Media są na wagę złota. Powodzenia. :)

EDIT: Swoją drogą, bardzo ciekawy offtop się zrobił. IMHO zasługuje na sobny wątek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 22:38, Janek_Izdebski napisał:

> Nie wiem kim on jest.
Jeden z najbardziej wpływowych polskich blogerów. Skomercjalizował swojego bloga i utrzymuje
się z mocno stargetowanych reklam, ambasadorstwa i sponsoringu na swoim blogu:

http://www.kominek.in/

http://www.kominek.es/

Nie myślałeś, aby uderzyć ze swoim blogiem do reklamodawców, w tym do MS? :)

Degrad -1 za spam, czy to jest temat o blogach? Nie? No właśnie to proszę wrócić do tematu wątku.

Reszcie radzę również wrócić do tematu wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo jest zastój w temacie.
Ktoś pisze kolejny wpis o śledzeniu ludzi przez Microsoft. Marnujemy czas czekając na kolejną publikację.

@All
A wracając do samego Xboxa (i częściowo pytanie dla posiadaczy PS3). Jak sytuacja wygląda u was z płytami w opakowaniach Bly-ray? Niszczą kolekcje? Jesteście obojętni? Nie chcecie?
Ja jak się dowiedziałem, ze gry zostaną wydane w B-r boxach to się przeraziłem (i w ogóle ktoś ma informacje czy taki wzór pudełka jest obowiązkowy?

@ww3pl
Dzięki za rady. Techland przysyła mi czasami prasówki, może spróbuję się z nimi kiedyś dogadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 23:50, Sigu napisał:

@All
A wracając do samego Xboxa (i częściowo pytanie dla posiadaczy PS3). Jak sytuacja wygląda
u was z płytami w opakowaniach Bly-ray? Niszczą kolekcje? Jesteście obojętni? Nie chcecie?
Ja jak się dowiedziałem, ze gry zostaną wydane w B-r boxach to się przeraziłem (i w ogóle
ktoś ma informacje czy taki wzór pudełka jest obowiązkowy?


Dlaczego mają niszczyć kolekcję? Są odrobinę mniejsze od DVD Boxów, ale pokusiłbym się o stwierdzenie, że całość na półce wygląda pięknie. Innych gier nie posiadam (PS2 z grami i gry PC sprzedane), więc rząd zgrabnych pudełek bluray (mam około 40 gier PS3) cieszy oko. Pamiętaj, że pudełka BR do gier PS3 są grube jak zwykłe DVD boxy, a nie cienkie jak do filmów hd na blurayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować