• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
MatDro

HoMM III przez TCP/IP - problem

Pytanie

Hej! Szukałem wszędzie. Zarówno na tym, jak i na innych forach i nie znalazłem pomocy. Dlatego piszę z prośbą o help.
Mam neostradę, moja dziewczyna jest w sieci osiedlowej. Kiedy chcemy grać przez TCP/IP niezależnie od tego, ktor hostuje, wyświetla się komunikat, że nie znaleziono komputera o podanym IP. Problem jest o tyle dziwny, że w Diablo II możemy grać bez problemu.
Dodam, że oboje mamy oryginalne wersje, oboje mamy te same uaktualnienia.
Niestety nie mam możliwości sprawdzenia, czy jej provider poblokował port na którym działa HoMM. BTW: Czy ktoś zna numer tego portu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 20.06.2006 o 11:41, MatDro napisał:

Hej! Szukałem wszędzie. Zarówno na tym, jak i na innych forach i nie znalazłem pomocy. Dlatego
piszę z prośbą o help.
Mam neostradę, moja dziewczyna jest w sieci osiedlowej. Kiedy chcemy grać przez TCP/IP niezależnie
od tego, ktor hostuje, wyświetla się komunikat, że nie znaleziono komputera o podanym IP. Problem
jest o tyle dziwny, że w Diablo II możemy grać bez problemu.
Dodam, że oboje mamy oryginalne wersje, oboje mamy te same uaktualnienia.
Niestety nie mam możliwości sprawdzenia, czy jej provider poblokował port na którym działa
HoMM. BTW: Czy ktoś zna numer tego portu?


heroes 3 wymaga zarówno od hosta jak i od joina zewnetrznego adresu IP.

proponuje Wam zainstalowac program Hamachi (hamachi.pl) - Ty z neostrada hostuj (jesli nie wspoldzielisz lacza to masz zew. IP na 100% ) a Twoja dziewczyna niech dołączy i bedzie OK.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 20.06.2006 o 11:44, moonman napisał:

heroes 3 wymaga zarówno od hosta jak i od joina zewnetrznego adresu IP.

proponuje Wam zainstalowac program Hamachi (hamachi.pl) - Ty z neostrada hostuj (jesli nie
wspoldzielisz lacza to masz zew. IP na 100% ) a Twoja dziewczyna niech dołączy i bedzie OK.

pozdr.



Wow! Kocham Was! Ale expresowa odpowiedź! Dzięki! Spróbuję wieczorem!
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ojej... pospieszyłem się... :(
Czytam wymagania Hamachi i jest napisane, że potrzebuje windy XP, albo którejś z eNTeków (ew. Pingwina). Moja kobietka ma ''98. :( Jest na to jakaś rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2006 o 11:51, MatDro napisał:

Ojej... pospieszyłem się... :(
Czytam wymagania Hamachi i jest napisane, że potrzebuje windy XP, albo którejś z eNTeków (ew.
Pingwina). Moja kobietka ma ''98. :( Jest na to jakaś rada?


Miałem to samo z kumplem, z którym chciałem grać w BG2...
Nie wiem czy jest jakiś inny program do 98... ew. możesz w google znaleźć, ale ja szukałem i nic nie było.

PS. Nie możesz się z dziewczyną spotkać u siebie lub u niej? Wtedy nie będzie problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2006 o 19:54, Kamil.i.Maciek napisał:

Napisz mi czy masz numer ip zewnętrzny (publiczny) czy wewnętrzny (prywatny)Jeżeli masz neostrade
w 100% masz Publiczny/zewnętrzny i masz możłiwość grania! :)


Neo daje zmienne IP, co nie pozwala na granie przez TCP/IP. Jedyne wyjście to hamchi, które działa jedynie pod XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2006 o 19:55, Adham napisał:

Neo daje zmienne IP, co nie pozwala na granie przez TCP/IP. Jedyne wyjście to hamchi, które
działa jedynie pod XP.


Jak nie daje jak daje ? :)
Owszem ten nr ip się zmienia dlatego przed grą należy się skontaktować przez gg i podać ten ip na którym się zalogowaliśmy. Ja grałem na TCP/IP z kolegą co też jest w neostradzie i bardzo ładnie i szybko to nam chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2006 o 19:57, Kamil.i.Maciek napisał:

Owszem ten nr ip się zmienia dlatego przed grą należy się skontaktować przez gg i podać ten
ip na którym się zalogowaliśmy. Ja grałem na TCP/IP z kolegą co też jest w neostradzie i bardzo
ładnie i szybko to nam chodziło :)


A skąd miałeś te IP? Bo ja nie mogę nigdzie tego znaleźć :/ Dlatego korzystam z Hamachi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2006 o 19:59, Adham napisał:

A skąd miałeś te IP? Bo ja nie mogę nigdzie tego znaleźć :/ Dlatego korzystam z Hamachi.

Chociażby http://www.showmyip.com/
Wpisz w Google "your ip" i Ci znajdzie dziesiątki podobnych stron. Poza tym jest taki fajny program Autoconnect, do łączenia Neostrady, który m.in. pokazuje IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po kolei:
1. Ja mam neo (zewnętrzne IP), ona sieć lokalną (wewnętrzne)
2. Neo ma zmienne IP, ale pozwala grać przez sieć ponieważ to ip nie jest schowane za NAT''em (jest zewnętrzne)
3. Nie możemy się spotkać u siebie w domu bo ona mieszka 600 kilometrów ode mnie. :)
4. Sprawdzałem forum Hamachi. Autorzy pisali, że w wersji finalnej będzie dostępny na wszystkie platformy z rodziny Łin$zitów, a także Linuxy, MacOSy. Niedawno pojawiła się beta wersji oznaczonej bodajże numerkiem 1.0.0.0.1 więc jak by nie było jest to wersja finalna, ale i tak nie działa pod ''98, ME i całym tym szitem. Co więcej: na forum jakiś szpec napisał, że nie jest możliwe żeby Hamachi odpalić na ''98 bo to kwestia konfiguracji sieci w jakiś konkretny sposób, a pod ''98 jego zdaniem nie da się tego zrobić. I ostatnia rzecz: czytałem na jakimś polskim forum, że kilku osobom udało odpalić się Hamachi pod ósemką. Nie wiem jak to jest możliwe bo w końcu to program dedykowany rodzinie NT (czyli Win 2000, XP, NT).

BTW: sorry, że offtopowo, ale orientuje się ktoś na jakim kernelu będzie oparta Vista? NT, czy coś zupełnie nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować