Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2015 o 17:27, ManweKallahan napisał:

Jak leżą? Mi działają, tu masz potwierdzenie swojej dobrej pamięci


Ekhm... O gramstatach autorstwa Roba wiem. Mówiłem o forumowych, "oficjalnych" gramstatach, które padły, miały być wskrzeszone "na dniach", potem była to "kwestia miesięcy", po czym po cichutku z nich całkowicie zrezygnowano. A gdy Rob zrobił swoją wersję, nikomu na gramie nie chciało się już tego tematu ruszać. Bo po co?

@ Pawbuk

Dnia 16.09.2015 o 17:27, ManweKallahan napisał:

Tak spojrzałem i ostatnie zamówienie na gram.pl mam z marca ubiegłego roku.


Moje ostatnie gramowe zamówienie to kolekcjonerka AC IV w listopadzie 2013. Różnica między ceną gramową a u konkurencji była wtedy minimalna (chyba 10 zł) i postanowiłem, że tym razem kupię tu. Co ciekawe, gdy próbuję sprawdzić historię moich zamówień, najstarszym jest Shogun 2: TW z marca 2011, choć wiem, że wcześniej zamawiałem tu sporo gier (m.in. kolekcjonerkę pierwszego Wiedźmina i parę innych). Nie rozumiem, czemu je wykasowano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 17:39, Ring5 napisał:

Ekhm... O gramstatach autorstwa Roba wiem. Mówiłem o forumowych, "oficjalnych" gramstatach,
które padły, miały być wskrzeszone "na dniach", potem była to "kwestia miesięcy", po
czym po cichutku z nich całkowicie zrezygnowano. A gdy Rob zrobił swoją wersję, nikomu
na gramie nie chciało się już tego tematu ruszać. Bo po co?

No cóż. Zmyliłeś mnie nazwą, bo gramowe statystyki nie nazywały się tak jak robowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum umiera, to nie fikcja, a raczej rzeczywistość. Zmiany teraz to raczej próba reanimacji trupa, a po co nam zombi? Przy poprzednim forum, nikomu nie chciało się archiwizować jego zawartości, więc co za sens był z tworzeniem nowej? Teraz mamy w tematach stałą ekipę i czasem wpada okazjonalnie obywatel zapytać o coś i za chwilę znika. No chyba, że jest temat z kluczami, to wtedy mamy zalew obywateli. ;)
Poradniki do gier typu "Candy Crush" to już był kosmos :D

Taka chociażby emulacja jest niemile widziana ;) Nie wiem, czy jakby ktoś pytał o gry z przed 20 lat, to też miałby problem?

Zmiany w kolorkach, czy też dodanie PW nie zmieni dokumentnie niczego. Kiedyś musiałem przeklikać 2-3 strony zanim trafiłem na tematy z dnia poprzedniego, teraz nowych jest ich może 15-20 z tego kilka to zwykłe newsy. Ludzi nie ma i to jest fakt. Zastanawiam się jak to robią fora konkurencji, że zawsze jest pełno nowych postów, testów itp.?

Gram nie robi żadnych testów na "żywo", gdzie można by komentować na bieżąco, w ogóle nie ma testów sprzętu. Ba, a gdyby tak zamieszczać testy userów? Na temat myszek, klawiatur, czegokolwiek? Może jakieś głosowanie i nagroda za najbardziej kompetentną recenzję/test?
Może jakiś link przy produkcie w sklepie: "Porozmawiaj/zapytaj o niego/nim na forum"? Test szarego usera i już można nabić sprzedaż.
Chociaż nie, cofam to, w sklepie jest 10 produktów na krzyż, także nie ma to sensu.

A tak zrobi się resecik rang i ci sami ludzie będą pisać dokładnie tak samo jak przed resetem, bo i tak nowy nikt tutaj nie zawita. Czy ma to w ogóle jakikolwiek sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 21:43, maniekk napisał:

Gram nie robi żadnych testów na "żywo", gdzie można by komentować na bieżąco, w ogóle
nie ma testów sprzętu. Ba, a gdyby tak zamieszczać testy userów? Na temat myszek, klawiatur,
czegokolwiek? Może jakieś głosowanie i nagroda za najbardziej kompetentną recenzję/test?


Są już strony na których robią to od lat, często nawet od początku poprzedniej dekady. Strony te przyciągnęły już swoją "widownię" a w wyszukiwaniu googla na temat testów są bardzo wysoko. Nie widzę nawet najmniejszej szansy żeby gram.pl chociaż zbliżył się do tego poziomu. O poziomie merytorycznym nawet nie wspominam bo na pewno z początku byłby gorszy.
Testy userów... może to już miałoby jakiś sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, czyli wracamy do normy:

Nie ma zmian - krzyki że "Gram umiera!"
Szykują się zmiany - krzyki że "po co, przecież i tak Gram umiera!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieszczenie śmierci gramu powraca regularnie już od wielu lat ;)
Jasne to już nie złoty wiek i nie czas świetnej aktywności dużej bazy userów, ale to po części fakt, że gram przespał moment, w którym powinny przyjść zmiany, czy zła polityka ludzi zarządzających serwisem.
Ale gram nadal istnieje, ma nadal swoich wiernych userów, a wszelkie nowości, na które w końcu ekipa się zdecydowała powinny być postrzegane jako nowe szanse, okazje do odświeżenia serwisu i przyciągniecia nowych użytkowników :) A i usprawnienia chyba będą powitane z radością, w końcu od tylu lat na nie czekamy ...
Jako user z wieloletnim stażem cieszę się na nowe forum, a pewnie i idące za nim nowe gramsajty, czy inne ewentualne niespodzianki. Mam wrażenie, że Fett lepiej podchodzi do spraw community niż poprzedni naczelni.
Pożyjemy, zobaczymy, ale nie bójcie żaby, powinno być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 12:34, Outlander-pro napisał:

Mam wrażenie, że Fett lepiej podchodzi do spraw community niż poprzedni naczelni.


To akurat nie jest trudne. Jeśli w ogóle jakoś podchodzi, to już jest lepiej, niż było ;)

Nie sądzę, by czekała nas "śmierć" gramu (przynajmniej w najbliższej przyszłości), natomiast nadal uparcie twierdzę, że koniecznie muszą zostać wprowadzone zmiany, które wiązałyby ludzi z gramem - i to zarówno ze sklepem, jak i forum. Zanudzam, wiem, ale bez obniżki cen i wprowadzenia programu lojalnościowego nie ma na to za bardzo szans. Przyznanie zniżek dla weteranów forum (powiedzmy 1% za każdą uzyskaną rangę) również sprawi, że nowi będą chcieli tu zostać i pisać, a starsi będą się trzymali forum, bo w końcu mają zniżkę.

Bez tego typu zmian ciężko będzie zachęcić nowych użytkowników do tego, by pozostali na gramie.

A skoro już mowa o nowych użytkownikach. Proponowałbym wprowadzenie podforum właśnie dla nowych, gdzie mogliby bezkarnie spamować tymi tematami, które zakładane są najczęściej (czy pójdzie mi, czy ktoś ma kod itp). Takie rozwiązania funkcjonują z powodzeniem na innych forach (np. dział "Na początek" na forum knives.pl) i świetnie się sprawdzają. Nowi forumowicze mogą bez konsekwencji zamieszczać swoje wątki (aczkolwiek też mile widziane jest uprzednie przeczytanie przypiętych wątków), jednocześnie zaznajamiając się z tym, jak działa forum.

Wspomniałem wyżej o przypiętych wątkach... Mam wrażenie, że z tej opcji w ogóle się na gramie nie korzysta. Na pierwszej stronie forum powinny być przypięte (i podpisane wołami) dwa tematy: czy pójdzie mi ta gra i wątek ogłoszeniowy. Informacja o tym, że takie wątki są, powinna również być podana na stronie zakładania konta - OGROMNĄ CZCIONKĄ, pogrubiona, podkreślona i najlepiej na czerwono.

Kolejna sugestia - dopóki forumowicz nie osiągnie rangi, powiedzmy, Przodownika, w każdym okienku zakładania nowego tematu powinna być (również wołami, pogrubiona i na czerwono) informacja o tym, by wpierw się upewnić, czy taki temat już istnieje. Wcześniej proponowałem kompletne uniemożliwienie nowym forumowiczom zakładania tematów na głównym forum, ale wielu osobom takie rozwiązanie się nie podobało.

I na koniec może trochę kontrowersyjna uwaga (która zapewne wielu osobom nie przypadnie do gustu) - gram często urządza konkursy, rozdaje klucze itp. Są to momenty, gdy następuje wysyp nowych, jednorazowych kont, które następnie nigdy więcej się na gramie nie pojawiają. Jeśli liczą się tylko kliknięcia, to nie jest to wielki problem. Ale jeśli gramowi zależy na zwiększeniu liczby stałych forumowiczów, tego typu konkursy powinny być dostępne tylko dla nich - również od Przodownika w górę. Może wtedy ludzie zaczną nie tylko "sępić", ale także coś pisać. Inne fora tego typu obostrzenia wprowadziły i, sądząc po tym, że ciągle one występują, chyba się jednak sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 15:15, Ring5 napisał:

To akurat nie jest trudne. Jeśli w ogóle jakoś podchodzi, to już jest lepiej, niż było
;)

Welp, cokolwiek... było robione przez jakieś dwa lata, ale to za mało. To nie były wielkie rzeczy, ale jednak były.

Dnia 19.09.2015 o 15:15, Ring5 napisał:

Nie sądzę, by czekała nas "śmierć" gramu (przynajmniej w najbliższej przyszłości), natomiast
nadal uparcie twierdzę, że koniecznie muszą zostać wprowadzone zmiany, które wiązałyby
ludzi z gramem - i to zarówno ze sklepem, jak i forum. Zanudzam, wiem, ale bez obniżki
cen i wprowadzenia programu lojalnościowego nie ma na to za bardzo szans. Przyznanie
zniżek dla weteranów forum (powiedzmy 1% za każdą uzyskaną rangę) również sprawi, że
nowi będą chcieli tu zostać i pisać, a starsi będą się trzymali forum, bo w końcu mają
zniżkę.

Bez tego typu zmian ciężko będzie zachęcić nowych użytkowników do tego, by pozostali
na gramie.

Wiesz tutaj trzeba rozróżnić kilka spraw: ile osób jest tutaj dla budowania społeczności, ile osób tylko czyta newsy, ile osób korzysta ze sklepu, ile robi wszystkie rzeczy i tak dalej. To wszystko budowane jest o jakieś tam statystyki, które są gromadzone. I tak niekiedy user komentujący newsa, będący Robotnikiem, nie musi nawet wiedzieć czym ta ranga jest na forum, bo z niego nie korzysta (o tym jeszcze wspomnę później). Tym samym taka zniżka dla niego nie jest aż takim wielkim powodem, aby faktycznie udzielać się w społeczności. Ok, znajdzie się kilku takich, którzy będą farmić sobie punkty na zniżki, ale nie będzie ich wielu Tym samym po prostu trzeba to jakoś tam odróżniać.

Dnia 19.09.2015 o 15:15, Ring5 napisał:

A skoro już mowa o nowych użytkownikach. Proponowałbym wprowadzenie podforum właśnie
dla nowych, gdzie mogliby bezkarnie spamować tymi tematami, które zakładane są najczęściej
(czy pójdzie mi, czy ktoś ma kod itp). Takie rozwiązania funkcjonują z powodzeniem na
innych forach (np. dział "Na początek" na forum knives.pl) i świetnie się sprawdzają.
Nowi forumowicze mogą bez konsekwencji zamieszczać swoje wątki (aczkolwiek też mile widziane
jest uprzednie przeczytanie przypiętych wątków), jednocześnie zaznajamiając się z tym,
jak działa forum.

To jest jakaś myśl, ale nie zawsze musi to działać. Takich tematów nie pojawia się już aż tyle jak jeszcze dobrych kilka lat temu. Jeśli dobrze wyodrębni się podforum pomocy technicznej to tam zazwyczaj te tematy będą się pojawiały. Nie wiem jak będzie wyglądał system tworzenia nowych tematów, czy dopiero po wejściu w podforum będzie można utworzyć go czy też z poziomu forum. Ale tak czy inaczej zazwyczaj wszystko już działa tak, że po prostu znajdzie się użytkownik/Moderator, który pokieruje w odpowiednie miejsce i na tym sprawa się kończy.

Dnia 19.09.2015 o 15:15, Ring5 napisał:

Wspomniałem wyżej o przypiętych wątkach... Mam wrażenie, że z tej opcji w ogóle się na
gramie nie korzysta. Na pierwszej stronie forum powinny być przypięte (i podpisane wołami)
dwa tematy: czy pójdzie mi ta gra i wątek ogłoszeniowy. Informacja o tym, że takie wątki
są, powinna również być podana na stronie zakładania konta - OGROMNĄ CZCIONKĄ, pogrubiona,
podkreślona i najlepiej na czerwono.

Podobna sytuacja: zapewne w podforach takowe tematy będą przypięte na górze. Na głównym forum jak teraz to działa - podpięte są tematy ważne lub konkursy. I zapewne tak to będzie działało, to taki no powiedzmy "standard" taki sticky thread.

Dnia 19.09.2015 o 15:15, Ring5 napisał:

I na koniec może trochę kontrowersyjna uwaga (która zapewne wielu osobom nie przypadnie
do gustu) - gram często urządza konkursy, rozdaje klucze itp. Są to momenty, gdy następuje
wysyp nowych, jednorazowych kont, które następnie nigdy więcej się na gramie nie pojawiają.
Jeśli liczą się tylko kliknięcia, to nie jest to wielki problem. Ale jeśli gramowi zależy
na zwiększeniu liczby stałych forumowiczów, tego typu konkursy powinny być dostępne tylko
dla nich - również od Przodownika w górę. Może wtedy ludzie zaczną nie tylko "sępić",
ale także coś pisać. Inne fora tego typu obostrzenia wprowadziły i, sądząc po tym, że
ciągle one występują, chyba się jednak sprawdzają.

I teraz wrócę do tego tematu "nabij rangę, weź udział" - to nie sprawdza się właśnie w momencie, kiedy user kompletnie nie udziela się na forum, a udziela się tylko i wyłącznie w newsach. Wiem sam po sobie ile czasu zajęło mi przejście z rangi do rangi udzielając się tylko w nowych newsach co jakiś czas, a jakbym przez to nie miał możliwości wzięcia udziału w konkursie to byłoby to trochę nie fair z naszej strony, że faworyzujemy tych, którzy sporo piszą - nie każdy przecież musi komentować, może także tylko czytać teksty lub udzielać się na gramsajtach.

Powiem ze swojego punktu widzenia w przypadku konkursów "większych", nie rozdawnictwa - zazwyczaj jeśli chodzi o nagrodzonych sprawdzam czy nie jest to multikonto, czy user bierze udział w życiu społeczności. Nie jest to oczywiście czynnikiem głównym przy wyborze zwycięzców, bo wygrywa pomysł, a nie ranga/nick/to czy go znam czy nie. Ale z ciekawości to sprawdzam. I okazuje się, że w nich bierze udział zazwyczaj stała grupa userów, który kojarzę. Nowych kont jako takich jest trochę, ale mało które wygrywa. Zresztą ten problem był zawsze na gramie i zawsze też wielu "starszych stażem" bolało to, że powiedzmy nagrody wygrali "userzy bez avków" ;]

Poza tym ktoś kiedyś robił statystykę, że na naszym forum jest może z max 1000 aktywnych userów w sensie newsów-tematów na forum. Albo i to było mniej... Tak czy inaczej dla porównania gramowy fanpage na fb obserwuje jakieś ok 60 tyś osób, które wcale nie muszą tutaj dyskutować, ale mogą czytać teksty, udzielać się mogą - nie muszą. I tego się zapewne będziemy nadal trzymać, choć tak jak mówię: w przypadku nowych kont staram się sprawdzać dość dokładnie wiele rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 15:48, Muradin_07 napisał:

Na głównym forum jak teraz to działa - podpięte są tematy ważne lub konkursy.


"Najpiękniejsze screeny z gier" - to powinno spaść do quizów i zabaw
"Plebiscyt - gry wszech czasów" - od lipca nic się w nim nie dzieje
"Praca w gram.pl" - nieaktualne od 30 czerwca

Faktycznie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ja ten temat podpinałem, jak widać nadal jest on tam trzymany, więc jest "ważny" ;]
2. No to już nie ja nim zawiaduję, trzeba byłoby się Kadaja pytać
3. No ten warto by było odpiąć, co nie oznacza że "ważny nie był" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 16:07, Dared00 napisał:

"Plebiscyt - gry wszech czasów" - od lipca nic się w nim nie dzieje


Ten wątek będzie reaktywowany, dlatego na prośbę Kadaja wisi.

EDIT:

Temat numer 3 został odpięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 15:48, Muradin_07 napisał:

I teraz wrócę do tego tematu "nabij rangę, weź udział" - to nie sprawdza się właśnie
w momencie, kiedy user kompletnie nie udziela się na forum, a udziela się tylko i wyłącznie
w newsach. Wiem sam po sobie ile czasu zajęło mi przejście z rangi do rangi udzielając
się tylko w nowych newsach co jakiś czas, a jakbym przez to nie miał możliwości wzięcia
udziału w konkursie to byłoby to trochę nie fair z naszej strony, że faworyzujemy tych,
którzy sporo piszą - nie każdy przecież musi komentować, może także tylko czytać teksty
lub udzielać się na gramsajtach.


Czyli lepiej, że mamy ludzi żebrzących o kody do Wot, albo Margonem jak Cd-Action zdecyduje się je rzucić? Ba, niektórzy to nawet tak są zaślepieni, że dalej piszą, mimo, iż już dawno tych kodów nie ma :D
Czy udzielanie się na forum to problem usera, czy forum? Zróbcie coś, żeby opłacało się udzielać, choćby nawet przez "elitarne" konkursy dla rang. Tylko będzie potrzebna duża współpraca modów, aby odfiltrowali ancymonów, reszta co zostanie będzie pisać dalej.
No chyba, że liczy się klikalność, wtedy każdy się liczy, no ale chyba nie o to chodzi? Macie na pewno kogoś od marketingu? Niech stworzy "popyt" na forum.

Dnia 19.09.2015 o 15:48, Muradin_07 napisał:

Poza tym ktoś kiedyś robił statystykę, że na naszym forum jest może z max 1000 aktywnych
userów w sensie newsów-tematów na forum. Albo i to było mniej... Tak czy inaczej dla
porównania gramowy fanpage na fb obserwuje jakieś ok 60 tyś osób, które wcale nie muszą
tutaj dyskutować, ale mogą czytać teksty, udzielać się mogą - nie muszą. I tego się zapewne
będziemy nadal trzymać, choć tak jak mówię: w przypadku nowych kont staram się sprawdzać
dość dokładnie wiele rzeczy.


Nie porównujmy tutaj facebooka, do forum. Co z tego, jak jest 60k ludzi, jak mało kto pisze? No chyba, że znowu wracamy do cyferek. Ważniejszy dron na fejsie, który klepnął "like" na stronie i się nie udziela, niż osoba na forum? Ilość odsłon i klikalność. Już i tak są tutaj tytuły rodem z onetu.
Czy dla mnie jako szarego usera ma znaczenie, że przykładowy Kowalski tylko czyta, a nie się udziela? Wątpliwe. Inne fora przyciągają zawartością i tym, że opłaca się tam pisać i zakładać konto.
Chociaż ma to swoje plusy, jak robić dym to tylko na facebooku, wtedy przynajmniej różne firmy szybciej reagują :D

Pamiętajcie: "Ostatni gasi światło" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 16:10, Muradin_07 napisał:

2. No to już nie ja nim zawiaduję, trzeba byłoby się Kadaja pytać

Wisi, bo nikt go nie odpiął na czas letniej przerwy. ;p


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 21:01, maniekk napisał:

Czyli lepiej, że mamy ludzi żebrzących o kody do Wot, albo Margonem jak Cd-Action zdecyduje
się je rzucić? Ba, niektórzy to nawet tak są zaślepieni, że dalej piszą, mimo, iż już
dawno tych kodów nie ma :D
Czy udzielanie się na forum to problem usera, czy forum? Zróbcie coś, żeby opłacało się
udzielać, choćby nawet przez "elitarne" konkursy dla rang. Tylko będzie potrzebna duża
współpraca modów, aby odfiltrowali ancymonów, reszta co zostanie będzie pisać dalej.
No chyba, że liczy się klikalność, wtedy każdy się liczy, no ale chyba nie o to chodzi?
Macie na pewno kogoś od marketingu? Niech stworzy "popyt" na forum.

Nie, po prostu to co dzieje się w newsach przekłada się na to, co dzieje się na forum. Ja bym najchętniej zostawił "Forum dla Forum" i wtedy można byłoby robić rzeczy typu "community event" tylko dla osób udzielających się tutaj. Można byłoby ogarniać wtedy jakieś "limity rangowe", miałoby to teoretycznie ręce i nogi.

Kiedy organizowałem wybory gramowiczów liczba osób biorących ograniczała się do ludzi, których często widuję na Forum. Mało kto z zewnątrz brał w tym udział, mimo promowaniu tego wszystkiego na głównej rok i dwa lata temu, a i tak frekwencja była "jak na warunki Forum - ok". Tak samo było w momencie, kiedy ogarniałem temat wpisów tygodnia/miesiąca i nie mów mi tylko, że "Forum i Gramsajty to co innego", bo gramowa społeczność zawsze była jedna - nie dzieliłbym jej na kasty.

Tak czy inaczej nie mówię, że takich rzeczy nie będziemy organizować. Zresztą już było to robione w przypadku osób, które umieszczały teksty na gramsajtach i jakoś to działało. Klikalność zawsze się liczy i liczyć się będzie - przecież o to chodzi, prawda? Jeśli nikt nie czyta, nie komentuje - to po co w ogóle prowadzić serwis o grach? Jeśli nikt nie pisze (np. na gramsajtach)... to po co się nimi interesować? I to wszystko kręci w kółko.

A temat newsów, to jeszcze taki edit - zawsze można zwrócić uwagę w komentarzu lub też wysłać info na maila redakcyjnego, do samego rednacza lub też do pstarczynowski, który zajmuje się sprawami community na zewnątrz i niektóre rzeczy także rozwiązuje. Jest wiele dróg do zgłaszania uwag, naprawdę ;)

Dnia 19.09.2015 o 21:01, maniekk napisał:

Nie porównujmy tutaj facebooka, do forum. Co z tego, jak jest 60k ludzi, jak mało kto
pisze? No chyba, że znowu wracamy do cyferek. Ważniejszy dron na fejsie, który klepnął
"like" na stronie i się nie udziela, niż osoba na forum? Ilość odsłon i klikalność. Już
i tak są tutaj tytuły rodem z onetu.
Czy dla mnie jako szarego usera ma znaczenie, że przykładowy Kowalski tylko czyta, a
nie się udziela? Wątpliwe. Inne fora przyciągają zawartością i tym, że opłaca się tam
pisać i zakładać konto.
Chociaż ma to swoje plusy, jak robić dym to tylko na facebooku, wtedy przynajmniej różne
firmy szybciej reagują :D

Hm... jak to mówią "czasy się zmieniają" i nie można powiedzieć, że nie. Przykładowy Kowalski czyta, udziela się ale w komentarzach pod tekstem lub w komentarzach pod linkiem - nie dyskutuje o tym na Forum jak za dawnych lat, bo tego po prostu nie potrzebuje. Poza tym to coś w rodzaju "strzel i zapomnij". Nie ma potrzeby integracji z innymi, bo ma jeszcze całą masę innych rzeczy na swojej tablicy do przejrzenia, zalajkowania, skomentowania, zahejtowania.

Jeszcze jedna sprawa- podasz mi dokładne informacje ilu użytkowników jest na innych forach o których mówisz? Pytam z ciekawości, bo cały czas wszyscy mówią, ale nikt nie jest w stanie podać konkretnie co, gdzie i jak. Jeśli nie chcesz podawać tutaj - mail do mnie jest w temacie o Moderatorach, a lubię sobie takie statsy poczytać.

Dnia 19.09.2015 o 21:01, maniekk napisał:

Pamiętajcie: "Ostatni gasi światło" ;)

Jeśli tak... to wychodzi na to, że ja pewnie będę tym ostatnim.

@Kadaj: Trzeba byłoby potem odkopać temat i jeszcze raz podpinać... zamieszanie jak na przerwę letnią, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 21:21, Muradin_07 napisał:

Nie, po prostu to co dzieje się w newsach przekłada się na to, co dzieje się na forum.
Ja bym najchętniej zostawił "Forum dla Forum" i wtedy można byłoby robić rzeczy typu
"community event" tylko dla osób udzielających się tutaj. Można byłoby ogarniać wtedy
jakieś "limity rangowe", miałoby to teoretycznie ręce i nogi.


To dlaczego się tego nie robi? :)

Dnia 19.09.2015 o 21:21, Muradin_07 napisał:

Kiedy organizowałem wybory gramowiczów liczba osób biorących ograniczała się do ludzi,
których często widuję na Forum. Mało kto z zewnątrz brał w tym udział, mimo promowaniu
tego wszystkiego na głównej rok i dwa lata temu, a i tak frekwencja była "jak na warunki
Forum - ok". Tak samo było w momencie, kiedy ogarniałem temat wpisów tygodnia/miesiąca
i nie mów mi tylko, że "Forum i Gramsajty to co innego", bo gramowa społeczność zawsze
była jedna - nie dzieliłbym jej na kasty.


Ja nie dzielę na kasty, sam nigdy nie korzystałem z gramsajtów :) Mam nadzieję, że tam pisze się i to dużo :)

Dnia 19.09.2015 o 21:21, Muradin_07 napisał:

Tak czy inaczej nie mówię, że takich rzeczy nie będziemy organizować. Zresztą już było
to robione w przypadku osób, które umieszczały teksty na gramsajtach i jakoś to działało.
Klikalność zawsze się liczy i liczyć się będzie - przecież o to chodzi, prawda? Jeśli
nikt nie czyta, nie komentuje - to po co w ogóle prowadzić serwis o grach? Jeśli nikt
nie pisze (np. na gramsajtach)... to po co się nimi interesować? I to wszystko kręci
w kółko.


Klikalność, ale za jaką cenę? Zniżyć się do poziomu, że każdy żebrzący się liczy, mimo, że już więcej się tutaj nie pojawi? No to kilku redaktorów z Faktu i Onetu powinno załatwić sprawę. To powinno podnieść klikalność o 100% :)
Parę chwytliwych, ale debilnych nazw newsów i będzie git :)

Dnia 19.09.2015 o 21:21, Muradin_07 napisał:

A temat newsów, to jeszcze taki edit - zawsze można zwrócić uwagę w komentarzu lub też
wysłać info na maila redakcyjnego, do samego rednacza lub też do pstarczynowski, który
zajmuje się sprawami community na zewnątrz i niektóre rzeczy także rozwiązuje. Jest wiele
dróg do zgłaszania uwag, naprawdę ;)


Oh, w komentarzach uwierz mi jest zwracana uwaga na takie rzeczy :)

Dnia 19.09.2015 o 21:21, Muradin_07 napisał:

> Nie porównujmy tutaj facebooka, do forum. Co z tego, jak jest 60k ludzi, jak mało
kto
> pisze? No chyba, że znowu wracamy do cyferek. Ważniejszy dron na fejsie, który klepnął

> "like" na stronie i się nie udziela, niż osoba na forum? Ilość odsłon i klikalność.
Już
> i tak są tutaj tytuły rodem z onetu.
> Czy dla mnie jako szarego usera ma znaczenie, że przykładowy Kowalski tylko czyta,
a
> nie się udziela? Wątpliwe. Inne fora przyciągają zawartością i tym, że opłaca się
tam
> pisać i zakładać konto.
> Chociaż ma to swoje plusy, jak robić dym to tylko na facebooku, wtedy przynajmniej
różne
> firmy szybciej reagują :D
Hm... jak to mówią "czasy się zmieniają" i nie można powiedzieć, że nie. Przykładowy
Kowalski czyta, udziela się ale w komentarzach pod tekstem lub w komentarzach pod linkiem
- nie dyskutuje o tym na Forum jak za dawnych lat, bo tego po prostu nie potrzebuje.
Poza tym to coś w rodzaju "strzel i zapomnij". Nie ma potrzeby integracji z innymi, bo
ma jeszcze całą masę innych rzeczy na swojej tablicy do przejrzenia, zalajkowania, skomentowania,
zahejtowania.


Z ciekawości popatrzyłem na facebooka gramowego. Za dużo dyskusji tam nie ma ;)

Dnia 19.09.2015 o 21:21, Muradin_07 napisał:

Jeszcze jedna sprawa- podasz mi dokładne informacje ilu użytkowników jest na innych
forach
o których mówisz? Pytam z ciekawości, bo cały czas wszyscy mówią, ale nikt
nie jest w stanie podać konkretnie co, gdzie i jak. Jeśli nie chcesz podawać tutaj -
mail do mnie jest w temacie o Moderatorach, a lubię sobie takie statsy poczytać.


Spoko, nie ma problemu sam loguję się tylko na dwóch, ale mam wrażenie, że jest tam tłum ludzi. Statsy są dostępne dla każdego i od ręki. Nie wiem jak jest na forach specjalistycznych, na tym którym jest z 5 osób dziennie.

20150919215503

20150919215508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 21:55, maniekk napisał:

To dlaczego się tego nie robi? :)

Bo teraz Forum nie jest "Forumem dla Forumu"... (Mamo, co ja napisałem...). Po prostu są to naczynia połączone, które traktowane nie mogą być oddzielnie.

Dnia 19.09.2015 o 21:55, maniekk napisał:

Ja nie dzielę na kasty, sam nigdy nie korzystałem z gramsajtów :) Mam nadzieję, że tam
pisze się i to dużo :)

Niestety... niezbyt ;/

Dnia 19.09.2015 o 21:55, maniekk napisał:

Klikalność, ale za jaką cenę? Zniżyć się do poziomu, że każdy żebrzący się liczy, mimo,
że już więcej się tutaj nie pojawi? No to kilku redaktorów z Faktu i Onetu powinno załatwić
sprawę. To powinno podnieść klikalność o 100% :)
Parę chwytliwych, ale debilnych nazw newsów i będzie git :)

Ja raczej bym osób, które biorą klucze czy inne rzeczy nie nazywał "żebrakami", a to że ktoś nie widzi napisu "NIE MA KLUCZY" to już inna historia ewentualnie brak umiejętności czytania (nie ze zrozumieniem - w ogóle).

Dnia 19.09.2015 o 21:55, maniekk napisał:

Oh, w komentarzach uwierz mi jest zwracana uwaga na takie rzeczy :)

Nie mówię, że nie. Jeśli jest, ale mało co się zmienia - podałem też inne drogi kontaktu. Nawet i do mnie można pisać, codziennie sprawdzam maila gramowego i jak coś jest to odpisuję lub staram się coś załatwić od razu. Choć prawda jest taka, że tutaj musi już działać "siła wyższa" w postaci naczelnego ;)

Dnia 19.09.2015 o 21:55, maniekk napisał:

Z ciekawości popatrzyłem na facebooka gramowego. Za dużo dyskusji tam nie ma ;)

Widzisz... masz już więc odpowiedź na to "czy dzisiejszy, szary Kowalski ma chęć na takowe aktywności nawet na social media" ;)

Dnia 19.09.2015 o 21:55, maniekk napisał:

Spoko, nie ma problemu sam loguję się tylko na dwóch, ale mam wrażenie, że jest tam tłum
ludzi. Statsy są dostępne dla każdego i od ręki. Nie wiem jak jest na forach specjalistycznych,
na tym którym jest z 5 osób dziennie.

No i właśnie zaczynam się zastanawiać czy właśnie nie podałeś mi info o miejscach specjalistycznych... Ale dobra, dzięki także za to. Sam też przejrzałem kilka innych miejsc, może uda mi się także to porównać z jakimiś statystykami naszymi, bo z całym szacunkiem do Rob006 i jego statystyk - nie są one do końca miarodajne.

Tak czy inaczej jeszcze jedna kwestia: zakładam tak sobie w głowie, że w momencie gdy pojawi się nowe Forum wielu użytkowników w ogóle przypomni sobie o tym, że taki twór na gramie istnieje. Wielu stąd odeszło z wielu powodów - bo staroświeckie, bo komuś "nie pasuje Wojman", bo mało się dzieje. I nawet to rozumiem, bo nie raz miałem chęć jeszcze jako user rzucić to po moim degradzie dawno temu. Ale chciałbym, aby faktycznie wejście nowego Forum było także nowym początkiem dla tego miejsca i dlatego też rozmawiamy o tym czego byśmy tutaj chcieli więcej. Ja też ze swojej strony jak powiedziałem jestem otwarty na propozycje, różne pomysły i chęci ze strony ekipy są. Tak więc nic tylko działać, pokazać że faktycznie tutaj jest dobrze się udzielać. Bo tak jak też kiedyś powiedziałem - możemy robić dużo, ale potrzebny też jest odzew i aktywność z drugiej strony żeby nie było tak jak chociażby z konkurami na wpisy tygodnia i miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 22:17, Muradin_07 napisał:

No i właśnie zaczynam się zastanawiać czy właśnie nie podałeś mi info o miejscach specjalistycznych...
Ale dobra, dzięki także za to. Sam też przejrzałem kilka innych miejsc, może uda mi się
także to porównać z jakimiś statystykami naszymi, bo z całym szacunkiem do Rob006
i jego statystyk - nie są one do końca miarodajne.


Nie zaglądam zbytnio na specjalistyczne, a na te które czasem sobie zajdę, to jest góra 5-6 osób, to forum o automatach i emulacji jako takiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 15:42, Ring5 napisał:

Ponieważ wątek dotyczy gram.pl (a nie tylko forum), pozwolę sobie napisać parę słów właśnie
tu...

Niezłe pożal się oraz mocne graty... dziwne że wcześniej takie coś jeszcze nie powstało.
Będąc szczery to na gramie odkąd znam ten serwis zakupiłem tylko jedną grę Był to Neverwinter Nights 2 w platynowej kolekcji więc ogólna cena była taka sama wszędzie 60 PLN.
Ten sklep jest drogi jak cholera, był i i pozostanie. Dziwne, że w ogóle ktoś tu kupuje :D I tu nawet nie chodzi bycie oszczędnym czy jakimś tam sknerą który liczy każdy grosz różnicy a o zdrowy rozsądek. Mam płacić 30 pln więcej tylko dlatego, że gra pochodzi z gram.pl ?
Sory ale za 30 plnsów to ja teraz sobie życie układam nowo...

Na gramie nawet procentowe zniżki cen i ich te "promocje" nie są fajne... Reasumując. Nawet na promocji tutaj jest drogo .... =.=

Spoiler

[bezczelny szyderczy śmiech w tle]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować