Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niemożliwe, by konsole miały lepszą grafikę od PC

85 postów w tym temacie

O, gruszeczke sobie wcisne i dopchne sliwkami, ktore obsypaly mi chodnik zebym sie nie nudzil po pracy :)

Co do tekstu- no coz, prawa natury :) Nowe konsole mialy byc atrakcyjne cenowo dla szarego klienta, a co za tym idzie- mozliwie najtansze w produkcji (przy zachowaniu wymaganej jakosci i wydajnosci podzespolow), pobierac jak najmniej energii i nie przegrzewac sie jak pierwsze wypusty obecnej generacji. Na moment, w ktorym rozpoczeto prace nad ps4 (Cerny wskazuje 2008 rok), najprostszym rozwiazaniem byla wspolpraca z AMD. Nvidia z Intelem umacniala pozycje na rynku pc stajac sie dosc kosztowna i wykraczajaca poza konsolowy koncept alternatywa. Po wtopie, jaka zaliczylo Sony z obskurna architektura ps3 generalnie nie bylo innego wyjscia, dla Microsoftu byla to raptem kontynuacja udanej wspolpracy wiec sila rzeczy Nvidie czekal marny koniec jako supportera nowej generacji. Koles ma racje i nawet nie dziwie sie wyczuwalnemu rozgoryczeniu Zielonych, wyautowano ich za cudze pomylki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Niech Nvidia poprawi w końcu błąd w swoich sterownikach, od pół roku kolejne wersje
> powodują
> > 5-10 sekundowe zawieszanie się komputera. Ja jak na razie zostanie przy wersji 314.20
>
> > sterowników.
>
> Od pół roku mi się chyba PC nie zawiesił... a mam kartę zielonych i dużo nowsze sterowniki
> niż 314... To chyba coś z Twoim PC....
>
Koleś ma racje tylko że to zależy od karty mi potrafi złapać przywieszkę raz 2 razy dziennie na 2-3s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Q: Do you think there will be another round of consoles coming?
>
> A: Oh, no question about it.
>
> Q: And can you predict when it will be in terms of how many years from now?
>
> A: We will build one of them, right. And the reason for that is because the world
> doesn’t have enough engineering talent for anybody to build three of them at one time.

> It takes the entire livelihood of a computer graphics company to build one of them. And
> every single time they build one, my life is in danger. You build it once every five
> or seven years, but you have to build it all in a very short time. That’s because they
> wait and wait and then they say,
> Can I have it next week?’

>
> Źródło: wywiad z CEO nVidii, 2011 rok.
>
> Kogoś chyba boli fakt, że AMD zostało wybrane przez Wielką Trójkę i nVidia nie ma żadnego
> zysku z konsol. Anyway, Captain Obvious to the rescue.

Korekta dla ciebie drogi gramowiczu. AMD nie zostalo wybrane. nVidia zwyczajnie nie chciala sie za to brac wiec nawet nie starala sie o to. AMD z drugiej storny chcial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 13:39, Killyox napisał:

Korekta dla ciebie drogi gramowiczu. AMD nie zostalo wybrane. nVidia zwyczajnie nie chciala
sie za to brac

Bo tak mówią? CEO sam powiedział, że będą w jednej konsoli. Nie są, z prostej przyczyny - nie mają APU i nie pozwalają na żadną modyfikację swojego układu, na czym przejechali się zarówno MS (pierwszy Xbox), jak i Sony (PS3, gdzie nVidia nie pozwoliła na integrację RSX z Cellem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować