Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2014 o 15:31, Ichibanboshi-kun napisał:

@Kraju @hubikoshi, @piotrboc @Dared00 @luzac @karharot @kerkas @inferno @tomoya-kun @kosmitus,
kurde, mógłbym wymieniać bardzo długo. To forum jest pełne świetnych ludzi. W większości
tylko ono pozwala z nimi utrzymywać kontakt albo przynajmniej jakoś obcować.


Smutne jest to, że od jakiegoś czasu wystarczy na to Twitter, więc w gruncie rzeczy gram.pl nadal jest jednym wielkim sentymentem, a nie realną alternatywą dla obcowania ze społecznością.

Kirabaxior
Że Dialydd to Ostrowiak. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 15:32, luzac napisał:

Nie, po prostu przed chwilą przeprowadziłeś z nim wymianę zdań. XD


Nie rozumiem. Czym lub kim jest "Ostrowiak" i czemu zostałem tak nazwany? Czy to miejscowy mem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 15:34, Dialydd napisał:

Nie rozumiem. Czym lub kim jest "Ostrowiak" i czemu zostałem tak nazwany? Czy to miejscowy
mem?


Ostrowiak jest wszystkim i niczym zarazem. To gramowy Bóg, a Ty jesteś jednym z jego uosobień. :D

Kirabaxior
Wszyscy jesteśmy Ostrowiakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo by tłumaczyć, szczerze mówiąc to każdy po trochu musiałby dorzucić coś do tej opowieści.
Jeśli to Ty jesteś jego kolejną reinkarnacją to poraz kolejny Ci się udało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając jednak do tematu. Przeanalizowałem to, co w przyklejonym poście i mam dwie małe sugestie co do wypowiedzi poprzedników:

Ring5

Obywatele (ale nie osoby zdegradowane, tylko takie, ktore napisaly mniej, niz 5 postow) nie powinni miec mozliwosci zakladania nowych watkow. W ten sposob rozwiazuje sie trzy problemy jednoczesnie:
1) pozbywamy sie tysiac siedemset trzeciego tematu o grze ABC, "nowi" beda musieli nauczyc sie, jak uzywac wyszukiwarki;

-Moim zdaniem nowi powinni móc zakładać tematy, ale tylko w pomocy technicznej. Ileż to razy ja sam zakładałem konto na jakimś forum, by spytać o jakiś problem i sobie pójśc? Nie sądzę że trzeba by zmuszać takich też do spamowania po tematach, by mogli się spytać o coś i sobie iść.

Muradin:
- Zmiana systemu rang na forum, system "karmy" postów i plusy do nich

~~ Tu jestem absolutnie przeciw. Plusiki i minusiki na wszelakich serwisach doprowadziły do tego, że ludzie nie pisali konkretnie i sensownie by komuś pomóc, tylko by porobić sobie jaja i zebrać ''fejm'' od innych. To nie potrzebne, a przysporzy tylko więcej roboty moderatorom, którzy będą musieli takich delikwentów pilnować.

Moja sugestia:

Wraz z updatem forum przydałby się update sposobu odpowiadania na posty i powiadomień. Często w poście odpowiadamy paru osobom, i zwyczajne dodanie przed nickiem @ (np. @Kirabaxior) powodowałoby, że bylibyśmy informowani na głównej o odpowiedzi w danym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o powrót do starych lat, ale o stworzenie nowej atmosfery z tymi ludzmi, którzy są teraz, a także ze świeżymi użytkownikami, którzy nie mają prawa pamiętać jak to było kiedyś. Nie można patrzeć wstecz, a trzeba właśnie w przyszłość. Ale ta rysuje się po raz kolejny w szarych barwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi się przypomina AD 2007, styczeń, gdy gramsajty powstały. Ale prawdą jest, że w 2008 wszystko było można by rzecz super - góra była zaangażowana, społeczność zaangażowana i nagradzana za aktywność, było OK, szczególnie na gramsajtach. Bardzo OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się w całej rozciągłości. Stare czasy minęły i nie wrócą, nawet ci, co zostali a wciąż je pamiętają nie są tymi samymi ludźmi. Wszyscy chcemy, żeby tu było fajnie i aktywnie, ale to nie może wyglądać jak za dawnych czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 15:52, Revanchist napisał:

Bardziej mi się przypomina AD 2007, styczeń, gdy gramsajty powstały. Ale prawdą jest,
że w 2008 wszystko było można by rzecz super - góra była zaangażowana, społeczność zaangażowana
i nagradzana za aktywność, było OK, szczególnie na gramsajtach. Bardzo OK.


Właśnie o tym ostatnio mówiłem w dziale modków. Po odejściu CDPu, który ma wiele źródeł utrzymania, gram.pl musiał sobie jakoś poradzić. Mają sklep i normalne jest, że to na nim się skupili. Olimp odwrócił wzrok od społeczności i zmiany, które powinny się pojawić, nigdy nie miały miejsca. Nie winię ich wcale a wcale. To co zrobili jest rzeczą logiczną, ale powinna być przynajmniej jedna osoba odpowiedzialna tylko za działanie aspektów innych jak newsy i sklep. Inaczej dzieje się to co teraz, forum chce zmian, ale nie ma kto się tym zając szybko, potrzeba czasu.
Teraz trzeba albo przedstawić konkretne obietnice albo się ładnie pożegnać i zachować tylko GS 2.0 i to uczynić centrum community.

@Kraju

Też bym tego chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 15:45, Kirabaxior napisał:

-Moim zdaniem nowi powinni móc zakładać tematy, ale tylko w pomocy technicznej. Ileż
to razy ja sam zakładałem konto na jakimś forum, by spytać o jakiś problem i sobie pójśc?
Nie sądzę że trzeba by zmuszać takich też do spamowania po tematach, by mogli się spytać
o coś i sobie iść.

O to się już parę razy toczyła dyskusja, czy to tutaj, czy w temacie o moderatorach.

Dnia 28.09.2014 o 15:45, Kirabaxior napisał:

Moja sugestia:
Wraz z updatem forum przydałby się update sposobu odpowiadania na posty i powiadomień.
Często w poście odpowiadamy paru osobom, i zwyczajne dodanie przed nickiem @ (np. @Kirabaxior)
powodowałoby, że bylibyśmy informowani na głównej o odpowiedzi w danym temacie.

To już jest:
Dared00:
- dodanie opcji odpowiadania do wielu osób naraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 16:02, ManweKallahan napisał:

O to się już parę razy toczyła dyskusja, czy to tutaj, czy w temacie o moderatorach.

I wyszło, że kompletny zakaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 16:04, Kirabaxior napisał:

I wyszło, że kompletny zakaz?

Nie wiem, co rozumiesz, przez "wyszło". Nie pojawiło się żadne oficjalne stanowisko, nie zapadła żadna ostateczna decyzja. W ogóle, postulaty dotyczące forum to na razie dyskusja akademicka, obecnie gram zajmuje się gramsajtami, jakiekolwiek innowacje w sprawie forum to melodia dalszej przyszłości.
A głosy są podzielone, część jest za takim zakazem (ale nie dotyczącym działu pomocy technicznej, tak jak chcesz), ale sporo osób jest w ogóle przeciwko takiemu zakazowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przywracam temat do życia po nieudanej próbie założenia podobnego :D, okazało się, że coś podobnego istnieje :)

Wiadomo coś czy jest jakiś feedback od góry związany z tym tematem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2015 o 18:38, NicoMarcin napisał:

Wiadomo coś czy jest jakiś feedback od góry związany z tym tematem?

Jeśli nie widzisz feedbacka to go nie ma. :P Co najwyżej zapowiedzi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należy odsunąć tzn. grupę trzymającą władzę, gram.pl musi byc przyjazne dla forumowiczów. Zastanawiam się też nad nową formą statusów, bo te stare powinny zostać zastąpione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować