Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jeśli Palit ma głośne chłodzenie to IMO lepiej kupić http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/Radeon_4850_Gigabyte_1_GB_2xDVI_PCI_E_Multi_Cooling/pelny,id,59747/ z chłodzeniem pasywnym i do tego dokupić jakis mały wentylator.
Jest odczówalna różnica pomiędzy kartą ktorą linknąłem wyzej a tą http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/Radeon_4850_Gigabyte_512MB_2xDVI_PCI_E_Zalman/pelny,id,59748/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasywa z tymi kartami nie kupisz
Masz dwie opcje, referent 4850 + Accelero S1 ( zwróć uwagę na chłodzenie pamięci i sekcji zasilania ), druga opcja kupić właśnie nie referenta, cena podobna no i mniejsza możliwość utraty gwarancji

Zresztą patrz post wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 12:58, blacklio2 napisał:

Pasywa z tymi kartami nie kupisz
Masz dwie opcje, referent 4850 + Accelero S1 ( zwróć uwagę na chłodzenie pamięci i sekcji
zasilania ), druga opcja kupić właśnie nie referenta, cena podobna no i mniejsza możliwość
utraty gwarancji

Zresztą patrz post wyżej :)

a co powiesz an to http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Radeon_HD4850_Gigabyte_512MB_GDDR3_2xDVI_PCI-E_2_0_Zalman_71.html to samo co komputronik tylko taniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 12:58, blacklio2 napisał:

Pasywa z tymi kartami nie kupisz
Masz dwie opcje, referent 4850 + Accelero S1 ( zwróć uwagę na chłodzenie pamięci i sekcji
zasilania ), druga opcja kupić właśnie nie referenta, cena podobna no i mniejsza możliwość
utraty gwarancji

Zresztą patrz post wyżej :)

Jest odczówalna różnica pomiędzy kartą z pamięcią 1gb a kartą która ma 512mb? Linknąłeś kartę która ma właśnie 512 a ja myśle o jeden giga, jeśli źle myśle to poprawcie mnie. Jaka jest zabójcza temperatura takiego Radeona 4850 1BG z chłodzeniem pasywnym? Dlaczego mówisz o utracie gwarancji przecież zamontowanie wentylatora nie ingerując nie powinno wpłynąć na warunki gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz monitor i na jakiej rozdziałce grasz, 1GB wykorzystasz jedynie przy Crysis w niskiej rozdziałce, wysoka rozpoczyna się od 1680x1050 wzwyż wtedy jak najbardziej 1GB się przyda

EDIT

W tamtej wypowiedzi chodziło mi o wersję 512MB referent vs nie referent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dałoby się przerobić ten sprzęt na 2 rdzeniowy procesor aby cena sprzętu nie wyszła powyżej 2793 zl ?


Procesor: Intel Core2 Duo E8400 3.00 GHz BOX (LGA775, FSB 1333, 6MB, 64-bit)

Płyta główna: MSI P35 NEO-F, P35, DualDDR2-800, SATA2, ATX, Core2

Pamięci: DDR2 4096MB 800MHz A-Data Extreme Edition (2x 2048MB)

Dysk twardy: 2x WD 250GB, SATA/300, 16MB (WD2500AAKS)

Karta graficzna:
GeForce GTX260 Palit 896MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E
Obudowa:
CoolerMaster Dominator Black
Zasilacz do obudowy ATX 500W Chieftec CFT-500A-12S (Fan 120mm)
=2793 ZŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam stary nawet bardzo :> Samsung SyncMaster 913v. Gram na 1280 x 1024.
Chciałbym dowiedzieć się czy ten HD4850 z wentylatorem Zalmana faktycznie jest taki głośny(wiem,wiem męcze Was tutaj :>)? Jeśli tak kupie wersje pasywną(tak, powtarzam się)+wentylaror(albo całej obudowy albo mątowany na radiatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 16:08, pikaczu71 napisał:

Siema mam pytanie kupuje Gigabyte Radeon HD4870 512MB czy jest lepszy od Radeon HD4850
???

używanie google nie boli...wystarczy wpisać HD 4870 i po sprawie...tak, jest lepszy...

Dnia 07.12.2008 o 16:08, pikaczu71 napisał:

i pytanie Gigabyte Radeon HD4870 512MB Jaki będzie dobry zasilacz do tego ja znalazłem
taki http://www.hitech.com.pl/?con=products&action=showDetails&id=44e5c336c6496 CHIEFTEC
500 Proszę o poradę

tak, ten zasilacz da rade

P.S.

Do wszystkich: Mam kaca morderce i moja "tolerancja" jest wyjatkowo niska, wiec jesli kogoś urażę, to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli nie podkręcasz, to ok, inaczej przydałoby sie wymienić mobo. GTX 260 to wersja Core216 czy nie ? Jeśli nie, to bierz HD 4870 512 MB Sonic od Palita (na www.esc.pl to koszt 815 zł). Jeśli nie grasz w wysokich rozdzielczosciach, a liczy sie dla ciebie kasa to też HD 4870 zamiast GTX 260 (zwłaszcza, ze teraz jest obniżka cen tej karty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 15:55, Barktos napisał:

Monitor mam stary nawet bardzo :> Samsung SyncMaster 913v. Gram na 1280 x 1024.
Chciałbym dowiedzieć się czy ten HD4850 z wentylatorem Zalmana faktycznie jest taki głośny(wiem,wiem
męcze Was tutaj :>)? Jeśli tak kupie wersje pasywną(tak, powtarzam się)+wentylaror(albo
całej obudowy albo mątowany na radiatorze.


Co do pasywnego, raz, ze jest droższy, i to dosć znacznie. Dwa, w ogole, stosowanie pasywnego chłodzenie na dzisiejszych kartach to poroniony pomysł. Trzy, kupowanie pasywnie chłodzonego HD 4850 ktory jest droższy od aktywnie chłodzonego, i jeszcze wywalanie dodatkowej kasy na wentyl to już całkowicie poroniony pomysł...

A co do tego gigabyte z zalmanem...kazdy ma inne pojecie ciszy itd, dla jednego bedzie prawie nie słyszalny, a dla innego odglos moze byc nie do wytrzymania. Prawda lezy po srodku, i mozna powiedzieć, ze jest srednio głośny. Wentyl nie ma regulacji obrotów i cały czas chodzi na 12 V. Sprawe mozna rozwiazać poprzez zmniejszenia napiecia do 7 V (wteyd karta jest cicha, a zachowuje swoja wydajnosc) lub zakupic kontrolem obrotów. Jak to zrobic ---> skozystaj z google. Ewentualnie kupić Palit Sobic czy coś od PowerColor''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamairu kwestionować Twojego zdania, ale wydaje mi się ze jeśli producent montuje dany rodzaj chłodzenia powinien wystarczyć. Mowie tu o chłodzeniu pasywnym, niewydaje mi się ze temperatura może powodować uszkodzenia. Proszę mnie poprawic jeśli sie myle. Mój kuzyn ma GeForce 7xxx z radiatorami mówi ze jeśli gra cały wieczór nie da się dotknąć karty lecz gdy zapytał sprzedawcy kompa czy tak może byc on odpowiedział mu ze nie ma takiej opcji aby karta się przegrzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Działac bedzie, to jest oczywiste. Poza tym, sam pisałeś, ze masz zamiar domontować wiatrak na tego pasywa, wiec czemu odrazu nie kupić aktywnego. Wyjasnij to mi, bo dla mnie to totalny absurd. Pasywa kupuje sie po to, zeby była absolutna cisza (kosztem temp).

Nie porównuj GF seri 7 (pewnie jest to GF 7600, bo nie przypominam sobie, zeby wyzsze modele byly pasywne, ale moge sie mylic) z najnowyższymi GF czy też radeonami, to sa konstrukcje, ktore wydzielaja znacznie wiecej ciepła.

Kupujac pasywnie chłodzona karte trzeba mieć zarypiscie przewiewna bude, bo inaczej karta bedzie sie przegrzewać (a szczególnie ta, o czym później). Kupujac tego pasywa, kupujesz sobie grzałke. Na innym forum jakis uzytkownik napisał, że karta ta grzeje mu sie do 100 stopni, a to b. duzo, nawet jak na HD 4850. Zreszta, im wyższa temp, tym krótsze zycie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do powyższego postu GANGSTERRa dodam, że w któreś gazecie były testy kart pasywnych - kilka modeli po kilkugodzinnym graniu wywalały arty lub powodowały destabilizację jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kolejną prośbę. Moglibyście polecić mi kilka niedrogich zasilaczy (niedrogich - znaczy tańszych z tych lepszych :) ), które uciągnęłyby zestaw AMD X2 5600+ i GF 8800GT lub Radka 4850? Waham się nad którąś z tych kart, wiem jednak, ze zasilacz też trzeba wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Dzięki za wyrozumiałość oraz za odpowiedzi na dręczące mnie pytania.
Co do montażu wentylatora na radiatorach to chciałem to podobno znacznie zmniejsza temp. przy niewielkiej głośności, ale faktycznie po zastanowieniu ten pomysł wydaje się bezsęsowny :P Kupie Radeona HD4850 z Zalmanem (grzejnikow mi w domu dostatek :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się