Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2007 o 23:45, Chwascik napisał:

mam pytanie odnośnie rozwoju postaci. co trzeba zrobić, aby móc wybrać talent "drapieżnik"
albo jakiś inny wymagający wypicia mutagenu?

Wypić mutagen oczywiście. Musisz zabić bossa (np. wilkołak, królowa kikimor, strzyga) i pozyskać z ciała specjalny składnik. Korzystając z odpowiedniej receptury tworzysz eliksir, który przez wypicie doda ci odpowiedni atut do postaci. Jeśli chodzi o szczegóły to sprawdź stronę 59 i 60 instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 22:18, Blood90 napisał:

Prawie na najwyzszych: Ja mam
Core 2 Duo 1.8 GHz
Ge force 8800GTS 320MB
2x1Gb ramu 667MHz Dual Channel
Główna Gigabyte 965P-ds3


Mam prawie identyczną konfigurację, tylko procek podkręcony do 2,2 i na ful chodzil jak ta lala oprócz dzielnicy handlowej, gdzie się torchę tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 21:39, Kraju92 napisał:

> > Pójdź do kowala.
>
> Którego ? Jestem już w III akcie i byłem u kazdego kowala i nie mam żadnej dostępnej opcji

> jeżeli chodzi o miecz srebrny. Stalowy miecz każdy mi z chęcią przekuje/wykuje, natomiast
miecz
> srebrny jest zawsze niedostępny...

Czyli wynika z tego że srebrnego się nie da przekuć, prawdę mówiąc byłem u dwóch kowali i też
nie mogłem go przekuć, tylko stalowy.



zeby przekuc miecz srebrnu potrzeba trzech run np. runa slonca ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cze gdzieś tu czytałem, że przekuty miecz automatycznie zastępuje stary mi akurat zdarzyło się tak, że miałem i nowy i stary wiedźmiński ten od Vesemira i tak żal mi się z nim rozstać, wiecie sentyment.

A wracając do babci to niezły z niej numer ale uważajcie na picie z nią bo i tak cie wywali - nieznosi pijaków. Na szczęście udało sie ją przekupić teraz traktuje mnie jak "królewica" co oszczędzi wam trochę czasu przy wczytywaniu lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2007 o 09:54, Zand79 napisał:


A wracając do babci to niezły z niej numer ale uważajcie na picie z nią bo i tak cie wywali
- nieznosi pijaków. Na szczęście udało sie ją przekupić teraz traktuje mnie jak "królewica"
co oszczędzi wam trochę czasu przy wczytywaniu lokacji.


He he Babcie można jeszcze przekonac, że się jest kapłanem Melitele. Dopiero w tedy daży cię szacunkiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 19:02, Artas15 napisał:

Nie no kurde ja juz nie wiem no!!!
Mam tylko 9 sefirii ale gdzie jest ten 10!!
w tresci questa misterious tower pisze ze jeszcze tylko jeden
ale jak biore zeby mi pokazalo trase tego zadania to prowadzi mnie do domu tego detektywa

Prosze pomoszcie mi
jesli wam to pomoze to brakuje mi tego co musze umiescic w gaju Druidów

Jeszcze cos
Co musze zrobic ze sercem golema

Prosze pomuszcie mi:(


z serca golem zrobisz mutagen recepte dostaniesz od kelksteina
ostatnią ma Raymond/Azar da ci ją jak mu sprzedasz kit na temat wieży i kelksteinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 09:57, Miśkov napisał:


>
> A wracając do babci to niezły z niej numer ale uważajcie na picie z nią bo i tak cie wywali

> - nieznosi pijaków. Na szczęście udało sie ją przekupić teraz traktuje mnie jak "królewica"

> co oszczędzi wam trochę czasu przy wczytywaniu lokacji.

He he Babcie można jeszcze przekonac, że się jest kapłanem Melitele. Dopiero w tedy daży cię
szacunkiem. :)

Tak ale kapłan i romans z Shani i ten sypiący się kurz na głowe babci w trakcie ee. odkrywania karty

Dnia 09.11.2007 o 09:57, Miśkov napisał:

a tak wogóle to czy w następnych aktach jest jakiś queścik dot. babci bo nie wiem do czego mi jej pamiętnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 09:54, Zand79 napisał:

Cze gdzieś tu czytałem, że przekuty miecz automatycznie zastępuje stary mi akurat zdarzyło
się tak, że miałem i nowy i stary wiedźmiński ten od Vesemira i tak żal mi się z nim rozstać,
wiecie sentyment...


Miecz wykuty z rudy to jest zupełnie nowy miecz a nie ulepszony stary, aby go uzyskać wystarczy 3 kawałki meteorytowej rudy i wcale nie potrzeba posiadać wcześniej innego miecza. Natomiast srebrne miecze się ulepsza i właśnie po takiej operacji znika stary miecz a pojawia się nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 10:06, Pluszak napisał:

> Cze gdzieś tu czytałem, że przekuty miecz automatycznie zastępuje stary mi akurat zdarzyło

> się tak, że miałem i nowy i stary wiedźmiński ten od Vesemira i tak żal mi się z nim rozstać,

> wiecie sentyment...

Miecz wykuty z rudy to jest zupełnie nowy miecz a nie ulepszony stary, aby go uzyskać wystarczy
3 kawałki meteorytowej rudy i wcale nie potrzeba posiadać wcześniej innego miecza. Natomiast
srebrne miecze się ulepsza i właśnie po takiej operacji znika stary miecz a pojawia się nowy


OK. Dzięki bo myślem że to bug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

[SPOILER] Spotkałem w IV akcje Berengara razem oczyściliśmy kryptę następnie pogadaliśmy przy ognisku i status zadania miałem, że może w przyszłości zrobi się bardziej wylewny. Zająłem się innym zadaniami a kiedy Pani Jeziora poprosiła mnie bym wypytał, Berengara co myśli o przeznaczeniu, także i to zrobiłem i kolejny raz zabrałem się za robienie zadań. Ukończyłem wszystkie główne zadania i rozpocząłem akt V i jak się dowiedziałem powinienem walczyć/darować życie Berengarowi przy łodzi problem w tym, że od momentu zabicia Dagona już nigdzie go niema wiec rozpocząłem kolejny akt zbytnio się tym nie martwiąc i teraz w dzienniku mam, że powinienem się z nim rozprawić czy mogę go spotkać jeszcze później? Jeśli nie to czy ktoś może, chociaż podać składniki potrzebne to zrobienia eliksiru z Dagona? O ile tak się da zrobić. [KONIEC POILERA]

I jeszcze jedno, u kogo i gdzie można uzyskać dostęp do swojego ekwipunku w V akcje, bo nie mogę wyjść na groble mam dostęp tylko do Starej Wyzimy i na bagna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w II akcie. O co chodzi z tymi dwoma kupcami co stoją przy posterunku Zygfryda. Po tym jak się działało razem z Zygfrydem w kanałach chętnie pokazywali mi swoje towary, teraz nagle mówią, że mnie nie znają i że sprzedają tylko przyjaciołom zakonu, czy trzeba mieć jakiś przedmiot w ekwipunku czy jak?
A apropo Zygfryda, to gdzie on jest? Na posterunku go nie ma, przy tej bramie na groblę też, nie mogę go znależć, gdzie on jeszcze przebywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 10:39, myszkiness napisał:

Jestem w II akcie. O co chodzi z tymi dwoma kupcami co stoją przy posterunku Zygfryda. Po tym
jak się działało razem z Zygfrydem w kanałach chętnie pokazywali mi swoje towary, teraz nagle
mówią, że mnie nie znają i że sprzedają tylko przyjaciołom zakonu, czy trzeba mieć jakiś przedmiot
w ekwipunku czy jak?


To są płatnerze zakonni. Nie będą z Tobą handlować, jeśli pomagasz Wiewiórkom nieludziom i innym wynaturzeniom. To działa w obie strony. Jeśli opowiesz się po stronie zakonu, to raczej nie będziesz miał o czym gadać z krasnoludzkimi kowalami.

Dnia 09.11.2007 o 10:39, myszkiness napisał:

A apropo Zygfryda, to gdzie on jest? Na posterunku go nie ma, przy tej bramie na groblę też,
nie mogę go znależć, gdzie on jeszcze przebywa?


Jeśli nie ma go nigdzie w mieście, to polecam podróż na Bagna, dokładniej w rejony na południe od Gaju Druidów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 10:39, myszkiness napisał:

Jestem w II akcie. O co chodzi z tymi dwoma kupcami co stoją przy posterunku Zygfryda. Po tym
jak się działało razem z Zygfrydem w kanałach chętnie pokazywali mi swoje towary, teraz nagle
mówią, że mnie nie znają i że sprzedają tylko przyjaciołom zakonu, czy trzeba mieć jakiś przedmiot
w ekwipunku czy jak?
A apropo Zygfryda, to gdzie on jest? Na posterunku go nie ma, przy tej bramie na groblę też,
nie mogę go znależć, gdzie on jeszcze przebywa?



Musisz mieć założony sygnet od Vincenta [tylko jeśli go uniewinnisz].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
W IV Akcie kiedy wykonasz zadania "kręgi na wodzie" i "w pełnym słońcu" Julian przy wypłacaniu Ci nagrody za rozwiązanie sprawy z Aliną informuje Cię że rybak chce się z tobą widzieć ten z kolei mówi Ci (na swój sposób) że masz się udać do Pani Jeziora, jak to zrobisz i dostaniesz od niej miecz to kiedy wracasz do łódki powinien Cię zaczepić Berengar - w tym momencie odejmujesz właśnie decyzję czy z nim walczyć czy darować mu życie, przy tej okazji otrzymujesz też również od niego recepturę na eliksir ze śluzu Dagona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 10:50, Karharot napisał:

SPOILER
W IV Akcie kiedy wykonasz zadania "kręgi na wodzie" i "w pełnym słońcu" Julian przy wypłacaniu
Ci nagrody za rozwiązanie sprawy z Aliną informuje Cię że rybak chce się z tobą widzieć ten
z kolei mówi Ci (na swój sposób) że masz się udać do Pani Jeziora, jak to zrobisz i dostaniesz
od niej miecz to kiedy wracasz do łódki powinien Cię zaczepić Berengar - w tym momencie odejmujesz
właśnie decyzję czy z nim walczyć czy darować mu życie, przy tej okazji otrzymujesz też również
od niego recepturę na eliksir ze śluzu Dagona.


Przeczytaj do końca chodzi o to, że Berengar wyparował. Od momentu pokonania Dagona nigdzie go niema zakończyłem już IV akt a on nie pojawił się przy łodzi. Czy mógłbyś podać składniki potrzebne do zrobienia eliksiru z Dagona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem do końca:) Nawet zauważyłem pytanie o dostęp do przechowalni w V Akcie (nie znam odpowiedzi i też mnie to gnębi), odpisałem Ci gdzie Berengara powinieneś spotkać gdyby wszystko potoczyło się według planu - jeśli go tam nie było to widocznie trafiłeś na jakiś błąd.
Recepturę na eliksir ze śluzu Dagona możesz znaleźć w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=13071

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2007 o 10:38, Fang napisał:

I jeszcze jedno, u kogo i gdzie można uzyskać dostęp do swojego ekwipunku w V akcje, bo nie
mogę wyjść na groble mam dostęp tylko do Starej Wyzimy i na bagna.


U Jaskra bodajże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 10:54, Fang napisał:

Czy mógłbyś podać składniki
potrzebne do zrobienia eliksiru z Dagona?

można także kupić recepturę u pustelnika na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować