Zaloguj się, aby obserwować  
Lucas_the_Great

Cartel Smash - gra darmowa - temat ogólny

68 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2013 o 20:37, PexPawlo napisał:

Grę pobieram i spróbuję dać jakiś komentarz :)
Za to nie mogę wejść na waszą stronę bo antywirus wykrywa mi trojana :D
treść ostrzeżenia: JS/Kryptik.ANF koń trojański

O! to dobrze wiedziec, juz zaraz wyjasnie sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 20:50, cs-kzapior napisał:

> Grę pobieram i spróbuję dać jakiś komentarz :)
> Za to nie mogę wejść na waszą stronę bo antywirus wykrywa mi trojana :D
> treść ostrzeżenia: JS/Kryptik.ANF koń trojański
O! to dobrze wiedziec, juz zaraz wyjasnie sprawe.


Poprosilem juz o sprawadzenie, zdaje mi sie, ze moze to byc false-positive, bo antywirusy czasami tak maja. Identyfikuja na podstawie fragmentu i zdaje mu sie, ze to moze byc kod trojana lub costam.
Nie mniej jednak wzielismy sprawe powaznie, bo z tego co slyszalem, to ostatnio byl wyciek hasel z OVH, gdzie jest strona powieszona. Poprosilem kolege, ktory pisal ta strone, aby sprawdzil - czy ktos czasem nie wlamal sie i nie dokleil czegos. Zakladam, ze zna swoj kod i nie pracuje dla firmy podrzucajacej zlosliwe oprogramowanie.
Z tego co dowiedzialem sie nie ma trojana na naszej stronie, ale dobrze, ze podniosles alarm, gdyz przynajmniej zmienilismy haslo do OVH ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 20:50, cs-kzapior napisał:

O! to dobrze wiedziec, juz zaraz wyjasnie sprawe.

Strona teraz działa :)
Grałem w tutorial, nie wiem czy to przez fazę beta czy nie zamierzacie tego wprowadzać, ale miło by było zobaczyć w interfejsie:
- szybciej pojawiające się napisy w menu akcji
- zasięg radia, broni
- w tutorialu lepiej jakby rozkazy/porady pojawiały się gdzieś indziej niż na terenie, tak żeby można było to zawsze przeczytać i wrócić do wcześniejszych tekstów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 21:36, PexPawlo napisał:

> O! to dobrze wiedziec, juz zaraz wyjasnie sprawe.
Strona teraz działa :)
Grałem w tutorial, nie wiem czy to przez fazę beta czy nie zamierzacie tego wprowadzać,
ale miło by było zobaczyć w interfejsie:
- szybciej pojawiające się napisy w menu akcji
- zasięg radia, broni
- w tutorialu lepiej jakby rozkazy/porady pojawiały się gdzieś indziej niż na terenie,
tak żeby można było to zawsze przeczytać i wrócić do wcześniejszych tekstów


Napisy ustalilismy na pojawienie sie po dluzszym czasie, ze wzgledu na fakt, ze przeszkadzaly przy wyborach. Ale oczywiscie mozemy to zmienic.
Zasieg broni - mam to rozumiec, jako np. koleczko dookola gracza ?
Tutorial - dobra uwaga, musze pomyslec, jak to lepiej zorganizowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 21:42, cs-kzapior napisał:

Zasieg broni - mam to rozumiec, jako np. koleczko dookola gracza ?

Dokładnie, zasięg broni dookoła gracza, a radia tam gdzie postawione.
Tak samo - odległość na jaką można rzucić kamieniem albo fajkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przebrnąłem jak na razie przez 2 misje. Dotychczasowe uwagi, które nie pojawiły się we wcześniejszych postach:
- w misji nr 2 ciężarówka podczas ucieczki wyjeżdża tyłem, lepiej by to wyglądało gdyby się obruciła na kliknięcie myszki w kierunku miejsca kliknięcia myszki;
- gdy wcisnę esc otwiera się menu, ponowne wciśnięcie esc nie powoduje powrotu do gry (trzeba koniecznie wcisnąć opcję resume game, a przecież ponowne wciśnięcie esc jest prostsze);
- coś mi nie pasuje z tą krwią, która zostaje (wrogowie jej nie widzą, nie znika po czasie).

Gram dalej i będę spisywał uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za uwagi - masz racje, esc bylby lepszy aby wraca do menu.
Odnosnie samochodu, to mozesz na dwa sposoby tylem, albo przodem, tyle, ze przodem, to trzeba obrocic ciezarowke, jak pokombinujesz to powinno sie dac, bo zalozylismy, ze ciezarowka moze skrecac tylko w lewo w prawo i chcielismy, aby miala w miare normalne zachowanie. Jesli klikniesz, aby jechala i dasz punkt do ktorego ma jechac z tylu ciezarowki, to bedzie jechala tylem, jesli dasz z przodu, to bedzie jechala do przodu.
Tyle, ze tylem, to ma mniejsza predkosc, wiec ciezej kogos przejechac.
Ciesze sie, ze udalo sie przejsc przez pierwsze 2 misje, bo pozniej zaczyna sie naprawde ciekawy swiat.
Polecam pokombinowac troche ludzikami, bo np. niektore rzeczy ludziki moga uruchamiac, otwierac. I wazne wtedy jest aby konkretna osoba uruchomila to, bo inne nie moga :)
Odnosnie plam krwi - zgadza sie, nie widza, ale nie chcielismy juz za bardzo wywindowac poziomu trudnosci, bo juz jest trudny na easy mode, a hard to juz w ogole kosmos.

Dnia 02.08.2013 o 19:26, lipu napisał:

Witam.

Przebrnąłem jak na razie przez 2 misje. Dotychczasowe uwagi, które nie pojawiły się we
wcześniejszych postach:
- w misji nr 2 ciężarówka podczas ucieczki wyjeżdża tyłem, lepiej by to wyglądało gdyby
się obruciła na kliknięcie myszki w kierunku miejsca kliknięcia myszki;
- gdy wcisnę esc otwiera się menu, ponowne wciśnięcie esc nie powoduje powrotu do gry
(trzeba koniecznie wcisnąć opcję resume game, a przecież ponowne wciśnięcie esc jest
prostsze);
- coś mi nie pasuje z tą krwią, która zostaje (wrogowie jej nie widzą, nie znika po czasie).

Gram dalej i będę spisywał uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewien problem z pierwsza misja. Jak ja zakonczyc? Dostarczylem "Donkey Guide" na pole zaznaczone w zadaniach, zlapalem tego przewodnika, co stal pod ciezarowka - pozostoli, ktorzy mieli pozostac przy zyciu sa zakajdankowani i co dalej? Wsiadalem do samochodu z tym przewodnikiem (Nie od oslow) i nie mam zielonego pojecia jak to zakonczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za spam - ale to chyba jednak nie bylo "Donkey Guard" - ktory to gosc i jesli zginie w akcji, to misja sie konczy? Bo nie wiem, czy przypadkiem go nie zastrzelilem. :P

Zwykly przewodnik to ten w kapeluszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie przepraszam za spam, ale juz sie odnalazlem. Wystarczylo podrzucic przewodnika do tego trzeciego goscia z poczatku.


Ok, jednak mam problem - co dalej, kiedy przebrany przewodnik poszedl sobie z oslami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, zle zrozumialem cala misje - na szczescie sie udalo. Troche zbil z tropu brak informacji, ze nie mozna tych na samym dole ogluszyc i zapiac w kajdanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem. Poszli z przebranym przewodnikiem, facet ostatni pojechal ciezarowka, wsiadam do wozu, ktory podjezdza i dostaje informacje, ze nie zlapalem przewodnika - misja nieudana. O co tutaj chodzi?

P.S - Znowu musze spamowac, gdyz edycja postu cos szybko mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga misja to totalna przesada - spalenie calej tej plantacji graniczy z cudem. W jaki sposob ustawic te beczki, aby mozna bylo swobodnie to spalic w calosci? Po za tym - spalic nalezy tylko to, co jest na zdjeciu, czy calosc - na lewej granicy sa jeszcze kawalki. Po za tym - jabym nie ustawil i tak pozostaja pojedyncze krzaki i nie zalicza misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieco to bucowate ze strony gram.pl...

"Wyrażam zgodę na otrzymywanie, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na wskazany przeze mnie adres e-mail, informacji handlowych oraz informacji marketingowych wysyłanych przez Gram.pl oraz pozostałe spółki grupy kapitałowej Action S.A. zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204 z późn. zm.)"

- Nie, nie zgadzam się na wysyłanie mi reklam. Tak, chcę zagrac.
- Zgadzaj się na bezsensowne reklamowanie nie mające związku z grą, albo wypad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dwoch misjach musze powiedziec, ze sie szczerze napocilem - glownie chodzilo o spalenie pola kokainy. Od siebie polecalbym to "troche" ulatwic, bo ustawianie beczek centymetr w centymetr nie do konca okazalo sie przyjemne oraz usuniecie drzew od frontu, zaslaniajacych "krzaczki" do spalenia, gdyz moze to byc mylace. Po za tym, nie mam pewnosci, czy to blad - ale przy wyjezdzie ciezarowka przez brame, samochod sie zacina i nie rusza plynnie - byc moze jest to zamierzone? Raz zdarzyl mi sie rowniez blad, gdzie po wsadzeniu wszystkich do pojazdu i ponownym wyjsciu, jedna z postaci nie mogla wysiasc - staralem sie to powtorzyc, ale niestety nie udalo mi sie, dlatego nie wiem na jakiej zasadzie to wystapilo. Oprocz tego - zapisywanie gry, szczegolnie na poczatku drugiej misji, trwalo wyjatkowo dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sethan: ciesze sie, ze udalo Ci sie przebrnac. Gra nie nalezy do najlatwiejszych, takie bylo zalozenie. Trzymam kciuki, abys przeszedl kolejne. Potwierdzam, druga jest trudna, ale jak zdobedzies wprawe, to bedzie duzo latwiej.

Do wszystkich graczy: jakbyscie gdzies utkneli, to piszcie, bedziemy starac sie pomagac na tyle na ile sie da. Bardzo by mi zalezalo, abyscie napisali Wasze refleksje dot. grania w gre (co mogloby usprawnic gre, co Wam sie podoba, a co nie). Pochwalcie sie tez do ktorego poziomu doszliscie, dla nas to tez frajda, jesli slyszymy, ze ktos gra w projekt nad ktorym spedzilismy duuuzo czasu :) Jesli gra by sie wywalila (choc teoretycznie nie powinna), to bardzo prosze o szczegoly. Poza tym, znany jest issue, ze z czasem troche dluzej moze zajac loading, wtedy sugeruje wyjsc z gry i uruchomic ponownie, my obecnie pracujemy nad tym issue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff... Jestem aktualnie na siodmej misji. Co raz blizej konca. Gra kojarzy mi sie z seria filmow Rambo. :P

Bledow jest bardzo malo. U mnie nie wsystepuje problem z loadingiem, ale z zapisem - jak robi sie ich kilka, to kolejny zapis trwa wyjatkowo dlugo. Drugi raz zdarzyl mi sie blad, ze nie mozna bylo wysisasc jedna postacia z pojazdu. Po za tym, struktura jednej z misji - o ile pamietam, to czwartej, gdzie liczony byl czas dojazdu ciezarowki - prawie 30 minut to zdecydowanie za dlugo. Bez problemu wycialem wszystkich w pien i bylem zmuszony czekac bezczynnie ponad 20 minut, schowany w domku. Dobrze, ze minimalizacja nie powoduje wstrzymania gry.

Ogolne odczucia sa pozytywne. Podobaja mi sie pomyslowe misje i osobiscie narzekalbym tylko i wylacznie na poziom trudnosci. Fakt, ze moze to glupie, ale latwo sie troche pofrustrowac probujac przejsc dana misje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2013 o 19:08, Sethlan napisał:

Uff... Jestem aktualnie na siodmej misji. Co raz blizej konca. Gra kojarzy mi sie z
seria filmow Rambo. :P

Bardzo sie ciesze, ze juz tak daleko, ciekawe ile osob jeszcze tez dotarlo juz do tego etapu?

Dnia 11.08.2013 o 19:08, Sethlan napisał:

Bledow jest bardzo malo. U mnie nie wsystepuje problem z loadingiem, ale z zapisem -
jak robi sie ich kilka, to kolejny zapis trwa wyjatkowo dlugo. Drugi raz zdarzyl mi sie
blad, ze nie mozna bylo wysisasc jedna postacia z pojazdu. Po za tym, struktura jednej
z misji - o ile pamietam, to czwartej, gdzie liczony byl czas dojazdu ciezarowki - prawie
30 minut to zdecydowanie za dlugo. Bez problemu wycialem wszystkich w pien i bylem zmuszony
czekac bezczynnie ponad 20 minut, schowany w domku. Dobrze, ze minimalizacja nie powoduje
wstrzymania gry.


Masz racje, powinnismy dodac jakas mozliwosc, aby skrocic czas oczekiwania.
Odnosnie problem z wysiadaniem, to moze wystapic wtedy, jesli drzwi/tyl pojazdu znajda sie w obszarze, gdzie nie moze postac wysiasc (nieprzechodni sektor w grze). Np. kolo domku, kolo brzegu etc.

Dnia 11.08.2013 o 19:08, Sethlan napisał:

Ogolne odczucia sa pozytywne. Podobaja mi sie pomyslowe misje i osobiscie narzekalbym
tylko i wylacznie na poziom trudnosci. Fakt, ze moze to glupie, ale latwo sie troche
pofrustrowac probujac przejsc dana misje. :)


Ciesze sie, ze Ci sie podoba nasze dzielo. W zalozeniu to powinno byc trudne. Tzn. mielismy dosc obecnego trendu, gdzie kazdy moze przejsc cala gre w 2h. Widzisz po sobie, ze tutaj nie jest to tak latwo.

Siodma plansza.. no to jeszcze troche przed Toba, ale juz coraz blizej, czekam z niecierpliwoscia, az dotrzesz do konca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dam znac, kiedy zdolam rozwiazac kartel. :P

Nie to, ze nie lubie trudnych gier. Chce, aby byly wymagajace, ale steresowac sie to rowniez niezdrowo. Choc wowczas mocniej zaciskam zeby. Najgorsze jest pierwsze podejscie do misji i trwa to najdluzej, zanim nauczymy sie ruchow, oczyscimy droge do celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować