Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Funcom wychodzi na prostą dzięki restrukturyzacji

10 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Twórcy The Secret World, po zrezygnowaniu z konieczności opłacania abonamentu za grę i przeprowadzeniu zmian w firmie, mogą cieszyć się znacznie większymi dochodami w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2013 w porównaniu z pierwszym kwartałem 2012.

Przeczytaj cały tekst "Funcom wychodzi na prostą dzięki restrukturyzacji" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. TSW to całkiem ciekawa propozycja, choć osobiście TOR do mnie bardziej przemawia (w modelu płatnym, F2P tam imho nie istnieje - tyle fajnie, że abonament staniał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Funcom, to studia zawsze będzie mi szczególnie bliskie z powodu Anarchy Online IMO najlepszego MMORPG jakie kiedykolwiek powstało. Przydało by się coś w stylu AO2, brakuje dobrego, rozbudowanego MMO w klimatach s-f/cyberpunk

Co jak co ale w dziedzinie MMO to funcom zawsze starało się zrobić coś oryginalnego i ciekawego a nie kolejne fantasy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale była to bolesna restrukturyzacja, szczególnie dla pracowników (zwolenienia, przeniesienie studia). No i same prace nad dodatkami do TSW bardzo zwolniły (teraz są to jedynie kosmetyczne poprawki).

Gwoli ścisłości pani Małgorzatu :) - The Secret World to nie gra typu F2P (Free 2 Play) tylko B2P (Buy 2 Play).

cHICEK cóż, nie powiem, ja w AO za dużo nie grałem, głównie z powodu grafiki. Ale Funcom kiedyś planował wrzucić AO na engine AoC, ale pewnie nigdy tego nie doczekamy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TobiAlex

No AO ma już 12 lat.... i ciągle jeszcze żyje, słabo ale jednak. Więc pięknej grafiki bym się nie spodziewał :D Chociaż sam design ma świetny. 12 lat dla MMORPG, przeżyć WoWa.... chyba nie trzeba więcej mówić żeby uzmysłowić sobie jaka ta gra musiała być zacna w czasach świetności (imo dalej jest zacna :D tylko trochę już pusta ). Nie wspominając już ile pomysłów z niej dziś przypisuje się WoWowi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TSW jedyny w ostatnim czasie z MMO które mnie przykuło na dłużej i szkoda że więcej produkcji tego typu nie ma na rynku a poza młócką fajnie robić misje te zadania z zagadkami szyfrowaniem itp ;]...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> cHICEK cóż, nie powiem, ja w AO za dużo nie grałem, głównie z powodu grafiki. Ale Funcom
> kiedyś planował wrzucić AO na engine AoC, ale pewnie nigdy tego nie doczekamy :(

Myślę że Funcom cię zaskoczy :D Nie tak dawno posadę Game Directora w FC objął Joel Bylos, który bardzo poważnie podszedł do swoich obowiązków i jak to się mówi COŚ się zaczęło dziać.

Na samym początku wspomniał o planach rozwoju wszystkich trzech MMO i właśnie wspomniał że od 100 lat obiecują zmianę silnika graficznego w AO i pewnie nikt mu nie uwierzy jak teraz napisze że rzeczywiście ta zmiana będzie, więc poprosił by po prostu czekać na efekty.

Gram.pl niestety nie wspomniał o świetnym urodzinowym evencie w Age of Conan (zeszły tydzień) z okazji 5 lecia gry, a naprawdę było o czym pisać. Setki graczy polujących na rajdowych bossów którzy wyszli na otwarty świat ze swoich krypt/lochów i podziemi to naprawdę niezapomniany widok i świetna zabawa. Również w AoC na wzór TSW ma być wprowadzony single server technology (będzie serwer PvP i PvE, bez żadnych innych podziałów).

Ogólnie życzę jak najlepiej Funcomowi, bo mimo wszystko odwalają kawał dobrej roboty ze swoimi grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować