Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2007 o 21:03, jaki of blade napisał:

Mam właśnie pytanie odnośnie tego: jak mogę sprawdzić czy mam DDR1 ,2 czy 3? BO jadę jutro
do Media MArkt i mam zamiar sobie dokupić.


Np. Programem Everest, a pamięci nie kupuj w Media. Nie opłaca się, to już nawet lepiej w Komputroniku.

Najtańsze sklepy to chyba te:

www.gral.pl
www.pcprojekt.pl
www.znak.pl
www.esc.pl
www.proline.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 21:07, gaweyn napisał:

> Mam właśnie pytanie odnośnie tego: jak mogę sprawdzić czy mam DDR1 ,2 czy 3? BO jadę jutro

> do Media MArkt i mam zamiar sobie dokupić.
>

Np. Programem Everest, a pamięci nie kupuj w Media. Nie opłaca się, to już nawet lepiej w Komputroniku.

Najtańsze sklepy to chyba te:

www.gral.pl
www.pcprojekt.pl
www.znak.pl
www.esc.pl
www.proline.pl

Dzięki za rade i odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 21:34, jaki of blade napisał:

A więc mam jeszcze jedno pytanie czy mój kompik obsłuży tą pamięć http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2/Kingston/ECC/400_MHz/Kingston_DDR2_1GB_400MHz_ECC/pelny,id,26155/,
a jeśli nie to dajcie jakieś inne wersje? Tu jest screen z tymi wszystkimi parametrami i obsługiwaną
pamięcią


Dziwne, według tego screena twoja płyta główna obsługuje DDR1 i DDR2 o taktowaniu 400 i 533 MHz. Z tego co wiem to tylko płyty główne Asrock takie coś posiadały.

Obecnie masz kość DDR1 więc jak tam dasz kość DDR2 (tą która podałeś w linku) to system albo jej nie wykryje, albo się nie uruchomi, ponieważ równocześnie nie mogą działać DDR1 i DDR2.

Poza tym to DDR1 są droższe od DDR2 więc jeśli chcesz mieć 1 GB ram to lepiej wyciągnąć DDR1 i wsadzić kość DDR2, np tą co podałeś w linku, powinno wyjść taniej niż dokupywanie DDR1.

możesz kupić również np:
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=8186&katid=3
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=7012&katid=3
To tylko przykłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę, podajcie jakieś ogólne informacje żebym miał jakieś rozeznanie, bo nie znam się na pamięciach RAM.
Jakie są dobre i ile mniej więcej kosztują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki of blade
DDR2 w cale nie jest super wydajniejsze. Dla procków AMD jest to w zasadzie zmora - duże timingi, co ogranicza ich wydajność. Dla Intela natomiast jest lepiej - wyższe takty pamięci.

witkab
Zależy jaką masz płytę główną (obsługuje DDR1, czy DDR2). Najlepiej by pamięć miała w miarę wysokie taktowanie i niskie CL.

AMD - tu liczy się CL - im niższe tym lepiej
Intel - głównie taktowanie, ale bez przesady! W zupełności wystarczy 800MHz (aż nad to), jeśli nie podkręcamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze tak pisze znowu o tym ale czy mogli byscie podac jakis konkretny sklep w ktorym moglbym kupic ta plyte Foxconn P35A :) w kilku sklepach zauwazylem ta plyte lecz jest ona w strasznie ubogiej wersji ze tak sie wyraze a dzien wczesniej na allegro wylookalem fajna ale jej juz niema :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 22:32, DJ Danielus napisał:

Intel - głównie taktowanie, ale bez przesady! W zupełności wystarczy 800MHz (aż nad to), jeśli
nie podkręcamy.

Nawet jeżeli podkręcamy, to w zależności od tego czy płyta nam pozwala tak ustawić, w zupełości wystarczy 667.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się