Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

lol będe musiał wszystko wypalać na płycie ale może zmienie na widowsa viste aha i tu zle napisałem chodziło mi o płyte główną za 250-300 zł skoro trzeba instalować widowsa jeszcze raz to mam pytanie jaka wersja widowsa visty jest najlepsza do gier filmów i muzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 13:12, FPS FPP TPP napisał:

lol będe musiał wszystko wypalać na płycie ale może zmienie na widowsa viste aha i tu
zle napisałem chodziło mi o płyte główną za 250-300 zł


Gdybyś jeszcze napisał pod jaki procesor i jaki Socket...

Dnia 15.12.2008 o 13:12, FPS FPP TPP napisał:

skoro trzeba instalować widowsa jeszcze raz to mam pytanie jaka wersja widowsa visty jest najlepsza do gier
filmów i muzyki


System instalować trzeba. Bez względu na to czy to XP czy Vista. Poza tym instalacja systemu nie wiąże się od razu z utratą danych. Chyba, że masz tylko jedną partycję - to wtedy masz problem.
Co zaś do wersji... Na stacjonarnym mam Vistę Ultimate 32-bit, na laptopie mam Vistę Home Premium 32-bit i jakoś poza drobnymi dodatkami typu Dream Scene czy dodatkowe gry w przypadku Ultimate, nie widzę różnicy w użytkowaniu obydwu systemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOCY
mam problem z plyta asrock k7vt4a+ procesor amd atlon barton 2500+ i jak go choc troche podkrece to nie moge w nic grac!!!!!!!!!!!!!!
nie wlacza zadnej gry??????????
przyklad jak uruchamiam warcraft3 to pojawia sie blad directx ze grafika nie jest zgodna z directx 8.1
a to jest radeon 1650 pro
a jak jest na standardzie to wszystko idzie ok>>>>>>>
a wiem zeludzie podkrecali na tym sprzecie!!!!!!!!!!!

HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

z gory dziekuje??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 20:35, GANGSTERR napisał:

> A ile te RAM-y kosztują bo do 250zł mam?

ee, za to kupisz A-Data 2x2 GB Extreme Edition, koszt ok 200 zł. I te kingstony sie przy
nich chowaja

EDIT
a nawet taniej

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_146&products_id=5785

KINGSTON HyperX KHX6400D2K2 / 4G cl5 kupuje dobre beda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 15:45, Devil136 napisał:

POMOCY
mam problem z plyta asrock k7vt4a+ procesor amd atlon barton 2500+ i jak go choc troche
podkrece to nie moge w nic grac!!!!!!!!!!!!!!
nie wlacza zadnej gry??????????
przyklad jak uruchamiam warcraft3 to pojawia sie blad directx ze grafika nie jest zgodna
z directx 8.1
a to jest radeon 1650 pro
a jak jest na standardzie to wszystko idzie ok>>>>>>>
a wiem zeludzie podkrecali na tym sprzecie!!!!!!!!!!!

HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

z gory dziekuje??????????


Jak sie nie myle mostki via podczas podnoszenis fsb roniez zmieniaja szyny hdd, agp/pci co destabilizuje caly komputer.
Co innego, gdybys mial nb od nforca.
Zobacz w biosie mobo czy istnieje mozliwosc ustawiania szyny pci/agp.
Jezeli tak to po zmianier fsb procesora przywroc oryginalna wartosc szyny na pci/agp.
Z drugiej strony kazde podniesienie fsb procesora wymusza podniesienie czestotliwosci procesora co wiaze sie z koniecznoscia podniesienia napiecia na cpu.
To samo dotyczy pamieci ram.
Poczytaj jakies artykoly o OC asrocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2008 o 16:38, Vantor Zorin napisał:

KINGSTON HyperX KHX6400D2K2 / 4G cl5 kupuje dobre beda?


Kingstony to nie jest dobry wybór. Lepiej A-data, Ocz, Corsair...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2008 o 16:38, Vantor Zorin napisał:

KINGSTON HyperX KHX6400D2K2 / 4G cl5 kupuje dobre beda?


Nie dobre. Lepiej A -Data , OCZ i nie CL5 tylko 4 kupuj. Mi ten link nie działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 16:40, Misquamaqus napisał:

> POMOCY
> mam problem z plyta asrock k7vt4a+ procesor amd atlon barton 2500+ i jak go choc
troche
> podkrece to nie moge w nic grac!!!!!!!!!!!!!!
> nie wlacza zadnej gry??????????
> przyklad jak uruchamiam warcraft3 to pojawia sie blad directx ze grafika nie jest
zgodna
> z directx 8.1
> a to jest radeon 1650 pro
> a jak jest na standardzie to wszystko idzie ok>>>>>>>
> a wiem zeludzie podkrecali na tym sprzecie!!!!!!!!!!!
>
> HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
>
> z gory dziekuje??????????
>

Jak sie nie myle mostki via podczas podnoszenis fsb roniez zmieniaja szyny hdd, agp/pci
co destabilizuje caly komputer.
Co innego, gdybys mial nb od nforca.
Zobacz w biosie mobo czy istnieje mozliwosc ustawiania szyny pci/agp.
Jezeli tak to po zmianier fsb procesora przywroc oryginalna wartosc szyny na pci/agp.
Z drugiej strony kazde podniesienie fsb procesora wymusza podniesienie czestotliwosci
procesora co wiaze sie z koniecznoscia podniesienia napiecia na cpu.
To samo dotyczy pamieci ram.
Poczytaj jakies artykoly o OC asrocka.

Ale sparawdzalem na necie i ktos miał ten problem z tym prockiem mowi ze wystarczy zmienic napiecie v core z 1.7v na 2.0v ale ja tam nie widze takiej opcji?????????????

a jest opcja predkosci pci ale tylko 32/64/128/itp???

POMocy prosze:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 18:13, Devil136 napisał:


a jest opcja predkosci pci ale tylko 32/64/128/itp???

POMocy prosze:(((


Masz cienka plyte glowna. Asrock to gorsza wersja asusa.
Bios jest skromny wiec nie pokrecisz na tej plycie.
Najlepiej sprzedaj ten szmelc i kup sobie jakiegos epoxa np. 8rda3+pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym prosić was o radę. Na wstępie podam jaki mam config:

Płyta główna: Asus P5K
Procesor: Intel E4700 2,6GHz @ 3,0GHz
OS: Windows XP Home 32-bit
Pamięć RAM:OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Special Ops CL5

Zastanawiam się nad dokupieniem pamięci RAM. Ale mam kilka pytań:

1. Co mi da większa ilość pamięci w grach?
2. Dokupić 2x1GB czy może 2x512MB? (czytałem ze lepiej mieć równo 3GB przy XP 32-bit niż 4GB ale nie mogę doczytać jak to w końcu jest)
3 Czy w ogóle opłaca mi się dokupywać pamięć? Czy wzrost wydajności PC-ta będzie zauważalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2008 o 16:38, Vantor Zorin napisał:

KINGSTON HyperX KHX6400D2K2 / 4G cl5 kupuje dobre beda?


nie..dostałeś dobre i tanie ramy, a ty kombinujesz dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 22:09, mrosi napisał:

Po pierwsze nie każda gra działa Ci na max detalach... Chyba, że masz jeszcze inną grafę
niż w podpisie...

To był raczej skrót myślowy ;) Oczywiście, że na max najnowsze nie chodzą, co na wysokich. Bardziej chodziło mi tu o fakt, że nawet o takich detalach jednak większość może zapomnieć.

Dnia 14.12.2008 o 22:09, mrosi napisał:

Po drugie - bardzo wydajny komputer = Intel, wydajny komputer = AMD - to tak ad Twojej
planowanej wymiany sprzętu.

To jest tylko lekki upgrade, żeby wykorzystać w 100% power od 9800GT. Na Intela czas przyjdzie na końcu 2009 roku.

Dnia 14.12.2008 o 22:09, mrosi napisał:

Obecnie minimum przyzwoitości to procesor maksymalnie
65W...

To jak, lepiej kupić 5600+ z 65W, niż 6000+ z 89W? Czy nie ma większej różnicy? Bo Watów na zasilaczu mam pod dostatkiem więc nawet 125W nie straszne. Osobiście 3,0Ghz to jest dla mnie priorytet (wyżej nie potrzebuję), bo szkoda mi dawać 300zł za coś, co będzie szybsze o mniej niż 50% od starego konfigu.

Jeszcze tak zapytam się Ciebie odnośnie RAMu - chciałbym uzupełnić ten konfig do 3GB. Mam teraz tak ułożone pamięci:
2x512 MB 667Mhz GoodRam z grudnia 2006r
1x1 GB 667Mhz GoodRam ze stycznia 2008r
... i tu kolejny planowany GB tej samej kości. Obecnie działają bez zarzutu. A te nowe chodziły by na dodatek w DC. Czy jest sens ryzykować taki rozstrzał wiekowy kości na korzyść ogółu kompa? Bo czuję, że teraz 2GB to z deka za mało do moich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak możesz, to poczekaj troche i zakup kume (K10) - Athlo X2 7x50. Wersja taktowana zegarem w grach i niektorych syntetykach dorównuje E8200 wiec nie jest zle (według tego, co pokazuja wykresy na guru3d).

co do TDP

to sa "tylko" przedziały, tak wiec jesli pisze, ze TDP to 89W to nie do konca tak jest, bo proc moze pobierac np. 70W.

jesli nie chce ci sie czekac i chcesz koniecznie dwa jajecka od AMD to bierz proce Black Edition (o ile bedziesz krecił0. np. nowego 5400 BE http://www.allegro.pl/item487044553_amd_athlon_64_x2_dual_core_5400_socket_am2.html
czy tez szukaj używanych na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 22:45, Agntx napisał:

To jak, lepiej kupić 5600+ z 65W, niż 6000+ z 89W? Czy nie ma większej różnicy? Bo Watów
na zasilaczu mam pod dostatkiem więc nawet 125W nie straszne. Osobiście 3,0Ghz to jest
dla mnie priorytet (wyżej nie potrzebuję), bo szkoda mi dawać 300zł za coś, co będzie
szybsze o mniej niż 50% od starego konfigu.


To obawiam się, że możesz się przeliczyć. Nie jestem pewien czy zmieniając procesor poczujesz aż taki przyrost wydajności. Śmiem wątpić. Co zaś do różnic pomiędzy wspomnianymi prockami. Wydajnościowo jest pomiędzy nimi niezauważalne różnica. W ekonomice - 5600 jest o 20% bardziej energooszczędny.

Dnia 15.12.2008 o 22:45, Agntx napisał:

Jeszcze tak zapytam się Ciebie odnośnie RAMu - chciałbym uzupełnić ten konfig do 3GB. Mam teraz tak
ułożone pamięci:
2x512 MB 667Mhz GoodRam z grudnia 2006r
1x1 GB 667Mhz GoodRam ze stycznia 2008r
... i tu kolejny planowany GB tej samej kości. Obecnie działają bez zarzutu. A te nowe
chodziły by na dodatek w DC. Czy jest sens ryzykować taki rozstrzał wiekowy kości na
korzyść ogółu kompa? Bo czuję, że teraz 2GB to z deka za mało do moich potrzeb.


Wiesz, skoro nie planujesz gruntownej przebudowy to dorzucenie kości 1GB 667MHz będzie najlepszym rozwiązaniem. Różnicy pomiędzy typowym Dual Channel a istniejącym u Ciebie "rozstrzałem" nie zauważysz.
To takie moje sugestie... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 20:34, Heralf napisał:

Ja bym dołożył trochę i brał Logitecha X-540 ...


Zależy mi na tym, żeby to był zestaw 2.1 :) Mam już trochę dosyć tych kabli i walających się satelitek :P I zależy mi, żeby zestaw wykazał możliwości mojej karty dżwiękowej, bo te głośniki co mam teraz, to chyba niezbyt dają radę, bo to są 4-letnie Manty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 22:17, Zyniom napisał:

Zastanawiam się nad dokupieniem pamięci RAM. Ale mam kilka pytań:

1. Co mi da większa ilość pamięci w grach?
2. Dokupić 2x1GB czy może 2x512MB? (czytałem ze lepiej mieć równo 3GB przy XP 32-bit
niż 4GB ale nie mogę doczytać jak to w końcu jest)
3 Czy w ogóle opłaca mi się dokupywać pamięć? Czy wzrost wydajności PC-ta będzie zauważalny?

1. Jeżeli gra jest pamięciożerna na pewno będzie płynniej chodzić/szybciej się ładować, ale i tak większość zależy od grafiki.
2. systemy 32bit korzystają z 3,25GB. systemy 64bit widzą więcej.
3. zależy czy uzywasz programów/gier które wymagają duzej ilości pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 08:57, bartheez napisał:

> Ja bym dołożył trochę i brał Logitecha X-540 ...

Zależy mi na tym, żeby to był zestaw 2.1 :) Mam już trochę dosyć tych kabli i walających
się satelitek :P I zależy mi, żeby zestaw wykazał możliwości mojej karty dżwiękowej,
bo te głośniki co mam teraz, to chyba niezbyt dają radę, bo to są 4-letnie Manty...


Logitech X-240
Logitech Z-4e
Logitech Z-2300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się