Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft na poziomie z 2007 roku

54 postów w tym temacie

Haha, WoWkillery go zabiły! ...zaraz zaraz, jednak nie :)

I tak na następny dodatek i wróci masa ludzi; ot brak contentu to ludzie robią sobie przerwę. i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może by tak Warcraft 4? Dla mnie WoW to była smutna wiadomość, a w dzisiejszych czasach powiedziałbym hamuje rozwój gier MMORPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 18:10, QST07 napisał:

A może by tak Warcraft 4? Dla mnie WoW to była smutna wiadomość, a w dzisiejszych czasach
powiedziałbym hamuje rozwój gier MMORPG.


20130727182318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 17:52, StNimrod napisał:

I tak na następny dodatek i wróci masa ludzi; ot brak contentu to ludzie robią sobie przerwę. i tyle :)


Dokładnie, jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom na ten temat, to na oddanych graczy czekają jeszcze dwa dodatki. Pewnie nawet więcej. WoW to gra którą niektórzy traktują jak graficzny czat, nie odchodzą bo przecież znajomi ciągle grają.

Ciekawe kiedy odpłyną od pand? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 16:38, TigerXP napisał:

Autor newsa moglby wspomniec ze od dawna mamy patcha 5.3, ktory nie wprowadzil nawet
nowego sezonu, wyjdzie 5.4 to spokojnie dojdzie milion graczy.
Swoja droga to i tak najlepiej zarabiajacy i najwiekszy MMO na rynku, wiem ze niektorych
boli ze ich wspaniale twory ktore przewaznie mialy byc wowkilerami, a nie osiagnely nawet
polowy tego co wow, teraz sa trupami, ale to naprawde nie powod zeby tyle plakac na forum.
Kopiec to naplakac sie nie moze w kazdym temacie o wow-ie :)


Obawiam się że żyjesz w świecie marzeń i złudzeń, ludzie już nie wrócą (chyba że faktycznie zrobią f2p, wtedy rzeczywiście mogłoby stać się coś niespodziewanego). Skoro ani ostatni dodatek, ani inne patche nie odwróciły i nie zmieniły tendencji to mało prawdopodobne żeby stało się to teraz. Przykro mi xD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 23:15, zawcia napisał:

Obawiam się że żyjesz w świecie marzeń i złudzeń, ludzie już nie wrócą (chyba że faktycznie
zrobią f2p, wtedy rzeczywiście mogłoby stać się coś niespodziewanego). Skoro ani ostatni
dodatek, ani inne patche nie odwróciły i nie zmieniły tendencji to mało prawdopodobne
żeby stało się to teraz. Przykro mi xD

Takie komentarze już czytam jakoś od około 2008 roku, a i znajdywali się tacy, co już wcześniej głosili, jak to WoW już praktycznie się skończył i to Burning Crusade będzie już początkiem końca. Zgodzę się jedynie co do tego, że ta gra zbyt wielu nowych graczy już nie przyciągnie, ale nie brak powracających. Akurat przy MoP i jego pierwszych patchach sytuacja się ustabilizowała, więc błędem jest to, co piszesz. 5.3 już nie dodawał żadnego dużego contentu i normą jest, że wielu ludzi w takich sytuacjach przerywa grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi po kiego groma robic f2p w grze ktora ma ponad 7 milionow ludzi. W tortanicu czy innych tytulach takie przejscie bylo logiczne, ale w WoW-ie? No litosci.
I mniemam ze jestes w posiadaniu jakiejs magicznej szklanej kuli, piszac ze napewno nie wroca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 23:27, Arcling napisał:

Takie komentarze już czytam jakoś od około 2008 roku, a i znajdywali się tacy, co już
wcześniej głosili, jak to WoW już praktycznie się skończył i to Burning Crusade będzie
już początkiem końca. Zgodzę się jedynie co do tego, że ta gra zbyt wielu nowych graczy
już nie przyciągnie, ale nie brak powracających. Akurat przy MoP i jego pierwszych patchach
sytuacja się ustabilizowała, więc błędem jest to, co piszesz. 5.3 już nie dodawał żadnego
dużego contentu i normą jest, że wielu ludzi w takich sytuacjach przerywa grę.


Ja nie twierdzę że WoW "upada", "umiera" i jutro nie będzie się gdzie logować. Graczy jest tyle (pomijając to że na serwerach EU jest ich pewnie znacznie mniej niż na US, o azjatyckich nie wspominając) że starczy do dobrej zabawy na kolejnych 10 lat albo i więcej - jest mnóstwo MMO które "żyją" na oparach (mowa o populacji) i dopóki gra nie przynosi poważnych strat raczej nikt nie myśli o wyłączaniu serwerów.

I nie ma w tym nic złego, tyle że trzeba do tego racjonalnie podejść i nie ma co zaprzeczać że tendencja spadkowa się utrzyma. Być może nie wyraziłem się dość precyzyjnie - nie twierdzę że każdy kto odszedł już nie wróci, po prostu myślę że nie będzie takiej sytuacji w której nagle po patchu pojawia się +milion graczy. Owszem ktoś wróci pograć w nowy content, ale w międzyczasie kolejne dwie osoby zrezygnują.


@TigerXP

Napisałem czysto teoretycznie, nie wyobrażam sobie INNEJ sytuacji w której nagle wraca (na dłużej niż miesiąc) milion czy więcej graczy. Taka jest kolej rzeczy, przez parę lat liczba graczy rosła, teraz maleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście szansa są w sumie żadne żeby wrócili np. do 12 milionów, co nie znaczy, że obecny spadek się utrzyma. Miewaliśmy już spadki w przeszłości, gdy dłuższy czas nie było nowego większego contentu. Wciąż mogą pojawić się sytuacje, że przynajmniej jakaś część wróci i sytuacja znowu na jakiś czas się ustabilizuje. Szacunki co do liczby azjatyckich graczy są nieco przesadzone, obecnie chyba nawet Europa może być druga. Akurat największy spadek gra miała w Chinach, gdzie funkcjonował trochę inny model, który i tak nie wytrzymywał z lokalną konkurencją. Być może gra jeszcze wytrzyma do tych dwóch dodatków i dojdzie do 100 levelu postaci, a potem po czasie może przestaną wspierać grę nowymi content patchami i zmienią model, aczkolwiek na chwilę obecną trudno to przewidzieć. Zawsze mogą wspierać jeszcze dłużej, bo nawet gdyby graczy zostało 4-5 milionów, to wciąż byłby to bardzo duży zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 23:22, Kadaj napisał:

Ja wrócę na następny dodatek, porobić questy i poznać historię. ;p


Też tak mówiłem w przypadku MoP, nie wróciłem do dziś :P Wrocę jak kupię/skończę wszystkie gry, które mnie interesują (a trochę sie ich nazbierało przez kilka lat młócenia w WoW), czyli możliwe że nigdy, bo sequelie i nowe marki mnożą się na potęgę, a im dalej w życie, tym mniej czasu i pieniędzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 21:07, Azvar napisał:

Też tak mówiłem w przypadku MoP, nie wróciłem do dziś :P

Ja akurat na MoP musiałem wrócić, bo... pandy. <3 Ale nawet nie dograłem do końca tych 2 miesięcy.
Z drugiej strony próbowałem innych mmo i nudziły mi się góra po tygodniu, więc jednak WoW jest wyjątkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo ja z Cataclysm, 2 miesiące, a inne MMO kończyły się tylko na zalogowaniu na 5 minut i deinstalacji :P Jaki by WoW nie był, pozwala na największą swobodę i jest przy tym user-friendly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować