Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Skromna porcja ujęć z Wiedźmin 3: Dziki Gon

59 postów w tym temacie

Dla formalności dodam dwie rzeczy:

1. Przedsprzedaż W2 rozpoczęła się na pół roku przed premierą. Sądzę, że w przypadku W3 będzie podobnie. Obstawiam że gra zadebiutuje na rynku jesienią (październik-listopad).

2. Wystartowało nowe oficjalne forum. Teraz jeden login wystarczy, by móc pisać na forum Wiedźmina, Cyberpunka i REDkita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AMD Athlon II X2 25, GeForce GTS 450, 4GB RAM i liczę, iż "trójka" ruszy na tych średnich z wyłączonymi duperelami w rozdziałce 1360x768. Pewnie będzie mnóstwo opcji dostosowania gry, ale nie zaszkodzi trzymać kciuków za dobrą optymalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fajne, żeby tylko CDR potrafiło robić i ożywiać swoje światy poprzez narzędzia moderskie i wsparcie dla moderów tej klasy co Bethesda, od której sporo jeszcze muszą się nauczyć.
Tunelowy Wiedźmin 2 to przy całej sympatii dla "naszej" produkcji, tunelowy slasher z watkami crpg i ograniczonym światem. Jednak ponad 30tys modów oraz jakość i charakter niektórych z nich, do samego Skyrim (o Morrowindzie i Oblivionie nie wspomniając) na Nexusie, robi wrażenie w porównaniu z modyfikacjami do W2 oraz dosłownie paroma niezłymi do W1.
Bethesda, którą tak usilnie stara się pobić CDR (powodzenia) tworzyła doskonałe gry crpg we własnym uniwersum już w czasach kiedy "CDP" handlowało jeszcze programami "spod lady" na giełdzie , niestety tą różnicę klasy jeszcze ostro czuć w samej jakości rozgrywki .
Wypieszczone wydania, hajp i setki małpowanych z "zagranicy" opowiastek live twórców gry (z obowiązkowym "natchnionym" tonem głosu i angażem w każdej kwestii) jakoś nie robią wrażenia. Ponadto z całym szacunkiem dla książek pana Sapkowskiego to jest zwykłe średnie fantasy (z bardzo średnią warstwą językową "dojrzałą" dla niektórych poprzez często użycie wulgaryzmów i chędożenie czego się da przez naszego Wiesława) , które ma swoje momenty aczkolwiek w końcowych tomach Wiedźmina czuć już wyraźnie "zmęczenie materiału".
Szkoda że CDR nie postawiło na własne uniwersum, tylko w celach marketingowych "bo polskie" , " bo Sapek popularny" spija Sapkowskiego.
Nic to gra i tak jest dobra, Wiedźmin 1 mimo gorszej grafiki i silnika jeszcze z NWN, ma to coś czego oczojebnej 2jce brak, mianowicie klimat. Nie, nie "słowiański" ( no chyba że dla kogoś "słowiańskie" są teledyski Donatana, albo zwyczajnie używa tego słowa nie znając się na historii).
W2 dla mnie to taki crpg jak mniej więcej Black Flag, może trochę bardziej rozbudowany ale jednak nie wykraczający poza sztywne ramy narzucone przez twórców (ehh, gdzie ta swoboda, jakaś bardziej rozbudowana mechanika, interakcja z otoczeniem, mody inne niż poprawa tekstur, czy jakieś durne uzbrojenie etc., chęć "zagrania" jeszcze raz). Trochę się obawiam że Wiedźmin 3 dalej pójdzie torami wytyczonymi przez część poprzednią.
Czyli oczojebna grafika, pseudo-słowniański bełkot (ta , zwłaszcza rusycyzmy typu "kurwa" w każdym dialogu z npc ;) ) , bogata opcja wyboru bohaterów (kto to widział żeby grać kimś innym poza wiedźminem w uniwersum sapka no nie?, rozgrywka nastawiona na walkę i walkę a potem jeszcze trochę walki, questy głębokie i zapewniające tyle czytania co telegazeta itd.
Hajp już się zaczął jak ostatnio.
Ja mimo wątpliwości , W3 kupię z pewnością ale tylko dlatego że kolekcjonuję interesujące crpgi wydane od połowy lat 80tych, nie liczę na wiele po ostatniej części.
Wiedźmin to dobra gra, ale w porównaniu do Ultimy, Elder Scrollsów, M&M, nawet Mass Effecta czy Dragon Age, o BG, nowym Divinity, Falloutach, Wastelandzie 2 i paru innych w tym nadchodzących w tym roku zwyczajnie średniawa.
Tak czy siak fajnie że w Polsce jest już parę firm tworzących gry na "światowym" poziomie, co do samego CDR życzę im jak najlepiej, ale obok Bethesdy poza "sprzedażą liczby kopii" jeszcze długo ich nie ustawię w swoim rankingu crpgowych twórców.
Długa droga przed nimi ale dobrze, że na nią weszli.
Myślę że za jakieś ok 5 lat , stworzą fajnego crpga.

Szczerze to dużo fajniej od Wiesława 3 (naprawdę oryginalny tytuł ;) ) zapowiada się Divinity:OS.

Fajnie że jeszcze możemy kupić W3 za złotówki a nie jak na GoGu za dolce.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 11:10, Umbrecht napisał:

No fajne, żeby tylko CDR potrafiło robić i ożywiać swoje światy

To nie jest "ich" świat. Uniwersum Wiedźmina stworzył A.Sapkowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 11:10, Umbrecht napisał:

Bethesda, którą tak usilnie stara się pobić CDR (powodzenia) tworzyła doskonałe gry crpg
we własnym uniwersum już w czasach kiedy "CDP" handlowało jeszcze programami "spod lady"
na giełdzie , niestety tą różnicę klasy jeszcze ostro czuć w samej jakości rozgrywki


To tylko źle świadczy o Bethesdzie że po tylu latach doświadczeń wypuszcza dalej takiej puste światy. W Skyrimie jest już o trochę lepiej, ale Oblivion pod tym kątem był cieniutki. A wystawianie laurki Bethesdzie przez pryzmat modów jest nie fair, bo mody robią Fani. I musza poprawiać to co spaprali twórcy :)
A CDP pokazał w W1 że brak doświadczenia nie jest dla nich problemem. Nie sądze żeby chcieli uczyć się od Bethesdy, bo nie bardzo mają czego. Patrząc na niektóre tytuły powinno być na odwrót...

Dnia 30.01.2014 o 11:10, Umbrecht napisał:

Szkoda że CDR nie postawiło na własne uniwersum, tylko w celach marketingowych "bo polskie"
, " bo Sapek popularny" spija Sapkowskiego.

Widziesz, to już kwestia gustu. Ja wole to uniwersum niż jakies stworzone od zera.
W Polsce dość popularne, ale na świecie ? Jakoś nieszczególnie... Gdyby cały świat czytał Wiedzmina to Sapkowski nie musiałby mieć etatu w jakieś tam firmie tylko piłby pinacolade na wyspach Bahama :)

Dnia 30.01.2014 o 11:10, Umbrecht napisał:

Wiedźmin to dobra gra, ale w porównaniu do Ultimy, Elder Scrollsów, M&M, nawet Mass Effecta
czy Dragon Age, o BG, nowym Divinity, Falloutach, Wastelandzie 2 i paru innych w tym
nadchodzących w tym roku zwyczajnie średniawa.

I ponownie kwestia gustu. A co do nadchodzących gier... to wróżenie z fusów. Bo taki Wasteland 2 ma takie same szane na bycie klapą/hitem jak Wiedzmin 3

Dnia 30.01.2014 o 11:10, Umbrecht napisał:

co do samego CDR życzę im jak najlepiej, ale obok Bethesdy poza "sprzedażą liczby kopii"
jeszcze długo ich nie ustawię w swoim rankingu crpgowych twórców.

U mnie po rozczarowaniu Oblivionem i F3 wystarczył jeden tytuł żeby ją wyprzedzili :)

Dnia 30.01.2014 o 11:10, Umbrecht napisał:

Myślę że za jakieś ok 5 lat , stworzą fajnego crpga.

Już stworzyli. W1 był świetną i bardzo klimatyczną grą.
I jeżeli zapowiedzi się spełnią to w tym roku wyjdzie kolejny. Ja jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 11:10, Umbrecht napisał:

Bethesda, którą tak usilnie stara się pobić CDR (powodzenia) tworzyła doskonałe gry crpg
we własnym uniwersum już w czasach kiedy "CDP" handlowało jeszcze programami "spod lady"
na giełdzie , niestety tą różnicę klasy jeszcze ostro czuć w samej jakości rozgrywki

Twórcy przyrównali trzeciego Wiedźmina do Skyrim, bo po prostu jest to znany tytuł i modnie jest też zrobić otwarty świat, który zapewne taki otwarty nie będzie. Marketing, zwykłe "prężenie muskułów" przed premierą. Pewnie otrzymamy większe lokacje niż w dwójce i może trochę większą swobodę w ich odwiedzaniu, jednak to nadal nie będzie tak duży świat, jak u gier Bethesdy. Zresztą, lepszy już taki bardziej ograniczony świat niż masa dużych, ale za to nudnych i słabo zapełnionych lokacji. Okaże się jeszcze jak CDP go zapełni oraz czy nie porobią znowu stref z niekończącymi się respawnami.

Dnia 30.01.2014 o 11:10, Umbrecht napisał:

Wypieszczone wydania, hajp i setki małpowanych z "zagranicy" opowiastek live twórców
gry (z obowiązkowym "natchnionym" tonem głosu i angażem w każdej kwestii) (...)
Szkoda że CDR nie postawiło na własne uniwersum, tylko w celach marketingowych "bo polskie"
, " bo Sapek popularny" spija Sapkowskiego.

Dokładnie, sam ten ich marketing jest zresztą pusty i monotonny. Później mamy fanów argumentujących potrzebę kupna gry tym, że to "polska produkcja" i dlatego jest najlepsza/każdy polski gracz powinien ją mieć.

Dnia 30.01.2014 o 11:10, Umbrecht napisał:

W2 dla mnie to taki crpg jak mniej więcej Black Flag, może trochę bardziej rozbudowany
ale jednak nie wykraczający poza sztywne ramy narzucone przez twórców (ehh, gdzie ta
swoboda, jakaś bardziej rozbudowana mechanika, interakcja z otoczeniem, mody inne niż
poprawa tekstur, czy jakieś durne uzbrojenie etc., chęć "zagrania" jeszcze raz). Trochę
się obawiam że Wiedźmin 3 dalej pójdzie torami wytyczonymi przez część poprzednią.

Ja mam nadzieję na redukcję lub całkowite usunięcie fragmentów QTE i lepsze wyważenie siły wrogów żeby walki to nie był festiwal turlania. Dwójka trochę za bardzo poszła w stronę gier akcji. Do asasynów bym nie porównywał, bo na szczęście seria raczej nie skończy jako tasiemiec wychodzący co roku.

Dnia 30.01.2014 o 11:10, Umbrecht napisał:

Czyli oczojebna grafika, pseudo-słowniański bełkot (ta , zwłaszcza rusycyzmy typu "kurwa"
w każdym dialogu z npc ;) )(...)

Samo słowo nie jest rusycyzmem (gdy go już używano w Polsce i sąsiednich państwach, o państwie zwanym Rosja jeszcze nikt nie słyszał), pochodzi zresztą z łaciny. Chyba, że chodzi o dodatki typu "mać", to już jak najbardziej.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki "Wiedźmin 3" nawet na niskich detalach będzie ładniejszy od wielu innych gier więc mi to bez różnicy na jakich zagram detalach byle gra była bardzo dobra a na to się zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 14:24, Arcling napisał:

Dokładnie, sam ten ich marketing jest zresztą pusty i monotonny. Później mamy fanów argumentujących
potrzebę kupna gry tym, że to "polska produkcja" i dlatego jest najlepsza/każdy polski
gracz powinien ją mieć.


Sprzedaż w Poslce to kropla w morzu o ile chcą na tej grze zarobić, dlatego argumenty typu " bo to polska produkcja" kończą się na granicach kraju.
Ehhh założe się żę gdyby stworzyli własne Uniwersum to byłyby głosy czemu nie skorzystali z czegoś Polskiego - np.taka powieśc Wiedzmin to byłaby dopiero gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 13:54, wolverine napisał:

Widziesz, to już kwestia gustu. Ja wole to uniwersum niż jakies stworzone od zera.
W Polsce dość popularne, ale na świecie ? Jakoś nieszczególnie... Gdyby cały świat czytał
Wiedzmina to Sapkowski nie musiałby mieć etatu w jakieś tam firmie tylko piłby pinacolade
na wyspach Bahama :)


Jeśli mówisz o obecnym zajęciu ASa, to nie ma żadnego etatu. Nie musi. Oceniam, że za sam tylko "Sezon burz" zainkasował nie mniej niż milion złotych. Książka ta w ciągu dwóch miesięcy sprzedała się w nakładzie ponad 220 tysięcy egzemplarzy, co, jak na Polskę, jest kosmicznym wynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu słyszałem gdzieś, że ma etat bo z pisania wyżyć się nie da. Pewnie ok miliona zarobił, to by się nawet zgadzało, ale pomyśl że to jednorazowo. Do końca życia z tego się nie utrzyma, no i troszkę za mało żeby żyć z % W naszym pięknym kraju chyba tylko Pani Chmielewska żyje z samego pisania, reszta autorów musi dorabiać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam twój post to porpstu mam wrażenie że jesteś nieobiektywny.
Wyminiłeś wszystkie tytuły które są zwyczajnymi kaszankami i są gorsze od każdego z Wiedźminów, po za Baldurs Gate z którym sie względnie zgodzę chociaż sumasumarum i tak Wiedźmin miażdży. Ja to mówię jako ten który gardził wszystkimi grami crpg prócz tych wypuszczonych przez BioWarea do czasu kiedy kumpel przyszedł sprawdzić obie części Geralta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2014 o 07:54, wolverine napisał:

Swego czasu słyszałem gdzieś, że ma etat bo z pisania wyżyć się nie da.


To ciekawe. Mógłbyś podać źródło tej informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 11:10, Umbrecht napisał:

No fajne, żeby tylko CDR potrafiło robić i ożywiać swoje światy poprzez narzędzia moderskie
i wsparcie dla moderów tej klasy co Bethesda, od której sporo jeszcze muszą się nauczyć.

Tunelowy Wiedźmin 2 to przy całej sympatii dla "naszej" produkcji, tunelowy slasher z
watkami crpg i ograniczonym światem. Jednak ponad 30tys modów oraz jakość i charakter
niektórych z nich, do samego Skyrim (o Morrowindzie i Oblivionie nie wspomniając) na
Nexusie, robi wrażenie w porównaniu z modyfikacjami do W2 oraz dosłownie paroma niezłymi
do W1.


Skyrim, natomiast to pseudo sandbox z pustym i nudnym światem, z nudnymi postaciami z nieciekawą fabułą i grafiką tak brzydką na starcie, że aż oczy bolą - owszem, wygląda teraz ładnie, po wielu modach ale żeby tak wyglądał trzeba znać się na modowaniu i poświęcić temu sporo czasu / sam teraz to przechodzę po raz wtóry /, wszystko to świadczy o lenistwie twórców gry, którym nie chciało się dopracować swojej gry i którzy w kółko robią to samo, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 09:32, CAPTAINCOMMANDO napisał:

Highendowa jest pewnie twoja babcia. Wybacz sarkazm ,ale nie zdierżę jak ,ktoś pluje
na dobrą gre. I nie, to nie jest patriotyzm.


Degrad -1 to że ktoś ma inne zdanie od Twojego nie uprawnia Ciebie do obrażania go i jego bliskich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie dużo lepiej graficznie niż w dwójce, nie to że mi się nie podobała oprawa graficzna w drugiej części, tylko wydaję się być podobnie, a oczekuję rewolucji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 13:03, Isildur napisał:

Degrad -1 to że ktoś ma inne zdanie od Twojego nie uprawnia Ciebie do obrażania
go i jego bliskich...

Ale "highendowy" w tym kontekście oznaczał raczej coś pozytywnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować