Zaloguj się, aby obserwować  
exilem

wulgaryzmy

57 postów w tym temacie

otóż z wnikliwej obserwacji, zauważyłem , iż największą grupę osób które przeklinają w każdym użytym słowie są ......... dzieci. I nie mówie tu o15-16 latkach( bo oni jeszcze w miarę dobrze sie odzywają.) lecz o 9-13 latkach. Boże jak oni przeklinają, do każdego , ludzi starszych i mlodszych ....... poprostu załamka że w Polsce coś takiego występuje. Jestem ciekaw czy wy też coś takiego zaobserwowaliście.. to co u nas w kraju się dzieję z dziećmi to szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż to dość zrozumiałe. Dzieciaki stykają się z tym praktycznie na codzień, a ponieważ ci od których to słyszą to ich Idole to ich naśladują. Dzieciaki po prostu chcą być KUUUL. Szczerze mówiąc to załamuje nad tym ręce, ale jedyne co można z tym zrobić to albo jakoś ich tego oduczać albo odciąć od "Kuulowego Towarzystwa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, no pewnie, takie 6letnie dzieci to rzucają kur*ami że to mała bania, w ogóle teraz to ciekawa sprawa z dzieciakami takimi, może z rok temu chciało mnie skroić takich dwóch, tak na oko, 10latków. Sięgali mi ledwo do klaty ale i tak mnie ostro zbluzgali i zadali kasy :P

A w dodatku teraz nam wyrasta pokolenie, któe w takiej ku*ie nie widzi nic złego, już teraz jest dość swobodnie używane to słowo a gdy taki mały się z nim styka od poczatku gdy zaczyna mówić to dla niego jest to normalny zamiennik przecinka czy innego znaku przestankowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wulgaryzmy stają sie epidemią w śród młodych ludzi, a co najgorsze, że na wyleczenie tej "choroby" niema lekarstwa :| Tak samo jak u Artur von Fornal''a dziecko co ma ok 7 lat potrafi zbluzagć i okraść ;/ A to wina także rodziców...patologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby chociaż wiedzieli, co te przekleństwa oznaczają... A tak - usłyszy i papuguje nie zdając sobie sprawy, że niewłaściwe użycie może się skończyć bardzo źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okraść to mnie nie okradły bo ich po prostu wyśmiałem, tego co się bardziej rzucał jakoś odepchnąłem i poszedłem dalej :) Ale sam fakt, że się tak małe dzieciaki rzucają na 16latka mającego 180 wzrostu (bo tak jakoś rok temu miałem) to mi tu coś nie pasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 19:06, exilem napisał:

...



Ja i moj koledzy jestesmy zywym przykładem potwierdzającym tą teze.Jak własnie miałem 12 lat(i moj koledzy)to klnelismy jak najęci i to na wszystkich szczegulnie na starszych ludzi którzy sie nas ciągle czapiali.Teraz gdy juz jestem starszy to o wiele mnie bluźnie:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy są takie dwa dzieciaki, które w kółko przeklinają. To stąd, że jeden z nich ma starszych braci, a drugi się uczy od niego. Do czego to doszło. Jak ja byłem mały, to przekleństwa nie były tak powszechne jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szkole wszyscy strasznie blużnią. Ciągle im powtarzam że grzeszą, ale oni mnie nie słuchaja. Ja w życiu (mam12 lat) przeklnąłem tylko 21 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 21:20, capral napisał:

U mnie w szkole wszyscy strasznie blużnią. Ciągle im powtarzam że grzeszą, ale oni mnie nie
słuchaja. Ja w życiu (mam12 lat) przeklnąłem tylko 21 razy


LOL liczysz przekleństwa ? ja sobie powiem kur*** taqk ciuchutko że nikt nie słyszy, ale używam go tylko jak cos BARDZO mnie boli albo jak na kogoś jestem zły, ogólnie u mnie w klasie 3/4chłopców klnie, oprócz mnie i dziewczyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 22:11, Pyton01 napisał:

ja nie mugłbym wytrzymać bez przekleństw u mnie co 3 słowo jest przekleństwo :P (na serio)

A to musisz czasami pohamować się z przekleństwami. Ja np. wogóle nie przeklinam na forach bo to mogłoby kogoś urazić (no i oczywićie może grozić degradem) No nic ale jak ktoś nie przeklina to lepiej. Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej lachane jest to, ze kiedyś u mnie na osiedlu taki sąsiad 4-lata do mamy wołał "Ty hooyu :], napraw mi rower!!!" Centralnie popłakać się można było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż przekleństwa mają na celu ulżenie człowiekowi. Gdy sie je wypowiada to zazwyczaj gdy się jest złym żeby sie rozładować, albo żeby bardzo mocno zaakcentować swoją wypowiedź. Jednak współcześnie przekleństwa wydają się wykopywać z roboty przecinki, spójniki i kropki, a to NIE JEST nic dobrego. Ja szczerze mówiąc nie wierzyłem w ludzi którzy co trzecie słówko wrzucają przekleństwo, aż nasłuchałem się jednego takiego w autobusie bo siedział w siedzeniu przede mną. Normalnie nie rozumiem tego :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh wszyscy pisza ze nie klna ale jakos ja w nie wierze. Pewnie zaraz ktos napisze " nie musisz wierzyc" ale ja tam powiem prawde ze KLNE moze nie przez caly czas ale w szkole to nie da sie nie klnac. W mojej klasie tylko 1 chlopak i 1 dziewczyna nie przeklinaja cala reszta przeklina wiec widac ze przeklinanie przetrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 22:19, Shabranigdo napisał:

Heh wszyscy pisza ze nie klna ale jakos ja w nie wierze. Pewnie zaraz ktos napisze " nie musisz
wierzyc" ale ja tam powiem prawde ze KLNE moze nie przez caly czas ale w szkole to nie da sie
nie klnac. W mojej klasie tylko 1 chlopak i 1 dziewczyna nie przeklinaja cala reszta przeklina
wiec widac ze przeklinanie przetrwa.

nie musisz wierzyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie przekleństwa znaczna część Polaków(swoją drogą nie wiem jak jest w innych krajach) porozumiewałaby się migami chyba. Przynajmniej tak jest w mojej oklicy, a sądze, że jest tak nie tylko u mnie. A to że małe dzieci strasznie klną to też jest już prawie normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować