Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2008 o 18:18, blacklio2 napisał:

Vista czy XP?


XP Pro. Visty nie mam a gdybym lapka kupował z Vistą byłby droższy o 200 zł chyba ( a płacili rodzice ). Zresztą i tak już leci na gwarancję chyba - prawdopodobnie uszkodzony napęd DVD powodujący nieprawidłowe funkcjonowanie systemu ( zawieszanie się częste komputera już po włączeniu - kiedy jest pasek wczytywania systemu ) oraz dźwięku ( nic nie szło odsłuchać bo wieszał ). Gdy wyłączyłem go w biosie problemy ustały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem :( Otóż nie mogę podłączyć napędu gdyż nie posiadam 2 kabelka z zasilacza[płaskiego] jeden jest podłaczony do dysku twardego a drugiego nie mam :( Czy może mi ktos powiedizeć czy można kupić przejściówke?Będe wdzieczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 18:30, rafekx 12 napisał:

Mam kolejny problem :( Otóż nie mogę podłączyć napędu gdyż nie posiadam 2 kabelka z
zasilacza[płaskiego] jeden jest podłaczony do dysku twardego a drugiego nie mam :( Czy
może mi ktos powiedizeć czy można kupić przejściówke?Będe wdzieczny...


Molex -> zasilanie hdd sata ?.
Pewnie, ze mozna. Mam tego pelno w domku...gdybys mieszkal w katowicach to bym Ci sprezentowal jedna przejsciowke :)).
Potem oczywiscie sprawe oparlibysmy o bufet :))).

http://www.satacables.com/html/molex-to-sata-power-15-pin-ada.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wogóle jest źle :/.
Komp tego co zawsze używałęm padł i wogóle nie chce się uruchomić teraz pisze z komputera z 2000 roku ^^.
Zasilacz tamtego zepsutego kompa to Mode com Feel 300 Wat.
I mam pytanie czy taki zasilacz uciągnie 4 gb ramu i jakąś dość dobrą karte graficzną 512 mb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 19:28, lukase napisał:

Teraz to wogóle jest źle :/.
Komp tego co zawsze używałęm padł i wogóle nie chce się uruchomić teraz pisze z komputera
z 2000 roku ^^.
Zasilacz tamtego zepsutego kompa to Mode com Feel 300 Wat.
I mam pytanie czy taki zasilacz uciągnie 4 gb ramu i jakąś dość dobrą karte graficzną
512 mb ?

Nie ma mowy, minimum dla C2D, 4GB RAMu i powiedzmy GF8xxx/HD 3xxx to 450W i to dobrej firmy. A Feel jest trochę lepszy niż No-Name

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 19:38, lukase napisał:

To jaki byście nowy zasilacz i o jakiej cenie byście polecili .
Ps komp z media markt wszystko najgorsze :/

Powiedz, co masz w środku [proc i grafa najważniejsze] to się coś wybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 19:49, lukase napisał:

Tyle że ja chce sprzęt wymienić właśnie na 4 gb ramu i karte graficzną 512 mb i do tego
odrazu nowy zasilacz.

No to wymieniaj... Ale powiedz, na co chcesz wymienić - musisz podać procesor i kartę graficzną (ale nie "512mb" tylko konkretnie), bo inaczej nikt ci nie poda zasilacza.

Btw - w karcie graficznej liczy się nie tylko ilość pamięci. Powiem więcej, bardziej liczy się ilość jednostek, przetwarzających grafikę, taktowanie rdzenia/pamięci oraz sama architektura karty niż wielkość pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 19:38, lukase napisał:

To jaki byście nowy zasilacz i o jakiej cenie byście polecili .
Ps komp z media markt wszystko najgorsze :/


Naprawdę dobre zasilacze do be quiet i Tagan, to jedni z lepszych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem na jaką karte graficzną wymienić pytałem się was to pytaliście o zasilacz, a teraz to możecie dawać obojętnie jakie propozycje bo i tak nowy zasilacz trzeba kupić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chcesz wymienić procesor, grafę i kupić 4GB RAMu, do tego zasilacz, tak? Ile kasy masz na to, jaką masz teraz płytę główną?
Używaj opcji "odpowiedz na post"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 19:58, lukase napisał:

Właśnie nie wiem na jaką karte graficzną wymienić pytałem się was to pytaliście o zasilacz,
a teraz to możecie dawać obojętnie jakie propozycje bo i tak nowy zasilacz trzeba kupić
;).


A ile masz kasy na to wszystko?
Bo dobierać części to my możemy, a się później okażę, że kasy na to nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor Core duo 2 razy po 2,6 ghz tego nie chce wymieniać tylko ram i karte i zasilacz 500 zł ale możę troche przekroczyć mam nadzieje że troche rodzice na wszelki wypadek dołoża się zobaczy ;).
A płyta główną chyba podawałem we wcześniejszych postach poszukam bo nie mam dostępu do tamtego kompa więc jedynie przez tamtego posta można się dowiedzieć jaka płyta główna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się