Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2007 o 20:14, TigerXP napisał:

Witam wszystkich po krótkiej przerwie. Mam prośbę, poszukuje dobrej płyty pod C2D. Nie chcem
żeby była za droga, tak około 350pln, no i żeby posiadała możliwości overclokingu. Z góry THX


Kup Abita AB9 / AB9 Pro. Mam tę płytę i bez problemu wykręciłem E6420 do 3,5GHz, pamięci z 800MHz na 1300MHz. Masz łatwiejsze O/C niż na innych płytach dzięki specjalnemu BIOSowi. Polecam.

P.S.
Nie baw się w te tanie EVGA i650Ultra bo same problemy z nimi są z tego co od kumpli słyszałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 21:39, DJ Danielus napisał:

Tak uważasz?
Jednak coś w tym musi być, jeżeli wiele osób zachwala ASUS''a.
Jednak tu nawet nie chodzi o producenta, tylko o chipset i konstrukcję płyty.


Poczytaj opinie userów którzy maja tą płytę jakiś czas a nie same testy, jak długo testowali kilka godzin zobacz co robiło się przy P5N-E lub P5B te płyty kosztowały koło 400 - 420 zł tak wiec cena/wydajność w sam raz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 22:06, DJ Danielus napisał:

A gdzie to znaleźć?
Kumple mają P5B od ponad roku i wszystko chodzi jak należy.


www.purepc.pl

Jak P5B wersja 1.04G to ok wszystko w tej wersji naprawili ( rozmawiamy oczywiście o sprzęcie do OC a nie do stabilnej pracy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 21:35, Bluray napisał:

P.S.
Nie baw się w te tanie EVGA i650Ultra bo same problemy z nimi są z tego co od kumpli słyszałem!


O i tu cie mam Abit właśnie robi płyty gorsze od EVGA - mniej stabilne napięcia- po za tym same komponenty w ABITACH tantalowe kondensatory sa tylko w sekcji zasilania procesora gdzie nawet Foxconn i MSI robia juz plyty OC w calości na tantalówkach, Nie mowiąc o Gigabyte i Asus. Evga to bardzo dobre płyty mają tylko bardzo dużą wade (650Ultra) wlutowany na stale bios. jeżeli chodzi o oznaczenia to Gigabyte płyty kończące się na Dxxx - są właśnie zbudowane na kondensatorach tantalowych (niepuchnących) - pamiętajcie że żywotność zzwykłych to ok 5 lat (minimalna) a przy ciężkich warunkach termicznych i obciążeniu czas ten ulega skroceniu tak jak żywotność ukladów elektronicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dam przykład:
E4300 1,80GHz - każdy rdzeń ma tyle samo.
Tyczy się to wszystkich rdzeni, nie może być tak, że jeden ma 2,00GHz, a drugi 1,00GHz, ponieważ mają ten sam mnożnik i taką samą magistralę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 21:57, blacklio2 napisał:

> Tak uważasz?
> Jednak coś w tym musi być, jeżeli wiele osób zachwala ASUS''a.
> Jednak tu nawet nie chodzi o producenta, tylko o chipset i konstrukcję płyty.

Poczytaj opinie userów którzy maja tą płytę jakiś czas a nie same testy, jak długo testowali
kilka godzin zobacz co robiło się przy P5N-E lub P5B te płyty kosztowały koło 400 - 420 zł
tak wiec cena/wydajność w sam raz,

Widzisz to nie jest tak ze tester bawi się kilka godzin płytą glówną, pamietaj ze to są pasjonaci i jak dostaja coś w rączki to przeglądaja każdy element płyty, każdy zakamarek biosu itd. Test nie powstaje w jeden czy dwa dni tylko w kilka tygodni, no i pierwsze chyba od czego zaczynaja to zmiana biosu;) na marginesie tak się sklada że znam jednego testera z Twojepc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 22:12, DJ Danielus napisał:

A propo Abita AB9 PRO to przecież zakres FSB kończy się na 440 MHz, więc jakim cudem podkręca
się lepiej?
Na ASUS''ie P5N-E SLI zakres wynosi aż 490 MHz.


A na noowych MSI p35 na 530 hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 22:10, Mroczny Baran napisał:

Mam takie laickie pytanie: Jak chcę kupić procesor wielordzeniowy i piszę mi ,że częstotliwość
taktowania procesora wynosi ileś tam MHz to ,to dotyczy jednego czy wszystkich rdzeni?



Tyczy się to jednego rdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowita racja!
Poza tym jeżeli nie mieli by racji nikt nie czytałby ich gazet.
To jeszcze nie wszystko, w płytach głównych nie tylko liczy się wydajność, podatność na O/C i stabilność, jest jeszcze wiele innych czynników.
Fakt, wg. opini ASUS robi kiepski dźwięk, ale reszta wad jest prawie bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nowe P35 nie ustrzegły się wad, a pyzatym są... nowe, a mimo to nVidia nadal się trzyma.
P35 nie posiadają dajmy na to obsługi LAN''u przez chipset i mają słaby tryb na 2 karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2007 o 22:16, czaja24 napisał:

Widzisz to nie jest tak ze tester bawi się kilka godzin płytą glówną, pamietaj ze to są pasjonaci
i jak dostaja coś w rączki to przeglądaja każdy element płyty, każdy zakamarek biosu itd. Test
nie powstaje w jeden czy dwa dni tylko w kilka tygodni, no i pierwsze chyba od czego zaczynaja
to zmiana biosu;) na marginesie tak się sklada że znam jednego testera z Twojepc.pl


Zgadza się trochę mnie poniosło :)

DJ Danielus

W tej chwili Asus jedzie na renomie swojej marki nic więcej, nie że jestem anty fanem Asusa ( mam ich płytę 3 z kolei bodajże ) ale wystarczyło przeczytać kilka for. Owszem musiała być to wadliwa seria ale gwarantuję Ci że większość userów tych wadliwych serii nie spojrzy na Asus przez jakiś czas, a to niestety boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 22:23, DJ Danielus napisał:

Całkowita racja!
Poza tym jeżeli nie mieli by racji nikt nie czytałby ich gazet.
To jeszcze nie wszystko, w płytach głównych nie tylko liczy się wydajność, podatność na O/C
i stabilność, jest jeszcze wiele innych czynników.
Fakt, wg. opini ASUS robi kiepski dźwięk, ale reszta wad jest prawie bez znaczenia.

niekoniecznie - zależy zwyczajnie jaki codek jest wrzucony np realteki 888 to już calkiem niezla sprawa - powaznie, ale niektore plyty maja świetną dźwiękowkę Azalia, no i MSI ostatnio puścilo płyte z XFi xtreme audio - kwestia gustu . I tak żeby uslyszeć co potrafi taki Realtek 888 to trzeba wydać kilka tysięcy na sprzęt Audio(kilka znaczy 5 i więcej no chyba ze jakieś glośniki BOSE albo Harman Kardon) i wtedy możemy poszukac rożnic w brzmieniach- ewentualnie odsłuch na dobrych słuchawkach - 500 i do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i owszem jedzie bo dlugo na to pracowal a jakbys się przyjzal dobrze plytom Asusa lub Gigabyta to czasem byś znalazł napis Foxconn np. I widzisz płyty Asusa może nie sa najwydajniejsze w ustawieniach standardowych, moze nie maja tez najlepszego OC i nie wyglądaja najpiekniej (sraczkowate laminaty) ale jak ktoś mi mowi ze ABIT to jest super i wogole to mnie krew zalewa bo za przeproszeniem co nie dostane Abita to mi się P...DOLI i tak od kilku lat się to ciągnie od plyt z kt133 bodjze i za kazdym razem jest to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na "słuchafkowego" albo o słabych głośnikach to nawet zadowoli się byle jakim kodekiem, gożej jak ma sprzed profesjonalny.

Co zaś tyczy się ASUS''a ja do niego nic nie mam, choć jednak mam... płytę główną z chipsetem KT400 i w gruncie rzeczy na tym mógłbym zakończyć to, ale powiem dalej.
Otóż mam 2 komputery oba z KT400 oraz takimi samymi funkcjami, różnią się tylko producentem (Gigabyte oraz ASUS). Problem w tym, że Gigabyte oprócz nieznacznych błędów budowy (standart wśród budżetówek) to prezentuje gorszą wydajność oraz gorsze możliwości O/C!
Na ASUS''ie z 1800 dałem radę na 2200, a Gigabyte ani rusz! BIOS ASUS''a również jest lepszy - czytelniejszy oraz posiada więcej funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się