Zaloguj się, aby obserwować  
gosciu2013

Naklejki z kluczem Windows

26 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2013 o 20:52, Narmo napisał:

> Czym jest nośnik? Płytka czy może np. obudowa?
Srsly?
http://pl.wikipedia.org/wiki/No%C5%9Bnik_danych


Inna sytuacja, mam pececik z Vistą, naklejkę i płytkę CD, zestaw kupiony kilka lat temu w Vobisie. Spełniam dwa warunki. Jeżeli płytkę szlag trafi, mam już system nielegalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 20:55, gosciu2013 napisał:

/.../ > Inna sytuacja, mam pececik z Vistą, naklejkę i płytkę CD, zestaw kupiony kilka lat temu
w Vobisie. Spełniam dwa warunki. Jeżeli płytkę szlag trafi, mam już system nielegalnie?

Jeśli był w wersji OEM, to będzie nadal legalny, tyle, że jego legalności nie będziesz w stanie wykazać. Chyba, że zarejestrowałeś swój egzemplarz w Microsofcie, na swoje nazwisko. Jest to o tyle dobre, że nie musisz przejmować się ograniczeniami w ilości reinstalacji systemu.
Ale po co ja to piszę, przecież Tobie nie o to chodzi.
Zwróć się dp prawników z Microsoftu. Oni podadzą Ci właściwą odpowiedź. Tak będzie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie; co w przypadku, gdy klucz na naklejce się wytrze, będzie nieczytelny?
posiadam OEM W7 HP 64 bit i widzę, że klucz na naklejce staje się coraz mniej czytelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 14:23, lis_23 napisał:

A ja mam inne pytanie; co w przypadku, gdy klucz na naklejce się wytrze, będzie nieczytelny?
posiadam OEM W7 HP 64 bit i widzę, że klucz na naklejce staje się coraz mniej czytelny.


Póki jeszcze coś widać, to zaklej go przeźroczystą taśmą klejącą. Taki patent był stosowany kiedyś w mojej szkole. Warto też, w formie "backupu", spisać gdzieś ten klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 14:23, lis_23 napisał:

A ja mam inne pytanie; co w przypadku, gdy klucz na naklejce się wytrze, będzie nieczytelny?
posiadam OEM W7 HP 64 bit i widzę, że klucz na naklejce staje się coraz mniej czytelny.


Mój eks nauczyciel ze szkoły sredniej, informatyk, też miał zatarty i pożegnał się z Windowsem.

@Krzysztof
Taka rejestracja to ciekawa sprawa, zbadam temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 16:04, gosciu2013 napisał:

/.../> Taka rejestracja to ciekawa sprawa, zbadam temat.

Pytanie pojawia się przy instalacji/reinstalacji systemu.
Jeśli chodzi o WinXP i następne systemy, to wystarcza reinstalować Windowsa raz na 3-5 lat, ale z Wi95 i Win98 to, niestety, było to konieczne czasem co kilka miesięcy. Limit reinstalacji wyczerpywał się zdecydowanie zbyt szybko i trzeba było załatwiać sprawę telefonicznie i gęsto się tłumaczyć. Przy zarejestrowanym systemie sprawę załatwiano "od ręki".
Nie wiem dokładnie, jak jest w tej chwili, bo pam WinXP w wersji Box i reinstalowałem go raz, więc do ewentualnego wyczerpania limitu (teoretycznie nieistniejącego w tej wersji) droga baaaardzo daleka. Ale przypominam sobie, ze kiedyś zmieniłem płytę główną w komputerze z WinXP w wersji OEM, zarejestrowanego na moje nazwisko i ponowna instalacja przeszła bez kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować