Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sega zapowiada nowy dodatek do Total War: Rome II - Cezar w Galii

32 postów w tym temacie

> Tak, kroczek po kroczku wyeliminują błędy i wypaczenia. No i wreszcie będzie to bardzo
> dobra gra;) Teraz bywa tylko dobra, ale trzeba być fanem by znieść jej humory;)

Bądźmy szczerzy. Wszystkie gry z serii Total War miały bolączki na starcie i były khmm... takie sobie. Fakt, że w Rome II przeszli samych siebie z partactwem.

Prawda jest taka, że wszystkie gry Total War zaczynały błyszczeć dopiero po zainstalowaniu modyfikacji poprawiającej balans gry i mechanizmy. W przypadku Rome jest dokładnie to samo. Gra jest bardzo fajna o ile bawimy się modami.
Niestety, ale nie jest to produkcja dla osób które reagują alergicznie na modyfikowanie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 21:41, Darkstar181 napisał:

W historii serii Total War.


Przeciez dokładnie to napisałem.

Dnia 02.12.2013 o 21:41, Darkstar181 napisał:

No i to jest ta średnia z magazynów. Na recenzje użytkowników lepiej nie zaglądać. A
wbrew pozorom jak gra jest dobra, to i te są przychylne. Nie tym razem jednak.


Na średnią graczy nie ma co patrzeć. Ona w 99% przypadków jest wypaczona przez hejterów. To taki internetowy śmietnik.


Ja Rome II wcale nie bronię, bo to cud żaden nie jest po prostu takie Empire Total War miało o wiele gorszy stan na premiere a średnią na metacritic ma ok. 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I mimo wszystko średnia graczy bliższa jest prawdzie aniżeli ta portali i pism wszelkiej maści. Bo obok, ekhem, "hejterów" jest też masa "fanboy''ów" rzucających dychami i dziewiątkami na prawo i lewo.
Zresztą nota 3.9 jaką aktualnie Rome 2 "dumnie" dzierży i tak wydaje mi się zbyt wysoką, bo to zwyczajny crap jest. Jako wieloletni fan serii, który grał praktycznie w każdego Total Wara widziałem już wiele, ale takiego przykładu partactwa, totalnego lenistwa jak w przypadku Rome 2 jeszcze nigdy, nawet Empire w porównaniu z tym to arcydzieło. Dla mnie, po ilu to, siedmiu patchach? Tytuł jest nadal niegrywalny, poczynione zmiany okazują się kosmetyczne, w zasadzie nic poza wydajnością nie doczekalo się faktycznych modyfikacji in plus. Sytuację próbuje ratować grupa moderska, ale ta, póki co, niewiele może, bo CA nie udostępniło jeszcze narzędzi. Obiecali wprawdzie, że to uczynią, ale jakiś czas po premierze. Wiadomo nikt nie kupi dlc''ów skoro moderzy zrobią więcej, lepiej i nieodpłatnie. Szkopuł w tym, że narzędzia potrzebne są w zasadzie na wczoraj, bo jedynie gruntowne, kompleksowe zmiany są w stanie uczynić RTW2 grywalnym. Tak czy siak 76 od branży na metacritic to żart, ponury żart, taka ocena przysługuje grze dobrej nie zaś słabeuszowi jakim Rome 2 jest. W tej sytuacji nawet 3.9 od graczy jest nad wyraz hojnym darem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 01:01, eustachy80 napisał:

I mimo wszystko średnia graczy bliższa jest prawdzie aniżeli ta portali i pism wszelkiej
maści. Bo obok, ekhem, "hejterów" jest też masa "fanboy''ów" rzucających dychami i dziewiątkami
na prawo i lewo.
Zresztą nota 3.9 jaką aktualnie Rome 2 "dumnie" dzierży i tak wydaje mi się zbyt wysoką,
bo to zwyczajny crap jest. Jako wieloletni fan serii, który grał praktycznie w każdego
Total Wara widziałem już wiele, ale takiego przykładu partactwa, totalnego lenistwa jak
w przypadku Rome 2 jeszcze nigdy, nawet Empire w porównaniu z tym to arcydzieło. Dla
mnie, po ilu to, siedmiu patchach? Tytuł jest nadal niegrywalny, poczynione zmiany okazują
się kosmetyczne, w zasadzie nic poza wydajnością nie doczekalo się faktycznych modyfikacji
in plus. Sytuację próbuje ratować grupa moderska, ale ta, póki co, niewiele może, bo
CA nie udostępniło jeszcze narzędzi. Obiecali wprawdzie, że to uczynią, ale jakiś czas
po premierze. Wiadomo nikt nie kupi dlc''ów skoro moderzy zrobią więcej, lepiej i nieodpłatnie.
Szkopuł w tym, że narzędzia potrzebne są w zasadzie na wczoraj, bo jedynie gruntowne,
kompleksowe zmiany są w stanie uczynić RTW2 grywalnym.

Trafiłeś w sedno, o to mi właśnie chodziło. Co z tego że wyszło 7 patchy, skoro jedyne co poprawiają to optymalizacja gry ? Gdzie są te elementy RPG dotyczące poszczególnych postaci, gdzie są te rodowe misje które miały się rozwijać przez okres kampanii, dlaczego nie ma wydarzeń historycznych mających miejsce w poprzednich odsłonach ? Tak ciężko było odzwierciedlić np. marsz hannibala ze słoniami przez alpy albo początkową wojne w Gali z Cezarem, albo późniejsze najazdy barbarzyńców ? Nie ma całkiem fajnego systemu walki o władzę z jedynki kiedy Rzym wcale nie należał na początku gry do gracza, a jedynie do Senatu sterowanego przez komputer o który później trzeba było rywalizować ?

Mody poprawią grę ? Tak jak napisałeś, nie ma na razie odpowiednich narzędzi, więc wszystko co robią gracze to zmiany kosmetyczne polegające na nowych skinach wojsk, i ich balansowaniu (czyli dopasowaniu statystyk jednostek). Nawet jakby mieli narzędzia od czasu premiery to i tak trzeba by było czekać miesiące na jakiś porządny mod dodający np. dodatkowe okna zarządzania rodem/ prowincje, czy też wydarzenia na mapie (te też da się przecież zrobić).
Krótko mówiąc gra jest po prostu nudna. Nawet jak ktoś ma dobry sprzęt typu Titan na pokładzie, i nie musi się martwić o optymalizację, to i tak za wiele frajdy z gry nie czerpie. Chyba że jest to jego pierwszy Total War, ale wtedy po prostu mało widział...
Bajzel nie z tej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się bawić, w adwokata diabła bo Rome II mnie też zawiodło ale śmieszą mnie teksty, że ta gra nie zasługuje nawet na 3.9/10. No naprawdę nie róbmy z Romki crapa z kiosku za 10 zł.

Dnia 03.12.2013 o 01:59, Darkstar181 napisał:

Trafiłeś w sedno, o to mi właśnie chodziło. Co z tego że wyszło 7 patchy, skoro jedyne
co poprawiają to optymalizacja gry ?


Przejrzyj sobie http://wiki.totalwar.com/w/Total_War_ROME_II:_Patch_Notes Naprawdę uważasz, że ruszona została tylko optymalizacja?

Dnia 03.12.2013 o 01:59, Darkstar181 napisał:

Mody poprawią grę ? Tak jak napisałeś, nie ma na razie odpowiednich narzędzi, więc wszystko
co robią gracze to zmiany kosmetyczne polegające na nowych skinach wojsk, i ich balansowaniu
(czyli dopasowaniu statystyk jednostek).


http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?630814-Divide-Et-Impera-%28Divide-And-Conquer%29-Update-21-11-13

Podałem link do moim zdaniem najlepszego obecnie moda do Rome II, który zmienia ogrom rzeczy. Nowe jednostki, nowe grywalne frakcje, TTT od Hellbent''a, 4 tury na rok, zupełnie zmieniona dynamiki bitew, nowa surowce i naprawdę dużo dużo innych. Nazywanie tego kosmetyką to hipokryzja.


Poza tym nie bądź śmieszny.

Dnia 03.12.2013 o 01:59, Darkstar181 napisał:

Nawet jakby mieli narzędzia od czasu premiery to i tak trzeba by było czekać miesiące na jakiś porządny mod dodający np. dodatkowe okna zarządzania rodem/ prowincje, czy też wydarzenia na mapie (te też da się przecież zrobić).


Na takie mody się czeka latami. Ile czasu zajęło stworzenie EB albo Third Age? Oczywiście najpierw trzeba znaleźć ludzi którzy podejmą się takiej żmudnej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak po tych 7 patchach wyglada ROME 2? Warty zakupu ? Poprawili bledy w stosunku do release

Czekaj na Świąteczne promocje, pewnie będzie kosztować gdzieś ok. 60 zł.

Większość błędów poprawiono, ale ideał toto nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 01:01, eustachy80 napisał:

Sytuację próbuje ratować grupa moderska, ale ta, póki co, niewiele może, bo
CA nie udostępniło jeszcze narzędzi.


Ale bzdura. Bez narzędzi nie są w stanie zrobić total conversion, ale są w stanie zrobić więcej niż tylko skiny i trochę balansu. Mają program rozpakowujacy pliki pack = mają dostep do tabel, z których korzysta gra. A one pozwalaja zmienić wiecej niż tylko kosmetykę.

Dnia 03.12.2013 o 01:01, eustachy80 napisał:

Tak czy siak 76 od branży na metacritic
to żart, ponury żart


Ponury żart to fakt, że nowy Batman miał błąd uniemożliwiający ukończenie gry a i tak ma 73-74 punkty. Jeszcze bardziej ponury jest fakt, że Gracze zamiast rugać devsów za odwaloną fuszerkę to rugali recenzentów, że ci zaniżają grze ocenę za bugi, które przecież zaraz "patche poprawią". To jest żart, tylko taki, po którym się chce śmiać przez łzy najwyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak po tych 7 patchach wyglada ROME 2? Warty zakupu ? Poprawili bledy w stosunku do release
> czy dalej AI lezy i cala masa bugow?

Leży, praktycznie nie istnieje, gra ma masę bugów, patche teoretycznie coś tam zmieniają, ale raz, że łaty CA zwyczajnie się nie sprawdzają, bo przypominają próby zasypania oceanu łopatką to na jeden niby wyeliminowany bug dochodzą dwa nowe.
Drugiego tak zapaskudzonego tworu, póki co nie znajdziesz.

CA choćbym nie wiem jak łatało nie połata, bo zwyczajnie nie potrafi, rdzeń gry jest spaprany, ale czegóż oczekiwać od tytułu, który trafia na rynek w fazie wczesnej alphy? Rzucą jeszcze z dwa patche na odczepnego i zostawią grę niemal w równie fatalnym stanie jak w dzień premiery.
"Divide Et Impera" tu pełna zgoda, to obiecujący mod, ale w stosunkowo wczesnym stadium, bodaj wersji 0.5, co tylko dowodzi jak zdesperowana jest społeczność graczy, skoro rzuci się na wszystko, co choć w jakimś stopniu łata tego potworka.
Zakup Rome''a stanowczo odradzam każdemu, dla mnie były to pieniądze wyrzucone w błoto. Trzeba czekać na zestaw narzędzi moderskich i mody kompleksowe pokroju takiego Third Age właśnie, albo na kompletną wersję Divide, bo ten zmierza w b. dobrym kierunku. Jednak na razie nie ma co sobie RTW2 zawracać głowy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 12:43, eustachy80 napisał:

[AI] Leży, praktycznie nie istnieje



A i tak jest lepsze niż we wszystkich poprzednich Total Warach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować