Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Usługa Games for Windows Live przestanie działać w lipcu 2014 roku?

66 postów w tym temacie

Ale będzie zgnita, jak wszystkie gry na GFWL przestaną działać. Wyobraźcie sobie panikę, gdy w podobnej sytuacji pojawi się steam!
Chociaż jestem pewien, że wszystkie gry dostaną pacza z serweru microsoftu, który pozbawi ich konieczności logowania się do GFWL.
Może to i dobrze, chociaż szkoda mi Gamerscore''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo jakoś to podepną pod usługę Live z Xklocka. Na pewno muszą zrobić coś, aby gry były grywalne w momencie wyłączenia GfWL.

@Kirabax: w sumie to działaś nie powinny przestać, bo zawsze można było sobie założyć konto offline i grać na nim. Tak zrobiłem teraz z Red Faction Guerrilla jak chciałem grać, bo nie pamiętałem na jakim mailu zakładałem konto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 12:35, Muradin_07 napisał:

Albo jakoś to podepną pod usługę Live z Xklocka. Na pewno muszą zrobić coś, aby gry były
grywalne w momencie wyłączenia GfWL.

Nie muszą robić nic. Po prostu to wyłączą i nie będą dbać o płacze tej garstki, która w daną grę gra przez GfWL.

Tak zrobili, gdy zamykali Live dla pierwszego Xboksa. Nie przejmowali się niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Ostatnie miesiące" to trochę mocne słowa na prawie rok :P
>
> Czyli wszystkie gry GFWL przestaną działac? Np. Bulletstorm?

Multi tak, single najprawdopodobniej nie.

Największe zamieszanie i tak pewnie będzie z DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 12:35, Muradin_07 napisał:

@Kirabax: w sumie to działaś nie powinny przestać, bo zawsze można było sobie założyć
konto offline i grać na nim. Tak zrobiłem teraz z Red Faction Guerrilla jak chciałem
grać, bo nie pamiętałem na jakim mailu zakładałem konto ;)


Batman AC w wersji GOTY wymaga ciągłego połączenia GFWL, konto offline nie działa, a save''y są trzymane na serwerze ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Więc jak zamkną usługę to nie pogram już w Batman''a AC czy mojego Dawn of Wara
> 2 ?
> Dołączam do pytania dorzucając jeszcze Dirta 3 :)

Ja dodam jeszcze do tego GTA IV ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle da się kupić DLC do Bioshock''a 2 (Minerva''s Den) gdzie indziej niż na Windows Live? Miałem zamiar to zrobić, ale wygląda to teraz niezbyt ciekawie.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak zrobili, gdy zamykali Live dla pierwszego Xboksa. Nie przejmowali się niczym.
>

To nie to samo, bo aby grać w gry na XBOX / XBOX360 nie potrzebowałeś tej usługi, mogłeś grać w gry offline. Tu jest kompletnie inaczej, bo są gry, które wymagają tej usługi (DRM). No jestem ciekaw, co MS wymyśli, bo w Polsce to wiadomo - tylko płaczki są, natomiast w USA zapewne pojawi się jakiś pozew zbiorowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować