Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft: ciężko się patrzyło na oceny Ryse, ale na szczęście to nie wszystko

30 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Ryse: Son of Rome otrzymało od recenzentów bardzo niskie oceny, ale Mike Ybarra z Microsoft Studios stara się znaleźć pozytywy. - Wielu graczom tytuł ten bardzo się podobał - mówi.

Przeczytaj cały tekst "Microsoft: ciężko się patrzyło na oceny Ryse, ale na szczęście to nie wszystko" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzenie 20 minutowego gameplayu z tej gry było już na tyle nudne, że non stop ziewałem.

Tak się nie robi slasherów, jak zrobił to Crytek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Obejrzenie 20 minutowego gameplayu z tej gry było już na tyle nudne, że non stop ziewałem.
>
>
> Tak się nie robi slasherów, jak zrobił to Crytek!


Nie ma to jak oceniać grę po filmikach na yt. Grałem, skończyłem i bardzo mi się ta gra podobała. Ryse ma niesamowicie wciągającą historię i masę ciekawych rozwiązań. Recenzenci oczekiwali chyba "Microsoftowskiego God of Wara" i do dziś nie rozumiem tych niskich ocen. Ważne, że graczom się ten tytuł podoba, bo i opinie pozytywne i wyniki sprzedaży zadowalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mentalność dużych graczy na rynku jest na poziomie rozkapryszonego 15-latka. Myślą, że jak wydadzą grę z błogosławieństwem MS, EA, UBI, to z automatu otrzyma 10/10, bo jak nie to foch lub co gorsza wmawianie sobie "i tak jest super zajebiście" Zrobili tech demo możliwości konsoli i tyle. Nawet "głupi slasher" musi mieć zaimplementowane coś więcej niż tylko grafikę, żeby nie umrzeć z nudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 11:48, Lukasz915 napisał:

Nie ma to jak oceniać grę po filmikach na yt. Grałem, skończyłem i bardzo mi się ta gra
podobała. Ryse ma niesamowicie wciągającą historię i masę ciekawych rozwiązań.

To gdzie te ciekawe rozwiązania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crytek, tu nie chodzi o ciężką pracę, tylko zrobienie gry która nie jest liniowa do bólu i nie zawiera masę QTE - bo to nie oznacza ciężką pracę tylko pójście po najmniejszej linii oporu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 12:42, Lukasz915 napisał:

Odpal grę, pograj to sam zobaczysz :)

Dzięki, już lece zamówić xone z amazona dla gry która wygląda jakby sama się przechodziła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wypuszczenie nowej marki na konsoli nowej generacji w dniu jej premiery jest jednym z najtrudniejszych zadań"

Taaa z tym ze pierwotnie miala byc na Kinecta i Xboxa 360 (po to kupilem kinecta) :P oszusciii, jak zrezygnowali z pierwszych pomyslów i obietnic to wiadome bylo co z tej gry wyjdzie :P (FPP w TPP, Kinect w Pada QTE itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 12:42, Lukasz915 napisał:

> To gdzie te ciekawe rozwiązania?

Odpal grę, pograj to sam zobaczysz :)


Skoro niepotrafisz wymienić "ciekawych rozwiązań" to nie mów że jakieś są ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro niepotrafisz wymienić "ciekawych rozwiązań" to nie mów że jakieś są ;)

Powiedz mi dlaczego mam wymieniać dobre aspekty gry komuś, kto nawet nie ma konsoli w domu, a swoje opinie o tym, że gra jest słaba i niczego nie wnosi opiera tylko i wyłącznie na podstawie jakiegoś filmu, lub opinii innych. Nonsens.
Ciekawe dlaczego wszystkie "głośne" tytuły startowe na next-geny dostały takie "słabe" oceny. Killzone, Forza, Dead Rising ledwo przekroczyły średnią 70 %, i co, to znaczy, że te gry są słabe ? Recenzenci oczekiwali nie wiadomo czego i stąd takie niskie oceny. Nie twierdzę, że są to gry idealne, ale są to gry na bardzo wysokim poziomie i zostały one w dość solidny sposób takimi ocenami skrzywdzone. Nie jeden "Crap" na PS3/Xboxa360 ma wyższą średnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wypuszczenie nowej marki na konsoli nowej generacji w dniu jej premiery jest jednym z najtrudniejszych zadań - zarówno pod względem software''owym, jak i sprzętowym."


Czyli co ? Nowy hardware/Software nagle upośledził cały zespół odpowiedzialny za gameplay ? Z tego co widziałem to pod względem wizualnym nie ma się do czego przyczepić, więc zwalanie winy na nowy sprzęt jest dość dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niskie oceny są takie, bo te gry na takowe zasługują. Może wreszcie coś się w tej branży zmieni, bo gry startowe są naprawdę śmiechu warte, niczym się nie różnią od poprzedniej generacji poza może lepszą grafiką, a czasami są dużo gorsze. Ciekawe kiedy gracze się obudzą i przestaną bronić chłamu?

Microsoft niech sobie robi dobrą minę do złej gry, czas już na zmianę oblicza rynku, bo dzisiaj to jest śmiech na sali.

No i cytat - nomen omen - zacytowany przez k13 - hahahaha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Skoro niepotrafisz wymienić "ciekawych rozwiązań" to nie mów że jakieś są ;)
>
> Powiedz mi dlaczego mam wymieniać dobre aspekty gry komuś, kto nawet nie ma konsoli w
> domu, a swoje opinie o tym, że gra jest słaba i niczego nie wnosi opiera tylko i wyłącznie
> na podstawie jakiegoś filmu, lub opinii innych. Nonsens.

Gadasz głupoty. To, że ktoś nie ma w domu konsoli to nie znaczy, że nie może wiedzieć o grze. Po za tym jeśli nie umiesz/nie chcesz wymienić ciekawych rozwiązań to znaczy, że ich tam po prostu nie ma. To tak jakbyś powiedział:
" - O grałem sobie w Symulator Zamiatarki Ulic, bardzo ciekawa gra, wiele nowych rozwiązań i aspektów.
-A jakich?
-Kup, to się dowiesz."
I jeszcze jedno, wole sobie obejrzeć filmik na YouTube, który przedstawia grę, mechanikę etc. niż słuchać twojego gadania o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 14:13, Lukasz915 napisał:

Powiedz mi dlaczego mam wymieniać dobre aspekty gry komuś, kto nawet nie ma konsoli w
domu, a swoje opinie o tym, że gra jest słaba i niczego nie wnosi opiera tylko i wyłącznie
na podstawie jakiegoś filmu, lub opinii innych.


A dlatego, żeby kogoś przekonać do gry. Nawet jeśli nie ma konsoli, to może spróbuje gdzieś w mediaku, gdzie XB1 jest wystawiony. Albo u kolegi, który sobie go niedawno kupił. A może nawet sam się zdecyduje na kupno tego sprzętu? Ty od razu wykluczasz te możliwości. Niepotrzebnie.

Co do gry - nie widzę powodu, dla którego nie można by ocenić podstawowych rozwiązań gameplayowych na podstawie YT. Filmik jest wystarczającym źródłem, by móc wyrobić sobie zdanie nt. zastosowanej w grze mechaniki - np. jeśli rozgrywka jest nafaszerowana QTE, to widz łatwo to zauważy. Jeśli nie lubi tego rozwiązania, to będzie mógł uniknąć przykrej niespodzianki. Nikt nie mówi, o ocenianiu fabuły czy klimatu. Ja osobiście odniosłem wrażenie, że system walki to AC na sterydach, czyli oględnie mówiąc nudy. RYSE wygląda bardzo ładnie zarówno pod względem technicznym jak i w aspekcie art designu, ale to właściwie tyle. Szkoda kasy, no chyba że gdzieś na jakiejś wyprzedaży. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zdzichacz

W takim razie po co wgl gry kupujemy ? Odpalmy sobie całą playlistę na yt i po problemie. Jak można obiektywnie ocenić produkcję oglądając gameplaye ? Jak można coś wiedzieć o grze nie mając z nią bezpośredniego kontaktu ? Bzury opowiadasz.
Ja napisałem, że gra ma fajne mechanizmy, a Wy uparcie chcecie żebym Wam coś udowodnił i grzecznie je powymieniał. No to proszę. Bardzo dobre wykorzystanie kinecta w grze ( zaraz usłyszę, że kinect to nikomu nie potrzebne g.. ), sekwencje związane z prowadzeniem rzymskiej falangi, sekwencje obronne, multi którego potencjał został poniekąd zmarnowany, ale nadal jest to bardzo przyjemny tryb zarówno do rozgrywki solowej jak i gry co-op.
Bawiłem się przy tej grze lepiej i dłużej niż przy słabym i zacrapowanym Battlefieldzie 4, miernym CoDzie i przy kilku innych "głośnych" tytułach ostatniej jesieni, ale Wy przecież wiecie lepiej, bo obejrzeliście kilka filmików i być może trochę o tej grze poczytaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 14:13, Lukasz915 napisał:

Powiedz mi dlaczego mam wymieniać dobre aspekty gry komuś, kto nawet nie ma konsoli w
domu,


Po to abyś nie robił z siebie idioty i pomyślał jak dojżały człowiek że może tym co powiesz przekonasz kogoś do kupna konsoli, gry lub do podejścia do tematu jeszcze raz.

Ja nie twierdze że gry startowe sa słabe, moim zdaniem to świetne gry i tyle. Ja nie wiem co ludzie po nowych konsolach oczekiwali że nowe gatunki powstaną czy co? Przecież wiadomo że nowa generacja to oczekiwania tylko i wyłącznie techniczne i trzeba mieć niezły chaos w głowie aby twierdzić że nowa generacja to nowa grywalnośc, nowe pomysły itp. Nie, wszystko to jest po to aby gry wyglądały duzo lepiej. A to jaka będzie grywalnośc nie zależy od nowej generacji czy nie. To zależy od gier i twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić. Jak na razie Ryse jest najładniejszą grą na nowe konsole co nie zmienia faktu, że jest to typowy średniak. Ale co tu się dziwić. Crytek przyzwyczaił nas do ładnych benchmarków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować