Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2008 o 21:03, PtaQ15 napisał:

Zamierzam zmienić P.Główną o to moja propozycja: http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ASRock_PENRYN1600SLIX3_WIFI/pelny,id,58836/
co o niej sądzicie?

Pozdrawiam! Proszę o niepisanie postów typu ASRock to szajs itp. miałem w swoim życiu
już dwa ASR i byłem z nich bardzo zadowolony :)


Uzywasz kompa do grania? Jaka masz karte graficzna? Jaki procesor? IMHO lepszy bylby jakis Asus, Foxconn, DFI, albo Gigabyte... Uwazam, ze ten Asrock powienien obslugiwac szybsze pamieci. Poszukaj testow tej plyty na google. I pamietaj: komputronik zwykle jest najdrozszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2008 o 21:11, kuba9876543210 napisał:

Uzywasz kompa do grania? Jaka masz karte graficzna? Jaki procesor? IMHO lepszy bylby
jakis Asus, Foxconn, DFI, albo Gigabyte... Uwazam, ze ten Asrock powienien obslugiwac
szybsze pamieci. Poszukaj testow tej plyty na google. I pamietaj: komputronik zwykle
jest najdrozszy!


Procesor: Intel Core2Duo E4300 1,8 GHz
K.Graficzna: GeForce 9600GT 512 MB RAM
Pamięć: 2GB RAM DDRII 667 MHz

Ta P.Główna zwróciła na mnie uwagę SLi oraz dość dobrym FSB jej odpowiedniki w firmach które podałeś są zazwyczaj sporo dorsze :/
Co do komputronika to wiem :) Najtaniej znalazłem za 290zł

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile masz kasy i z czym bedzie pracowała ta nowa płyta ?

EDIT

płyty na chipsecie inte;a (czyli m. in. P35) nie obsługują SLI tylko CrossFire, a to jest różnica, a ze na P35 CF jest do d, to juz inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 21:03, PtaQ15 napisał:

Pozdrawiam! Proszę o niepisanie postów typu ASRock to szajs itp. miałem w swoim życiu
już dwa ASR i byłem z nich bardzo zadowolony :)

Znalazłoby się coś lepszego w tej cenie, ale kilka pytań:
- do jakiej ceny
- jaki procek
- jaka karta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2008 o 21:20, GANGSTERR napisał:

płyty na chipsecie inte;a (czyli m. in. P35) nie obsługują SLI tylko CrossFire, a to
jest różnica, a ze na P35 CF jest do d, to juz inna sprawa.


Nie bardzo rozumiem twojego posta ta płyta posiada chipset: nVidia nForce 680i SLI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 21:19, PtaQ15 napisał:

Ta P.Główna zwróciła na mnie uwagę SLi oraz dość dobrym FSB jej odpowiedniki w firmach
które podałeś są zazwyczaj sporo dorsze :/
Co do komputronika to wiem :) Najtaniej znalazłem za 290zł

SLI jest mało opłacalne, poza tym ten chipset akurat dość mocno się grzeje. Lepiej coś nowszego, najlepiej opartego na P45, ew. P35. Ze swojej strony polecę Foxa P45A-S/P35A-S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 21:21, DJ Danielus napisał:

Znalazłoby się coś lepszego w tej cenie, ale kilka pytań:
- do jakiej ceny

Max 350zł

Dnia 07.12.2008 o 21:21, DJ Danielus napisał:

- jaki procek

Intel Core2 Duo E4300 1,8GHz

Dnia 07.12.2008 o 21:21, DJ Danielus napisał:

- jaka karta

GeForce 9600GT 512MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 08:09, Doreczek napisał:

Czy da radę zrobić na tej płycie Raid 0?

Producent płyty nie daje takiej możliwości, więc pozostaje tylko RAID software''owy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jedyny istniejący duży temat, w którym mogę umieścić tego posta (choć nie jest on z nim całkowicie związany).

Szukam laptopa:
Ma mieścić się w cenie max. 4300zł, oczywiście im mniej tym lepiej.
Ma mieć niezłą grafikę (np. Ge force 9600GT, czy Ati Radeon HD 3450), dysk może być jakikolwiek, ekran od 15,4'', do 17''.
Firmy, które by mi najbardziej pasowały, to Sony i HP, a te które także bym mógł mieć, to Toshiba, Samsung, Acer, Asus, i chyba tyle. Pozostałe raczej odpadają, ALE JEŚLI KTOŚ ZNALAZŁBY COŚ ARCYCIEKAWEGO, TO MOŻE DAĆ, NA PEWNO ROZWAŻĘ:)
Z góry bardzo dziękuję za pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 15:29, Byl napisał:

To jedyny istniejący duży temat, w którym mogę umieścić tego posta (choć nie jest on
z nim całkowicie związany).

Szukam laptopa:
Ma mieścić się w cenie max. 4300zł, oczywiście im mniej tym lepiej.
Ma mieć niezłą grafikę (np. Ge force 9600GT, czy Ati Radeon HD 3450), dysk może być jakikolwiek,
ekran od 15,4'', do 17''.
Firmy, które by mi najbardziej pasowały, to Sony i HP, a te które także bym mógł mieć,
to Toshiba, Samsung, Acer, Asus, i chyba tyle. Pozostałe raczej odpadają, ALE JEŚLI KTOŚ
ZNALAZŁBY COŚ ARCYCIEKAWEGO, TO MOŻE DAĆ, NA PEWNO ROZWAŻĘ:)
Z góry bardzo dziękuję za pomoc;)



Myślę, że ten wystarczy HP Pavilion dv5-1199ew FT152EA. Mam nadzieje, że spełni Twoje oczekiwania. Bardzo ładnie się to wszystko prezentuję.
procesor

* Intel Core 2 Duo P8600 (2.4 GHz, 3MB cache, 1066MHz FSB)

procesor - czestotliwość

* 2400MHz

pamięć masowa

* 320GB
karta graficzna

* NVIDIA GeForce 9600M GT z 512MB pamięci

Źle nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz na tyle specyzowane wymagania, ze tak naprawde sam sobie mozesz poszukac laptopa...a jak znajdziesz kilka ciekawych i nie bedziesz mogl sie zdecydować, to wtedy tu napisz. Szukanie laptopa jest o wiele łatwiejsze, niż składanie PC

5 min szukania i masz to co chciałeś...

http://www.allegro.pl/item493178581_notebook_hp_pavilion_dv7_1150_core2d_2ghz_vhp_raty.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam oryginalną grę Gears of War i postanowiłem sobie zrobić konto na Live żeby grać na multi. Zrobiłem tak jak kazali na stronie www.playback.pl/numer25/pibi/jak-wlaczyc-multi-w-gears-of-war.html dalem kraj Anglia zrobiłem to ID, potem na strone XBOX''a i ok mam konto, wszedlem do gry zalogowalem sie, LIVE pobral jakies aktualizacje, wlaczylem jeszcze raz gre i jak daje w wyszukiwaniu gier na mutli to nic nie wyszukuje zadnej gry i nie moge grac. A żeby było jeszcze śmieszniej to mam napisane w grze na profilu region Polska, a przeciez logowalem się na Anglię ?? Jak mogę pograć na mutli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to, że dostałeś pomoc w wielu sprawach zwiazana z zakupem nowych podzespołów itd nie znaczy, ze mozesz tutaj przybiegac z pierwszym lepszym problemem, zwłaszcza kiedy nie sa powiazane z tematem... . Jakby tak sobie kazdy tutaj pisał co chciał, to by zaczeły sie pojawiac posty w stylu: "zepsuła mi sie pralka, pomocy!", "jakie kupić auto?", "NiE MoGę ZaMiEsCiĆ ZdJeCiA Na N-K. PoMoCy !!!!!!!!!!!!!!" czy tez "mój pies puszcza smierdzące baki. Co zrobic ?"

Dobra rada, najpierw sie korzysta z google, masz ogromne szanse, ze szybciej dostaniesz odpowiedź, niz miałbys pisac posta na forum i czekac na odpowiedź. Dwa, jak nie znajdziesz nic za pomoca google, uzywasz wyszukiwarki na forum, czy ktos miał juz podobny problem, lub ewentualnie temat powiazany z twoim problemem. Jak nie ma, to wtedy zakładasz nowy temat.

I nie odnosi sie to tylko do twojego problemu z Windows LIVE ale ogólnie, co by to za problem nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się