Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GramTV: beta Wasteland 2

16 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2013 o 14:35, Boguslav4 napisał:

W zasadzie sukces W2 będzie testem dla kickstartera i trendu gier opartych tylko (i aż)
na fabule/pomyśle.


A jest w ogóle jakaś gra z kickstartera, która osiągnęła jakiś sukces? W tej chwili przychodzą mi namyśl same kaszanki z ocenami rzędu 2/10 i 3/10. I na pewno "sukcesu" kickstartera nie zmieni jedna gra. A co do samego filmu to szczerze - nie powala. W zasadzie nie dowiedziałem się nic. 20 minut to tworzenie postaci, kolejne 10 to przeglądanie UI. Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 15:10, fandango666 napisał:

mogłem tego nie oglądać... to będzie piękna gra


Sorry, ale gdzie to zobaczyłeś? W jakim momencie filmu? Pierwsze skojarzenia jakie miałem to K.R.A.T.E.R. 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 15:20, TobiAlex napisał:

A jest w ogóle jakaś gra z kickstartera, która osiągnęła jakiś sukces?

Hm... Giana Sisters? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

same statystyki już mi nasunęły wiele rozwiązań jakie mogą się później pojawić.. mogą, ale nie muszą... pozatym klimat dla mnie idealny:) trochę się zagalopowałem stwierdzając, że na pewno będzie piękna gra... ale dla mnie już jest wciągająca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 15:20, TobiAlex napisał:

A jest w ogóle jakaś gra z kickstartera, która osiągnęła jakiś sukces?

Z największych to IMO Chivalry i FTL, ale jest wiele gier uważanych za bardzo dobre indyki: No Time to Explain, Guns of Icarus Online, Kentucky Route Zero, Organ Trail, Cloudberry Kingdom, Risk of Rain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 15:31, Dared00 napisał:

> A jest w ogóle jakaś gra z kickstartera, która osiągnęła jakiś sukces?
Z największych to IMO Chivalry i FTL, ale jest wiele gier uważanych za bardzo dobre indyki:
No Time to Explain, Guns of Icarus Online, Kentucky Route Zero, Organ Trail, Cloudberry
Kingdom, Risk of Rain.


Dodajmy do tego Knock-Knock, Battle Worlds:Kronos (fantastyczna gra), Paper Sorcerer (świetny RPG w stylu Wizardry), Lilly Looking Through, Leisure Suit Larry:Reloaded - to naprawdę dobre tytuły.
Na pewno nie "kaszanki z ocenami rzędu 2/10 i 3/10", taka teza świadczy tylko o ignorancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 15:20, TobiAlex napisał:

>/.../


Jeszcze nie- ponieważ te prawdziwe zanoszące się na sukces dopiero będą wychodzić ("następca" supcoma, pillars of eternity, tournament itp.), choć jednym z sukcesów jest np. Shadowrun nowy. To że nie jest AAA- i taki nie miał byc.

Porażka jednej tylko gry AAA (śmiesznie to brzmi w przypadku tego rodzaju finansowania) to porażka całego przedsięwzięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @TobiAlex
> A Shadowrun Returns Ci coś mówi? To raczej nie jest gra na 2/10 i 3/10.
Po 20 latach marka Shadowrun powróciła do życia za pomocą zbiórki KICKSTARTER zebrano 1 200 000 $ czyli jeszcze raz tyle ile potrzebowano na tę produkcję i tu pojawia się moje pytanie na co poszło te dodatkowe 600 000 $ na dziwki, koks i wódę ? Bo na pewno nie na grę. Gra zawiera jeden scenariusz na maks 5 godz. gry. Jego fabuła polega na rozwikłaniu smierci znajomego i się rozwija nie jest jakaś wibitna nie jest też zła, jest bo jest. W grze znajduje się masa dialogów i tu pierwszy minus nie mają one głosów podłozonych przez aktorów wszystko trzeba czytac samemu. Na pół plusa zasługuje system walki zerżniety z XCOM ENEMY UNKNOWN w walkach z przeciwnikami realnymi sprawdza się fajnie natomiast walki w MATRIXIE to jakaś kpina ( walczę z podstawowym programem, mając do dyspozycji zdigitalizowanego inzyniera i 2 moje programy. Okrążam przeciwnika wszystkie moje postaci mają poziom trafienia 99 %, mam 7 strzałów i co wszystkie są pudłami zanim pokonałem ten program zabił on mi oba moje i w połowie odebrał życie inżynierowi ). Tutaj warto wspomniec o drugim i trzecim minusie mninusie gry autosavie i liniowosci gry. Gra ma autosava nie mozesz zapisac jej w dowolnym momencie i się cofnąć jeśli zrobiłeś coś źle ( ja sie tak załatwiłem w jednej z końcowych misji wziąłem złego inzyniera i nie mogłem przejść Matrixa na drugim poziomie bo wciąż ginałem i została tylko opcja rozpoczynania gry od nowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co uważam za skandal ). Graficznie gra prezentuje się zacnie ladne malowane tła, przyjemne modele 3 D ale jest ich również skandalicznie za mało a backtracking w grze zdarza się czesto, czyli w ogólnym rozrachunku nie mamy więcej niż 20 teł.Muzyka i odgłosy broni są bo są ale po godz gry tak wkurzały iż musiałem włączyc jedyny idealny cyberpunkowy SOUNDTRACK Michaela McCanna z Deus Ex Human Revolution. Na początek roku 2014 zapowiedziane jest DLC do tej gry o nazwie Berlin co zgrozo za większą cenę aniżeli podstawowa wersja gry - 15 $ czyli u nas 15 ?. Z reką na sercu nie polecam tej gry dopóki nie bedzie na - 90 % przecenie. Za dużo z tych 600 000 jednak poszło na dziwki, koks i wódę.
Plusy: ładne tła, nawet dający radę system walki
Minusy: liniowość, autosave, brak nagranych dialogów, liość teł, walki w Matrixie, długośc gry, cena do jakośći
Grafika 8/10
Dźwięk 2/10
Gameplay 5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się świetnie - przede wszystkim klimat. Klimat, klimat, budowany dzięki genialnej muzyce, lokacjom i fajnym opisom. Wygląda też na to, że doczekamy się ciekawych wyborów.

Tylko system walki mógłby być bardziej urozmaicony - jakimiś specjalnymi zdolnościami, czy choćby wyborem części ciała w którą chcemy trafić wroga.

I nie polecam kupna w chwili obecnej. Błędy techniczne mogą dać się we znaki, braki w systemie umiejęności, brak skradania się, większa liniowość i inne ograniczenia - wszystko może zaszkodzić wrażeniu później w pełnej wersji.

BTW, do sukcesów Kickstartera dodałbym Expeditions Conquistador. No właśnie, pewnie nikt o niej nie słyszał ;P Ale właśnie to jest też cecha crowd-fundingu - powstają różne gry, część z nich jest zupełnie niemedialna, tak to nazwjimy. Co nie znaczy, że ich nie ma i że nie są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze to napisac ale ta gra wyglada strasznie kiepsko !.Jak to sie dzieje ze 3D w grach jest od 20 lat a mamy 2014 rok i dalej wygladaja jak 10 letnie produkcje.Straszne to jest !.

Jak to sie dzieje ze nie ktorzy sa w stanie wykorzystac technologie 3d jak nalezy a nie ktorzy mecza sie do dzisiaj i nie potrafja zrobic z niego uzytku.
Osobiscie uwazam ze tego typu gry powinny byc bardzej zrobione 2D a nie 3D bo to zabiera magie i klimat totalnie.
Ja tej grze podziekuje bo juz wole wejsc do Fallouta 1,2,Tactics niz ten bubel KickStarterowy.
Prawda jest taka ze prawdziwa gra na wysokim normalnym poziomie roku 2014 z Kickstartera to bedzie Star Citizen i Project Eternity bo tylko te gry zarobily na tyle zeby wykorzystac nowa technologie jak nalezy i pomysly ;].Dziekuje i dowidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować