Zaloguj się, aby obserwować  
Lucas_the_Great

Zmiany, czyli nowy opiekun forum i społeczności gram.pl

56 postów w tym temacie

Witajcie.

Jako ekipa gram.pl ustaliliśmy, że najlepiej będzie, jeśli opieką nad społecznością zajmie się ktoś, kto siedzi tu od dawna. Tak będzie lepiej, niż gdyby ktoś musiał się wdrażać od zera. Ze względu na staż, byłem naturalnym kandydatem...
Jestem na gram.pl od początku, tworzyłem podwaliny redakcji, byłem przy tym, gdy Tuddrussel i Soleila wymyślali zręby społeczności. Znam plany, które nie wypaliły i wiem, co wciąż należy poprawić. Krótko mówiąc, jestem w temacie.

Bywalcy forum wiedzą, że nie unikam dyskusji, ale cenię sobie w niej kulturę. Nie znoszę roszczeniowego nastawienia i bezpodstawnych insynuacji. Poza tym jestem jak do rany przyłóż :)
Nie jestem też cudotwórcą: wiem, co nie działa jeszcze prawidłowo (gramsajty), ale wiem też, że wiele zależy od mocy przerobowych naszej ekipy. Oczywiście będę się starał, by pewne sprawy zostały jak najszybciej pozałatwiane, ale to "jak najszybciej" nie oznacza "już, zaraz".

Chciałbym, byście w tym wątku powpisywali sprawy, których dla was nie dokończył Laid_back, oraz sprawy, które uważacie za pilne.
Jak napisałem: jestem tu od dawna, więc nie ma mnie co wkręcać, piszcie o rzeczywistych sprawach.

Pozdrawiam,
Łukasz M. Wiśniewski aka Lucas the Great

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to witamy w nowej fukncji, tj. naszego ojca forumowego. Czesc tato. :D


P.S. Wybaczcie za brak polskich znakow, ale pisze z `norweskiej` klawiatury. ÅØÆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Chciałbym, byście w tym wątku powpisywali sprawy, których dla was nie dokończył Laid_back,
oraz sprawy, które uważacie za pilne.



Gramsajty (ale to juz wiesz), grasz.gram.pl, statystyki, z tym ze te ostatnie zrobil rob006, wiec moze wystarczy tylko link umiescic w miejscu, w ktorym poprzednio byly statystyki?


Powodzenia w pelnieniu nowej funkcji ;)

EDIT: o grasz jednak dziala... kiedy zostal naprawiony?
jak ktos nie zna (od 2 lat nie dzialalo, jak ktos pozniej dolaczyl pewnie nie zna) to zachecam do dodawania cytatow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We must construct additional Pylons!

A tak poważnie, to taka drobnostka przypomniała mi się. W "nowym wyglądzie newsów" posty Moderatorów, tak samo jak pracowników gram.pl są wyróżnione zieloną czcionką. Da się zrobić coś w kierunku, abyśmy nie byli brani za osoby prowadzące portal? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 19:10, kuba9876543210 napisał:

EDIT: o grasz jednak dziala... kiedy zostal naprawiony?
jak ktos nie zna (od 2 lat nie dzialalo, jak ktos pozniej dolaczyl pewnie nie zna) to
zachecam do dodawania cytatow


Lol, rzeczywiście. Ciekawe kiedy wróciły, bo przeszło to chyba bez echa? Albo ja nic nie widziałem.

Lucasowi życzę powodzenia w nowej roli.
Co do zadań, to może trzeba nieco poprawić nowy sposób wyświetlania załączników, bo jak obrazek jest bardzo duży to w galerii strona się rozjeżdża żeby zmieścić cały i trzeba klikać PPM -> Pokaż obrazek, żeby zobaczyć zeskalowany. Było o tym pisane bodajże wątku o forum 2.6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pozostaje jedynie serdecznie pogratulować i życzyć powodzenia :)

Sprawy, którymi warto się zająć (pomijam kwestie regulaminu poruszoną w temacie o moderatorach oraz kwestię gramsajtów):

- Brak aktualizacji avatarów w komentarzach pod artykułami i po wejściu w zakładkę "moje konto" (duży avatar się aktualizuje, ale ten mały na karcie w prawym, górnym rogu jawi się wtedy jako stary). Moim zdaniem- bardzo pilne.

- Kolektyw: ( http://kolektyw.gram.pl/ )- błąd w wyświetlaniu strony, mi "zjada" stopkę, dodatkowo reklama na samym dole znajduje się w dziwnej pozycji. Prawdopodobnie problem techniczny związany z wyświetlaniem strony, wymaga naprawy.

- Statystyki- Rob i jego gramstaty są świetne, ale jednak statystki sprzężone z forum zawsze byłyby mile widziane.

- Zakładki: konsulat ( http://www.gram.pl/konsulat.asp ), redakcja ( http://www.gram.pl/autorzy.asp ) wydają się być nieaktualne. Warto byłoby zająć się aktualizacją a może nawet całkowitą reformą (zlikwidowanie nieaktywnych konsulatów, połączenie zakładek "konsulat" oraz "redakcja" z wyszczególnieniem konkretnych grup, może stworzenie tematów takich, jak posiadają konsule "zewnętrzni" dla redaktorów w celu umożliwienia bardziej ogólnego kontaktu z nimi czy dyskusji na temat ich twórczości?). Warto byłoby również ograniczyć liczbę konsuli nieaktywnych/takich, którzy nie są już konsulami, a jednak z jakichś powodów nadal jako konsule widnieją (np. w dziale "strony pracowników gram.pl", do czego dotrzeć można przez stronę główną gramsajtów). Zakładka "moderatorzy" też z pewnością nie pogardziłaby rewitalizacją, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż ekipa IRCowa chyba już nie pełni swojej roli (czy IRC jeszcze działa?) i może warto byłoby ich umieścić w Hall of Fame.. Nie należy to jednak do spraw najpilniejszych.

- Sprzężenie Prywatnych Wiadomości nie ze sferą gramsajtów, a forum. Dość poważna zmiana techniczna, którą moim zdaniem warto byłoby wprowadzić w celu zwiększenia popularności PW, ułatwienia kontaktu ekipa/moderator-użytkownik. Obecnie wszelkie "kary"- ostrzeżenia, degrady itp- przyznawane są na forum, najczęściej w formie odpowiedzi moderatora na post delikwenta. W przypadku tematów, w których kary sypią się masowo- np. nowy temat kwalifikujący się do zamknięcia i osoby niepotrzebnie się do niego dopisujące- moderator musi więc odpowiedzieć na posty n osób, bądź zawrzeć opis wszystkich "nagród" w jednym poście- wtedy jednak wiele osób ma problem ze zorientowaniem się, kiedy, dlaczego i gdzie zostało ukaranych (a w przypadku ostrzeżeń u osób, które nie zaglądają podobnie do danego tematu- mogą nigdy się o tym nie dowiedzieć). Taka zmiana (najchętniej w połączeniu z dodaniem opcji "notatka moderatora", co likwidowałoby konieczność dodawania przez moderatorów postów do tematów w których rozdają kary- mimo wszystko, ale również one mają charakter offtopu- przy jednoczesnym zachowaniu przejrzystości i jawności działań "czerwonych") mogłaby wszystkim wyjść na dobre, warto ją rozważyć.

- Newsy- przy okazji dużych imprez (gamescom, E3 itp) pojawia się przytłaczająca liczba newsów ich dotyczących, podczas gdy wszystkie inne tematy niemal od razu znikają ze strony głównej forum. Może na czas takich imprez warto byłoby tworzyć podfora ich dotyczące (oczywiście znajdujące się wysoko, a nie na samym dole jak niektóre podfora) aby ułatwić przeglądanie strony w okresie natłoku newsów? Byłoby to wygodne, oczywiście potem takie specjalne działy mogłyby być usuwane, a tematy automatycznie zakopywałyby się w czeluściach forum ze względu na brak aktywności w późniejszym okresie.

To tyle na ten moment, postaram się sukcesywnie dopisywać rzeczy, które mi się przypomną.

Jeżeli majaczę i/lub piszę zbyt długie, niezrozumiałe zdania ze zbyt dużą liczbą nawiasów to proszę dać mi znać, z góry przepraszam. Ta tragiczna pogoda nie działa na mnie najlepiej, upały słabo współgrają z moim zdrowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Chciałbym, byście w tym wątku powpisywali sprawy, których dla was nie dokończył Laid_back, oraz sprawy, które > uważacie za pilne.
Jak napisałem: jestem tu od dawna, więc nie ma mnie co wkręcać, piszcie o rzeczywistych sprawach.


Oddaj mojego Battlefielda 3.


I swoją drogą - gratulacje, bo jeszcze Ci ich nie składałem. Byłoby fajnie, jakbyś przywrócił czasy świetności rodem z okresu Sol, bo takie możliwości, choć wyzwanie spore, to nawet-chyba-jakoś masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Chciałbym, byście w tym wątku powpisywali sprawy/.../które uważacie za pilne.

Zróbcie wreszcie poprawkę w usytuowaniu przycisków odpowiedzi na post. W przypadku, gdy pierwsze wiersze (w poście, na który chcemy odpowiedzieć) są długie, to tekst "nakrywa" przycisk i czasami odpowiedź jest w ogóle niemożliwa.
Pozostaje tylko opcja dodania postu i odpowiedzi w nim. Ale wówczas delikwent może nie zwrócić uwagi na fakt, że ktoś mu odpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek coś prostego.
Stary sposób wyświetlania grafik na forum, albo naprawiony nowy (skalowanie zdjęć). Da się zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z okazji objęcia nowej funkcji. To co moim zdaniem pilnie trzeba by było zrobić to końcu naprawić problem z dodawaniem postów na forum. Często gdy dodaję post to pojawia się komunikat błędu, a post się nie pojawia na forum. Dobiero muszę dodać go po raz drugi, a czasem i trzeci lub czwarty, żeby się w końcu pojawił. Problem trwa już od wielu miesięcy i jest on trochę irytujący, szczególnie jak po napisaniu dłuższej wypowiedzi zapomnę zrobić magicznej kombinacji "ctrl+a i ctrl+c".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Witajcie.

Witaj, widzę że przyozdobiłeś się czerwonym statusem ;]
W każdym bądź razie życzę powodzenia w nowych obowiązkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 19:23, Janek_Izdebski napisał:

Powodzenia na nowej drodze życia, Lucas. :)

BTW, czy naprawiony zostanie błąd, który powoduje, że przy zmianie avatara, pod newsami
nadal wyświetla się stary avek? Dzięki. :)


To nie jest błąd, musisz odświeżyć stronę najlepiej za pomocą klawisza F5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Nie znoszę roszczeniowego nastawienia

Dawaj mi tu skrzynkę mleka, bo nie będę Cię lubił!

Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

i bezpodstawnych insynuacji.

Na pewno będziesz fatalnym opiekunem forum bo... bo nosisz brodę! Ha :)

Ok, al tak już na poważnie, to chciałbym wprowadzenia (już wcześniej wspomnianego) PW z poziomu forum. Czasami chcę się tak na szybko wymienić z kimś mailem lub jakąś inną, prywatną informacją i zaczyna się kłopot z szukaniem kontaktu do danej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Jako ekipa gram.pl ustaliliśmy (...) Ze względu na staż, byłem naturalnym kandydatem...

Tak, tak... pewnie losowanie zrobiliście i Ty przegrałeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Witajcie.


Witamy!

Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Jako ekipa gram.pl ustaliliśmy, że najlepiej będzie, jeśli opieką nad społecznością zajmie
się ktoś, kto siedzi tu od dawna. Tak będzie lepiej, niż gdyby ktoś musiał się wdrażać
od zera. Ze względu na staż, byłem naturalnym kandydatem...


Hmm...Ochotnik stalinowski? Co przeskrobałeś, że dostałeś cięższy wyrok? :P

Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Jestem na gram.pl od początku, tworzyłem podwaliny redakcji, byłem przy tym, gdy Tuddrussel
i Soleila wymyślali zręby społeczności. Znam plany, które nie wypaliły i wiem, co wciąż
należy poprawić. Krótko mówiąc, jestem w temacie.


Hmm... Przygotuj się na testy. :P będziemy sprawdzać, czy jesteś w temacie... :P

Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Bywalcy forum wiedzą, że nie unikam dyskusji, ale cenię sobie w niej kulturę. Nie znoszę
roszczeniowego nastawienia i bezpodstawnych insynuacji. Poza tym jestem jak do rany przyłóż
:)


Do rany przyłóż? Z taką brodą? :O Toć to jest mocno nieprzyjemne... :P

Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Nie jestem też cudotwórcą: wiem, co nie działa jeszcze prawidłowo (gramsajty), ale wiem
też, że wiele zależy od mocy przerobowych naszej ekipy. Oczywiście będę się starał, by
pewne sprawy zostały jak najszybciej pozałatwiane, ale to "jak najszybciej" nie oznacza
"już, zaraz".


To kiedy będzie Pr0Gram z pierwszym gadaniem o sprawach technicznych community? :P

Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Chciałbym, byście w tym wątku powpisywali sprawy, których dla was nie dokończył Laid_back,
oraz sprawy, które uważacie za pilne.


Sprawy pilne... Hmm... Śniadanie? :P A tak na poważnie, to będzie coś robione z Gram barem (TOP 5) na stronach Kolektywu?

Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Jak napisałem: jestem tu od dawna, więc nie ma mnie co wkręcać, piszcie o rzeczywistych
sprawach.


Też jestem tu od dawna, więc mogę trochę pofantazjować?

Dnia 20.06.2013 o 18:44, Lucas_the_Great napisał:

Pozdrawiam,
Łukasz M. Wiśniewski aka Lucas the Great


Ja również pozdrawiam i mam nadzieję na podobnego ducha współpracy lub nawet lepszego niż miałem z Laidem :D (@Laid_back Tylko nie uważaj, że duch współpracy był zły... Wręcz przeciwnie, był bardzo dobry.)


PS. Lukas objął stanowisko opiekuna i od razu mi strona sypnęła błędem w oczy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2013 o 21:01, Thrandir napisał:

- Brak aktualizacji avatarów w komentarzach pod artykułami i po wejściu w zakładkę "moje
konto" (duży avatar się aktualizuje, ale ten mały na karcie w prawym, górnym rogu jawi
się wtedy jako stary). Moim zdaniem- bardzo pilne.



Zgadzam się - na samej stronie gram.pl w prawm górnym rogu (mój profil) mały avatar pozostaje bez zmian (wszędzie indziej avatar ładnie się aktualizuje). Do naprawienia - od kilku miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować