Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Order: 1886 nie jest żadnym steampunkiem, a przynajmniej tak twierdzi producent

25 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2013 o 00:32, skyline20 napisał:

Świat przedstawiony jest w pewnym stopniu
oparty o maszyny parowe,


Nie mówię że były nieobecne czy nie ważne, owszem było ich całkiem sporo ale były tylko tłem a nie głównym tematem. Parowy samochód wyścigowy jednego z bohaterów był tylko gadżetem który występował w fabule, ale to wokół machin różnicowych obracała się i fabuła i świat przedstawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 00:40, Nagaroth napisał:

Nie mówię że były nieobecne czy nie ważne, owszem było ich całkiem sporo ale były tylko
tłem a nie głównym tematem. Parowy samochód wyścigowy jednego z bohaterów był tylko gadżetem
który występował w fabule, ale to wokół machin różnicowych obracała się i fabuła i świat
przedstawiony.

Dnia 23.08.2013 o 00:40, Nagaroth napisał:

Nie mówię że były nieobecne czy nie ważne, owszem było ich całkiem sporo ale były tylko
tłem a nie głównym tematem. Parowy samochód wyścigowy jednego z bohaterów był tylko gadżetem
który występował w fabule, ale to wokół machin różnicowych obracała się i fabuła i świat
przedstawiony.


Owszem, były tłem, jednak nie oznacza to, że nie były ważne. Maszyny te nie muszą odgrywać pierwszorzędnej roli, aby pełnić istotną rolę dla świata przedstawionego. Poza tym, weź pod uwagę, iż autor skupił się na maszynach różnicowych, dlatego maszyny parowe wydają się być nieważne, nieznaczące. Osiągnięcia, rozwój technologii zawdzięczano nie tylko maszynom różnicowym, ale także urządzeniom napędzanym na parę. "In the novel, the British Empire is more powerful than in reality, thanks to the development and use of extremely advanced steam-driven technology in industry. In addition, similar military technology has enhanced the capabilities of the armed forces (airships, dreadnoughts, and artillery); and the Babbage computers themselves". Maszyny różnicowe były ważne i to wokół nich obracała się fabuła, jednak świat przedstawiony tworzyły także właśnie maszyny parowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako fan steampunk''a powiem tylko jedno: Jeśli dla samych twórców The Order: 1886 nie jest steampunkiem to ja wysiadam, bo sami nie wiedzą co tworzą a z tego może wyjść tylko kaszanka. (Arcanum też nie jest steampunk'iem to tylko postapo CRPG prequel Fallouta przecież ^.^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli nie będzie tam technologii parowej to nie będzie to steampunk

I daj spokój tym apostrofom, steampunka, a nie jakiś potworek. "Steampunk'a", lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować