Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2007 o 22:41, DJ Danielus napisał:

Jak na "słuchafkowego" albo o słabych głośnikach to nawet zadowoli się byle jakim kodekiem,
gożej jak ma sprzed profesjonalny.

Co zaś tyczy się ASUS''a ja do niego nic nie mam, choć jednak mam... płytę główną z chipsetem
KT400 i w gruncie rzeczy na tym mógłbym zakończyć to, ale powiem dalej.
Otóż mam 2 komputery oba z KT400 oraz takimi samymi funkcjami, różnią się tylko producentem
(Gigabyte oraz ASUS). Problem w tym, że Gigabyte oprócz nieznacznych błędów budowy (standart
wśród budżetówek) to prezentuje gorszą wydajność oraz gorsze możliwości O/C!
Na ASUS''ie z 1800 dałem radę na 2200, a Gigabyte ani rusz! BIOS ASUS''a również jest lepszy
- czytelniejszy oraz posiada więcej funkcji.


Gigabyte ma to do siiebie że standardowe Biosy sa słabe ale po aktualizacjach jeest duuuzo lepiej u mnie np przejście z F2 na F11 to jak lot w kosmos

Dnia 24.08.2007 o 22:41, DJ Danielus napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 22:37, czaja24 napisał:

A i owszem jedzie bo dlugo na to pracowal a jakbys się przyjzal dobrze plytom Asusa lub Gigabyta
to czasem byś znalazł napis Foxconn np. I widzisz płyty Asusa może nie sa najwydajniejsze w
ustawieniach standardowych, moze nie maja tez najlepszego OC i nie wyglądaja najpiekniej (sraczkowate
laminaty) ale jak ktoś mi mowi ze ABIT to jest super i wogole to mnie krew zalewa bo za przeproszeniem
co nie dostane Abita to mi się P...DOLI i tak od kilku lat się to ciągnie od plyt z kt133
bodjze i za kazdym razem jest to samo...


Foxconn jest robiony przez i dla Winfasta i to zupełnie inna para kaloszy. Odnośnie Abita może to być pech możliwe możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2007 o 22:46, blacklio2 napisał:


Foxconn jest robiony przez i dla Winfasta i to zupełnie inna para kaloszy. Odnośnie Abita może
to być pech możliwe możliwe

Foxconn raczej robi dla Leadteka a Winfast to po prostu linia produktów na które foxconn uzyskał (prawdopodobnie) prawo do sprzedawania pod własna marką (plyty glówne) których leadtek raczej w Polsce nie sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc... kolega prosił mnie o pomoc w skreceniu mu komputera za około 1500zł, wiec zastanawiałem sie nad takim rozwiązaniem:

AMD Athlon 64 X2 4000+ 65W - 243.48 PLN
Płyta Gigabyte GA-MA69VM-S2 - 198.19 PLN
Karta Palit GF 8600GT 256MB - 349.48 PLN
Ram Patriot 2gb PC800 DUAL 2 x 1024 CL5 HS - 332.36 PLN
Dysk Samsung 320GB HD321KJ 7200 SATAII 16MB - 244.97 PLN
Zasilacz CoolerMaster - eXtreme Power 380W - 142.79 PLN
Obudowa I-Box Orion 319KR - 64.01 PLN


Naped ze starego kompa bedzie...

Cena całego zestawu 1575,28 zł + koszt przesyłki. Ceny z ULUBIONY.pl linki do poszczegolnych podzespołów sa tutaj: http://forum.pclab.pl/t284402.html

Teraz nie moge za bardzo wykroczyc poza ta sume... co myslicie, co byscie zmienili? Czy jest to ok? Da sie jakos podkrecic?

Takie pytanie na wszelki wypadek... złacza napedow to IDE, ale...czy ta płyta będzie wstanie obsłużyc jeden DYSK starego typu i naped optyczny?

Jestem pewien, ze tak... ale wole sie upewnic zeby nie bylo zonka z obsluga ATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 10:29, Night Elf napisał:

Czesc... kolega prosił mnie o pomoc w skreceniu mu komputera za około 1500zł, wiec zastanawiałem
sie nad takim rozwiązaniem:

AMD Athlon 64 X2 4000+ 65W - 243.48 PLN
Płyta Gigabyte GA-MA69VM-S2 - 198.19 PLN
Karta Palit GF 8600GT 256MB - 349.48 PLN
Ram Patriot 2gb PC800 DUAL 2 x 1024 CL5 HS - 332.36 PLN
Dysk Samsung 320GB HD321KJ 7200 SATAII 16MB - 244.97 PLN
Zasilacz CoolerMaster - eXtreme Power 380W - 142.79 PLN
Obudowa I-Box Orion 319KR - 64.01 PLN


Ja bym sobie wymienil karte na Gecube Radleon 2900 i zasilacz 550 W

Ja chce sobie kupić :
AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX (Socket AM2) -500 ZŁOCISZY
Karta Graficzna :Radeon X1650 XT HiS 256MB HDTV & 2xDVI IceQ Turbo - 359 zł
Płyta Główna : obojętnie jaka z chipsetem Ati
Cena ok. 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do obsługi IDE to na pewno tak.

Nie lepiej kupić płytę główną i procesor Intela? Szczególnie E4300.
Zestaw będzie niestety droższy...
Płyta pod intela to ok. 350zł, a procek również tyle gdzieś. Ale warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 10:49, DJ Danielus napisał:

Co do obsługi IDE to na pewno tak.

Nie lepiej kupić płytę główną i procesor Intela? Szczególnie E4300.
Zestaw będzie niestety droższy...
Płyta pod intela to ok. 350zł, a procek również tyle gdzieś. Ale warto!


Te 1500zł to górna granica dla niego... sam bym celował w Intela, albo w ogole poczekał na Penyra, ale nie kazdy moze wydac tyle kasy. A on jeszcze chce sobie kupic monitor.

Nawet jakby mial te E4300 to i tak watpie, zeby w ogole bawił sie w podkrecanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZIPTOFAF - Znowu podkręciłem kartę. Podam ci początkowe ustawienia i tyle ile teraz mam

Na początku - Core - 250.00 Memory - 200.00

Po podkręceniu - Core - 322.58 Memory - 243.00

Czy to jest satysfakcjonujący wynik? Czy podkręcać dalej. Mogę powiedzieć jeszcze, że mam sam radiator bez wentylatora (ale niedługo sobie kupię) I w jaki sposób mam sprawdzić o ile skoczyła temperatura w kompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2007 o 11:27, EveRte napisał:

Czy to jest satysfakcjonujący wynik? Czy podkręcać dalej. Mogę powiedzieć jeszcze, że mam sam
radiator bez wentylatora (ale niedługo sobie kupię) I w jaki sposób mam sprawdzić o ile skoczyła
temperatura w kompie?


Kupisz sobie wentylator? Moim zdanie jest to wywalanie pieniedzy w bloto :/ Wez se lepiej zaoszczedz ze 100-150 zl i kup sobie chociazby jakiegos uzywanego geforce''a 6600 lub cos w tym stylu bo pomimo tego ze ty podkrecasz ta karte to w nowe gierki i tak raczej nie zagrasz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 12:20, Makus89 napisał:


> Czy to jest satysfakcjonujący wynik? Czy podkręcać dalej. Mogę powiedzieć jeszcze, że
mam sam
> radiator bez wentylatora (ale niedługo sobie kupię) I w jaki sposób mam sprawdzić o ile
skoczyła
> temperatura w kompie?

Kupisz sobie wentylator? Moim zdanie jest to wywalanie pieniedzy w bloto :/ Wez se lepiej zaoszczedz
ze 100-150 zl i kup sobie chociazby jakiegos uzywanego geforce''a 6600 lub cos w tym stylu
bo pomimo tego ze ty podkrecasz ta karte to w nowe gierki i tak raczej nie zagrasz :/



No karte sobie kupię a nawet nowego kompa... Ale NA RAZIE mam takiego i chcę z niego wyciągnąć ile się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kręć dalej!
Ja też kręcę i dobrze jest! Uważaj na temperaturę.
Wskazówki:
- przegrzana pamięć to cętki
- przegrzany rdzeń to kolorowe artefakty
- najpierw podkręć rdzeń, jeżeli jest stabilny to pamięć
- i tak do górnej granicy dojdziesz...

Ja niestety trafiłem na złą sztukę (X1300PRO) - nie dało się podkręcić wcale! Więc wymieniłem na inną i kręci się znakomicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat na moje pytanie ale spróbuje:)

Chce kupić jakąś dobrą klawiaturę za około 100zł.Chciałbym aby miała wejście USB i wejścia na podpięcie słuchawek i mikrofonu(o ile to możliwe...),przewodowa.Najlepiej jakiejś dobrej firmy np Logitecha.Nie musi mieć jakiś super bajerów i innych badziewi.Co mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 13:28, Sycylius napisał:

Nie wiem czy to odpowiedni temat na moje pytanie ale spróbuje:)

Chce kupić jakąś dobrą klawiaturę za około 100zł.Chciałbym aby miała wejście USB i wejścia
na podpięcie słuchawek i mikrofonu(o ile to możliwe...),przewodowa.Najlepiej jakiejś dobrej
firmy np Logitecha.Nie musi mieć jakiś super bajerów i innych badziewi.Co mi radzicie?


to do 100zl takiej nie znajdziesz. Ja polecam tylko jedna coprawda nie ma ona podlaczenia sluchawek i mikrofonu ale jest super wygodna przyciski ma jak do laptopa. Jest to LOGITECh ULTRA X-FLAT. Kogo nie zapytasz kazdy poleci cio ta klawiaturke. Jest ona na USB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 13:28, Sycylius napisał:

Nie wiem czy to odpowiedni temat na moje pytanie ale spróbuje:)

Chce kupić jakąś dobrą klawiaturę za około 100zł.Chciałbym aby miała wejście USB i wejścia
na podpięcie słuchawek i mikrofonu(o ile to możliwe...),przewodowa.Najlepiej jakiejś dobrej
firmy np Logitecha.Nie musi mieć jakiś super bajerów i innych badziewi.Co mi radzicie?

troszke więcej musisz wydać 120 - 130 i potwierdzam ultra flaty są wygodne - dla mnie jak na razie wzorem jeest klawiatura w mooim notebooku hp jak sie przyzzwyczailem to ciężko mi siedzieć na zwyklej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 13:45, czaja24 napisał:

troszke więcej musisz wydać 120 - 130 i potwierdzam ultra flaty są wygodne - dla mnie jak na
razie wzorem jeest klawiatura w mooim notebooku hp jak sie przyzzwyczailem to ciężko mi siedzieć
na zwyklej


te klawiatury u mnie w Kielach kosztuja dokladnie 90zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 15:10, mlodyx666 napisał:

Wiem że winXP ma limit co do ilości obsługiwanej pamięci RAM. Obecnie mam 2GB RAMu - o ile
mogę spokojnie ją rozbudować? (bo mam taki zamiar). THX


WinXP 32-bit obsługuje do 4GB pamięci RAM. Pytanie - po co Ci więcej niż 2GB? Systemu i tak nie przyspieszysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy RAM zawsze coś daje, ale na tę chwilę lepiej jest zainwestować w co innego, chyba, że myślisz baaardzo przyszłościowo. :) W tedy się przyda - choćby do Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 13:40, MLODY2K6 napisał:

to do 100zl takiej nie znajdziesz. Ja polecam tylko jedna coprawda nie ma ona podlaczenia sluchawek
i mikrofonu ale jest super wygodna przyciski ma jak do laptopa. Jest to LOGITECh ULTRA X-FLAT.
Kogo nie zapytasz kazdy poleci cio ta klawiaturke. Jest ona na USB



Taka klawiature mam własnie teraz...i z tym USB chodzilo mi o to zeby miala gdzies zboku pare wejsc aby do niej mozna cos było podpiąc np odtwarzacz mp3,zamiast sie schylac na dol.To w granicach 100-150zł jak tanszych nima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się