Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Japońska wersja World of Tanks powstaje w kolaboracji z Girls Und Panzer

71 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2013 o 19:28, Tomoya-kun napisał:

Wiesz Hubi to trochę jak walka z wiatrakami. Co prawda część po tłumaczeniu ogarnie o
co chodzi lub przynajmniej przestanie świecić ignorancją ale niestety większość błyśnie
geniuszem wykrzykując hasła typu "pedofilia " itp...ewentualnie obrzucać to durnymi teksami

Meh, jest upał to mam ochotę powalczyć z wiatrakami, przynajmniej będę miał nadzieję na jakiś metaforyczny wietrzyk XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Girls und Panzer to jeden z najgorszych moeszajsów jakie kiedykolwiek puszczono w telewizji, Oglądać się tego nie da żadną miarą. Z drugiej strony PC gaming w Japonii ogranicza się w sumie do antyspołecznych otaku nie wychodzących z domu dalej niż do najbliższego sklepu, więc Wargaming dobrze trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 19:29, Darkstar181 napisał:

I dont care. Serial mógł nawet być współtworzony przez Burstyna (autor pierwszych czołgów)
co nie zmienia faktu że wsadzanie do nich dziewczynek w szkolnych mundurkach balansuje
na granicy dobrego smaku.

Cóż zauważam tu kilka problemów:
1. licealistki czyli wiek jednak już 17-18 to już nie za bardzo dziewczynki
2. Niesmakiem by było gdyby zrobili z tego serial o wojnie ze wszystkimi tego konsekwencjami (np. trafieniem pociskiem burzącym w nitowanego PZ.38 i tym co się wtedy działo z załogą) ale tu jest to przedstawione w postaci sportu i to nawet z sensownymi zasadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 19:30, Hubi_Koshi napisał:

Meh, jest upał to mam ochotę powalczyć z wiatrakami, przynajmniej będę miał nadzieję
na jakiś metaforyczny wietrzyk XD

No na pewno dostaniesz chłodne przyjęcie obrony GuP ;) no w sumie burzą tym wywołaną pewnie też mi się przy okazji oberwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 19:36, Tomoya-kun napisał:

No na pewno dostaniesz chłodne przyjęcie obrony GuP ;) no w sumie burzą tym wywołaną
pewnie też mi się przy okazji oberwie.

Chłód... Burza... nie wypowiadaj tych słów bo tylko goręcej mi się robi T_T Ponad 30 stopni za oknem... żyć się nie chce. No ale przynajmniej Okami mnie odciągało od myślenia o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 19:34, Tomoya-kun napisał:

Cóż zauważam tu kilka problemów:
1. licealistki czyli wiek jednak już 17-18 to już nie za bardzo dziewczynki


Problem leży w tym, że sposób ich przedstawienia wskazuje na jednak nieco niższy wiek. Wygląda to tak jakby producent tego anime postanowił zrobić serię o małych dziewczynkach w czołgach, a potem zasłaniał się słowami "nie nie, one mają 18 lat, więc wszystko w porządku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2013 o 19:29, Darkstar181 napisał:

I dont care. Serial mógł nawet być współtworzony przez Burstyna (autor pierwszych czołgów)
co nie zmienia faktu że wsadzanie do nich dziewczynek w szkolnych mundurkach balansuje
na granicy dobrego smaku.

matko, japończycy po prostu mają do samych siebie od cholery dystansu. Oczywiście że to połączenie jest idiotyczne. O to w tym chodzi. To tak jakby się czepiać, że wydarzenia w latającym cyrku monty pythona są absurdalne i nielogiczne :|

na marginesie, czy przypadkiem twórcy WoTa już pierwszego dnia nie skomentowali, że akcenty z anime NIE ZOSTANĄ WPROWADZONE, a kooperacja dotyczy tylko wzajemnego marketingu? Zresztą zdaje się, że jeden z redaktorów FTR (z tego co kojarzę, rodowity japończyk) również się w tym tonie udzielał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 19:41, Lemonardo napisał:

Problem leży w tym, że sposób ich przedstawienia wskazuje na jednak nieco niższy wiek.
Wygląda to tak jakby producent tego anime postanowił zrobić serię o małych dziewczynkach
w czołgach, a potem zasłaniał się słowami "nie nie, one mają 18 lat, więc wszystko w
porządku".

Cóż tu powiedział bym że zależy to od postaci bo niektóre wyglądają tu na swój wiek a inne średnio. Tylko problem jest tu że esencją tej serii są walki czołgów. To że dziewczyny w między czasie chodzą do szkoły czy idą sobie do kawiarni to tylko przerwy między całkiem nieźle zrobionymi bitwami pancernymi. Bądźmy szczerzy jak ktoś chce 12 odcinków obie popatrzeć jak ktoś je ciastka i popija je herbatką to niech sobie obejrzy K-ON! gdzie to jest 90% czasu ekranowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając niektóre komentarze, przypomina mi się pewien redaktor gramu "znawca" tematu:) Co do tematu ani anime ani gra, nie przypadły mi do gustu, ale jak na japonie to całkiem normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, powiedz coś złego o anime i już masz 20 postów oburzonych znawców tematu...
Nie mam nic przeciwko anime, ale GuP, Strike Witches i tym podobne gnioty to po prostu bieda z nędzą, co sugerować powinno już samo założenie małych dziewczynek bawiących się militariami.
PS. Chińskie bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 20:06, BlickWinkel napisał:

Jak zwykle, powiedz coś złego o anime i już masz 20 postów oburzonych znawców tematu...

Podsumowując:

Ktoś mówi, że gry komputerowe powodują agresję: wszyscy się oburzają i jest OK.
Ktoś mówi, że anime jest dla pedofili: nie masz prawa się oburzyć, bo jesteś fanboj i pedofil.

Dnia 29.07.2013 o 20:06, BlickWinkel napisał:

PS. Chińskie bajki

Oh snap, ale dowaliłeś. Nie ma co, wygrałeś, idę płakać w kącik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2013 o 20:06, BlickWinkel napisał:


co nie zmienia faktu, że główny art-designer Star Citiezena odpowiadający za maszyny zapytany o ulubione źródło inspiracji na pierwszym miejscu wymienił Cowboy Bebop, potem firefly, a battlestar galactice dopiero na trzecim i to po chwili zająknięcia. Pierwsze anime. Matko, już widzę, jak teraz panicznie wszyscy wysyłają do robertsa maile że chcą swoje dolary z powrotem, bo na pewno statki będą wielkimi robotami w kształcie trzynastolatek i nie chcą wspierać takkiej pedofilii. Jakbym nie czytał portalu o grach, tylko słuchał radia maryja, przygotowanie merytoryczne zresztą podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 19:03, Corporal napisał:

Nienawidzę mangi i anime. Te dzieci z wielkimi oczami w czołgach wyglądają jak z wizji
chorego człowieka. Zresztą anime i mangę nieraz krytykowano za balansowanie pomiędzy
ogólnie przyjętymi normami a chociażby pedofilią.


3DPD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 20:15, Zajanski napisał:

> Nienawidzę mangi i anime. Te dzieci z wielkimi oczami w czołgach wyglądają jak z
wizji
> chorego człowieka. Zresztą anime i mangę nieraz krytykowano za balansowanie pomiędzy

> ogólnie przyjętymi normami a chociażby pedofilią.

3DPD


A umiesz to rozwinąć po Polsku? Czy już całkiem durnowaty slang zastąpił Ci mowę ojczystą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 20:19, Corporal napisał:

A umiesz to rozwinąć po Polsku? Czy już całkiem durnowaty slang zastąpił Ci mowę ojczystą?


Preferująca trójwymiarowe świnia - obrzydliwe
2D rasa panów

inb4 ostrzeżenie od praworządnego moderatora XD XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 20:10, Dared00 napisał:

Oh snap, ale dowaliłeś. Nie ma co, wygrałeś, idę płakać w kącik.

Byłem pewien że pisząc to w formie żartu nie natknę się na nikogo kto weźmie mnie na poważnie. A jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 20:23, BlickWinkel napisał:

> Oh snap, ale dowaliłeś. Nie ma co, wygrałeś, idę płakać w kącik.
Byłem pewien że pisząc to w formie żartu nie natknę się na nikogo kto weźmie mnie na
poważnie. A jednak...

Come on, aż za takiego zaślepionego idiotę mnie nie miej ;) Od 10 lat nikt nie używa chińskich bajek jako poważnego ataku. To, że nie było emotikonki, to nie znaczy, że pisałem na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 20:23, BlickWinkel napisał:

> Oh snap, ale dowaliłeś. Nie ma co, wygrałeś, idę płakać w kącik.
Byłem pewien że pisząc to w formie żartu nie natknę się na nikogo kto weźmie mnie na
poważnie. A jednak...

Słaby żart ale i tak na końcu zawsze dodawaj jakąś emotke bo czasem mam wrażenie że ludzie nie wyczuwają ironii.Ale powtórzę bardzo słaby ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 20:30, LastOrder napisał:

Słaby żart ale i tak na końcu zawsze dodawaj jakąś emotke bo czasem mam wrażenie że ludzie
nie wyczuwają ironii.Ale powtórzę bardzo słaby ...


Dlaczego ludzie zawsze wymagają od innych "wyczucia ironii", ale sami nigdy nie "wyczuwają żartu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:O bo naprawdę kawał dobrej wykonanej roboty, montaż pierwsza klasa. Drugie :O bo okazuje się że Sabaton też ma swoją wersję tego kawałka, ale jednak osobiście wolę Status Quo.
Dlaczego na ten sequelowy film trzeba tyle czekać :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować