Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V w złocie! "Jesteśmy głęboko rozczarowani przeciekami i spoilerami"

58 postów w tym temacie

Tylko że LCS i VCS były to gry, które były stworzone pierwotnie jako gry na PSP. Podobnie jak Chinatown Wars i w obydwie gry grałem na handheldzie, choć CW było dla mnie lepsze - bo przypominało stare, dobre GTA.

Jeżeli jakaś gra nie ma wyjść na PC to nie mówią, że może wyjdzie lub też "PC to źródło piractwa" więc nie wyjdzie. W przypadku GTA zawsze wychodziły wcześniej wersje konsolowe, a potem PC i nie nazywałbym tego "wydojeniem hajsu" z konsolowców. Jeżeli ktoś lubi grać na konsoli - to kupi wersję konsolową. Jeżeli na PC - poczeka trochę na PC. Problem żaden.

Watch Dogs to faktycznie jeden z przykładów na to, że ok - wydają tu i tutaj w tym samym czasie. Ale... mówisz o tym, że jak jakąś serię zaczynają wydawać na każdej platformie to w kolejnych odsłonach nie robią takich numerów. No ale przecież przykład jest na talerzu - ostatni Ghost Recon, który miał być tylko na konsolach...

Co dodania czegoś jeszcze... chyba nie mam nic. Nie hejtuję Ubi, bo nie mam do tego powodu. Ale na pewno nie powiedziałbym tego, że to Rockstar ma graczy w czterech literach niż Ubisoft, który już nie raz to pokazał i to dosłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 17:19, Muradin_07 napisał:

Tylko że LCS i VCS były to gry, które były stworzone pierwotnie jako gry na PSP. Podobnie
jak Chinatown Wars i w obydwie gry grałem na handheldzie, choć CW było dla mnie lepsze
- bo przypominało stare, dobre GTA.

No tak bo Sony posmarowało więc ich nawet jako przykład nie można podawać.

Dnia 25.08.2013 o 17:19, Muradin_07 napisał:

Jeżeli jakaś gra nie ma wyjść na PC to nie mówią, że może wyjdzie lub też "PC to źródło
piractwa" więc nie wyjdzie. W przypadku GTA zawsze wychodziły wcześniej wersje konsolowe,
a potem PC i nie nazywałbym tego "wydojeniem hajsu" z konsolowców. Jeżeli ktoś lubi grać
na konsoli - to kupi wersję konsolową. Jeżeli na PC - poczeka trochę na PC. Problem żaden.

Człowieku ile ludzi specjalnie konsolę dla tej gry kupiło i to nie jest dojenie hajsu? Ci co mieli konsole to nie mówię, pc owszem też się kupuje nowy ale nie dla jednej gry a z tego co czytam na forum to ludzie kupują konsolę tylko dla tej gry niektórzy. Po 2 Ubi przynajmniej nie ciągnie zabawy w kotka i myszkę np że wszystko amazon, cv pracowników, ogłoszenie w necie w sprawie pracy i historia cała danej firmy wskazuje na to że wyjdzie na PC a oni nie potrafią jej jak normalni developerzy ogłosić, ale nie oni "nie mają nic do dodania"...

Dnia 25.08.2013 o 17:19, Muradin_07 napisał:

Watch Dogs to faktycznie jeden z przykładów na to, że ok - wydają tu i tutaj w tym samym
czasie. Ale... mówisz o tym, że jak jakąś serię zaczynają wydawać na każdej platformie
to w kolejnych odsłonach nie robią takich numerów. No ale przecież przykład jest na talerzu
- ostatni Ghost Recon, który miał być tylko na konsolach...

AC idealny przykład tego że nie robią ludzi w bambus, to jest chyba ich najbardziej dochodowa gra, do tego F2P który wydali Duel of Champion :).

Dnia 25.08.2013 o 17:19, Muradin_07 napisał:

Co dodania czegoś jeszcze... chyba nie mam nic. Nie hejtuję Ubi, bo nie mam do tego powodu.
Ale na pewno nie powiedziałbym tego, że to Rockstar ma graczy w czterech literach niż
Ubisoft, który już nie raz to pokazał i to dosłownie.

Ma w 4-ech literach pokazuje to ich historia GTA - konsole ..... po pół roku na PC ze spieprzoną optymalizacją :(, póki co to AC 3 od ubi miał tylko tak bardzo spieprzoną optymalizacje że nawet na konsolach chodził jak pokaz slajdów w niektórych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery sa ważne, ale głównie w kwestii rozgrywki, jeśli GTA będzie płytkie to portu na PC nie kupię, bo poza słabą grą będę miał problemy z optymalizacją zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 19:08, Eternal101 napisał:

No tak bo Sony posmarowało więc ich nawet jako przykład nie można podawać.


A dlaczego nie? Przecież Ubisoft także "posmarował" i wydali Ghost Recon: Predator tylko na PSP...

Dnia 25.08.2013 o 19:08, Eternal101 napisał:

Człowieku ile ludzi specjalnie konsolę dla tej gry kupiło i to nie jest dojenie hajsu? [...]


Ile jest ludzi, którzy faktycznie kupują konsolę dla gry, która z czasem i tak staje się multiplatformową? To tak samo jakby kupić konsolę dla fify... ale zaraz. Przecież ona na wszystkie plaftormy wychodzi od razu. Jeżeli się kupuje to zazwyczaj dla exclusive''ów lub też ze względu na to, aby już na PC nie przepłacać kolejnymi wymianami sprzetu i grać w tych stabilnych 30 FPSach. Np. głównym powodem dlaczego bym kupił PS3 jest to, że ma na swoim koncie MGSa 4 i wiele innych tytułów, w które na X360 i na PC raczej bym nie zagrał. Nie dla Max Payne''a czy GTA V, które i tak na PC się pojawiło czy pojawi.

Dnia 25.08.2013 o 19:08, Eternal101 napisał:

AC idealny przykład tego że nie robią ludzi w bambus, to jest chyba ich najbardziej dochodowa
gra, do tego F2P który wydali Duel of Champion :).


No ale przecież Ghost Recon też jest jedną z tych marek, o których jest głośno. AC - idealny przykład, bo najbardziej dochodowy jak sam powiedziałeś. Ale też zapomniałeś jakie słowa padały ze strony Ubi w związku z nałożonym na drugą część AC DRMem...

Dnia 25.08.2013 o 19:08, Eternal101 napisał:

Ma w 4-ech literach pokazuje to ich historia GTA - konsole ..... po pół roku na PC ze
spieprzoną optymalizacją :(, póki co to AC 3 od ubi miał tylko tak bardzo spieprzoną
optymalizacje że nawet na konsolach chodził jak pokaz slajdów w niektórych miejscach.


Naprawdę aż tak tragicznie było? Ja kupiłem jakieś pół roku po premierze IV i tragedii nie miałem, choć wtedy też wiele osób się na nią skarżyło. Vice City miało skaszanioną optymalizację? GTA III?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 19:17, Muradin_07 napisał:

A dlaczego nie? Przecież Ubisoft także "posmarował" i wydali Ghost Recon: Predator tylko
na PSP...

No to co ale ja tego akurat jako przykładu nie podaje ;]

Dnia 25.08.2013 o 19:17, Muradin_07 napisał:

Ile jest ludzi, którzy faktycznie kupują konsolę dla gry, która z czasem i tak staje
się multiplatformową? To tak samo jakby kupić konsolę dla fify... ale zaraz. Przecież
ona na wszystkie plaftormy wychodzi od razu. Jeżeli się kupuje to zazwyczaj dla exclusive''ów
lub też ze względu na to, aby już na PC nie przepłacać kolejnymi wymianami sprzetu i
grać w tych stabilnych 30 FPSach. Np. głównym powodem dlaczego bym kupił PS3 jest to,
że ma na swoim koncie MGSa 4 i wiele innych tytułów, w które na X360 i na PC raczej bym
nie zagrał. Nie dla Max Payne''a czy GTA V, które i tak na PC się pojawiło czy pojawi.

Ja jedyne dla czego bym kupił PS 3 a raczej zamienił swojego xboxa na to to Heavy Rain i Beyond two souls ;]

Dnia 25.08.2013 o 19:17, Muradin_07 napisał:

No ale przecież Ghost Recon też jest jedną z tych marek, o których jest głośno. AC -
idealny przykład, bo najbardziej dochodowy jak sam powiedziałeś. Ale też zapomniałeś
jakie słowa padały ze strony Ubi w związku z nałożonym na drugą część AC DRMem...

A powiedz mi o czym jest głośniej o ghost recon czy AC ? Jak dla mnie Ubi nie jest idealnym producentem gier ale też nie robi w zaprzeproszeniem wała jak Rockstar aż tak mocno że najlepiej to do dnia premiery na PC by wymijali się z gadki o PC''towej wersji

Dnia 25.08.2013 o 19:17, Muradin_07 napisał:

Naprawdę aż tak tragicznie było? Ja kupiłem jakieś pół roku po premierze IV i tragedii
nie miałem, choć wtedy też wiele osób się na nią skarżyło. Vice City miało skaszanioną
optymalizację? GTA III?...

Po pół roku to patche ją naprawili ;]. No dobrze ale patrz człowieku L.A. Noire, GTA IV, EFLC to nie sa gry które mają dobrą optymalizację, przy UBI przynajmniej wiem na czym stoję i mówią nie wyjdzie a ze potem wydają no to cóż a tutaj każdy doskonale wie że GTA bo o RDR to nie mówie bo pewny byłem że nie wydadza to przy GTA mam 99,9% pewności że wydadza na PC ale oni nie potrafią zapowiedzieć jak normalni ludzie...


Cygi widziałem ale nie wiem czy to jest w pełni legalne bo te wersje jak widziałem to tylko torrenty mi wyskakiwały i inne badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 21:36, Eternal101 napisał:

No to co ale ja tego akurat jako przykładu nie podaje ;]


No to Ci dałem przykład tego, że Ubi też zrobiło to samo co Rockstar ;]

Dnia 25.08.2013 o 21:36, Eternal101 napisał:

Ja jedyne dla czego bym kupił PS 3 a raczej zamienił swojego xboxa na to to Heavy Rain
i Beyond two souls ;]


Czyli kolejny argument się wyczerpał :)

Dnia 25.08.2013 o 21:36, Eternal101 napisał:

A powiedz mi o czym jest głośniej o ghost recon czy AC ? [...]i


A co ma piernik do wiatraka? Przecież news o pojawieniu się wersji PC pojawi się na pewno z pewnym wyprzedzeniem, a nie gruchnie jak premiera nowej Amnesii za kilka dni we wrześniu...

Dnia 25.08.2013 o 21:36, Eternal101 napisał:

Po pół roku to patche ją naprawili ;]. [...]


Oj nieee. Wiele osób mówiło wtedy, że i tak patche nie pomagają. Jedyna gra, do której naprawdę można się doczepić to właśnie L.A. Noire. Co do optymalizacji gier od Ubi to tutaj trzeba wspomnieć o tym, że sam Ghost Recon: Future Soldier miał niedawno dostać patcha umożliwiającego grę w DX9, a samo AC III faktycznie było naprawdę pod tym kątem słabe.

Tylko teraz zadać powinienem pytanie: co to oznacza "zapowiedzieć jak normalni ludzie"? Powiedzieć - będzie wersja PC kiedy będzie zrobiona? Podać konkretną datę, a potem słyszeć lament, że optymalizacja słaba albo, że znowu przesunięcie terminu wydania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 21:52, Muradin_07 napisał:

Tylko teraz zadać powinienem pytanie: co to oznacza "zapowiedzieć jak normalni ludzie"?
Powiedzieć - będzie wersja PC kiedy będzie zrobiona? Podać konkretną datę, a potem słyszeć
lament, że optymalizacja słaba albo, że znowu przesunięcie terminu wydania?

"Zapowiedzieć jak normalni ludzie" to znaczy okreslić się od razu czy będzie na PC i konsole czy tylko na konsole i tyczy się to i Ubisoftu i Rockstara, choć nadal nie zmieniam zdania że Rockstar pod tym względem daje większego czadu w negatywnym znaczenia słów "dawać czad ":D./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 23:07, Eternal101 napisał:

"Zapowiedzieć jak normalni ludzie" to znaczy okreslić się od razu czy będzie na PC i
konsole czy tylko na konsole i tyczy się to i Ubisoftu i Rockstara, choć nadal nie zmieniam
zdania że Rockstar pod tym względem daje większego czadu w negatywnym znaczenia słów
"dawać czad ":D./


Ale przecież każdemu może odwalić, że gra tylko na konsole może pojawić się na PC. Albo też jeżeli gra była zapowiadana na PC to potem nie pojawi się na nim. Tak było chyba w przypadku MGSa 3, gdzie w CD-Action pojawiła się zapowiedź gry (przed tym jak poszli w multiplatformowość czasopisma) i ostatecznie nie pojawił się Snake Eater na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 23:19, Muradin_07 napisał:

Ale przecież każdemu może odwalić, że gra tylko na konsole może pojawić się na PC. Albo
też jeżeli gra była zapowiadana na PC to potem nie pojawi się na nim. Tak było chyba
w przypadku MGSa 3, gdzie w CD-Action pojawiła się zapowiedź gry (przed tym jak poszli
w multiplatformowość czasopisma) i ostatecznie nie pojawił się Snake Eater na PC.


Tak tylko że MGS''y tylko 2 wyszły na PC bodajże a z tych "dużych GTA" wyszedł każdy na PC, po za tym jest pare innych czynników wpływających na moją pewność że na 99.9% wyjdzie na PC, np oferta pracy dla grafika który zajmie się najnowszymi grami Rockstara w wersji na PC ;], CV pracownika mówiące jasno że taka wersja powstaje i ulotka z MP 3 PC''towego "Stówrz własny gang i przenieś go do GTA V" << pomyłka Rockstara nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dobrze mi się wydaje nie były nawet planowane jako gry na PC. A tak sobie Konami pomyślało, że wydadzą to wydali.

No dobra - mamy jakieś tam przecieki, plotki. Ale co z tego? Dopóki nie będzie to ogłoszone nie ma co walić w domysły i mówić jak to Rockstar bawi się z PCtowcami w kotka i myszkę. Wiele różnych plotek po internecie się pojawia. Część z nich się sprawdza, a część nie. A przenoszenie gangu z MP3 do GTAV nie musi oznaczać właśnie tego co piszesz. Przecież możesz przenieść z wersji PC do wersji konsolowej na tym samym koncie RSC.

Tak czy inaczej nie wiem czy dalsza dyskusja ma w ogóle sens i ja na tym ją zakończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 23:58, Muradin_07 napisał:

Ale jak dobrze mi się wydaje nie były nawet planowane jako gry na PC. A tak sobie Konami
pomyślało, że wydadzą to wydali.

No dobra - mamy jakieś tam przecieki, plotki. Ale co z tego? Dopóki nie będzie to ogłoszone
nie ma co walić w domysły i mówić jak to Rockstar bawi się z PCtowcami w kotka i myszkę.
Wiele różnych plotek po internecie się pojawia. Część z nich się sprawdza, a część nie.
A przenoszenie gangu z MP3 do GTAV nie musi oznaczać właśnie tego co piszesz. Przecież
możesz przenieść z wersji PC do wersji konsolowej na tym samym koncie RSC.

Tak czy inaczej nie wiem czy dalsza dyskusja ma w ogóle sens i ja na tym ją zakończę.



Ja również kończe bo można by to ciągnąć jeszcze na 10 stron ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszamy za spoilery? Jeżeli ktoś nie chce zrujnować sobie niespodzianki, nie musi niczego oglądać ani słuchać. Nikt ich nie zmusza, prawda? Z drugiej strony zawsze będą ludzie, którzy chcą znać każdy najmniejszy detal. Są nawet ludzie, którzy siedzą i oglądają jak inni przechodzą całą grę.
Najlepszy przykład jest z Volition in SR4. Byli bardziej wyluzowani odnoście "spoilerów", aczkolwiek były fragmenty gry, których nie chcieli pokazać

Spoiler

wybuch ziemi

. Nawet zdjęli wideo, które to pokazało, ale co z tego? YT to YT, ktoś to zdążył ściągnąć i puścić dalej w obieg. Oczywiście dla osób z odrobiną wyobraźnie, było... oczywiste, jak gra się skończy znając ten fakt, ale czy posiadanie tej wiedzy 9 dni przed premierą naprawdę zmieniło ich decyzje odnośnie zakupu? Nawet jeśli, to lepiej dla nich. Lepiej, żeby wiedzieć teraz, niż później się rozczarować, a z drugiej strony, ludzie dyskutowali, a to zawsze najlepsza forma promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mogliby w końcu dać info o PC''towej wersji, drażni mnie ta taktyka Rockstara do premiery
> konsolowej wersji nic a po konsolowej premierze nagle ogłoszona PC''towa... To jedyne
> studio póki co które tak po macoszemu traktuje konsumentów -.-.

Nie konsumentów tylko PCtowców (taki żarcik :P), a jest to na pewno związane z piractwem powszechnym na PC, tak czy siak bez obaw, wersja na blaszaki już pewnie jest w końcowej fazie produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2013 o 20:43, Sojtin napisał:

Nie konsumentów tylko PCtowców (taki żarcik :P), a jest to na pewno związane z piractwem
powszechnym na PC, tak czy siak bez obaw, wersja na blaszaki już pewnie jest w końcowej
fazie produkcji.


:), piractwo może i jest ale żadna wersja na PC nie pojawiła się 2 tygodnie przed premierą a D3 już w necie krąży na PS 3 kwestią czasu jest kiedy i GTA V się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować