Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Zamówiłem kompa z Intel Core 2 Duo, ale zastanawiam się czy nie wziąść od razu do niego innego chłodzenia na procek. Mam zamiar go troche podkręcić. W necie dużo ludzi mówi, że wentylator Intela się do tego nadaje ale ja się zastanawiam czy sobie nie kupić ten: Arctic Cooling Freezer 7 Pro http://sklep.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Arctic_Cooling/na_procesory/Arctic_Cooling_Freezer_7_Pro/pelny,id,2294 0/

Co o tym sądzicie, warto, czy lepiej nie wydawać kasy i zobaczyć co daje orginalny????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 22:24, BuuBuu napisał:

Zamówiłem kompa z Intel Core 2 Duo, ale zastanawiam się czy nie wziąść od razu do niego innego
chłodzenia na procek. Mam zamiar go troche podkręcić. W necie dużo ludzi mówi, że wentylator
Intela się do tego nadaje ale ja się zastanawiam czy sobie nie kupić ten: Arctic Cooling Freezer
7 Pro http://sklep.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Arctic_Cooling/na_procesory/Arctic_Cooling_Freezer_7_Pro/pelny,id,2294
0/

Co o tym sądzicie, warto, czy lepiej nie wydawać kasy i zobaczyć co daje orginalny????

zalezy ile chcesz krecic. powyzej 3 Ghz to owszem przyda sie. ale pytanie- po co ci taka moc?? ja mam 1.86 i nie krece go w normalnej pracy bo po co:) to i tak potwór sam w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak do 2,5GHz wystarczy orginalny??? Chociaż tak jak mówisz, że wystarczy normalna moc, to chyba na razie nie będe kręcił. Jak się procek troche zestażeje i aplikacje będą bardzoiej wymagajace, to się tym zajme i wtedy kupie. Ale z drugiej strony korci mnie, żeby go podkręcić.

Czy przez to moge stracić gwarancje???? I jak wogule to robić??? Jest może jakaś stronka z poradnikiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 22:24, BuuBuu napisał:

Co o tym sądzicie, warto, czy lepiej nie wydawać kasy i zobaczyć co daje orginalny????

Dokładnie jeśli chcesz go ekstremalnie kręcić możesz kupić nowy wentylator(większość osób kupuje Scythe Infinity jednak jest dwa razy droższe od tego co podałeś). Do 3GHz wystarczy Ci boksowy, ja swojego E4300 mam podkręconego z 1,8GHz na 2,4GHz i temperatura w spoczynku nie przekracza 40 stopni przy standardowym napięciu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 22:40, Cheed napisał:

> Co o tym sądzicie, warto, czy lepiej nie wydawać kasy i zobaczyć co daje orginalny????

Dokładnie jeśli chcesz go ekstremalnie kręcić możesz kupić nowy wentylator(większość osób kupuje
Scythe Infinity jednak jest dwa razy droższe od tego co podałeś). Do 3GHz wystarczy Ci boksowy,
ja swojego E4300 mam podkręconego z 1,8GHz na 2,4GHz i temperatura w spoczynku nie przekracza
40 stopni przy standardowym napięciu :-)


Jak rozumiem masz wentylator Intela???? To chyba na razie zostane przy fabrycznym. Kupuje całego kompa, co troche mnie kosztuje. Naciesze się pierw tym co fabryka dała, a za jakiś czas się pobawie w podkręcanie. Wtedy zmienie wentylator, jak ten się za słaby okaże. A Ty sam podkręcałeś metodą prób i błędów, czy gdzieś znalazłeś informacje jak to zrobić??? Jak masz jakieś info to mogłbś podać :p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 22:44, BuuBuu napisał:

Jak rozumiem masz wentylator Intela????

Tak dokładnie :-)
To chyba na razie zostane przy fabrycznym. Kupuje całego

Dnia 22.02.2007 o 22:44, BuuBuu napisał:

A Ty sam podkręcałeś metodą prób i błędów, czy gdzieś znalazłeś informacje jak to zrobić??? Jak masz jakieś info
to mogłbś podać :p :)

Ogólnie do 2,4GHz powinien pójść Ci bez zmiany napięcia więc to żadna filozofia, ale przeczytaj sobie tutaj poradnik: http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=197951&st=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 12:51, BuuBuu napisał:

ja pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia odbieram nowy 19" BenQ FP91GP. Parametry
są min. tutaj: http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/BenQ/19_/19_BenQ_FP91GP_srebrno_czarny/pelny,id,29731/

Przekonała mnie dobra cena, pochlebne oceny uytkowników, nowa matryca i dobre konty widzenia.
Zastanawiałem się nad panoramą, ale stwierdziłem, że jest dobra do filmów a nie do gier i reszty.
Moge opisać wrażenia , jak już odbiore nmonitorek.

Też mam BenQ FP91GP. Po 2 m-cach używanai mogę zdecydowanie polecić :)
Ale nie kupuj w komputroniku, są tańsze sklepy:
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/78719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem, ale w komputerowym w który zawsze biore kompy u mnie w mieście. Już nie moge się doczekać. Teraz mam 15 a 19 jest sporo większa, ciekawi mnie jakie będzie wrażenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te procki kreca sie lekko oi bezproblemowo. do 2.5 ghz dociagniesz na mimimum bez zadnego problemu po prostu zmieniasz wartosc w biosie. ja niestety wiecej nie moge(chipset 945) ale i tak po podkreceniu mam prawie e6700 za 2 tys:P i nawet athlon 6000+ kuleje przy nim:P dopiero jakis 7000+ dorówna:P. poza tym nie ma sensu krecic proca tylko po to zeby krecic:) nie zauywazysz róznicy tak w normalnym działaniu-jedynie w zadaniach multimedialnych tyu kompresja.konwersja filmu masz 50% szybsze działanie:). poza tym płyta głowna nie musi pracowac w ciezkich warunkach non stop. ja podkrecam procesor tylko jak konwerttuje film albo gram w Gothic 3:) do reszty zadan wystarczy 1.86 w supełnosci:) to i tak potwór jak mówiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodac ze u mnie powyzej 40 stopni nigdy nie było na boxie po pdkreceniu:)(mam dobra wentylacje w kompie!) jeduynie po kilku godzinach szarzowania w g3 mjiałem 41 st.:) . procki sa niesamowite i tyle :) nie to co grzejniki pentium:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to ja mam takie pytanie: planuje upgrade do P4, bo wygrałem tego proca i plyte glowna na gram.p. No i tu mi 2 osoby poradziły, że do P4 musi być zasilacz 400, a w CDA, gdy składali zestaw najsłabszy (02/2007) to użyli 350 zasilacz, a ten zestaw to praktycznie ten sam co ja zamierzam mieć, z wyjątkiem karty graf., bo ja chce miec GF 7600 GT, a nie jak tam GS ... więc czy muszę kupować ten zasilacz, no bo w tej chwili kasy mam mało, a po zakupie xboxa raczej do rodziców nie zagadam, bo już i tak wyłożyli 1 500 na konsole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 11:16, krzysiekxl29 napisał:

Chcialbym podkrecic procesor,ale nigdy tego nie robilem gdyby ktos mogl mi dac kilka wskazowek
jak to zrobic?
I do ilu max.moge podkrecic athlona 2400+2.0GHz?

A jaka masz płytę główna zasilacz ram ?? jest to ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 11:11, syriusz.b napisał:

Hmm no to ja mam takie pytanie: planuje upgrade do P4, bo wygrałem tego proca i plyte glowna
na gram.p. No i tu mi 2 osoby poradziły, że do P4 musi być zasilacz 400, a w CDA, gdy składali
zestaw najsłabszy (02/2007) to użyli 350 zasilacz, a ten zestaw to praktycznie ten sam co ja
zamierzam mieć, z wyjątkiem karty graf., bo ja chce miec GF 7600 GT, a nie jak tam GS ... więc
czy muszę kupować ten zasilacz, no bo w tej chwili kasy mam mało, a po zakupie xboxa raczej
do rodziców nie zagadam, bo już i tak wyłożyli 1 500 na konsole...

To co oni piszą w Cd action o tych kompach to jest totalna bzdura reklamują tylko komputronik !!!! Ba jak oni zasilacz wraz z jakąś tanią obudową dają to jest śmiech na sali!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 11:35, Chilid napisał:

To co oni piszą w Cd action o tych kompach to jest totalna bzdura reklamują tylko komputronik
!!!! Ba jak oni zasilacz wraz z jakąś tanią obudową dają to jest śmiech na sali!!!


Niby tak, ale z drugiej strony jeśli to ma byc bodzetowy zestaw to nie ma się co dziwic. Nie każdy ma te trzy stówy na zasilacz, a jeśli można oszczędzic to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 20:31, Prince07 napisał:

Aha ale następnym razem zadawaj pytania związane z tematem :D



No to jest związane z tematem bo instalowanie nowych i lepszych programow to jest w pewnym sensie upgrade kompa tylko nie w sferze fizycznej tylko w sferze danych na dysku, a potrzebowałem pomocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 19:36, Illidan Shando napisał:

No to jest związane z tematem bo instalowanie nowych i lepszych programow to jest w pewnym
sensie upgrade kompa tylko nie w sferze fizycznej tylko w sferze danych na dysku, a potrzebowałem
pomocy :P


Dziwny masz tok rozumowania ale niech będzie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Bzdura to może nie, to tylko przykładowe konfiguracje, każdy może złożyć sobie kompa, jakiego chce, więc w zależności od zasobów finansowych i znajomości sprzętu nasz składak może być podobny, taki sam lub całkiem inny.
Zasilacz dla tej konfiguracji z CDA jest wystarczający, ale ja osobiście nie kupowałbym 350W, zdwcydowanie lepiej kupić 400 lub 450, myśląc o przyszłej rozbudowie kompa.
Nie wszystkich stać na kompa za 4500 zł, połowa kompów składanych na rynku to właśnie te tańsze albo średnie konfiguracje sprzętów. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chodziłem po sklepach i składałem sobie kompa:
Intel Core 2 Duo
Gigabyte 965P-DS3
GF 7900GS Palit
2x512mb DDR2 800MHZ Geil Ultra
Seagate 250GB Baracuda Sata2
DVD-RW LG

To facet w jednym sklepie tweirdził, że jakiś zasilacz FELL 350W bez problemu to uciagnie, bo jego znajomy ma taką konfiguracje tylko, że dodatkowo jeszcze ma 3 napędy optyczne i kilka dysków. Jak w innych sklepach o tym wspomniałem to go wyśmiali. I wziołem Chieftec 450W (sugerowałem się radami użytkowników tego forum) :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się