Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2008 o 21:42, KrzysztofMarek napisał:

> > ... /.../ Ale mówiłem o monitorach profesjonalnych
> po 2 tysiące a nie najtańszych ^^
No to wydatek rzędu minimum 4000, a może być więcej...Eizo 1920x1200 kosztuje sporo powyżej
5000
>

Nie no Eizo to klasa sama dla siebie Krzysztofie. Wiem,że Ty jesteś bardzo obeznany w temacie monitorów ale też nie popadajmy w skrajności. Za 2 tysiące to już są dobre monitory. Przesadziłem z tymi profesjonalnymi ale generalnie wiesz o co chodzi - nie mówimy o najtańszych i przeciętnych monitorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:25, oOreVenOo napisał:

No dokładnie to co Ci napisał Morthi, ja sam mam monitor 21'' i gram na 1280x1024. Poza
tym monitory, które obsługują rozdziałki 1600x-1200 to od 800-1400zł, przy czym GeForce
8800 Ultra to 2100-2700zł więc nie mów mi, że posiadanie takiego monitora wiąże się z
posiadaniem takiej karty. Następna sprawa co Ty chcesz od monitorów LG ? Siedzę na takowych
od 8 lat i ani jeden mi się nie zepsuł, nie miał awarii itp. Najstarszy LG jakiego miałem
oddałem kumplowi do jego wypożyczalni dvd w stanie idealnym, a monitor miał chyba z
8 lat, działa od początku do teraz bez zarzutu.

No to miałeś fuksa. Ja ostatnio byłem świadkiem jak kumplowi w jednym momencie zgasła jedna trzecia diody elektronowej i tak oto z monitora RGB został mu monitor GB od LG oczywiście, a stary to on nie był. Kilku innych znajomych też miało takie przygody i nie tylko z monitorami. O LCD LG nie wiem nic z doświadczenia, wiec sie nie wypowiem, ale co jest shitem wszędzie indziej to i w LCD nim będzie.

Dnia 26.02.2008 o 21:25, oOreVenOo napisał:

Sprawa jest prosta najlepsza seria kart
NVidia jakie do tej pory wyszły do seria 7xxx oprócz 2 modeli i również seria 6xxx bez
1-2 modeli. Te karty do tej pory są w stanie udźwignąć najnowsze gry na maksymalnie możliwych
obrotach, jedynym wyjątkiem jest Crysis. Ta gra nie ma dużych wymagań ale ma fatalnie
zoptymalizowany silnik graficzny, ona powinna śmigać przy x2 4500+, 2GB ram, 8600GT/GTS
a tak nie jest.

Tak jak wspomniałem mam 19" 4:3 1280x1024 (i to chyba będzie rozdzielczość przy której siedzi większość). E2160 (porównywalny z x2 4500), 2 GB 800MHz CL5, 8800 GT i na wymuszonym Very High mam w głębokim poważaniu wszelakie forumowe mądrości, wszystko mi śmiga. Więc nie mów nam tutaj, że 8800 GT jest na dzień dzisiejszy za słabą kartą. Karta ta idealnie wpasowuje sie w najwiekszy podsegment rynku highend, gdzie za średnie pieniądze dostaje się średnio wyższej klasy kartę. Z technicznego punktu widzenia to Ultra w niczym nie jest od niej wydajniejsza, bo przy przyroście mocy ok 15% pochłania 100% więcej prądu (bardzo niska skuteczność).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że jest słabą. Ale nie grzeszy ona wydajnością. Grasz na Very High w Crysisa na takim kompie ? Hmm ile masz fps''ów ? I standardowe pytanie XP''eka posiadasz ? Jeżeli tak to powiedzmy, że jestem w stnaie uwierzyć. XP zżera 300mb ram max, więc zostaje Ci 1700, ja mam 2GB z czego 1GB pochłania mi Vista. Nie długo będę dokupował kolejne 2GB bo inaczej nie wyrobie, szlag mnie trafi z tym no ale cóż bywa. 1280x1024 to już raczej standardowa rozdzielczość, dla normalnych graczy, a nie hardkorowc''ow. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 22:54, oOreVenOo napisał:

Nie mówię, że jest słabą. Ale nie grzeszy ona wydajnością. Grasz na Very High w Crysisa
na takim kompie ? Hmm ile masz fps''ów ?


Ale co to zmienia ? Ważne,że jest płynne

Dnia 26.02.2008 o 22:54, oOreVenOo napisał:

I standardowe pytanie XP''eka posiadasz ? Jeżeli
tak to powiedzmy, że jestem w stnaie uwierzyć.


Ja gram na max detalach bez AA na 3850 a mogę sobię pozwolić na AAx2 w dx9 a w dx10 zagrałbym na mniejszych detalach/rozdziałce i co z tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 22:54, oOreVenOo napisał:

Nie mówię, że jest słabą. Ale nie grzeszy ona wydajnością. Grasz na Very High w Crysisa
na takim kompie ? Hmm ile masz fps''ów ?

Nie mam pojęcia

Dnia 26.02.2008 o 22:54, oOreVenOo napisał:

I standardowe pytanie XP''eka posiadasz ? Jeżeli

No jak wymuszone very high to chyba oczywiste, że XP. Vista suxXx

Dnia 26.02.2008 o 22:54, oOreVenOo napisał:

tak to powiedzmy, że jestem w stnaie uwierzyć. XP zżera 300mb ram max, więc zostaje Ci
1700, ja mam 2GB z czego 1GB pochłania mi Vista. Nie długo będę dokupował kolejne 2GB
bo inaczej nie wyrobie, szlag mnie trafi z tym no ale cóż bywa. 1280x1024 to już raczej
standardowa rozdzielczość, dla normalnych graczy, a nie hardkorowc''ow. :)

Hardcorowcy? Co w tym hardcore''owego? Że ktoś gra w wysokiej rozdzielczości to jest hardcore''owy? No moze i racja - im wyższa rozdzielczość tym lepiej widać braki w teksturach -takie widoki lubia tylko hardcore''owcy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No moze i racja - im wyższa rozdzielczość tym lepiej widać braki w teksturach -takie widoki lubia tylko hardcore''owcy :P


chyba wlasnie ich nie widac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 06:34, MLODY2K6 napisał:

No moze i racja - im wyższa rozdzielczość tym lepiej widać braki w teksturach -takie
widoki lubia tylko hardcore''owcy :P


chyba wlasnie ich nie widac :P

Bredzisz mościpanie. Jeszcze na CRT bym się zgodził, bo możnabyło upakować wiekszą rozdzielczość na mniejszym ekranie, ale na LCD rozdzielczość rośnie liniowo z przekątną. Im większa tym lepiej to wszystko wyłazi na wierzch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie z Toba nie zgadzam.

Mam monitor 22" i teraz wyatrczy wlaczyc takiego NFS PS na 1024x768 i zobaczyc pixeloze a wlacz go w 1680x1050 to zobaczysz dopiero detale. Teraz planuje zmiane na 24 zeby miec full HD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 00:09, hans olo napisał:

Nie mam pojęcia


Sprawdź, bo wiele ich mieć nie będziesz...

Dnia 27.02.2008 o 00:09, hans olo napisał:

No jak wymuszone very high to chyba oczywiste, że XP. Vista suxXx


Taaa Vista sux, M$ sux, moje życie sux... Coś jeszcze ? Nie mów o czymś "sux" jak nie masz najmniejszego pojęcia o tym.

Dnia 27.02.2008 o 00:09, hans olo napisał:

Hardcorowcy? Co w tym hardcore''owego?


Jeżeli uważasz, że granie na rozdzielczości np 2500x ileś tam i w dodatku posiadanie sprzętu, który jest w stanie uciągnąć gry na takiej rozdzielczości nie jest hardkorowe to co Twoim zdaniem jest ? 16Gb ramu z czego 4gb system Ci wykryje czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I chyba wlasnie o to mu chodzilo. Tzn. ze nie oplaca sie zmieniac rozdzielczosci na inna niz natywna danego monitora. Czy nie tak? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 18:04, Ichvander napisał:

I chyba wlasnie o to mu chodzilo. Tzn. ze nie oplaca sie zmieniac rozdzielczosci na inna
niz natywna danego monitora. Czy nie tak? :>



Tak. Jak masz monitor 22" tak jak ja i jego natywna rozdziwlczoscia jest 1680x1050 to sie na takiej gra (pod warunkiem ze reszte sprzetu masz tez mocny). Wiec wyobraz sobie jak paskudnie wyglada NFS PS u mnie na 22" w rozdzialce 1024x768 az sie przykro robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2008 o 17:55, oOreVenOo napisał:

Sprawdź, bo wiele ich mieć nie będziesz...


nie wiesz ile ma a sie wypowiadasz...jakby miał 10 FPS to by chyba nie grał nie ? Jeśli gra, to wynika, ze jest ich wystarczająca ilośc na płynną grę. A 8800 GT jest najbardziej opłacalnym zakupem. Jeśli kupi sie wersje po OC to GT ma wydajność oscylująca na poziomie GTX a jest dwa razy tańszy, wiec jesli mówisz, ze jest to słaba karta, to juz lepiej zamilknij...

Dnia 27.02.2008 o 17:55, oOreVenOo napisał:


> No jak wymuszone very high to chyba oczywiste, że XP. Vista suxXx

Taaa Vista sux, M$ sux, moje życie sux... Coś jeszcze ? Nie mów o czymś "sux" jak nie
masz najmniejszego pojęcia o tym.



jak narazie Vista suck, jest strasznie ramożerna, ma problemy ze stabilnościa i nie uruchomisz na niej chociazby Wiedźmina. Zobaczymy, czy sytuacja sie zmieni po wydaniu SP1

Dnia 27.02.2008 o 17:55, oOreVenOo napisał:



>16Gb ramu z czego 4gb system Ci wykryje czy co ?

zależy czy system 32 czy 64 Bitowy...ktoś tu kiedyś wiliczał, ze 64 bitowy system może wykryć kilkaset GB ram (ale czy to prawda, to juz nie wiem xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 16:30, MLODY2K6 napisał:

Ja sie z Toba nie zgadzam.

Mam monitor 22" i teraz wyatrczy wlaczyc takiego NFS PS na 1024x768 i zobaczyc pixeloze
a wlacz go w 1680x1050 to zobaczysz dopiero detale. Teraz planuje zmiane na 24 zeby miec
full HD

Wiele razy juz mnie nie zrozumiałeś i wcale mnei to już nie dziwi. Tekstury też mają swoją rozdzielczość i wraz ze wzrostem wielkości ekranu coraz lepiej widać wspomniane braki. Tego nie przeskoczysz. Poprostu na jeden piksel tekstury przypada statystycznie coraz więcej pikseli na ekranie - prostacka wręcz statystyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 17:55, oOreVenOo napisał:

Sprawdź, bo wiele ich mieć nie będziesz...

Tia. A wymiary mojej siostry też znasz?

Dnia 27.02.2008 o 17:55, oOreVenOo napisał:

Taaa Vista sux,

tak
>M$ sux,
Nie zawsze ale na ogół tak

Dnia 27.02.2008 o 17:55, oOreVenOo napisał:

moje życie sux...

dziękuję, ale od kiedy jestem inżynierem to juz coraz lepiej

Dnia 27.02.2008 o 17:55, oOreVenOo napisał:

Coś jeszcze ? Nie mów o czymś "sux" jak nie
masz najmniejszego pojęcia o tym.

Muahahahah. Ujawniasz objawy kompleksów posiadacza visty.

Dnia 27.02.2008 o 17:55, oOreVenOo napisał:

Jeżeli uważasz, że granie na rozdzielczości np 2500x ileś tam i w dodatku posiadanie
sprzętu, który jest w stanie uciągnąć gry na takiej rozdzielczości nie jest hardkorowe
to co Twoim zdaniem jest ? 16Gb ramu z czego 4gb system Ci wykryje czy co ?

Może zdefiniujmy sobie hardcore. Dla mnie hardcore to jest coś zazwyczaj ciężkiego do zniesienia psychicznie/fizycznie, co mimo to jest przez kogoś lubiane - podobne do fetyszy. Nadużywasz słowa "hardcore".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam do Visty, system jak system taki sam jak XPek jeżeli ktoś pracował na jednym i drugim i jest w stanie to określić. Wszyscy się czepiają Visty, a tak naprawdę ten system nie ma nic do zarzucenia. Widać mamy odmienne definicje słowa "hardcore".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 18:37, oOreVenOo napisał:

Nic nie mam do Visty, system jak system taki sam jak XPek jeżeli ktoś pracował na jednym
i drugim i jest w stanie to określić. Wszyscy się czepiają Visty, a tak naprawdę ten
system nie ma nic do zarzucenia. Widać mamy odmienne definicje słowa "hardcore".

Tu nie chodzi juz o system operacyjny. Tu chodzi o "system" - jeśli wiesz o co mi chodzi. Vista jest narzędziem sprawowania kontroli nad uzytkownikiem - nie nad komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 18:37, oOreVenOo napisał:

Nic nie mam do Visty, system jak system taki sam jak XPek jeżeli ktoś pracował na jednym
i drugim i jest w stanie to określić. Wszyscy się czepiają Visty, a tak naprawdę ten
system nie ma nic do zarzucenia.


Wcale. Pomijając ramożerność i brak kompatybilności z grami, początkowe problemy z większością programów i zwykłym monopolem po wykupieniu DX to Vista jak i M$ są bogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2008 o 18:41, dawidos170 napisał:

Wcale. Pomijając ramożerność i brak kompatybilności z grami, początkowe problemy z większością
programów i zwykłym monopolem po wykupieniu DX to Vista jak i M$ są bogami.

Niech Cię pocieszy fakt, że słuchając radia w powrocie z pracy dowiedziałem się o tym, że Unia Europejska nałożyła kolejną karę na M$, tym razem 900 mln chyba dolarów, bo raczej nie Euro (no właśnie tego dokładnie nie pamiętam, ale zapewne dolary)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 18:50, destro177 napisał:



Cieszy tylko jak Gates zarabia 500 $ na minutę to 900 000 000 to dla niego 9 000 000 minut ;) 900 000 godzin a to 37 500 dni czyli 10 lat gdyby Bill sam miał z własnej kiesy płacić ;) A,że M$ zarabia pewnie ze 10^10 tyle co Bill to nie wiem czy ta kara nie wyniesie tyle ile zarabiają w mniej niż 6 miesięcy;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 18:41, dawidos170 napisał:

Wcale. Pomijając ramożerność i brak kompatybilności z grami, początkowe problemy z większością
programów i zwykłym monopolem po wykupieniu DX to Vista jak i M$ są bogami.


Ramożerność ? hmm.. a czego Ty się spodziewałeś po systemie operacyjnym, który ma odpalone wszystkie możliwe bajery ? Że będzie Ci zjadał 256 ram ? Nie rozśmieszaj mnie, idziemy do przodu wraz z wymaganiami trudno żeby Aero+DreamScene nie zżerały Ci 1Gb ram. Brak kompatybilności z grami ? Nie wiem, z którymi. Każda gra jaką zainstalowałem śmigała na Viscie bez żadnych problemów, nawet gry mające już po 5-8 lat. Jeżeli ktoś był na tyle głupi i myślał, że DX10 coś zmieni to jego problem, każdy mądry doskonale sobie zdawał sprawę, że prawdziwy DX10 ukaże się najwcześniej za 1-2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się