Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../

Generalnie na X2 nie mogę narzekać. Chodzi super (zresztą po przesiadce z Semprona 2400+ socketA nie może być inaczej) , tak naprawdę ożywa dopiero pod systemem 64-bit. Niestety po półtora tygodniowym używaniu WinXP 64 wróciłem do 32 bitów ze względu na to, że prawie nie ma aplikacji, które poprawnie działają na 64-bitach. A mieć system dla samego systemu to bez sensu.
Szczerze mówiąc nie wiem. Jak będę miał Intela, to powiem Ci czy bardziej opłaca się brać Intela czy AMD. Na razie nie mam skali porównawczej. W testach prowadzonych przez laboratoria Intel E6300 bije nawet X2 5000+. Jednak jako ten "niewierny Tomasz" muszę sprawdzić to sam aby cokolwiek powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mam Geil 2x1024MB 800 Ultra a wcześniej Geil 2x512MB 800 Ultra. Jedyne co w 2x512 to ustawienie w BIOSie timingów na "sztywno" 4-4-4-12 (można ustawić bez podnoszenia napięcia) bo "z urzędu" chodzą 5-5-5-15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 20:45, mrosi napisał:

/.../


Widzę że stawiasz na płytę Asusa :) Przynajmniej będziesz mógł powiedzieć jak na tych asusach kręci się c2d, też mam przecież płytę asusa =P Płyty drogie, ale gdzieś czytałem o niektórych i podobno dobre pod oc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mój wybór padła prawie na pewno na Asusa:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31138

Z tego co mówili mi znajomi zajmujący się namiętnie OC jest to bajkowa wręcz płyta do tego przeznaczona. Co do samej firmy.. Hmmmm........ No cóż........ Asus zawsze był marką przez duże M. I tak jest nadal. Co zaś do chipsetu. Intel965 jest najwydajniejszą platformą pod C2D (nawet lepszą niż nForce680). NVidia ponoć ma superancko dopracowane chipsety pod AMD. Z Intelowskimi jest trochę gorzej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wiesz, przemyśliwałem to kilka razy. Zdecydowałem odpuścić sobie SLI z kilku powodów. Po pierwsze w płytach ze SLI dodatkowo płacisz za ..... SLI. Po drugie moje karta (Gigabyte 7900GT Turboforce Zalman Edition) ciągnie i będzie ciągnąć samodzielnie wszystkie gry przez najbliższe półtora roku lub dwa. I po trzecie, wybrałem opcję dorzucenia (zamiast SLI) karty fizyki (oczywiście nie teraz), która i tak chodzi na zwykłym PCI (tak przynajmniej słyszałem) więc nie ma sensu inwestować w SLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Umm...ale na 680 masz SLI i karte fizyki....ja sam mam dwie 8800GTX...i naprawde niewiem ile ta karty wytrzymają...ale niejestem takim optymistą jak ty "półtora roku lub dwa" ;) góra daje im żywot to 2008 niech się tylko zaczną ukazywać gry na engine U3 i wyjdzie wreszcie DX10....to zobaczymy ile pożyją katy graficzne serii 8xxx i r6xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Od dłuższego czasu irytuje mnie moja myszka, która to (zapewne przez Obliviona - ehh, te automatyczne otwieranie zamków :p) sprawia duże problemy przy L-clickaniu (po za tym rolka chodzi tak głośno, że wydaje się jakby za oknem ktoś skuterem przejeżdżał). Chciałbym więc was poprosić o konkretne rady jaką myszkę warto kupić, budżet jakim dysponuje to ok. 100 zł. Potrzebuję przede wszystkim wygodnej i solidnej myszki - solidnej na tyle, żeby przez conajmniej kilka lat nie sprawiała problemów typu eksploatacyjnego :) Zależy mi na takiej z dodatkowymi 1-2 przyciskami po bokach, oprócz standardowych 3 (z czego 1 pod rolką) i na tym, żeby chodziła w miarę precyzyjnie i cicho (żebym nikogo w nocy nie budził używając rolki). W razie czego - na stan obecny posiadam przewodową, optyczną Logitech z standardowymi przyciskami - jakiś staroć jeszcze sprzed kilku lat ;] Jest tylko jeden warunek - polecana przez was myszka musi znajdować się wśród tych http://arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=19 - innego sklepu we Wrocławiu niestety nie znam, a zamawianie online odpada.

Byłbym bardzo wdzięczny za szybki odzew w tej sprawie, ponieważ potrzebuję jej już na pojutrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na całe szczęście nie gram w gry, które wymagałyby SLI 8800GTX. I tak jestem zadowolony po przesiadce kolejno z FX5500 i NX6600 na 7900GT. Moje ulubione gry (F.E.A.R., SettlersV, AoE3) spokojnie chodzą na max detalach. Podejrzewam, że ze słynnymi Oblivion i Gothic3 też by sobie Gigabyte poradził tym bardziej, że po pierwsze interesują mnie rozdzielczości nie większe niż 1280x1024 (monitor 18" za chwilę 19" - nie mam zamiaru kupować większego bo nie jest mi niezbędnie potrzebny) a po drugie muszę wysupłać jeszcze kasę na zakup innego mojego "konikowego" sprzętu czyli porządnego zestawu kina domowego (wymiana starego LG)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...no fakt dobry zestaw kina domowego to spory wydatek....ja mam 14" Tv...ale co ja oglądam 3-4 seriale...i tyle od fimów mam blaszaka z 20" WS ekranem.. choć niedługo szykuje się do zakupu ~30" pod x''a...może mógł byś polecić jakiś dobry Tv z HD ? Bo w tym temacie jestem zielony jak ogureczek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z czystym sumieniem mogę polecić tę:

http://www.comp-art.pl/opis.php?id=FFD0672C

sam jej używałem, przez dwa lata chodziła bez zarzutu. Wymieniłem tylko ze względu na zużycie zewnętrzno-estetyczne :-)

http://www.comp-art.pl/opis.php?id=FF90FE64

Ta jest o tyle lepsza, że "baza" jest jednocześnie ładowarką myszy. W moim obecnym Logitechu mam podobne urządzenie i jest baja. Polecam zdecydowanie. Co do Labteca. To tak naprawdę Logitech w wersji masowej co nie znaczy gorszej. Moja siostra używa identycznego modelu w opcji bez ładowarki od pół roku. Klasa. Naprawdę super zestaw za przyzwoite pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mam nadzieję, że nie zrobimy tym offtopa. Powiem krótko. Z telewizorów nie kupię już innej firmy niż LG. Też mam na oku 32" LCD HDTV Ready. Mam obecnie 29Q90ID (trzy lata temu najwyższy model LG 29" 100Hz). Bajka. Nie daj się czasem skusić na Sony. Ta firma skończyła się jakieś 8-10 lat temu. Robią taki chłam, że głowa boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 22:41, mrosi napisał:

/.../

Mam nadzieję, że nie zrobimy tym offtopa. Powiem krótko. Z telewizorów nie kupię już innej
firmy niż LG. Też mam na oku 32" LCD HDTV Ready. Mam obecnie 29Q90ID (trzy lata temu najwyższy
model LG 29" 100Hz). Bajka. Nie daj się czasem skusić na Sony. Ta firma skończyła się jakieś
8-10 lat temu. Robią taki chłam, że głowa boli.


Chodzi mi o coś co będzie dawało rozdzielczość 1920x1080i .... mógłbyś jakimś linkiem podrzucić....co do oftopa...czt ja wiem...można zaliczyć to jako upgrade do kompa... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 22:39, Dead-pl napisał:

Znajmo ma http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=5228&katid=19 , chwile testowałem to zwierze
i mawet mawet...w tym segmęcie cenowym...


Właśnie jak sam przeglądałem tu i na benchmarku i czytałem komentarze, ta wzbudziła moje największe zainteresowanie :) Jeszcze nie mam pewności, ale chyba wypróbuje tą - chociaż kasa mi się aktualnie nie przelewa, więc mam nadzieję, że nie będe musiał rozglądać się za nową przez najbliższe lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się