Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2007 o 15:41, Sivy20 napisał:

DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL czy Foxconn P35A ???


Hmm DFI robi bdb płyty główne, Foxconn też ma bdb płytę wymienioną wyżej. Ja nie mam pojęcia o DFI ale wiem,że płyty robią solidne.

Dnia 21.11.2007 o 15:41, Sivy20 napisał:


I jeszcze procek co myslicie o Intel Dual Core E2160 1.8GHz krecony na 3.0Ghz ??


Bardzo dobry rzecz pod warunkiem dobrego wentylatora ;)

Dnia 21.11.2007 o 15:41, Sivy20 napisał:

A reszta zestawu ma sie tak (tu raczej nic nie zminiam;) :

Grafa :GF8800GT BFG OC2
Pamiec : OCZ 2GB 800 Gold
Dysk : Seagate 250GB Sata II
Obudowa : Antec P182 (polecam)
Zasilacz: Tagan 430W U15 Easycon Serie


Hmm dysk może WD z serii AAKS ? Taka moja sugestia ;) Reszta bdb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2007 o 12:34, MLODY2K6 napisał:


posmeral ja :))) Jak co zwiekszyl zegary pamieci, rdzenia a shaderow to nie wiem czy dal rade


Shadery tez sie da przetaktowac.
Jezeli chodzi o testowanie stabilnosci to jak najbardziej mądrze jest to robic w rivie tunerze. Jak juz sobie ustalisz wartosci gpu i pamieci to wtedy wyciagasz bios swojej karty na dyskietke 3.5 poprzez programik nvflash (dotyczy kart nvidi) a nastepnie modyfikujesz ustawienia zegarow programem nibitor v.3.4a. Wlasnie poprzez zmiany w biosie karty mozna dobrac sie do shaderow czego riva nie udostepnia (dotyczy kart serii 88xx). Jak ktos z Was chce ustawic nowe zegary karty w biosie to chetnie opisze krok po kroku jak sie to je.

Tak wyglada mozliwosc zmiany zegarow w biosie karty poprzez nibitor v.3.4a:


20071121160946

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:20, hehe napisał:

> Zrobilem OC mojej 8800 gts

Widać różnicę w grach ? O ile fps po OC masz więcej ?


Nie wiem bo nie sprawdzalem jaka jest roznica przed i po kreceniu. Zrobie tescik i zapodam wyniki za jakies 20-25 minut. Tescik zrobie w dwoch grach: fear i lost planet (obie gry maja kruciutki tescik wydajnosci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:29, Misquamaqus napisał:

> > Zrobilem OC mojej 8800 gts
>
> Widać różnicę w grach ? O ile fps po OC masz więcej ?

Nie wiem bo nie sprawdzalem jaka jest roznica przed i po kreceniu. Zrobie tescik i zapodam
wyniki za jakies 20-25 minut. Tescik zrobie w dwoch grach: fear i lost planet (obie gry maja
kruciutki tescik wydajnosci).


nie w grach. pusc 3dmarka 06 na zwyklym taktowaniu a potem na oc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 15:41, Sivy20 napisał:

jak ktos ma recke plytki DFI to tez bede wdzieczny.


http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-24

Masz tam też recenzję tego Foxconna, więc możesz sobie porównać obie plyty.

Dnia 21.11.2007 o 15:41, Sivy20 napisał:

I jeszcze procek co myslicie o Intel Dual Core E2160 1.8GHz krecony na 3.0Ghz ??


Musisz mieć dobre chłodzenie, coś jak np Scythe Ninja SCNJ-1100P PLUS Rev. B. Podobno bez problemu da się ten procek tak podkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2007 o 16:32, MLODY2K6 napisał:

nie w grach. pusc 3dmarka 06 na zwyklym taktowaniu a potem na oc


3Dsmark jest guzik warty z tymi jego wynikami. Wolę zobaczyć w grze niż w benchmarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:32, MLODY2K6 napisał:

nie w grach. pusc 3dmarka 06 na zwyklym taktowaniu a potem na oc


W grach chyba lepiej - widać realną różnicę istotną dla gracza. Jeżeli miałbym podkręcać to wolałbym wiedzieć czy da mi to jakiś przyrost w grze, a nie dla pobicia rekordu w 3Dmarku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:40, hehe napisał:

> nie w grach. pusc 3dmarka 06 na zwyklym taktowaniu a potem na oc

W grach chyba lepiej - widać realną różnicę istotną dla gracza. Jeżeli miałbym podkręcać to
wolałbym wiedzieć czy da mi to jakiś przyrost w grze, a nie dla pobicia rekordu w 3Dmarku :)



Ok ale 3DMARKA jestem bardziej pewny poniewaz prawde zawsze powie przynajmniej wtedy bedziemy mieli odniesienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:40, hehe napisał:

> nie w grach. pusc 3dmarka 06 na zwyklym taktowaniu a potem na oc

W grach chyba lepiej - widać realną różnicę istotną dla gracza. Jeżeli miałbym podkręcać to
wolałbym wiedzieć czy da mi to jakiś przyrost w grze, a nie dla pobicia rekordu w 3Dmarku :)



Ok ale 3DMARKA jestem bardziej pewny poniewaz prawde zawsze powie przynajmniej wtedy bedziemy mieli odniesienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 16:40, dawidos170 napisał:


> nie w grach. pusc 3dmarka 06 na zwyklym taktowaniu a potem na oc

3Dsmark jest guzik warty z tymi jego wynikami. Wolę zobaczyć w grze niż w benchmarku.


gadasz pierdoly. 3dmark ma wieksze wymagania niz taki F.E.A.R czy LOST PLANET. Gry z reguly wykorzystuja grafike procesor i pamiec a 3DMARK wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko feara moge zapodac bo gdzies mi wsiakla plytka z lostem (chyba musze udusic siostrzenca).
Okazuje sie, ze roznica jest minimalna :(....dziwne. Trzeba bedzie benchmarka zapodac ale pozniej.

Pierwszy test bez OC 500/1200/800, a drugi po OC 621/1500/2050 (zmiany robione w biosie karty).

20071121165946

20071121170021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 15:52, DJ Danielus napisał:

Osobiście wolałbym Foxconna P35A, ale sam sprawdź:
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-24
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-13

Pamiątki weź z CL4.

Te procki dobrze się kręcą.


Misiek, wkurzasz mnie już trochę. Kompletnie nie znasz się na sprzęcie i sytuacji rynkowej, a wiedzę czerpiesz z nieaktualnych źródeł...

Znajdź mi sklep, w którym Foxconna dostaniesz od ręki. IMHO DFI też do najlepszych już nie należy.
Użarłeś się do tego P35 jak nie wiem co - zapomniałeś już o P965? Płyty z tym chipsetem są znacznie stabilniejsze i lepiej dopracowane. W przypadku P35 i nowych układów musi minąć trochę czasu, co najmniej pół roku.
Jak już radzisz coś drogiego, to może Asus 680i? Fakt, że fanem tej marki nie jestem (sam pocinam na Abicie), ale model P5N32-E SLI to dosyć udana płyta, która większości typowych zjadaczy chleba będzie długo służyła, wyposażone w dwie (phi, nawet 3!) karty graficzne. Póki co nie ma sensu pchać się w X38.

Jeżeli chodzi o pamięci, łapcie PDP - są szybkie, mają wieczystą gwarancję, dobre chłodzenie, a ostatnio tańsze od konkurencji.

Ewentualnie można się rozejrzeć za OCZ, Geil ma zbyt duże problemy z napięciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda z tymi Geilami....mam je i probowalem wycisnac z nich ile sie da hehe....z nominalnych 800 mhz CL4 wykrecilem okolo 1100 Mhz CL 5. Niestety powyzej 2,4 volta juz sie nie podnosil komp :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 17:13, Bluray napisał:

Misiek, wkurzasz mnie już trochę. Kompletnie nie znasz się na sprzęcie i sytuacji rynkowej,
a wiedzę czerpiesz z nieaktualnych źródeł...

Tak uważasz? Z jakich nieaktualnych?!

Dnia 21.11.2007 o 17:13, Bluray napisał:

Znajdź mi sklep, w którym Foxconna dostaniesz od ręki. IMHO DFI też do najlepszych już nie
należy.

DFI nie polecam, o co Ci chodzi "od ręki"? Jest przecierz w sklepach, np. Apollo, ECS.

Dnia 21.11.2007 o 17:13, Bluray napisał:

Użarłeś się do tego P35 jak nie wiem co - zapomniałeś już o P965? Płyty z tym chipsetem są
znacznie stabilniejsze i lepiej dopracowane. W przypadku P35 i nowych układów musi minąć trochę
czasu, co najmniej pół roku.

Wątpię. Przejrzałeś testy oraz opinie? Może jest wydajniejszy (nieznacznie), ale ma problemy z CL3.
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3147-4

Dnia 21.11.2007 o 17:13, Bluray napisał:

Jak już radzisz coś drogiego, to może Asus 680i? Fakt, że fanem tej marki nie jestem (sam pocinam
na Abicie), ale model P5N32-E SLI to dosyć udana płyta, która większości typowych zjadaczy
chleba będzie długo służyła, wyposażone w dwie (phi, nawet 3!) karty graficzne. Znajdź mi kogoś, kto użyje SLI :P Płyta dobra z dobrym wyposażeniem, ale też droga.

Masz kasę? Kup, ale jeśli nie chcesz mieś niepotrzebnych bajerów to po co przepłacać?

PS. P35 do OC jest jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 21.11.2007 o 16:37, hehe napisał:

Musisz mieć dobre chłodzenie, coś jak np Scythe Ninja SCNJ-1100P PLUS Rev. B. Podobno bez problemu
da się ten procek tak podkręcić.


CoolerMaster Hyper TX 2 wydaje mi sie ze wystarczty, obudowa Antec P182 ma bardzo dobry przeplyw powietrza wiec powinno byc jak w lodowce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2007 o 13:22, Chester001 napisał:

i mam jeszcze jedno pytanie
ile pobiera Vat :
najnowsze Płyty główne
c2d..(ten stary 65 nm) a ile 45nm
ile dyski pobierają
8800 GT
bo nie wiem jaki zasilacz kupic.. czy 450 V wystarczy...
z góry dzieki za odpowiedz to dla mnie wazne


Markowa 450W spokojnie sobie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się