Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam!
Chciałbym się zapytać o pewną kwestię z podkręcaniem procesora. Otóż mój PC jest wyposażony w procesor E4300 C2D 1.80Ghz i z tego co słyszę i nawet czytam, procesor ten można łatwo i bez ryzyka podkręcić do 2.4Ghz. Tak...bez ryzyka? Ale czy na pewno? Wiele się naczytałem, że każda zabawa tego typu może doprowadzić do uszkodzenia komputera, bo np. przez nieposiadanie odpowiedniego zasilacza czy chłodzenia.
W każdym razie mając zasilacz o nazwie ibox sl-d500exp oraz wszystko to podłączone jest do płyty głównej zwanej 965p-ds3 (do tego 2 kości Kingston 1GB oraz Geforce8800GTS 320mb) mogę spokojnie zaryzykować z podkręceniem do 2.4ghz? Komp jako tako, ma dobre chłodzenie, bo temperatura utrzymuje się często między 37 a 39 stopni Celsjusza (w lato dochodzi do 41, ale przez naturalne ciepło). Ale jednak chciałbym poznać porady ludzi, którzy mają większe pojęcie ode mnie i z chęcią czegoś nauczą początkującego.
Z góry za wszelkie odpowiedzi dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 21:59, Gawełek napisał:

Witam!
Chciałbym się zapytać o pewną kwestię z podkręcaniem procesora. Otóż mój PC jest wyposażony
w procesor E4300 C2D 1.80Ghz i z tego co słyszę i nawet czytam, procesor ten można łatwo
i bez ryzyka podkręcić do 2.4Ghz. Tak...bez ryzyka? Ale czy na pewno? Wiele się naczytałem,
że każda zabawa tego typu może doprowadzić do uszkodzenia komputera, bo np. przez nieposiadanie
odpowiedniego zasilacza czy chłodzenia.
W każdym razie mając zasilacz o nazwie ibox sl-d500exp oraz wszystko to podłączone jest
do płyty głównej zwanej 965p-ds3 (do tego 2 kości Kingston 1GB oraz Geforce8800GTS 320mb)
mogę spokojnie zaryzykować z podkręceniem do 2.4ghz? Komp jako tako, ma dobre chłodzenie,
bo temperatura utrzymuje się często między 37 a 39 stopni Celsjusza (w lato dochodzi
do 41, ale przez naturalne ciepło). Ale jednak chciałbym poznać porady ludzi, którzy
mają większe pojęcie ode mnie i z chęcią czegoś nauczą początkującego.
Z góry za wszelkie odpowiedzi dziękuje.


Również posiadam ten procek i bym się z chęcią coś na ten temat dowiedział ;)
Tylko mam zasilacz 350V- czy nie za słaby ;/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie odnosnie plyty glownej Gigabyte 945GCMX-S2. Zamierzam wyposazyc ja w procesor E5200 i zastanawiam sie czy osiagne na niej przyzwoite OC. A moze moglby mi ktos podpowiedziec jakas w miare dobra i tania plyte glowna pod ten procesor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema potrzebuję dobrego ale w miarę taniego zasilacza 550w mogli byście mi doradzic?? tylko żeby nie był taki tani że mi się po 3 dniach komp spali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 22:44, filip1-1 napisał:

Siema potrzebuję dobrego ale w miarę taniego zasilacza 550w mogli byście mi doradzic??
tylko żeby nie był taki tani że mi się po 3 dniach komp spali:)


juz troche jesteś na tym forum, moglbys zapamietac, że niedrogi nic nie mowi...podajesz budzet i wtedy kombinujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 22:46, GANGSTERR napisał:

juz troche jesteś na tym forum, moglbys zapamietac, że niedrogi nic nie mowi...podajesz
budzet i wtedy kombinujemy...


No jestem jestem trochę:) to ma być prezent na gwiazdkę ale myślę że tak do jakiś 270zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 23:12, GANGSTERR napisał:

dzięki pewnie wezmę tego corsarza a tak z czystej ciekawości pytam ten jest dobry??
http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/Chieftec_GPS_550AB_A_550W_bulk/pelny,id,41921/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 14:30, piernickd napisał:

Dacie rade skleic cos DOBREGO DO GIER! w wysokiej rozdzielczosci (mysle tu o radku 4870
;)) do 2400zł? full pc dysk okolo 500gb ;) dzieki z gory!



Rozumiem że buda do 2400 zł

Intel Core2 Duo E7200 2.53 GHz 419 zł
Asus P5Q-VM 436 zł
DDR2 2048MB 800MHz A-Data Extreme Edition (2x 1024MB) 99 zł
Zasilacz Chieftec 500W 239 zł
Antec Three Hundred 239 zł ( nie tak dawno chodziła po 199 zł ;( )
PIONEER DVR 99 zł
WD 250GB 219 zł
Radeon HD4850 HIS 635 zł

[ gral.pl ] Całość 2385 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się