Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Spaliła mi się płyta i karta graficzna (narazie tylewiem), byc może też procesor. Zasilacz jest sprawny (na szczęście, bo jest bardzo dobry), dysk jest ok. Przyczyną tego jest prawdopodobnie podkręcenie.

Pytanie: jaki notebook do 3500 do grania najlepiej HP??? czy ten HP Pavilion dv5-1040ep jest ok?

Pytanie: jakie 3 części polecacie do kupienia za te spalone tj. procek, karta, płyta - budżet 1200 pln
dodam, że mógłby byc radeon, i AMD X2, X4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim cudem spaliłeś kompa przy podkręcaniu, musiałeś niezle przegiac z napieciami, bo innego wyjscia nie widze.

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/
290 zł

Płyta główna:
Foxconn P45A-S /Intel P45/
390 zł

Karta graficzna:
Gigabyte Radeon HD4850 Zalman 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out
530 zł

Razem 1210 zł

laptopa ci nie polece, bo sie nie znam specjalnie na nich, a i czasu brakuje zeby poszperać. Ale odrazu ci mowie, do grania to w tej kwocie, i to jeszze hp nic nie znajdziesz. Grafa pokroju HD 3450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za radę, sprawdziłem proca - działa, grafa jakimś cudem też sprawna. Co do płyty głównej - stanęła w ogniu! A raczej jeden układ scalony zaczął się palić! Gwarancja odpada. Dodam, że to była świetna płyta MA790x ds4. Właśnie zamawiam nowa taka samą. Na szczęście to tylko 350 zł, a nie 1200 ;)

HP do grania z 9600m GT za 3300 kupiłbym. Pavilon DV5, ale wszystkie są z systemami. Bez sensu, bo mam Vistę, więc kolejna kopia to wyrzucanie kasy w błoto.

P.S.
Co do podkręcania - na moim GS w starszych wpisach znajdziesz parametry podkręcenia. Nuie było tak mocno. Fallout 3 zrobił swoje, to podczas gry uszkodziłem komp. Ale na mojej podkręconej karty (nowy bios) i wyżyłowanym FSB gra chodzila na ultra hight! Jak na 8800GS to bardzo dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2008 o 14:43, Kawosz napisał:

HP do grania z 9600m GT za 3300 kupiłbym. Pavilon DV5, ale wszystkie są z systemami.
Bez sensu, bo mam Vistę, więc kolejna kopia to wyrzucanie kasy w błoto.


http://www.allegro.pl/item498369503_laptop_asus_x57vn_p8400_4gb_320gb_gf_9650gt_graj.html
http://www.allegro.pl/item498836899_hp_pavilion_dv7_1140ew_t5800_4096_320_gf9600_torba.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 15:44, zajacisko napisał:

Czy na tym kompie będę mógł grać komfortowo w najnowsze tytuły na max detalach? W razie
czego możecie podać coś lepszego do 3000 zł.
EDIT:Zapomniałem:D
http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/Infinity_Cybersport_Silver_Signature_K004_/pelny,id,59325/


taki se

moja propozycja

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
620 zł

Wentylator:
Scythe Mugen /Infinity 1000/
149 zł

Płyta główna:
Asus P5Q Pro /intel P45/
469 zł

Pamięć RAM:
A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition
190 zł

Dysk twardy:
Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11
210 zł

Karta graficzna:
Palit Radeon HD4870 Sonic 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
799 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216 SATA (black)
99 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Corsair 550W [CMPSU-550VXE]
299 zł

razem 2984 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 15:52, GANGSTERR napisał:

ja bym tam spróbował oddac na gwarancje, bo łyta nie powinna sie spalić...

Zaręczam Ci, że nie ma szans na realizację. Zwęglony scalak - sprawdzą jakie powinno byc napięcie i do widzenia. Zbyt intensywne OC i tyle. Liczyłem sie z tym. Radziłem sie też kolegów ze sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 16:16, Kawosz napisał:

> ja bym tam spróbował oddac na gwarancje, bo łyta nie powinna sie spalić...
Zaręczam Ci, że nie ma szans na realizację. Zwęglony scalak - sprawdzą jakie powinno
byc napięcie i do widzenia. Zbyt intensywne OC i tyle. Liczyłem sie z tym. Radziłem sie
też kolegów ze sklepu.

>

I co z tego, ze zweglony scalak ???. Robisz reset biosu zworka i juz masz ustawienia fabryczne.
Scalak mogl sie sam spalic jak to bywa czasami w elektronice.
Na gwarancje z mobasem i juz. Chyba, ze grzebales mechanicznie....jakies zmiany radiatorkow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam procesor E8400 3.0 i plyte glowno ASUS P5QL , zasilacz 600 watow.Mam pare pytan:

1.Do ilu mozna podkrecic go ?
2.Jak to sie robi jakims programem czy co ?
3.Czy jak bede chcial podkreic procesor czy traci on gwarancje?
4.Czy jest to trudna rzeczy i moze sie zepsuc cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, przekładam części do nowej obudowy, i jeśli nie podepnę jakiegoś kabla lub podepnę go złe ( co jest chyba nie możliwe bo każdy pasuje do innej wtyczki) to czy nie zrobi się jakieś spięcie i poszczególne części ulegną zniszczeniu? Tak się pytam, bo jesli przełożę to wszystko włączę komputer a tu ZONG, coś się przegrzało to będzie ze mną złe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 17:02, adrian b napisał:

Witam.Posiadam procesor E8400 3.0 i plyte glowno ASUS P5QL , zasilacz 600 watow.Mam pare
pytan:

1.Do ilu mozna podkrecic go ?

Wszystko zależy od ciebie i od procesora

Dnia 04.12.2008 o 17:02, adrian b napisał:

2.Jak to sie robi jakims programem czy co ?

Można programem, ale niestety owego nie znam, sprawdź u wujka Google on nie gryzie

Dnia 04.12.2008 o 17:02, adrian b napisał:

3.Czy jak bede chcial podkreic procesor czy traci on gwarancje?

Co to tego nie jestem pewien, ale chyba tak

Dnia 04.12.2008 o 17:02, adrian b napisał:

4.Czy jest to trudna rzeczy i moze sie zepsuc cos?

Jeśli przesadzisz z podkręcaniem a twój komputer nie ma dobrego chłodzenia, twój procesor się spali, lub ulegnie zniszczeniu.

Ja bym ci nie radził podkręcać procesora, jest to niebezpieczne, i dla nie doświadczonych ludzi może to być czarna magia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 16:58, Misquamaqus napisał:

> > ja bym tam spróbował oddac na gwarancje, bo łyta nie powinna sie spalić...

> Zaręczam Ci, że nie ma szans na realizację. Zwęglony scalak - sprawdzą jakie powinno

> byc napięcie i do widzenia. Zbyt intensywne OC i tyle. Liczyłem sie z tym. Radziłem
sie
> też kolegów ze sklepu.
>

I co z tego, ze zweglony scalak ???. Robisz reset biosu zworka i juz masz ustawienia
fabryczne.
Scalak mogl sie sam spalic jak to bywa czasami w elektronice.
Na gwarancje z mobasem i juz. Chyba, ze grzebales mechanicznie....jakies zmiany radiatorkow
itp.


A wyjęcie baterii coś da??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 17:02, adrian b napisał:

Witam.Posiadam procesor E8400 3.0 i plyte glowno ASUS P5QL , zasilacz 600 watow.Mam pare
pytan:

1.Do ilu mozna podkrecic go ?

Zależy od samego procka płyty i pamieci

Dnia 04.12.2008 o 17:02, adrian b napisał:

2.Jak to sie robi jakims programem czy co ?

Ja osobiście preferuję z samego Biosu

Dnia 04.12.2008 o 17:02, adrian b napisał:

3.Czy jak bede chcial podkreic procesor czy traci on gwarancje?

Jeśli go spalisz to tak, w innym przypadku nie

Dnia 04.12.2008 o 17:02, adrian b napisał:

4.Czy jest to trudna rzeczy i może się zepsuć coś?

Kwestia doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 17:17, Artas15 napisał:

Takie pytanie, przekładam części do nowej obudowy, i jeśli nie podepnę jakiegoś kabla
lub podepnę go złe ( co jest chyba nie możliwe bo każdy pasuje do innej wtyczki) to czy
nie zrobi się jakieś spięcie i poszczególne części ulegną zniszczeniu? Tak się pytam,
bo jesli przełożę to wszystko włączę komputer a tu ZONG, coś się przegrzało to
będzie ze mną złe:)

>

Wlanczaj pokolei...najpierw zasilacz i plyta glowna z procesorem i chlodzeniem na nim. Powinno piskac w glosniczku systemowym a coolerek na procesorze musi sie krecic.
Potem pamieci ram. Znowu bedzie piskac w glosniczku. Dalej karta grafiki...po tym montazu komputer powinien juz nie piszczec a na monitorze powinienes miec wyswietlone logo plyty glownej.
Oczywiscie klawicha musi byc podlaczona bo inaczej nic nie zrobisz.
Jak juz ten etap bedzie za Toba to podlanczasz reszte bebechow czyli dvd, myche, drukarke itp.

Najwazniejsze zebys przy montazu tych podzespolow nie uszkodzil mechanicznie zadnego elementu bo wtedy bedzie kaplica. Uwac trzeba tez na sposob podlanczania wtyczek zasilania oraz poprawnosc montazu procesora, pamieci no i grafiki.
Wszystko musi pasowac....nic na sile.

Potem kwestia ustawienia biosu i jazda :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 17:02, adrian b napisał:

Witam.Posiadam procesor E8400 3.0 i plyte glowno ASUS P5QL , zasilacz 600 watow.Mam pare
pytan:

1.Do ilu mozna podkrecic go ?
2.Jak to sie robi jakims programem czy co ?
3.Czy jak bede chcial podkreic procesor czy traci on gwarancje?
4.Czy jest to trudna rzeczy i moze sie zepsuc cos?


Zaden element w komputerze nie straci gwarancji do czasu, gdy nie zostanie takowa udowodniona a tego zrobic sie nie da choc bys stanal na glowie.
Jak cos sie zepsuje to juz nie ma sposobu aby taki podzespol uruchomic a co za tym idzie sprawdzic jakie ma parametry.
Pisze o tym nie dla tego zeby robic glu[oty z komputerem tylko dla tego aby nie skakac z mostu jak cos sie zepsuje.
Robiac OC nalezy miec o tym pojecie a nie krecic czym sie da bo to hanba dla uzytkownika i straszna szkoda dla komputera.

Teraz najwazniejsze...kazda zmiana chlodzenia czy innych mechanicznych czesci na gwarancyjnych podzespolach powoduje utrate gwarancji.

Moj przyklad:. Zmienilem chlodzenie w karcie graficznej i uszkodzilem jedna z kosci pamieci...teraz dupa bo na gwarancje oddac nie moge bo karta grzebana a przy zachowaniu oryginalego chlodzenia poszedl bym do sklepu i poprosil o naprawe, wymiane lub zwrot kapusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się