Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ja bym polecał kupno x1950PRO na AGP, a jeśli masz PCI-ex, to weź kup 8800GS za 450zł.
Resztę kasy pochłoni procek, płyta i RAM. Najtańszy PDC - 200zł, Tania płyta do OC - do 250zł, reszta musi starczyć na RAM. Poczekaj aż inni się wypowiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pentium DualCore E2160
Gigabyte P31-DS3L
Corsair Twin2X 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 (za ok 160 zł mozna kupić używane przez bardzo krótki okres czasu, na gwarancji)

Na grafe zostaje jakieś 350 zł (za to kupisz GF 7900 GS lub 8600 GT lub radka x1950pro lub HD 3650)

pytanie tylko jakiej marki jest ten zasilacz. Jeśli jakiś tracer czy coś, to niestety bedziesz musiał wygospodarować dodatkowo coś koło 200 zł. Możesz kupować te rzeczy używane (napewno będą na gwarancji) to zapłacisz troche mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!
Zwracam się do was z zapytaniem: co będzie lepsze. Chodzi mi o wybór procesora i karty graficznej. Zestaw prezentuje się tak:

MoBo: Asus P5K PRO
Procesor: Intel Core 2 Duo E8200/E8400
Karta Grafiki: Palit GF 8800GT 512MB (chłodzenie własne)/ Gigabyte GF 8800GTS 512MB (chłodzenie referencyjne)
RAM: OCZ Platinum Rev. 2 PC-6400 800MHz 2x1GB Dual-Channel
Dysk: Seagate Barracuda 160GB 8MB CACHE
Obudowa: Cooler Master Elite 330/331
Zasilacz: Chieftec CFT-500/560-12S
Napęd Optyczny: posaiadam
Dodatki: -

Moje pytania dotczą wyboru - jak wspomniałem wcześniej - procesora, karty graficznej i zasilacza.
1. Mój budżet to 2500 PLN +/- 50 PLN
2. Jeśli będę brał E8400, to odrazu wykluczam 8800GTS i biorę słabszą zasiłkę.
3. Jeśli zaś wezmę E8200 to wtedy mocniejsza zasiłka i 8800GTS.

Więc który zestaw lepiej wziąć: mocniejszy procesor i trochę słabsza grafika, czy słabszy procesor i mocna grafa?

Na pytanie czy będę zajmował się OC: Tak.

Czekam na sugestie i ew. poprawki w zestawie. Jeszcze jedno: zakup dokonywany będzie w sklepie Apollo.pl

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Vinst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Jakie pamieci ram kupic? Nie chce zadnych 4 gb, 2 gb w dual channel wystarczaja mi do wszystkiego w tym momencie. Cena to maksymalnie 230 zl. Zalezy mi zeby byly conajmniej 800 mhz 4-4-4-12 i byly dobre do o/c (proc C2D wiec na o/c mi zalezy ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź te z mojego wcześniejszego posta, czytałem bardzo pochlebne recenzje i są polecane przez wszystkich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 15:55, Vinst napisał:

(...)


Według mnie powinieneś wziąć mocniejszego procka, czyli E8400.
Karta graficzna 8800GT swobodnie wystarczy, przez kilka dobrych lat będą bez problemu chodziły na jej gry. Poza tym zawsze łatwiej wymienić jest grafikę, niż procesor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 16:39, Ichvander napisał:

nie wiem czemu ale Corsairy jakos do mnie nie trafiaja :P ide poszukac testow... ;)


z frazpc.pl

Pamięci firmy Corsair są jednymi z najlepszych na świecie, co potwierdzają testowane dziś moduły XMS2 TWIN2X1024A-6400. WWśród masy zalet, takich jak bardzo wysoka wydajność czy podatność na OC [...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać link do artykułu, chętnie go przeczytam :) Dalej czekam na rozwinięcie mojego wcześniejszego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ok, mam athlona 64 3200+ podkreconego na 2.4 ghz 2gb ramu ddr 1 400mhz cl 2.5 dwa dyski
> twarde pod satę w sumie 360gb- 320gb tych realnych, ;) plyte glówną gigabyte Ga-k8nxp-sli
> socket 939-niestety, karte graficzna ge force 6600gt 128 mb -niestety, zasilacz 420w,
> oraz obudowę tracera tą z turbiną chłodzącą z przodu plexi z boku i wenylatoriami z
> boku na plexi i z tylu. monitor lg flatron f700b (17cali kineskopowy), głośniczki logitech
> z2300, myszunię logitech mx 1000 laser, klawiatórkę tracera jest w slim ale nie pamiętam
> modelu, taka fajna czarna na sirusie za 25 zl, mikrofonik trusta. Dodatkowo, posiadam
> niestandardowy cooler na procka, duzego, miedzianego zalmana 14 cm. wszystko kupowane
> w 2004 roku około a teraz chciałbym pograć jak wyjdzie w far cry 2 na rozsądnych detalach.
> Co polecacie? Budżet około tysiaca złotych. Chciałbym nagminić iż crysis chodził mi w
> rozdzielczości 1280x960 na średnich shaderach i wysokiej fizyce reszta low (chodził bo
> przeszedłem mmm na delcie XP) jednak mam problemy z płynnością w gothicu 3-tam detale
> max. około 5 fps z włączonym skypem i avastem.

> Ja bym polecał kupno x1950PRO na AGP, a jeśli masz PCI-ex, to weź kup 8800GS za 450zł.
> Resztę kasy pochłoni procek, płyta i RAM. Najtańszy PDC - 200zł, Tania płyta do OC -
> do 250zł, reszta musi starczyć na RAM. Poczekaj aż inni się wypowiedzą...


tak mam pcie

ale no nie zamierzam wymieniać procka jeśli już to phenoma i jakąś płyte se kupie pod am2+ dodatkowo jakąś kase strząsne za to bo złe nie jest. Ale myślełem może o 2900gt w cross fire, słyszałem że cf działa pod sli. a jeśli nie to może piedykne i dopłace 260 zł do x2 3870 X) Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 17:52, Lordzik Revanik napisał:

ale no nie zamierzam wymieniać procka jeśli już to phenoma i jakąś płyte se kupie pod
am2+ dodatkowo jakąś kase strząsne za to bo złe nie jest. Ale myślełem może o 2900gt
w cross fire, słyszałem że cf działa pod sli. a jeśli nie to może piedykne i dopłace
260 zł do x2 3870 X) Co myślicie?


Ja bym zainwestował w Radeona 3870x x2. Lepszy jest od kart Nvidi o których ostatnio słyszymy: 9800GT x2 może złamać płyte główną i jest oparta na starej technologi i do tego strasznie sie nagrzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem upgrade kompa
oto częsci:

Intel core 2 duo E4500
Radeon X1950pro
GA P31-DS3L
1GB ram
i nie pamiętam zasilacza

ogólnie wydałem 1100zł... czy to była dobra inwestycja??chodzi mi czy dobre części jak na tą cenę kupiłem czy przepłaciłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 17:52, Lordzik Revanik napisał:

ale no nie zamierzam wymieniać procka jeśli już to phenoma i jakąś płyte se kupie pod
am2+ dodatkowo jakąś kase strząsne za to bo złe nie jest. Ale myślełem może o 2900gt
w cross fire, słyszałem że cf działa pod sli. a jeśli nie to może piedykne i dopłace
260 zł do x2 3870 X) Co myślicie?


Z lekka się nie orientujesz - Phenom będzie słabszy i droższy niż podkręcony PDC, nawet jakbyś mimał płytę. Radeony z serii 2900 są dość słabe i pobierają duużo mocy, o temperaturze i hałasie nie wspomnę.
X3870 X2 nie byłby wykorzystany przez taki procesor, ja z Athlonem X2 3800+ nie wykorzystam potencjału mojego nowego GF 9600GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 18:30, Aikuh napisał:

ogólnie wydałem 1100zł... czy to była dobra inwestycja??chodzi mi czy dobre części jak
na tą cenę kupiłem czy przepłaciłem ;)


Ja bym wziął coś takiego

E2160
3850 512 mb
P31-DS3L
2 GB ramu

Ale myślę,że ze swojego będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się