Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2007 o 15:45, szczena napisał:

Odnośnie temperatury procka. Na starym biosie gdy podkręciłem procka z 2,0 do 2,1GHz temperatura
wynosiła
46C podczas testowania pracy w stresie. Teraz po aktualizacji biosu i przetaktowaniu na 2,2GHz
temp nie przekracza 41C i testuje kompa już od ponad godziny w stresie.
Czy to możliwe? Nie zmieniałem chłodzenia w sprzęcie i nie podkręcałem pracy wentylatorków.


A u mnie taki sam procek na płycie Gigabyte ma temp 23 stopnie a w stresie ok 30.
Płytki Gigabyte mają dołączony programik Easy Tune do podkręcania z poziomu WIN. Używając go podkręciłem procek do 2,2, tak że w Everescie pokazuje go jako Athlona 64 3500. Temperaturka podskoczyła tylko o parę stopni, ale do 40 się nie zbliża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 15:45, szczena napisał:

Odnośnie temperatury procka. Na starym biosie gdy podkręciłem procka z 2,0 do 2,1GHz temperatura
wynosiła
46C podczas testowania pracy w stresie. Teraz po aktualizacji biosu i przetaktowaniu na 2,2GHz
temp nie przekracza 41C i testuje kompa już od ponad godziny w stresie.
Czy to możliwe? Nie zmieniałem chłodzenia w sprzęcie i nie podkręcałem pracy wentylatorków.


A u mnie taki sam procek na płycie Gigabyte ma temp 23 stopnie a w stresie ok 30.
Płytki Gigabyte mają dołączony programik Easy Tune do podkręcania z poziomu WIN. Używając go podkręciłem procek do 2,2, tak że w Everescie pokazuje go jako Athlona 64 3500. Temperaturka podskoczyła tylko o parę stopni, ale do 40 się nie zbliża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 15:45, szczena napisał:

Odnośnie temperatury procka. Na starym biosie gdy podkręciłem procka z 2,0 do 2,1GHz temperatura
wynosiła
46C podczas testowania pracy w stresie. Teraz po aktualizacji biosu i przetaktowaniu na 2,2GHz
temp nie przekracza 41C i testuje kompa już od ponad godziny w stresie.
Czy to możliwe? Nie zmieniałem chłodzenia w sprzęcie i nie podkręcałem pracy wentylatorków.


A u mnie taki sam procek na płycie Gigabyte ma temp 23 stopnie a w stresie ok 30.
Płytki Gigabyte mają dołączony programik Easy Tune do podkręcania z poziomu WIN. Używając go podkręciłem procek do 2,2, tak że w Everescie pokazuje go jako Athlona 64 3500. Temperaturka podskoczyła tylko o parę stopni, ale do 40 się nie zbliża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 15:45, szczena napisał:

Odnośnie temperatury procka. Na starym biosie gdy podkręciłem procka z 2,0 do 2,1GHz temperatura
wynosiła
46C podczas testowania pracy w stresie. Teraz po aktualizacji biosu i przetaktowaniu na 2,2GHz
temp nie przekracza 41C i testuje kompa już od ponad godziny w stresie.
Czy to możliwe? Nie zmieniałem chłodzenia w sprzęcie i nie podkręcałem pracy wentylatorków.


A u mnie taki sam procek na płycie Gigabyte ma temp 23 stopnie a w stresie ok 30.
Płytki Gigabyte mają dołączony programik Easy Tune do podkręcania z poziomu WIN. Używając go podkręciłem procek do 2,2, tak że w Everescie pokazuje go jako Athlona 64 3500. Temperaturka podskoczyła tylko o parę stopni, ale do 40 się nie zbliża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2007 o 14:01, hehe napisał:

A u mnie taki sam procek na płycie Gigabyte ma temp 23 stopnie a w stresie ok 30.
Płytki Gigabyte mają dołączony programik Easy Tune do podkręcania z poziomu WIN. Używając
go podkręciłem procek do 2,2, tak że w Everescie pokazuje go jako Athlona 64 3500. Temperaturka
podskoczyła tylko o parę stopni, ale do 40 się nie zbliża...


To się nazywa spam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 14:05, TigerXP napisał:

To się nazywa spam :)


Ehhhh przepraszam ale miałem jakąś zwieche w komputerze a potem... no cóż każdy widzi co się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak człowiek nie ma co robić to się nudzi. A jak się nudzi to różne rzeczy przychodzą mu do głowy. W związku z tym postanowiłem ulepszyć mojego kompa. Ulepszenie ma polegać na zmianie płyty i procka. Resztę mam (zresztą jak całego kompa wymieniałem 5 miesięcy temu). Oto moje typy"

Płyta:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=32691

Procesor:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30070

Wdzięczny będę za jakiekolwiek podpowiedzi, sugestie, porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sorry za drugiego posta ale właśnie dojrzałem jeszcze inne płyty, może nawet lepsze:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=34801
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30989

Dnia 21.01.2007 o 16:14, mrosi napisał:


Jak zauważyłem ta wcześniej podana ma 800MHz dla pamięci tylko w trybie OC, co nie bardzo mi pasuje przy moich 2x1024 Geil 800 Ultra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie program Easy Tune nie działa (ładu się, podkręcam nim ale komp nie reaguje tzn nie ma zmiany na zegarze
procka) . Czeka mnie reinstalka systemu bo anywirus z firewallem ostatnio gdy zostawiłem na nocne ściąganie
padł mi. Miałem tyko jakieś 1,5 tysiąca zarażonych plików i kilka trojanów. Programy zaczynają padać jeden po drugim. Zrobię jutro reinstalkę i pobawię się w o/c.
Odnośnie pamięci gdy podkręcam procka jak mam zmieniać pamięć ?
Podnieść napięcie, zmienić dzielnik, częstotliwość. Jest na to jakaś zależność, czy rodzaj pamięci gra tu największą
role.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie w tym całym internecie można kupić płytę główną Biostar TForce P965 ? Obojętnie czy wersja deluxe czy jakaś inna.
Widziałem testy,ale w żadnym sklepie internetowym jej nie ma.Nawet na allegro.Zmieniono nazwę czy co!?

Albo chociaż podajcie mi jakąś inną płytę na której mógłby chodzić procesor Intel Core Duo. Cena do 450zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej ci zainwestowac za takie pieniadze w socket AM2 i procesory AMD 64 X2 Dual Core?
Bo ja bym zdecydowanie wolal AMD od intel przedewszystkim jest taniej troche ale reszta to kwestia wyboru.




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dowcip polega na tym, że właśnie teraz mam AMD X2 4200+ i chcę zobaczyć "własnoocznie" ;-P jaka jest różnica w wydajności między Intelem a AMD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 20:24, mrosi napisał:

/.../

Dowcip polega na tym, że właśnie teraz mam AMD X2 4200+ i chcę zobaczyć "własnoocznie" ;-P
jaka jest różnica w wydajności między Intelem a AMD



I powiedz mi jak taki dwurdzeniowiec się sprawuje?? Bo ja jak wyjdą już te karty 8600 itd. to zmieniam sobie właśnie kompa,na dwa rdzenia procka,1 giga ddr2 i 8600:P:P więc też musze wiedzieć,czy opłaca się athlon X2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglada tak mam do dyspozycji 2k kasy i chce wymienic procka (wyszlo ze musze takze plyte glowna i ram).
Obmyslilem sobie tak :
plyta glowna :P5N32-SLI SE Deluxe asus
procek : intel conroe e 6400 (2.1ghz)
ram : i tu jest problem wychodzi kasy juz okolo 1.6k a ram chce miec 800mhz 2x512mb. No i musi wyjsc okolo 400 -500 zl max.Najlepei jzeby jakiejsc doberj firmy.Jestem otwarty na propozycje ale plyta glowna zostaje czyli mozna kombinowac z prockiem i ramem. Z gory thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglada tak mam do dyspozycji 2k kasy i chce wymienic procka (wyszlo ze musze takze plyte glowna i ram).
Obmyslilem sobie tak :
plyta glowna :P5N32-SLI SE Deluxe asus
procek : intel conroe e 6400 (2.1ghz)
ram : i tu jest problem wychodzi kasy juz okolo 1.6k a ram chce miec 800mhz 2x512mb. No i musi wyjsc okolo 400 -500 zl max.Najlepei jzeby jakiejsc doberj firmy.Jestem otwarty na propozycje ale plyta glowna zostaje czyli mozna kombinowac z prockiem i ramem. Z gory thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się